Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά.

 

Θέλω να συνδέσω το τηλ. (Κ700) στο πρόγραμμα Float's (2.0.0.19)μέσω bluetooth αλλά δεν τα καταφέρνω.(Win XP, SP2)

Προσπάθησα να βρώ απαντήσεις σε παλιά μηνήματα αλλά τίποτε δεν κατάφερα.

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά.

 

Θέλω να συνδέσω το τηλ. (Κ700) στο πρόγραμμα Float's (2.0.0.19)μέσω bluetooth αλλά δεν τα καταφέρνω.(Win XP, SP2)

Προσπάθησα να βρώ απαντήσεις σε παλιά μηνήματα αλλά τίποτε δεν κατάφερα.

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

 

 

Καλησπερα.:confused: BLUETOOTH SETTINGS ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα κατάφερα να συνδεθώ με το FMA (μετά από έναν χρόνο που το είχα πρωτοπροσπαθήσει).

Το USB bluetooth της BELKIN δούλευε κανονικά και όλα τα άλλα που είχα δοκιμάσει συνδέονταν κανονικά.

Βρήκα μία επιλογή του software που συνέδεε το bluetooth σε (εικονική μάλλον) σειριακή θύρα. Οπότε στις ρυθμίσεις του FMA έβαλα εκείνη τη σειριακή θύρα και συνδέθηκε επιτέλους κανονικά! :)

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονιά σε όλους.

μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα με το Bluetooth Headset HBH600 και ενώ για 7 μήνες που έχω το κινητό συνδεόταν κανονικά, ξαφνικά σταμάτησε να υπάρχει επικοινωνία. στην αρχή συνδεόταν αλλά ύστερα από 1 δευτ. αποσυνδεόταν και τώρα πλέον δεν το βρίσκει καν σαν bluetooth device.

έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?

το γεγονός ότι λάμβανα συχνά ένα μήνυμα "incoming item 15kb do you accept?" το οποίο φυσικά και απέρριπτα, έχει καμία σχέση?

έτυχε τίποτα παρόμοιο σε κάποιον άλλο στο forum?

 

Ευχαριστώ πολύ...

Και γιατί απέρριψες το αρχείο; Μπορεί να είχε σταλθεί απ'το handsfree για ένα εκ νέου pairing!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί απέρριψες το αρχείο; Μπορεί να είχε σταλθεί απ'το handsfree για ένα εκ νέου pairing!

 

το απέρριψα με τη λογική ότι αφού δεν ξέρω τι είναι καλύτερα να το απορρίψω...

 

δεν έχεις άδικο πάντως... μπορεί και να είναι αυτό που λες... θα το αποδεχτώ την επόμενη φορά και βλέπουμε...

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παίδες και καλή χρονιά να χουμε!Ψάχνω να βρω εφαρμογές για το κινητό μου αλλα με τόσες πολλές σελίδες κουράστηκα να ψάχνω μήπως έχετε κάποια Links να μου στείλετε!

Επίσης πήρα usb καλώδιο για συνδέσω με το pc το κινητό μου!Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μέσω αυτου του καλωδίου γίνεται home-αναβάθμιση μέσω internet ή μήπως υπάρχει ειδική συσκεύη που γίνεται αυτή η διαδικασία?αρχεία .sis φαντάζομαι ότι δεν θα διαβάζει,ε?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και πάλι καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παίδες και καλή χρονιά να χουμε!Ψάχνω να βρω εφαρμογές για το κινητό μου αλλα με τόσες πολλές σελίδες κουράστηκα να ψάχνω μήπως έχετε κάποια Links να μου στείλετε!

Επίσης πήρα usb καλώδιο για συνδέσω με το pc το κινητό μου!Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μέσω αυτου του καλωδίου γίνεται home-αναβάθμιση μέσω internet ή μήπως υπάρχει ειδική συσκεύη που γίνεται αυτή η διαδικασία?αρχεία .sis φαντάζομαι ότι δεν θα διαβάζει,ε?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και πάλι καλή χρονιά

Καλησπερα.εφαρμογες θα βρεις και μεσα στο site αυτο και επισης σε πολλα briefcase χρηστων.ανβαθμιση με αυτο το καλωδιο δεν γινεται,χρειαζεσαι βαση συγχρονισμου απο κινητα της σειρας p800-900.επισης αρχεια sis δεν διαβαζει.

