Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manolissinger (17 Νοέ. 2004 , 04:35)

 

an eseis thelete na problhmatizeste mono me thn poiothta enos kinhtou kai oxi me thn upshlh texnologia tote auto to forum kai autou tou eidous ta kinhta einai gia sas.Ego apo thn allh exo sth katoxh mou hi tecks moule phones mono mia lexh na sas po .3G.ti einai to 3g tha anarotiountai aaaaaaaaax perimenete kana examhno h kai xrono kai tote tha mathete.Epishs eroththhka apo kapion ean to siemes sx1 to xo poulisei e nai liopon tha to pouliso mias kai to 3 g me kaluptei apoluta kai me ta lefta auta tha petaxto sth nea uorkh gia psonia.BYEaaaaaaaa TO SUPER KINHTO H MALON ENA APO AUTA LEGETAI SONY ERRICSON P900 ALLA MALON ARGHSES NA TO MATHEIS

 

 

Έχει αρχίσει η διάθεση 3G, αλλά είναι διαφορτικό το αν το θέλουμε ή αν το έχουμε ανάγκη !

Άνοιξε ένα θέμα για τέτοιους προβληματισμούς... ελεύθερα ! Εδώ όμως είναι για βοήθεια σχετικά με το k700i !!!

Όσο για το p900 να σε πληροφορήσω ότι ότι υπάρχει και το p910 :cool:

 

Υ.Γ. Μόνο εάν το κλέψεις θα σου μείνουν τόσα λεφτά για ταξιδάκι και για κάποια ψώνια :whistle:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaD (17 Νοέ. 2004 , 19:19)

 

pos pernao theme ?

 

 

Ή το κατεβάζεις με WAP ή από κάποιο μενού (βl. Vodafone live, MyCosmosView) ή το στέλνεις στο κινητό με MMS/bluetooth/υπέρυθρες.

Φυσικά η καλύτερη λύση είναι bluetooth/υπέρυθρες από τον υπολογιστή σου με τον κατάλληλο αντάπτορα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:!: Γιατί μερικοί θέλουν να γίνει το Myphone, ένα chat room τελευταίας κατηγορίας, δεν το έχω καταλάβει ακόμα. :!:

 

Όταν γράφει κάποιος την γνώμη του, σχετικά με ένα κινητό, χωρίς «έξυπνες» κουβέντες και υπονοούμενα, έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει. Αν η απάντηση που θα πάρει από κάποιον, έχει έξυπνα επιχειρήματα ώστε να γίνει μια «διαμάχη» και είναι διατυπωμένη με ευγενικό τρόπο, θα είναι και ο καλύτερος τρόπος για να βγάλει και άκρη ένας νέος χρήστης που θέλει να μάθει 5 πράγματα για ένα κινητό.

 

Σκεφτείτε πόσο «άσχημη» είναι μια σελίδα που περιέχει μηνύματα όπου ο ένας βρίζει τον άλλον. Λες και κερδίζουν χρήματα κάποιοι όταν το κάνουν αυτό (βρίσιμο) ή κοιμούνται καλύτερα το βράδυ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Νο προσθέσω σ'αυτά που είπε ο florinaperis ότι καλό είναι όταν βλέπετε κάποιο μήνυμα που δεν προσφέρει τίποτα στο forum κατ'εσάς, είναι καλύτερο να το αγνοήσετε παρά ν'απαντήσετε (καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς :) ). Γιατί θ'αναγκαστείτε να μπείτε σε μία διαδικασία που δεν προσφέρει τίποτα στο forum.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

manolissinger patrioth ooreos! an k exo k gw to k700 maresane ayta pou eipes mas tin eipes olous edw mesa :P otan pas nea yorkh pare k gia mena kana kinito 3g k gw goustaro kali fasi xexe ;)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MEGIA to kainourgio mou K700 !! Simera den exo poli xrono alla aurio tha to xeskiso :)

 

Bebaia ekana upgrade apo T630 opote to kinito einai sxedon to idio!! Aurio to proi tha psaxo na do pos anebazeis mp3,pos pezei to radiofono ktl ktl !!

 

Mexri tora pantos pou to blepo EINAI APSOGO !!!! :D

 

(an xriasto kamia boitheia kai den bro kati sta proigoumena topics tha sas rotiso!To manual den to anoigo pote xanei tin omorfia tou :) )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Νοέ. 2004 , 20:45)

 

Ή το κατεβάζεις με WAP ή από κάποιο μενού (βl. Vodafone live, MyCosmosView) ή το στέλνεις στο κινητό με MMS/bluetooth/υπέρυθρες.

Φυσικά η καλύτερη λύση είναι bluetooth/υπέρυθρες από τον υπολογιστή σου με τον κατάλληλο αντάπτορα.

