Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ χρήσιμο. Το εγκατέστησα αλλά Δε μου βλέπεις όμως την κάρτα την sd. Καμιά ιδέα?

 

εγώ πάντως χρησιμοποιώ το my phone explorer και είμαι οκ. Δοκίμασέ το. Θέλει να εγκαταστήσεις όμως το βασικό πρόγραμμα σε pc και client στο tablet

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το τσεκάρω. Με το airdroid το θέμα που έχω είναι ότι ενω τελικά την κάρτα την είδα και είναι 32gb πάω να περάσω μια ταινία 10gb Και μου λέει ότι δε χωράει.
Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω. Με το airdroid το θέμα που έχω είναι ότι ενω τελικά την κάρτα την είδα και είναι 32gb πάω να περάσω μια ταινία 10gb Και μου λέει ότι δε χωράει.

 

Βασικα δεν ξερω εαν ειναι θεμα airdroid αλλα κι εμενα χθες μου εκανε κατι παλαβα! Ενω μπορουσα να περασω αρχεια στην μνημη του ταμπλετ δεν μπορουσα να περασω αρχεια στην εξωτερικη μνημη. Κατ'αλλα ταινια που περασα καπου στα 6gb την μετεφερε κανονικα αλλη φορα που το ειχα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω. Με το airdroid το θέμα που έχω είναι ότι ενω τελικά την κάρτα την είδα και είναι 32gb πάω να περάσω μια ταινία 10gb Και μου λέει ότι δε χωράει.

 

σαυτο μπορει να φταιει οτι η καρτα ειναι σε fat32 και να μην εχει να κανει με το android η με την συσκευη γενικοτερα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Themi αυτό είναι μάλλον. Το θέμα είναι ότι όταν κάνω φόρματ από 1την ταμπλετα γίνεται σε fat32. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να με αφήνει να επιλέξω τον τύπο του format?
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει ΔΥΣΤΥΧΩΣ οτι ενω παιζει ο player μουσικη κανει διακοπες στο τραγουδι ενος δευτερολεπτου, αλλα ειναι κατι που δειχνει οτι κατι δεν παει καλα. Οι διακοπες μπορει να γινονται μεσα σε ενα τραγουδι 5-6 φορες. Αυτο μπορει να ειναι θεμα ρυθμισεων, player ή του ταμπλετ; Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Μετά από συμβίωση 2 εβδομάδων περίπου μαζί του,η αίσθηση αφής που έχει είναι επιεικώς μέτρια.Δεν έχει φάει μεν κανένα κόλλημα μέχρι σήμερα,η μπαταρία του κρατάει 2 ημέρες με μέτρια χρήση,πολύ καλύτερη κεραία WiFi από το S2,αλλά ρε παιδιά,το scrolling ανάμεσα στις οθόνες/φωτογραφίες κτλ είναι μετριότατο.
Link to comment
Share on other sites

Ο ιδιος φακελος με το προγραμμα για το gps που χρησιμοποιω στο κινητο (motorola defy) και δεν δημιουργει κανενα προβλημα οταν ξεκιναει η εγκατασταση στο ταμπλετ μετα απο λιγο βγαζει το ακολουθω μηνυμα για διαφορα ομως αρχεια ή φακελους:

" Could not download file: http://storage.sygic.com:8080/AndroidMarket/Aura002/Data/Res/voices/portugese_woman/navigation.pak We are sorry, connection to server failed (503). Please try again later or contact support@sygic.com"

 

Η εγκατασταση στο ταμπλετ γινεται ειτε απο την καρτα συσκευης (με την καρτα μνημης να ειναι εντος ή εκτος συσκευης μηπως κατι παιζεται με αυτην) ειτε απο την καρτα μνημης αλλα ματαιως κοπος. Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο!!! Δεν παιζει με τιποτα. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως οταν κανω την εγκατασταση στο κινητο δεν βγαζει κανενα σφαλμα και προχωραει απο την αρχη μεχρι το τελος κανονικα, ενω στο ταμπλετ βγαζει το παραπανω μηνυμα σε διαφορες μορφες πχ για voices, skins, διαφορες χωρες, διαφορα αρχεια κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συμβίωση 2 εβδομάδων περίπου μαζί του,η αίσθηση αφής που έχει είναι επιεικώς μέτρια.Δεν έχει φάει μεν κανένα κόλλημα μέχρι σήμερα,η μπαταρία του κρατάει 2 ημέρες με μέτρια χρήση,πολύ καλύτερη κεραία WiFi από το S2,αλλά ρε παιδιά,το scrolling ανάμεσα στις οθόνες/φωτογραφίες κτλ είναι μετριότατο.

 

Η γνώμη σου έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για μένα, αφού μετά από συζήτηση με φίλους, σκέφτομαι εναλλακτικά το ipad 2, το οποίο αυτή τη στιγμή απέχει 50€ από το P5100 που κοιτάζω. Δύσκολη επιλογή μου φαίνεται... ;)

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλά κοίτα.Σε σχέση με το ipad,προτιμώ να χαράζω την οθόνη με καλέμι για να γράψω κάτι,παρά να πάω στην apple με τις ιδιαιτερότητες και τους περιορισμούς της.
Link to comment
Share on other sites

Καλά κοίτα.Σε σχέση με το ipad,προτιμώ να χαράζω την οθόνη με καλέμι για να γράψω κάτι,παρά να πάω στην apple με τις ιδιαιτερότητες και τους περιορισμούς της.