τωρα για περισσοτερα καλουδια για το κινητο θα βρεις εδω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μόνο, δεν ξέρω αν έχει απαντηθει γιατί ειλικρινά δεν εψαξα το θέμα του K700i.

Στα μηνύματα μπορείς να αντιστοιχήσεις ένα mp3 ως ήχο? όπως στο Z520i

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μόνο, δεν ξέρω αν έχει απαντηθει γιατί ειλικρινά δεν εψαξα το θέμα του K700i.

Στα μηνύματα μπορείς να αντιστοιχήσεις ένα mp3 ως ήχο? όπως στο Z520i

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Για σας,

καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

 

Να ρωτήσω κάτι μιας και δεν κατέχω πολύ τα των κινητών.

Έχω ένα Κ700i και προσπαθώ με το ΗΑΝDSET MANAGER να στείλω ένα αρχείο video μέσω bluetooth, να σημειώσω ότι στο κινητό δεν έχω βάλει extra μνήμη.

Το αρχείο είναι διάρκειας 50+λεπτών και μεγέθους περίπου 20 ΜΒ, όλα αυτά μετά την μετατροπή σε 3gp.

Όταν πάω να το κάνω transfer το ΗΑΝDSET MANAGER μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι δεν μπορώ να αντιγράψω αρχεία μεγαλύτερα των 10 ΜΒ.

Το ίδιο βγάζει αν αλλάξω την κατάληξη σε mp3.

Υπάρχει λύση σε αυτό ή θα πρέπει να κόβω το video απο πριν σε αντίστοιχα κομμάτια ώστε στην κωδικοποίηση να μην ξεπερνάω το όριο και να στέλνω χωριστά???

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για σας,

καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

 

Να ρωτήσω κάτι μιας και δεν κατέχω πολύ τα των κινητών.

Έχω ένα Κ700i και προσπαθώ με το ΗΑΝDSET MANAGER να στείλω ένα αρχείο video μέσω bluetooth, να σημειώσω ότι στο κινητό δεν έχω βάλει extra μνήμη.

Το αρχείο είναι διάρκειας 50+λεπτών και μεγέθους περίπου 20 ΜΒ, όλα αυτά μετά την μετατροπή σε 3gp.

Όταν πάω να το κάνω transfer το ΗΑΝDSET MANAGER μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι δεν μπορώ να αντιγράψω αρχεία μεγαλύτερα των 10 ΜΒ.

Το ίδιο βγάζει αν αλλάξω την κατάληξη σε mp3.

Υπάρχει λύση σε αυτό ή θα πρέπει να κόβω το video απο πριν σε αντίστοιχα κομμάτια ώστε στην κωδικοποίηση να μην ξεπερνάω το όριο και να στέλνω χωριστά???

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Καλησπερα.στειλε το αρχειο ξεχωριστα,δεξι κλικ πανω στο αρχειο και αποστολη στο κινητο σου.με το ΗΑΝDSET MANAGER δεν βγαζεις ακρη.

επισης μερικοι(*1-2) bluetooth adaptor δεν μπορουν να στειλουν τοσο μεγαλα αρχεια.

επισης κοιτα και την μνημη του κινητου σου,μπορει να μην εχεις ελευθερη!

και τελευταιο το K700i δεν παιρνει εξτρα μνημη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση....

Έχω 40 ΜΒ ελεύθερα οπότε η μνήμη είναι οκ.

Την αποστολή μέσω XP τη πέτυχα σε ένα τοπικ μετά απο 1 ώρα που έψαχνα,

εκεί λέει κάτι για φάκελο inf μέσα στο φάκελο windows των XP.

Δεν βρήκα τέτοιο φάκελο οπότε δεν μπορώ να κάνω το κόλπο που θα μου επιτρέψει να δημιουργήσω τους drivers για τη συσκευή.