 

 

exo katevasi to 8ema ine pos ta pernao ?

------------------------------------------

 

Simple the best

 

 

------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι το έχεις κατεβάσει το pc σου, απλώς το περνας στο κινητό σου μέσω irda ή bt και το κινητό θα το βάλει από μόνο του στα θέματα. :)
iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos83 (18 Νοέ. 2004 , 23:51)

 

h teleytea ekdosh einai h R2AA???

 

an agoreseis tvra ena kinhto 8a exei thn kainouria ekdosh h thn palia?

 

 

Χρονολογικα ειναι, αλλα απ΄οσα γνωριζω ειχε καποιο προβλημα και την αποσυραν.

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος μικροαπορίες :

 

-Mπορείς να βάλεις με αριστερή κίνηση του joystick να έχει συντόμευση λειτουργίας πχ τον editor για γράψιμο SMS .

- Aν δεν θυμάσαι αν ήρθε αναφορά παράδοσης SMS,μπορείς να πάς στο μήνυμα να δείς αν "διαβάστηκε" ;; ( αλλά και με ώρα και ημερ/νία πότε ;;)

-Στην extended mode της φωτ. μηχανής ,οι φωτό βγαίνουν "καλές" για εκτύπωση ;;

Link to comment
Share on other sites

Gary Kokkin oso afora tin proti sou erotisi nai mporeis na baleis se oles tis kiniseis tou joystick opoies sintomeuseis theleis!!Eite gia na grapseis minima,eite na pareis fotografia ktl ktl!

Nai mporeis na deis pote diabastike to minima kai na deis akribi imerominia kai ora! :)

 

Stin deuteri sou erotisi den xero akoma na sou apantiso ! 2 meres to exo to kinito :)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Το Κ700i μπορεί να πάρει προγραμματάκια (π.χ. κάποιο calendar ή word) όπως άλλα symbian;
Link to comment
Share on other sites

Άλλα symbian;

Μα δεν είναι symbian το Κ700.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper (19 Νοέ. 2004 , 00:14)

 

Χρονολογικα ειναι, αλλα απ΄οσα γνωριζω ειχε καποιο προβλημα και την αποσυραν.

 

Εμένα έχει την R2AA003 (το αγόρασα σήμερα)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (20 Νοέ. 2004 , 17:39)

 

Άλλα symbian;

Μα δεν είναι symbian το Κ700.

 

:!: Δεν είπε ότι είναι symbian.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gascoin (20 Νοέ. 2004 , 17:33)

 

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Το Κ700i μπορεί να πάρει προγραμματάκια (π.χ. κάποιο calendar ή word) όπως άλλα symbian;

 

Προφανώς δεν παίρνει ανάλογες εφαρμογές (.sis). Μόνο java εφαρμογές μπορεί να δεχτεί :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα πήγα και το πήρα και εγώ και θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές t610 :D . Πολύ βελτιωμένο σε σχέση με τον προκατοχό του σε όλους τους τομείς & μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις (για αρχή :p ) :cool:. Πάντως ένα αξιοπερίεργο είναι πως η μπαταρία ήταν σχεδόν γεμάτη και φόρτισε τελείως σε 10', δεν μου έχει ξανασυμβεί :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kalymgr (21 Νοέ. 2004 , 01:03)

 

Τελικά ποιά είναι η τελευταία έκδοση , η r2l ή η r2aa ?

 

 

Η R2AA κυκλοφόρησε μετά την R2L αλλά αποσύρθηκε σχεδόν αμέσως ως προβληματική,εξακολουθεί όμως να "περνιέται" σε ορισμένα service points καθώς και να υπάρχει σε ορισμένες καινούριες παρτίδες συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους.Μετά από μια ανούσια περιπλάνηση στον κόσμο της samsung e700 & της panasonic x70, ξαναγύρισα στη sony ericsson κι εδ

ω κι ένα μήνα είμαι κάτοχος του K700. :) Πολύ καλό τηλέφωνο,σχεδόν άψογο.Όμως παρατήρησα κάτι σε σχέση με τα εισερχόμενα μηνύματα.Μπορεί να είναι και βλακεία μου.Όλα τα τηλ που είχα,όταν τα έχεις κλειστά και τ' ανοίξεις αρχίζουν να έρχονται τα μην.Πχ τ΄ανοιγα 10:00 κι ερχοντουσταν μην που είχαν ημερομηνία και ώρα αποστολής 07:35,09:12.Το Κ700 τ'ανοίγω πχ την ίδια ώρα στις 10:00 και ότι μην έχουν σταλεί από το πρωί μου δείχνει ότι τα έστειλαν στις 10:00.Δηλαδή την ώρα που το άνοιξα.Θα μου πει κάποιος,ότι είναι τόσο τρομερό αυτό?Όχι,αλλά νομίζω ότι είναι καλό να έχεις την ακριβή ώρα αποστολής του μηνύματος πρός αποφυγή παρεξηγήσεων. ;) Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spykom (21 Νοέ. 2004 , 02:37)

 

Η R2AA κυκλοφόρησε μετά την R2L αλλά αποσύρθηκε σχεδόν αμέσως ως προβληματική,εξακολουθεί όμως να "περνιέται" σε ορισμένα service points καθώς και να υπάρχει σε ορισμένες καινούριες παρτίδες συσκευών.

