Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω την παρεα σας και παραλληλα ζηταω τα φωτα σας σε ενα θεμα :D

Προσφατα μια φιλη μου πηρε το note 10.1 (wifi) και μου ζητησε να κανω κατι για να παιζει παιχνιδια στο fb.

Της κατεβασα το flash player αλλα μου λεει οτι καποια δεν τα παιζει.

Υπαρχει καποιος browser που πρεπει να προτιμησει?

Αυτα που λεει εδω http://www.stuff4android.com/2012/09/22/how-to-play-flash-content-on-android-4-1-jelly-bean/ ειναι κομπλε?

 

Ευχαριστω για το χρονο σας :)

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά...είμαι κάτοχος ενός Ν8000...και εδώ κ 2 μέρες έχω περάσει στο τάμπλετ την omega 4.1.2...μήπως γνωρίζει κανένας απο εσάς ΑΝ υπάρχει κάποιος kernel για καλύτερη διαχείρηση της μπαταρίας?Σαν να μου την κατεβάζει λίγο γρηγορα! :(
Link to comment
Share on other sites

D4nis κι εγω αυτη την απορια εχω.Εστω καποια αλλη custom rom βασισμενη στην official της Samsung που να εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

 

Εχω μια απορια.Σιγουρα στα τηλεφωνα της samsung και δεν εχω ιδεα για τα ταμπλετ αν ανοιξεις το kies(χωρις να συνδεθει η συσκευη) και πας Εργαλεια->Αναβαθμιση υλικολογισμικου και προετοιμασια σου ανοιγει ενα παραθυρακι για να γραψεις το ονομα της samsung συσκευης σου.Το δικο μου μοντελο ειναι το GT-N8010(στο galaxy s3 μου ειναι GT-I9300).Μετα σου ζηταει το serial number(S/N) της συσκευης σου,που βρισκεται στην πλατη του ταμπλετ κατω κατω με μικρα γραμματα η' στο αυτοκολλητακι πανω στο κουτι(στα κινητα περα απο το κουτι ο αριθμος αναγραφεται και κατω απο την μπαταρια,αφου την αφαιρεσεις).

Ετσι οταν πατησουμε επιβεβαιωση μας βγαζει 3 γραμματα σε μια παρενθεση που αυτα αφορουν την χωρα προελευσης της συσκευης μας.

Οτι custom rom και να εχουμε η' επισημη ρομ αλλης χωρας μπορουμε ευκολα να βρουμε για που προοριζοταν η συσκευη μας και να φλασαρουμε την σωστη αν χρειστουμε ποτε την εγγυηση.

Στο note 10.1 αυτο ομως δεν πετυχαινει.Γνωριζει κανεις κατι παραπανω;

Το πηρα μεταχειρισμενο κι αν ποτε χρειαστω το σερβις θα πρεπει να περασω την ρομ της χωρας του και δεν ξερω τι ειχε κανει ο προηγουμενος.

Αγορασμενο απο amazon.co.uk(μου εδωσε αποδειξη),ο φορτιστης ειναι Αγγλικος και το βιβλιαρακι ειναι μονο στα Αγγλικα.

Αν καποιος ξερει ας βοηθησει....

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες Πάνο δεν ισχύει για το 10.1 προς το παρόν. Δεν δουλεύει.

Σε s3 note ii παίζει μια χαρά.

Ο μονος τροπος για να μαθεις την προελευση της συσκευης ειναινα παρεις τη samsung να τους πεις το imei σου καινα ζητήσεις χωρα προελευσης.Θα σου πουνε.Κανε το αν εχεις σκοπο για ρουτ κ custom να εισαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Τα only wifi μοντελα δεν πρεπει να εχουν ΙΜΕΙ γιατι ουτε το tab 2 που ειχα εγραφε,ουτε τωρα το Note 10.1.Γραφει ΙΜΕΙ αγνωστο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα τηλέφωνο μηπως σου πουνε με το serial number , δεν χάνεις κάτι..

Πιστευω θα σου πουμε.Αλοιμονο αν δεν ξερει η samsung για ποια χώρα προορίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω αυριο.Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Απορω που το πουλας.Εχω παθει πλακα με το ταμπλετ...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

για να βλεπεις την οθονη του ταμπλετ στην τηλεοραση θελεις το allshare cast.