 

 

+++EDIT+++

 

ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΛΥΣΗ ;)

Απεγκατέστησα το ΗΑΝDSET MANAGER και έβαλα στη θέση του το freeware Floats Mobile Agent.

Άλλη μια φορά τα freeware έβαλαν τα γυαλιά στα προγράμματα φτιαγμένα απο "επαγγελματίες".

Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση....

Έχω 40 ΜΒ ελεύθερα οπότε η μνήμη είναι οκ.

Την αποστολή μέσω XP τη πέτυχα σε ένα τοπικ μετά απο 1 ώρα που έψαχνα,

εκεί λέει κάτι για φάκελο inf μέσα στο φάκελο windows των XP.

Δεν βρήκα τέτοιο φάκελο οπότε δεν μπορώ να κάνω το κόλπο που θα μου επιτρέψει να δημιουργήσω τους drivers για τη συσκευή.

 

 

+++EDIT+++

 

ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΛΥΣΗ ;)

Απεγκατέστησα το ΗΑΝDSET MANAGER και έβαλα στη θέση του το freeware Floats Mobile Agent.

Άλλη μια φορά τα freeware έβαλαν τα γυαλιά στα προγράμματα φτιαγμένα απο "επαγγελματίες".

Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σου.

επισης εαν εχεις windows xp sp2,συνδεεις τον adaptor bluetooth,και αυτοματως ταν αναγνωριζουν τα windows και δουλευεις ακομη πιο ανετα.

 

...Υ.Γ.παρακαλω πολυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ RAVER για την απάντηση!Ξέρεις τιμή για την βάση συγχρονισμού και πού μπορώ να την βρώ?Αξίζει να την πάρω?Γενικά είσαι ευχαριστημένος με το κινητό?Ποίος κωδικός δείχνει την έκδοση του software!Καλα τώρα μπορώ να πάω σε αντιπροσωπία της se και να μου την κάνουν τζάμπα αλλα αργότερα όταν λήξη η εγγύηση..
Link to comment
Share on other sites

RE PIDEIA OTAN KANW KLHSH SE MIA EPAFH MOU APO TON KATALOGO

META STIS KLEISEIS MOU DIXNEI TO NOUMERO POU KALESA ALLA ME ALLO ONOMA

 

GIATI SYMBENI AYTO???

KSEREI KANEIS???

 

H EKDOSH TOU KINHTOU EINAI: R2AY004

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ RAVER για την απάντηση!Ξέρεις τιμή για την βάση συγχρονισμού και πού μπορώ να την βρώ?Αξίζει να την πάρω?Γενικά είσαι ευχαριστημένος με το κινητό?Ποίος κωδικός δείχνει την έκδοση του software!Καλα τώρα μπορώ να πάω σε αντιπροσωπία της se και να μου την κάνουν τζάμπα αλλα αργότερα όταν λήξη η εγγύηση..

 

:rolleyes: παρακαλω πολυ φιλος;) δεν αξιζει να παρεις βαση συγχρονισμου,καλυτερα ειναι να το πας σε ενα seus για μια αναβαθμιση.εγω ειμαι ικανοποιημενος στο μεγιστο απο το κινητο.ηδη συμπληρωνω 17 μηνες μαζι του:p

επισης αν δεν εχεις προβλημα με το κινητο δεν χρειαζεται να κανεις και αναβαθμιση.

για την εκδοση του software πατα *>*<<*<:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

RE PIDEIA OTAN KANW KLHSH SE MIA EPAFH MOU APO TON KATALOGO

META STIS KLEISEIS MOU DIXNEI TO NOUMERO POU KALESA ALLA ME ALLO ONOMA

 

GIATI SYMBENI AYTO???

KSEREI KANEIS???

 

H EKDOSH TOU KINHTOU EINAI: R2AY004

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους!! :) :) :)

Αυτο το προβλημα δεν ξερω αν ειναι της εκδσης αλλα ισως να ειναι αποθηκευμενα με αλλο ονομα πανω στην καρτα και γι΄αυτο!

ΕΙναι μια περιπτωση κοιταξε το!!

