Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν λές

επαναλαμβανόμενο συμβάν με συγχρονισμο τι εννοείς;

πλάκα πλάκα έχω μπεί σε σκέψεις για αγορά του Κ750, αλλά το Κ700 το έχω μόνο 5 μήνες

sygxronismo tou outlook sto PC me to hmerologio tou kinhtou sou

mesw bluetooth 'h ypery8rwn

kai egw to skeftomai na parw to k750 kai as exw to k700 5 mhnes :p

 

 

Να σου πω την αληθεια δεν νομιζω οτι αξιζει η αλλαγη απο Κ700 σε Κ750.

Δε λεω, το Κ750 ειναι φοβερο τηλεφωνο, αλλα δεν προσφερει τοσα ωστε να αλλαξεις το Κ700 σου μετα απο 4 μολις μηνες.

Εγω στη θεση σου θα περιμενα το Κ600 που ειναι και 3g

Egw pali protimw to k750 me 2MPixel camera,yposthriksh kartas mnhmhs syn ta ypoloipa pou exei to k750 apo to k700 para to 3G kai videoklhsh pou poly spania 8a thn xrhshmopoihsw :P

edw den kanw webcam conference sto internet pou einai kai free kai exw kai dsl :P

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν λές

επαναλαμβανόμενο συμβάν με συγχρονισμο τι εννοείς;

 

πλάκα πλάκα έχω μπεί σε σκέψεις για αγορά του Κ750, αλλά το Κ700 το έχω μόνο 5 μήνες

Περιοδικά γεγονότα. Γενέθλια, γιορτές, τέτοια πράγματα.

Εγώ το έχω 8 μήνες και έχω παρείγγει το P910i. Το περιμένω 1 μήνα τώρα. Α, ρε τι τραβάμε εδώ στην ανατολή...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

 

Egw pali protimw to k750 me 2MPixel camera,yposthriksh kartas mnhmhs syn ta ypoloipa pou exei to k750 apo to k700 para to 3G kai videoklhsh pou poly spania 8a thn xrhshmopoihsw :P

 

Ωστε το Κ600 δεν εχει καρτα μνηνης ε? :O

Δεν το ηξερα, νομιζα οτι η διαφορα ηταν μονο στην καμερα... :O

 

Δηλαδη το Κ600 ειναι ενα 3G Κ700! :mad:

Σιγουρα αξιζει πιο πολυ το Κ750, και για οποιον θελει 3G ας κοιταξει το Ν70

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Δοκίμασα το Dateimanager για να περάσω μέσω υπερύθρων τα sms μου στο pc αλλά δεν δούλεψε. Δοκίμασα με το Mobile Manager, και δούλεψε μεν, αλλά μου τα δείχνει Αλαμπουρνέζικα δε.

Καμιά Ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το κινητό και φυσικά είναι αδύνατον να διαβάσω 300 σελίδες τόπικ, αν και είδα καμιά 50αριά από διάφορες περιόδους. Θα ήταν χρήσιμο, πιστεύω, ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του τηλεφώνου κάποιος που γνωρίζει και παρακολουθεί την πορεία του και έχει το χρόνο και τη διάθεση να έγραφε περιληπτικά ποιά προβλήματα διορθώθηκαν, ποιά όχι (είτε με αναβάθμιση είτε αλλιώς... ) και πολύ συνοπτικά 2 - 3 τips χρήσιμα για τη συμβίωση με το τηλέφωνο αυτό και την εκμετάλλευση των δυνατοτήτων του.

 

 

Γενικά δεν θα ήταν κακή ιδέα αυτή να γίνεται σε όλα τα δημοφιλή κινητά όταν π.χ. στογγυλεύουν οι σελίδες του κάθε τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το κινητό και φυσικά είναι αδύνατον να διαβάσω 300 σελίδες τόπικ, αν και είδα καμιά 50αριά από διάφορες περιόδους. Θα ήταν χρήσιμο, πιστεύω, ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του τηλεφώνου κάποιος που γνωρίζει και παρακολουθεί την πορεία του και έχει το χρόνο και τη διάθεση να έγραφε περιληπτικά ποιά προβλήματα διορθώθηκαν, ποιά όχι (είτε με αναβάθμιση είτε αλλιώς... ) και πολύ συνοπτικά 2 - 3 τips χρήσιμα για τη συμβίωση με το τηλέφωνο αυτό και την εκμετάλλευση των δυνατοτήτων του.

 

 

Γενικά δεν θα ήταν κακή ιδέα αυτή να γίνεται σε όλα τα δημοφιλή κινητά όταν π.χ. στογγυλεύουν οι σελίδες του κάθε τόπικ.

:up: :up: :up: :up: :up: :music: :nuke:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!! To Πλαίσιο ξαναέφερε απο σήμερα τις βάσεις συχρονισμού dss-25 me 45 € :D :rolleyes: :p :cool: !!! Επιτέλους θα κάνω την αναβάθμιση on-line!! Το έχω απο όταν βγήκε και ακόμα δεν έχω παει να κάνω καν την πρώτη που βελτιώνει την μπαταρία!!! Ο ελεύθερος χρόνος είναι δυσεύρετος πλέον τελικά........ :cry: :wacko: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Poia einai to teleutaio logismiko tou k700??apanthste grhgora

Γιατί, δεν έχεις κάρτα;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για να ανοιξουμε το κ700, χρειαζομαστε ενα απλο κατσαβιδακι με αρκετα λεπτη μυτη και τιποτα αλλο. Βγαζεις το καπακι της μπαταριας και στο περιβλημα εκει που πατουσε το καπακι βλεπεις απο 3 πλαστικα κλιψακια σε καθε μερια... Χωνεις το κατσαβιδι και απασφαλιζεις ενα ενα τα κλιψακια. Μετα απλα θελει και λιγο τραβηγμα να βγει το πανω μερος του μπροστινου καλλυματος στο οποιο δεν εχει κουμπωματα ... και ετσι θα μπορεσεις να το γυαλισεις.