 

Φωτογραφίες και βίντεο τα είδα στην τηλεόραση. Την οθόνη γενικά πώς τη βλέπεις; π.χ. όταν δείχνει παιχνίδια, ταινίες κλπ.;

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες και βίντεο τα είδα στην τηλεόραση. Την οθόνη γενικά πώς τη βλέπεις; π.χ. όταν δείχνει παιχνίδια, ταινίες κλπ.;

 

τα δειχνει ολα κανονικα και χωρις κολληματα.εγω πιο πολυ το χρησιμοποιω για youtube και mp3 για να τα ακουω απο το home cinema σε πολυ καλη ποιοτητα.επισης βολευει και για σερφαρισμα οταν συνδεσω ασυρματο ποντικι και πληκτρολογιο αλλα και χωρις αυτα.να ξερεις μονο οτι δεν δουλευει με custom rom.και αν κανεις ροοτ πρεπει να κανεις οπωσδηποτε reser τον counter.αυτο ισχυει και για το note 10.1 και για το note 2.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλει ρουτάρισμα και πέρασμα άλλης ρομ για να παίξει στην τηλεόραση. Διαφορετικά με το καλώδιο και τον αντάπτορα. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλει ρουτάρισμα και πέρασμα άλλης ρομ για να παίξει στην τηλεόραση. Διαφορετικά με το καλώδιο και τον αντάπτορα. Σωστά;

 

για να παιξει θελει απλα να εχεις official rom ασχετα αν εισαι ροοτ η οχι.με το καλωδιο παιζει οτι ρομ καο να εχεις

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις το παρηγγειλα απο το ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ HOME με δωρο keyboard microsoft 627860 στα 464€ καλα ειναι? Edited by orestisgr
Link to comment
Share on other sites

imediashare με αυτο το app βλεπετε youtube video φωτογραφιες στην τηλεοραση,εμενα με εχει βολεψει,αλλα τα βιντεο και τις φωτο μπορεις να τα δεις και με τον μαμα player πατωντας σε ενα σηματακι που βγαζει οταν η τηλεοραση και το νοτε ειναι συνδεμενα στο ιδιο ρουτερ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους,

 

Σας παρακαλώ μία βοήθεια γιατί θα πάθω εγκεφαλικό...

Μόλις παρέλαβα το Samsung Galaxy Note LTE 10.1 N8020 (ελληνικό της Cosmote) και έβαλα μέσα την micro κάρτα της Vodafone που έχω στο κινητό μου τηλέφωνο.

Παρόλο που αναγνωρίζει την κάρτα (ζητά επανεκκίνηση κτλ), δεν βγάζει πουθενά την εφαρμογή phone με τον dialer. Εάν καλέσω στο νούμερό μου, από άλλο τηλέφωνο (π.χ ενός φίλου μου) ακούω τo "κονσέρβα" μήνυμα "Ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί για την κλήση", χωρίς να καλεί στο tablet (έλεγξα και δεν έχει ενεργοποιημένη τη λειτουργία airplane mode) και λαμβάνω μήνυμα με τον αριθμό που με κάλεσε. Όταν πατήσω πάνω στον αριθμό δεν γίνεται τίποτε.

Το έκανα reset και πάλι τα ίδια.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by inspigr
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλορίζικο.

Το ταμπλετάκι σου δεν παιρνει microsim και αν χρησιμοποιείς αντάπτορα πολύ πιθανο να κολλήσει κάποια στιγμή και να χαλάσεις τη θυρα.Το επαθα εγώ. Πηγαινε αλλαξε τη με μια μεγάλη, κοστος 5 ευρω.

Οσο για το αλλο προβλημα ψαξε τις ρυθμίσεις και βρες την επιλογή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει και πάλι περνα με odin το τελευταίο firmware και θα εισαι μια χαρα.

Αν δεν φτιάξει που το βλέπω απίθανο το πας για αλλαγή!

 

Εγώ το πούλησα τελικά, θα σας παρακολουθώ όμως.. :)

 

 

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους,

 

Σας παρακαλώ μία βοήθεια γιατί θα πάθω εγκεφαλικό...

Μόλις παρέλαβα το Samsung Galaxy Note LTE 10.1 N8020 (ελληνικό της Cosmote) και έβαλα μέσα την micro κάρτα της Vodafone που έχω στο κινητό μου τηλέφωνο.

Παρόλο που αναγνωρίζει την κάρτα (ζητά επανεκκίνηση κτλ), δεν βγάζει πουθενά την εφαρμογή phone με τον dialer. Εάν καλέσω στο νούμερό μου, από άλλο τηλέφωνο (π.χ ενός φίλου μου) ακούω τo "κονσέρβα" μήνυμα "Ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί για την κλήση", χωρίς να καλεί στο tablet (έλεγξα και δεν έχει ενεργοποιημένη τη λειτουργία airplane mode) και λαμβάνω μήνυμα με τον αριθμό που με κάλεσε. Όταν πατήσω πάνω στον αριθμό δεν γίνεται τίποτε.