 

Καλημέρα

Καινούργιος και γώ στη παρέα σας.Μόλις χθές το πήρα και σήμερα θα του βγάλω το λάδι :mad: :D

Αλήθεια πώς μπορώ να δω την έκδοση λογισμικού ?

Και κάτι άλλο : στις καταχωρήσεις Επαφών , άν είμαι στα Ελληνικά δεν έχω σίγμα τελικό ( ς ) ......κάνω κάτι λάθος ή πρέπει κάθε φορά να γυρίζω σε Αγγλικά ή abc ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ponstan, η ημερομηνία και ώρα που δείχνει στα μηνύματα είναι η ώρα λήψης των μηνυμάτων. Για να δείς την ώρα αποστολής απλα οταν το διαβάζεις το μήνυμα πατάς επιλογές και μετά στοιχεία και σου δείχνει ώρα αποστολής και λήψης ανάλυτικα!
Link to comment
Share on other sites

pedia sorry pou petao kenourio thema alla exo provlimataki.. exo to k700i se vodafone live! edition katarxin. tespa to exo kero [4 augoustou to agorasa] to thema ine oti mou parousiase provlima me to bluetooth. den mporo na stilo tpt. sinexos kolai.

an to pao se exousiodotimeno service tis SE mporoun na mou to ftiaxoun? epidi diavasa kapia posts k exoun arnitikes empiries apo ta services, mipos kalitera na min ekana tpt?

a k telefteo an to pao telika to update pou kanoun diorthoni telika k ekino to prob me ta mp3s gia ixous klisis? [den ta pezi]

to parapano minima apeuthinete austira se enilikous. parakalo kratiste ta pedia makria. periexonte mikra komatia, katalila xromatismena k aromatismena etima gia kataposi. Geia mas!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ενικά κάποια πράγαματα? Εχω το κινητο εδώ και 50 μέρες περίπου και έχω παρατηρήσει τα εξής.

 

1) Ορισμένες φορές παρουσιάζει μικροπρόβλημα με την φόρτιση δλδ βάζω το βύσμα μέσα και δεν φορτίζει και πρέπει να ψάχνω με το βύσμα και να το κουνάω για να βρει και να φορτισει. Μολις αρχισει να φορτίζει και πάω να το ακουμπήσω κάπου αν κουνηθεί λίγο το καλώδιο σταματάει να φορτίζει....

 

2) Οταν απαντάω σε τηλεφώνημα η παίρνω εγώ τηλέφωνο αφου το άλλο ατομο έχει σηκώσει το τηλέφωνο το πρωτο δευτερόλεπτο δεν ακουγομαι. Βέβαια αυτο δεν είναι και κάτι τραγικό αλλά μπορεί να γίνει αρκετά σπαστικό όταν βιάζομαι γιατι δεν έχω συνηθίσει και αρχιζω να μιλάω κλπ κλπ και μετά σκέφτομαι οτι δεν ακουγομαι και πρέπει να τα ξαναλέω πάλι απτην αρχή...

 

3) Το πολύπληκτρο καμιά φορά κολλάει όταν πατάω να πάει κάτω και καμιά μέρα θα το πετάξω στον τοίχο....

 

Εχουν παρουσιαστεί ανάλογα προβλήματα σε κανέναν?

Κατα τα άλλα το κινητό σκιζει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chaottic (21 Νοέ. 2004 , 13:02)

 

 

 

1) τυχαίνει και σε μένα, φαντάζομαι είναι φυσιολογική φθορά

 

2) H καθυστέρηση όταν απαντας πράγματι, δεν διορθώθηκε με κανενα update. Μάλιστα, αν στην επαφή που σε παίρνει έχεις ορίσει μεγάλη φωτογραφία, το ένα δευτερόλεπτο γίνεται 2-3. Την καθυστέρηση όταν καλείς, πρώτη φορά την ακούω

 

@ScaRy_MiSs_MaRY

κάνε update και τα προβλήματα με το BT κατά 99% θα λυθούν. Όσο για το άλλο... εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...