 

λιγη τολμη και λογικη χρειαζεται... :)

 

Τελικά θέλει πολλή τόλμη.

Έχει βάση στις γωνίες η οποία δεν είναι κουμπωτή αλλά θέλει προσοχή για να μη σπάσει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!! To Πλαίσιο ξαναέφερε απο σήμερα τις βάσεις συχρονισμού dss-25 me 45 € :D :rolleyes: :p :cool: !!! Επιτέλους θα κάνω την αναβάθμιση on-line!! Το έχω απο όταν βγήκε και ακόμα δεν έχω παει να κάνω καν την πρώτη που βελτιώνει την μπαταρία!!! Ο ελεύθερος χρόνος είναι δυσεύρετος πλέον τελικά........ :cry: :wacko: :blink:

 

Γειά σου Ιωσήφ, εδώ Δημήτρης που πέρισυ περίπου τέτοιο καιρό είχα έρθει και είχα αγοράσει ένα από τα πρώτα Κ-700 που είχατε φέρει.

45 € η βάση? Πολλά τα βλέπω, εγώ χτες ρώτησα στην ομνιτεκ και μου είπε 36€

Να σου φέρω και το δικό μου να το αναβαθμίσεις? Και εγώ με το πρώτο firmware το έχω :) :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποια η τελευταια εκδοση λογισμικου για το Κ700ι και ποια πληκτρα παταμε για να τη δουμε, για να μην ψαχνω ολες τις σελιδες του topic

ευχαριστω και sorry.... :O :rolleyes:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε original προσοψεις, φυσικα εξαιρουμε τα επισημα service. Για θεσσαλονικη κατα προτιμηση, η αν γνωριζετε και κανα web site εντος ευρωπης. Για ριξτε ρε παιδια λιγο τα φωτα σας...
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποια η τελευταια εκδοση λογισμικου για το Κ700ι και ποια πληκτρα παταμε για να τη δουμε, για να μην ψαχνω ολες τις σελιδες του topic

ευχαριστω και sorry.... :O :rolleyes:

 

i pio kainourgia ekdosi gia k700i nomizo einai i R2AT003

tin ekdosi pou exeis sto kinito sou mporeis na tin deis patontas(exontas prota ksekleidoto to pliktrologio): deksia,asteraki,aristera,aristera,asteraki,aristera,asteraki sto menu pou tha sou vgalei pas service info kai istera plirofories logismikou

Link to comment
Share on other sites

deksia,asteraki,aristera,aristera,asteraki,aristera,asteraki

 

Πειραζει που δεν καταλαβα τιποτα??? :O :O

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Επιμένω ότι είναι πολύ υποκειμενική η περίπτωσή σου... Στο παράδειγμά σου, η επιλογή βρίσκεται μέσα στο μενού για τον πολύ απλό λόγο του ότι άμα πατήσεις καταλάθος το κουμπί μπορεί να κουφαθείς από την ένταση [και δεν κάνω πλάκα, δεν είναι μικρή η διαφορά έντασης]. Το ότι βρίσκεται σε διαφορετική θέση ανάλογα με το ποιος καλεί είναι λίγο περίεργο αλλά σίγουρα όχι το τέλος του κόσμου...

 

Είναι τι έχεις συνηθίσει. Εμένα το πρώτο μου κινητό ήταν το 5130. Μετά πήρα το Τ29s, μετά το Τ68i και τώρα το K700i, έχω χρησιμοποιήσει αρκετά το 6230 και μπορώ να σου πώ χωρίς ενδιασμό ότι το 6230 ΔΕΝ μπορώ να το χρησιμοποιήσω, δεν μου αρέσει, μου την σπάει (ενώ είναι καλό σαν κινητό). Από την άλλη το K700i μαρέσει πάρα πολύ, τόσο πολύ που θα το έχω για αρκετό καιρό και αυτό από ότι φαίνεται :)

 

:o

Σε εμένα πάλι, άλλες φορές πρέπει να πατήσω το 6 κι άλλες το 5 για την ενεργοποίηση της ανοιχτής ακρόασης! Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάλι, άλλες φορές πρέπει να πατήσω το 6 κι άλλες το 5 για την ενεργοποίηση της ανοιχτής ακρόασης! Καμιά ιδέα;

Πάτα και τα δύο μαζί :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

deksia,asteraki,aristera,aristera,asteraki,aristera,asteraki

 

Πειραζει που δεν καταλαβα τιποτα??? :O :O

 

λείπει ένα αστεράκι στην αρχή φίλε. οπότε ξεκίνα με αστεράκι και μετά όλα τα άλλα...

 

Εγώ το πήρα πριν 3 ημέρες από γερμανό και μου έχει έκδοση R2AE033. Μου είχαν πει ότι έχει την τελευταία έκδοση επάνω... Είναι όντως αυτή;

 

Επίσης μια ερώτηση ρε παιδιά... edited (το βρήκα οκ)

 

Χωρίς ιδιαίτερη χρήση (ότι κι αν σημαίνει αυτό δλδ) με την πρώτη φόρτιση κράτησε δύο μέρες. Το ξαναφόρτισα όταν μου έβγαλε ένδειξη «χαμηλή μπαταρία».

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...