Το έκανα reset και πάλι τα ίδια.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Da_rudakos,

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. To 8020 έχει Micro-SIM Card Slot και "κουμπώνει" κανονικά (η μεγάλη κάρτα SIM δεν χωράει). Πολύ φοβάμαι μήπως η Cosmote τα έχει κλειδωμένα μόνο για το δικό της δίκτυο, οπότε την πάτησα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Da_rudakos,

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. To 8020 έχει Micro-SIM Card Slot και "κουμπώνει" κανονικά (η μεγάλη κάρτα SIM δεν χωράει). Πολύ φοβάμαι μήπως η Cosmote τα έχει κλειδωμένα μόνο για το δικό της δίκτυο, οπότε την πάτησα!

 

Δεν το βλεπω απιθανο να το εχει κλειδωσει. Τους ρωτησες; Φυσικα οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα οτι ηταν 4G,sorry!

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα. .Ενημέρωσε μας για εξελίξεις!

Θα ρίξω και γω μια ματιά τι μπορείς να κάνεις αν ειναι όντως κλειδωμένο και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω το 8020,δεν το εχω δοκιμασει με sim,βλεπω οτι εχει κανονικα την εφαρμογη για τηλεφωνο,εσυ δεν την εχεις καθολου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειστε ευχαριστημενοι με το μαμα browser;Γιατί το δικο μου δεν ειναι κ τοσο smooth..βέβαια εχω χρησιμοποιησει και αλλους browser s αλλα δεν...κατι δεν παει καλα.Ενα απο τα μικρό προβλήματα που συναντω ειναι τα εξής:την ωρα που σερφαρω και ειμαι σε ενα blogspot ,ενα άρθρο που θελω να διαβασω πρεπει να το πατησω κανω 2 με 3 φορες για να το ανοίξει :help:
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Με την 3g εκδοση μπορεις να κανεις και να δεχτεις κλησεις?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειστε ευχαριστημενοι με το μαμα browser;Γιατί το δικο μου δεν ειναι κ τοσο smooth..βέβαια εχω χρησιμοποιησει και αλλους browser s αλλα δεν...κατι δεν παει καλα.Ενα απο τα μικρό προβλήματα που συναντω ειναι τα εξής:την ωρα που σερφαρω και ειμαι σε ενα blogspot ,ενα άρθρο που θελω να διαβασω πρεπει να το πατησω κανω 2 με 3 φορες για να το ανοίξει :help:

Όταν λες δεν είναι και τόσο smooth, τι εννοείς? δεν είναι ομαλό το scrolling?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...ειμαι και εγω ενα βημα πριν αγορασω το συγκεκριμενο tablet! θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι σε θεση να διαβαζει και να επεξεργαζεται αρχεια office της Microsoft μεσω καποιας εφαρμογης ισως! (ισως ειναι χαζα αυτα που ρωταω αλλα δεν γνωριζω πολλα πραγματα για τετοια gadgets) ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειστε ευχαριστημενοι με το μαμα browser;Γιατί το δικο μου δεν ειναι κ τοσο smooth..βέβαια εχω χρησιμοποιησει και αλλους browser s αλλα δεν...κατι δεν παει καλα.Ενα απο τα μικρό προβλήματα που συναντω ειναι τα εξής:την ωρα που σερφαρω και ειμαι σε ενα blogspot ,ενα άρθρο που θελω να διαβασω πρεπει να το πατησω κανω 2 με 3 φορες για να το ανοίξει :help:

 

Πολυ ευχαριστημενος ειμαι με τον stock browser και μονο αυτον χρησιμοποιω.Ναι αυτο το κανει καποιες φορες και οχι σε ολα τα sites αλλα πιστευω οτι το κανει γιατι η' καποιες φορες βιαζομαι να το πατησω,κι αλλες φορες δεν στοχευω σωστα.Δεν το θεωρω πολυ ενοχλητικο παντως.Αν κανεις ζουμ δεν το κανει γι'αυτο και πιστευω οτι εχει να κανει με το "σημαδι".

 

Με την 3g εκδοση μπορεις να κανεις και να δεχτεις κλησεις?

Ναι μπορεις.

 

παιδια καλησπερα...ειμαι και εγω ενα βημα πριν αγορασω το συγκεκριμενο tablet! θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι σε θεση να διαβαζει και να επεξεργαζεται αρχεια office της Microsoft μεσω καποιας εφαρμογης ισως! (ισως ειναι χαζα αυτα που ρωταω αλλα δεν γνωριζω πολλα πραγματα για τετοια gadgets) ευχαριστω!:)

 

Ναι μπορει.Εχει και εφαρμογη για αυτο το σκοπο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...