Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι μου , ζαχαρωνω κι εγω ενα αν ατα καταφερω οικονομικα.Να ρωτησω

1)η γραφιδα που ειναι? χρησιμευει σε κατι?

2)Ποιος ο λογος να παρουμε το 3g αντι για το wifi? αν υποθεσουμε οτι εχουμε 3g κινητο δεν μπορει αυτο να δουλεψει σαν hotspot και να μοιρασει ινρτερνετ στην ταμπλετα? ρωταω γιατι βλεπω οτι εχουν 100 € διαφορα και δεν ειναι λιγα χρηματα

 

Ευχαριστω

 

Γραφιδα δεν υπαρχει.Σαν λογο υπαρξης της,περαν του να μην γεμιζεις δαχτυλιες την οθονη,εγω τουλαχιστον δεν βρισκω λογο να την αποκτησω.Τωρα σχετικα με το 3g και το WiFi...Ακου να δεις τι επαθα εγω.Τις περισσοτερες ωρες της ημερας ειμαι στη δουλεια ή στο σπιτι αρα δεν "κινουμαι".Εκανα λοιπον το λαθος να βγαλω τη sim απο το κινητο και να τη βαλω στο tablet για να τη δοκιμασω.Ελα μου ομως που απο τοτε δεν μπορω να την ξαναβαλω στο S2 γιατι μου φαινεται γελοια μικρο...Χρησιμοποιω και τα ακουστικα απο το S2 για να μιλαω στο τηλεφωνο του tablet και ειμαι τζετ.

Για το ερωτημα σου αν μπορει να δουλεψει με tethering απο το κινητο σου,σιγουρα μπορει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω,

 

βλεπει καποιος καποιον σημαντικο λογο να παω σε Note 10.1 αντι για το Tab 2? Σε πρωτη ερευνα δεν βλεπω τον λογο να δωσω τοσα παραπανω χρηματα (περιπου 250-280€).

 

Επισης θα ηθελα να μου παραθεσετε καποια λινκ να δω αν υπαρχει η δυνατοτητα συνδεσης και απομακρυσμενης εργασιας στον εργασιακο χωρο ο οποιος εχει εναν σερβερ που τρεχει windows server 2008r2

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ανακαλύψει πως μπορείς να μειώσεις τις αρχικές οθόνες; Έχει 6 και θέλω να έχει μόνο 3

 

 

 

Όταν είσαι σε μια από τις οθόνες τότε κάνε αυτό το πράγμα με τα δάχτυλα που τα "τραβάς" προς τα μέσα, σαν να κάνεις zoom out δηλαδή στον browser για παράδειγμα

ε θα σου βγάλει τις οθόνες σε μικρογραφία με έναν κάδο απο πάνω και από εκεί και πέρα είναι προφανες :)

Link to comment
Share on other sites

@autokinitakias

Σκεφτομαι να κανω κι εγω το ιδιο κ να το χρησιμοποιησω και σαν τηλεφωνο. Χρειαζεται ειδικο hands-free? Ενα που εχω απο nexus s ειναι οκ? Θα ηθελα να αποφυγω το bluetooth.

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

@autokinitakias

Σκεφτομαι να κανω κι εγω το ιδιο κ να το χρησιμοποιησω και σαν τηλεφωνο. Χρειαζεται ειδικο hands-free? Ενα που εχω απο nexus s ειναι οκ? Θα ηθελα να αποφυγω το bluetooth.

 

Εαν φιλε μου το hands-free σου ειναι 3,5mm τοτε μπορεις να το "κουμπωσεις" πανω του αφοβα! Κι εγω εχω του κινητου μου, οποτε μην το σκεφτεσαι καν θα δουλεψει κανονικα.

 

 

Σορρυ αλλα δεν εχω βρει το ζουμ στην φωτογραφικη μηχανη ξερεις κανεις πως γινεται; Προσπαθησα να το βρω αλλα ματαια. Μονο τις ρυθμισεις και τις διαφορες επιλογες της καμερας βρισκω και τιποτα αλλο.

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα! Επειδη δεν ειμαι και απο το δυτικο Εσσεξ ωστε τα αγγλικα μου να ειναι σε τετοιο επιπεδο, μπορει να μου πει κανεις εαν υπαρχουν βιβλια/περιοδικα στα ελληνικα και εαν ναι πως ή που τα βρισκω; Ολα αγγλοφωνα ειναι και το 90% με πληρωμη απο οτι βρισκω!

 

Ευχαριστω!