 

+1 :D:D:D:D:D

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

+1 :D:D:D:D:D

 

Έχετε και οι δύο δίκιο (κι εγώ ήμουν υπέρμαχος αυτής της θεωρίας, ειδικά όταν πρωτοείδα το Ρ5100 και την τιμή του). Από την άλλη, δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητο το μηδενικό "λαγκάρισμα" στο ipad... το οποίο βεβαία συμφωνώ ότι δεν είναι πρώτη προτεραιότητα στην αγορά ενός tablet (εξάλλου πόσοι είναι φορητοί/σταθεροί υπολογιστές σήμερα δουλεύουν με μηδενικό χρόνο απόκρισης).

Νομίζω ότι αν πέσει λίγο η τιμή του Ρ5100, με την είσοδο του Note στην αγορά, θα είναι πια μονόδρομος. Θυμίζω τη σημαντκή (~15%) μείωση τιμής του Ρ3110 στην αγορά (Πλαίσιο, Κωτσόβολος) τις τελευταίες μέρες, λόγω μάλλον του ανταγωνισμού στις 7'' με την είσοδο του google nexus 7 αλλά και του νεότερου ipad.

Edited by verbo
Επιπλέον στοιχεία αγοράς
The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

αγόρασα απο cosmote μια twin card αλλα δεν μπορω να την τοποθετήσω.....ακολουθω τις οδηγιες αλλά σαν να μη θέλει να κλεισει το πορτακι και να δει την κάρτα....

 

υπάρχει καμία ιδεα;

 

εκτος του να παω παλι εκει....:(

 

 

η twin card ειναι σαν μια κλασικη sim. να παιρνει μικρότερη;

Edited by gatsalis
Link to comment
Share on other sites

και να θες να την βάλεις ανάποδα,δεν μπαίνει.Για να κλείσει το πορτάκι,θα πρέπει πρώτα να ακούσεις ένα "κλικ" βάζοντας μέσα τη sim.

Θα χρειαστεις μια οδοντογλυφίδα ή κάτι τέτοιο τελος πάντων που θα σε βοηθήσει να σπρώξεις τη sim.Όλα αυτά με το tab εκτός λειτουργίας,αλλιως δεν μπορεί να συνδεθεί με το δίκτυο του παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ήθελε λιγο πίεση παραπάνω για να ακουστεί πράγματι το κλικ.

 

Παίρνει κανονική sim και οχι micro sim.

Όσο για εντυπώσεις γενικότερα είναι ένα τίμιο tablet.

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα την παρακατω θηκη

 

http://www.ebay.com/itm/Black-Hard-Back-Leather-Case-Cover-For-SAMSUNG-GALAXY-TAB2-10-1-P5100-P5110-/190707563141?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item2c670e7a85

 

Ηρθε σε 12 μερες περιπου σε φακελο ταχυδρομειου.

 

Η θηκη ειναι απο σκληρο πλαστικο, ποιοτικη πιανει στις τεσσερις γωνιες με πλαστικα αυτια καλης ποιοτητας ενω εχει στην βαση ελαστικα ποδαρακια για να στεκεται ορθια.

 

Ειναι αρκετα μαζεμενη κι δεν δινει ογκο.

 

 

Εχω παραγγειλει και ενα σετ με θηκη 360 screen protector και στυλο, τα δυο τελευταια φαινονται καλα απλα στο ζελατινα δεν εχει κομμενο παραθυρακι στους αισθητηρες με αποτελεσμα να εχει φυσαλλιδα.

Την θηκη δεν την εχω βαλει μιας και εχει την κινεζικη πλαστικη μυρωδια και περιμενω να ξεμυρισει

Link to comment
Share on other sites

... και εχει την κινεζικη πλαστικη μυρωδια και περιμενω να ξεμυρισει

 

Αστά να πάνε φίλε μου πολύ βρώμα (για το ταμπλετ εννοω)!!!! Ακόμα να ξεμυρίσει. Σκέφτομαι να το ψεκάσω με ΑΧΕ :D

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...ειμαι και εγω ιδιοκτητης του tablet εδω και 10 μερες αλλα δεν το εχω πολυψαξει λογω ελλειψης χρονου...

Ερωτηση:πως αλλαζω γλωσσα στο πληκτρολογιο χωρις να μπω στο μενου των ρυθμισεων?Οταν γραφω ενα κειμενο πχ και πρεπει να γραψω κατι στα αγγλικα και μετα να συνεχισω στα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολογιο αριστερά από το spacebar έχει μια υδρογειο που πατώντας την αλλάζει(αν εννοεις αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι τετοιο....ουτε υδρογειο ουτε τιποτα...και επισης στα αγγλικα δεν μπορω να απενεργοποιησω το autocorrect

 

EDIT: ολα οκ, τωρα που βρηκα λιγο καιρο και ψαχτηκα το λυσα...ηταν θεμα ρυθμισεων του keyboard...

 

Εχει βαλει κανεις σας navigator στο tabet του?

Edited by mostradamos
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι τετοιο....ουτε υδρογειο ουτε τιποτα...και επισης στα αγγλικα δεν μπορω να απενεργοποιησω το autocorrect

 

EDIT: ολα οκ, τωρα που βρηκα λιγο καιρο και ψαχτηκα το λυσα...ηταν θεμα ρυθμισεων του keyboard...

 

Εχει βαλει κανεις σας navigator στο tabet του?

 

Εχω βάλει 2 φίλε μου. Το navigon και το Sygic. Το δεύτερο σκίζει :-)

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει 2 φίλε μου. Το navigon και το Sygic. Το δεύτερο σκίζει :-)

 

Υποθετω το Sygic ειναι offline ε? Δλδ εχει απο πριν φορτωμενους τους χαρτες και δεν χρειαζεται internet για να δουλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω το Sygic ειναι offline ε? Δλδ εχει απο πριν φορτωμενους τους χαρτες και δεν χρειαζεται internet για να δουλεψει...

 

ναι δεν χρειαζεται συνδεση ιντερνετ.

 

sent from GT-N8000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...