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει αυτό... σε ένα μόνο συγκεκριμένο νούμερο όταν πέρνω βγάζει σαν όνομα επαφής ένα άλλο. Έσβησα και ξαναέγραψα την επαφή και εξακολουθεί. Διέγραψα την άλλη επαφή που φαίνεται ότι πέρνει και τώρα φαίνεται να πέρνει μία άλλη.

Και όταν με πέρνει αυτό το νούμερο φαίνεται σαν να μην ανήκει σε καμία επαφή.

Έκδοση R2V001

Link to comment
Share on other sites

Re paidia stelnw to arxeio hid gia to winamp sto kinhto alla molis paw na syndethw me to pc mou grafei oti apetyxe h syndesh. Prepei na valw to hid kai se kapoio fakelo tou pc? o adaptor bluetooth pou exw leitourgei kanonika kata ta alla. Sto manual leei oti yposthrizei arxeia hid. mhpws xreiazetai SP2 gia na doulepsei o apomakrysmenos elegxos?
Link to comment
Share on other sites

pedia na sas rotiso.. enas filos exi to k700 kai endiaferete na mathi an mpori kapou kai me kapion tropo na alaxi kamia prosopsi sto kin tou.. giati tou fenete pos ixe di kapou ena mavro k700. isxii?

 

mporite na voithisete me kanena link i me tpt pou xerete??

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μαύρο μου φαίνεται όμως και αυτό:

 

http://pic.big5.enorth.com.cn/0/01/38/48/1384872_160469.jpg

 

Υπάρχουν ανταλλακτικά καλύμματα για το K700i σε διάφορα χρώματα (ιμιτασιόν φυσικά). εγώ πρόσφατα αγόρασα ένα μπλε, αλλά δεν εφάρμοζε σωστά το εμπρός τμήμα κι έτσι κράτησα μόνο το κομμάτι που καλύπτει την κεραία και την κάμερα.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Re paidia stelnw to arxeio hid gia to winamp sto kinhto alla molis paw na syndethw me to pc mou grafei oti apetyxe h syndesh. Prepei na valw to hid kai se kapoio fakelo tou pc? o adaptor bluetooth pou exw leitourgei kanonika kata ta alla. Sto manual leei oti yposthrizei arxeia hid. mhpws xreiazetai SP2 gia na doulepsei o apomakrysmenos elegxos?

τα αρχεια hid τα στελενεις κανονικα στο κινητο σου και αυτα αποθυκευονται στον απομακρυσμενο ελεγχο.μετα εσυ επιλεγεις bluetooth>ενεργοποιηση,>απομακρυσμενος ελεγχος>winamp>επιλογη.

πρεπει επισης να το εχεις ανοιχτο το winamp απο το pc. επισης εαν εχεις τον bluetooth adaptor mobile action ma-600.δεν θα μπορεσεις να κανεις τον απαιτουμενο συγχρονισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα RAVER.

Αφου λες ότι δεν αξίζει να πάρω την βάση συγχρονισμου δεν την παίρνω γιατί ήδη έδωσα 23 ευρω για να πάρω καλώδιο Usb, έπρεπε να το είχα φτιάξει μόνος μου αλλα δεν είχα χρόνο,οπότε έδωσα χρήμα..Ποια είναι η τελευταια έκδοση που έχει βγει?Για το κ700ι?Μεχρι τώρα μόνο μετην διάρκεια της μπαταρίας έχω παράπονο ,με το ς,και νυχτερινη λήψη Video!Κατα άλλα άξιζε τα λεφτά του(60 ευρω,με ανανέωση συμβολαίου+δωρο Bluetooth Handsfree)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μαύρο μου φαίνεται όμως και αυτό:

 

http://pic.big5.enorth.com.cn/0/01/38/48/1384872_160469.jpg

 

Υπάρχουν ανταλλακτικά καλύμματα για το K700i σε διάφορα χρώματα (ιμιτασιόν φυσικά). εγώ πρόσφατα αγόρασα ένα μπλε, αλλά δεν εφάρμοζε σωστά το εμπρός τμήμα κι έτσι κράτησα μόνο το κομμάτι που καλύπτει την κεραία και την κάμερα.

Πως μπορείς να βρεις τεέτοια καλύμματα;

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...