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε μια από τις οθόνες τότε κάνε αυτό το πράγμα με τα δάχτυλα που τα "τραβάς" προς τα μέσα, σαν να κάνεις zoom out δηλαδή στον browser για παράδειγμα

ε θα σου βγάλει τις οθόνες σε μικρογραφία με έναν κάδο απο πάνω και από εκεί και πέρα είναι προφανες :)

 

σε ευχαριστώ πολύ. το έψαχνα από την πρώτη μέρα που το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Μπορεί να μου πει καποιος επειδη εχω ενα προγραμμα πλοηγησης για το κινητο (Sygic Aura) και στο κινητο λειτουργει κανονικα, ενω στην ταμπλετα δεν μου κανει εγκατασταση το .apk;

Μου εμφανιζει το εξης μηνυμα: " Η εγκατασταση αποκλειστηκε. Για λογους ασφαλειας, το ταμπλετ αποκλειει τη εγκατεστημενη εφαρμογη που δεν προερχεται απο το Android Market."

Ευχαριστω!!!

 

Μια χαρά παίζει το Sygic .... πάνε ρυθμίσεις - ασφάλεια και τσέκαρε το "άγνωστες πηγές"

μετά κανε εγκατάσταση το .apk ...klp...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πρόγραμμα που να κάνει sync tablet με smartphone κατευθείαν χωρίς να μεσολαβεί cloud storage?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά ο κύβος ερρίφθη και είμαι και γω κάτοχος της συσκευής. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος πάρει κάποια θήκη και κάποιο car holder. Επίσης ψάχνοντας λίγο στο ebay βρήκα ένα bluetooth πληκτρολόγιο. Αξίζει???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά ο κύβος ερρίφθη και είμαι και γω κάτοχος της συσκευής. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος πάρει κάποια θήκη και κάποιο car holder. Επίσης ψάχνοντας λίγο στο ebay βρήκα ένα bluetooth πληκτρολόγιο. Αξίζει???

Εχω βαλει λινκ παραπανω για τη θηκη που παρηγγειλα.Υπαρχει στο ebay θηκη μαζι με πληκτρολογιο.Δεν την πηρα γιατι καλυπτε τα ηχεια της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει το Sygic .... πάνε ρυθμίσεις - ασφάλεια και τσέκαρε το "άγνωστες πηγές"

μετά κανε εγκατάσταση το .apk ...klp...

 

Ειχες δικιο φιλε μου για αυτο που ειπες, αλλα και παλι δεν παιζει η εφαρμογη. Κανω την εγκατασταση, κατεβαζω τον χαρτη και μολις παταω πανω στο εικονιδιο για να ξεκινησει η εφαργμογη, απλως μαυριζει για μερικα δευτερολεπτα η οθονη και μετα επανερχεται στο μενου του ταμπλετ. Αμα εχεις καμια ιδεα αλλη ευπροσδεκτη. Σε ευχαριστω παντως!!!!

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να'ξερα ποιός σκέφτηκε να βάλει στον dialer την υποκατηγορία "Αγαπημένα" της οποίας το περιεχόμενο δεν σβύνει με τίποτα.

Ακόμα κι αν σβύσεις το ιστορικό των κλήσεων,οι "αγαπημένες" κλήσεις παραμένουν!!!

Οι γνωστές @@@ της Apple μας χτύπησαν την πόρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω πως κάνουμε μέτονομασία σε έναν φάκελο που δημιουργούμε. Δημιουργώ έναν φάκελο για να βάλω όλα τα παιχνίδια εκεί μέσα αλλά μου λέει "ανώνυμος φάκελος". Επισης θα ηθελα να μαθω εαν γινεται οταν γραφω κατι (πχ μια σημειωση) να μπορω να κανω αντιγραφη και επικολληση μετα αυτο που αντεγραψα. Ψαχνω αλλα δεν βρισκω τροπους ρε γ...!!! Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω πως κάνουμε μέτονομασία σε έναν φάκελο που δημιουργούμε. Δημιουργώ έναν φάκελο για να βάλω όλα τα παιχνίδια εκεί μέσα αλλά μου λέει "ανώνυμος φάκελος". Επισης θα ηθελα να μαθω εαν γινεται οταν γραφω κατι (πχ μια σημειωση) να μπορω να κανω αντιγραφη και επικολληση μετα αυτο που αντεγραψα. Ψαχνω αλλα δεν βρισκω τροπους ρε γ...!!!

 

Πατάς παρατεταμένα πάνω σε μία λέξη και θα σου βγάλει επιλογές για να κάνεις αντιγραφή, αποκοπή και επικόλληση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να αποθηκευσω στην μνημη sd εφαρμογες.Ξερει κανεις κατι ;

 

Δε γίνεται, είναι η πιο σύντομη εξήγηση :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικιο φιλε μου για αυτο που ειπες, αλλα και παλι δεν παιζει η εφαρμογη. Κανω την εγκατασταση, κατεβαζω τον χαρτη και μολις παταω πανω στο εικονιδιο για να ξεκινησει η εφαργμογη, απλως μαυριζει για μερικα δευτερολεπτα η οθονη και μετα επανερχεται στο μενου του ταμπλετ. Αμα εχεις καμια ιδεα αλλη ευπροσδεκτη. Σε ευχαριστω παντως!!!!

 

Τους χάρτες τους κατέβασες με το sygic downloader να υποθέσω ε; Αν έχεις κάνει restart και επιμένει να μην παίζει, δοκίμασε να αντιγράψεις το φάκελο που είχε δημιουργήσει στην sd του κινητού σου το πρόγραμμα στη μνήμη του ταμπλετ

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. έχω κάποιες ερωτήσεις και θα ήθελα τη βοήθεια σας αν μπορείται. Αρχικά θα ήθελα να μου πείτε με ποιο πρόγραμμα μπορώ να περάσω ταινίες και μουσική προς το tablet. δοκίμασα με drag n drop αλλά ήθελε πολύ ώρα. επίσης υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω μια εφαρμογή της seagate η οποία είναι για τηλέφωνο android ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας,πιο είναι το τελευταίο galaxy tab 10αρι πού κυκλοφορεί με τα κορυφαία specs?

Είμαι κάπως άσχετος σχετικά με τα tabs και σκέφτομαι να αποκτήσω ένα με android αλλά δεν ξέρω πιο είναι το τελευταίο και πιο κορυφαίο.

Είχα μόνο ipad αλλά δεν ξαναδίνω τόσα χρήματά καθώς πιστεύω ότι κι έλα galaxy tab θα με καλύψει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας,πιο είναι το τελευταίο galaxy tab 10αρι πού κυκλοφορεί με τα κορυφαία specs?

Είμαι κάπως άσχετος σχετικά με τα tabs και σκέφτομαι να αποκτήσω ένα με android αλλά δεν ξέρω πιο είναι το τελευταίο και πιο κορυφαίο.

Είχα μόνο ipad αλλά δεν ξαναδίνω τόσα χρήματά καθώς πιστεύω ότι κι έλα galaxy tab θα με καλύψει

 

Galaxy Note 10.1

Link to comment
Share on other sites

Για τις ταινίες υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να τις περνάμε στo tablet .?

 

Εγω προσωπικα μεσω της εφαρμογης Airdroid κανω την δουλεια μου οταν θελω να μεταφερω κατι απο τον υπολογιστη στο ταμπλετ. Πολυ βολικο, γρηγορα και εξυπηρετικο. Λογικα θα σε καλυψει!!!

 

Επισης παρελαβα σημερα την θηκη που ειχα παραγγειλει και οφειλω να ομολογησω οτι εντυπωσιαστηκα. Ασφαλίζει πολυ καλα το ταμπλετ και εφαρμοζει τελεια πανω του. Δεν προσθετει πολυ ογκο στην ταμπλετα. Δεν παρατηρησα καποιο προβλημα στην ταχυτητα του ιντερνετ να μου κοβεται για παραδειγμα. Μου αρεσε δε που εχει και ενα κλιπ στην μια μερια ωστε οταν κλεισουμε την θηκη να πιασει το πανω μερος του ταμπλετ και να μην ανοιγει με ευκολια. Ειχα δει μερικα εδω σε καποια μαγαζια και ή δεν θα ειχαν τετοιο κλιπ ή δεν εφαρμοζε τοσο καλα.

 

 

 

 

Δεν ξερω εαν εχει ασχοληθει κανεις η εαν γνωριζει γενικα κανενας αλλα θελω μια βοηθεια. Σαν ανθρωπος ακουω πολυ μουσικη και αρχιζω να φορτωνω το ταμπλετ με τις μουσικες επιλογες μου. Θελω λοιπον (και αφου εχω κανει τις λιστες αναπαραγωγης) να επιλεγω μια λιστα και οταν παιζουν τα τραγουδια να εμφανιζεται στον mp3 player του ταμπλετ μια εικονα απο το καθε τραγουδιστη η γκρουπ. Εχω στον ιδιο φακελο με τα τραγουδια και μια εικονα .jpg αλλα δεν την διαβαζει ο player με αποτελεσμα να δειχνει δικες του εικονες (οτι και καλα δεν εχει επιλεγει καμια εικονα). Γνωριζει κανεις πως μπορω να του δωσω να καταλάβει οτι για το ταδε γκρουπ να διαβαζει την ταδε εικονα και για το αλλο γκρουπ την αλλη εικονα και παει λεγοντας;

Ευχαριστω!

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο. Το εγκατέστησα αλλά Δε μου βλέπεις όμως την κάρτα την sd. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...