Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπομονή παιδιά. Ξέρουμε ότι η Samsung στο θέμα firmware είναι λίγο δυσκίνητη.

 

Όλη η σειρά Tab 2 θα πάρει την 4.1.2. μέσα στον Ιούνιο αλλά και την 4.2.2. μέχρι τον Οκτώβριο, η οποία θα είναι και η τελευταία...

 

υπήρξε καμία αναβάθμιση? είμαι με στοκ 4,0,4. αργοκίνητο καράβι η σαμσουνκ

 

Για βιαστικούς εδώ κάτι βρήκα αλλά δεν είναι κ πολύ αναλυτικό για μας που δεν ξέρουμε στο βήμα 1. Το clockmodwork recovery είναι ένα img αρχείο? πώς το περνάω στο κινητό? πρέπει να είναι πρώτα ρουτ? (περίεργο που δεν υπάρχει αναλυτικός οδηγός εδώ μέσα)

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε φίλε jsab114 τι μαγκιά ειναι αυτή; αν συνδεσω το 3g usb stick θα δουλέψει στο tablet θα το αναγνωρίζει; το εχεις δοκιμάασει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! θα ήθελα να ρωτησω να μου δωσετε καποιες πληροφοριες για το συγκεκριμενο ταμπλετ..

λεει οτι εχει wifi οκ καταλαβαινω οτι ειναι το ασυρματο δικτυο. καποιο αλλο μοντελο που γραφει και 3G ποια η διαφορα;

δηλαδη μπορεις να συνδεθεις στο διαδικτυο κ ενσυρματα;

Θέλω να μου ειπε αν γνωριζετε γι'αυτο το μοντελο και αν συμφερει να το αγορασω στην τιμη γυρω στα 270 που το εχει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! θα ήθελα να ρωτησω να μου δωσετε καποιες πληροφοριες για το συγκεκριμενο ταμπλετ..

λεει οτι εχει wifi οκ καταλαβαινω οτι ειναι το ασυρματο δικτυο. καποιο αλλο μοντελο που γραφει και 3G ποια η διαφορα;

δηλαδη μπορεις να συνδεθεις στο διαδικτυο κ ενσυρματα;

Θέλω να μου ειπε αν γνωριζετε γι'αυτο το μοντελο και αν συμφερει να το αγορασω στην τιμη γυρω στα 270 που το εχει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :)

 

Το ότι έχει 3g σημαίνει ότι με κάποια σύνδεση σε όποιο δίκτυο επιθυμείς μπορείς να έχεις ίντερνετ και όταν είσαι στο δρόμο ή κάπου που δεν έχει wifi για να συνδεθεις.. Στη συγκεκριμένη συσκευή σημαίνει ότι μπορείς να το χρησιμοποιησεις και σαν κινητό τηλέφωνο..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε...δηλαδη αν παω διακοπες δεν θα εχω ιντερνετ αν παρω το wifi και δεν βρω δικτυο;; αν το χρησιμοποιω σαν κινητο με αγορα πακετου απο what's up MB που δινει παλι δεν θα εχω ιντερνετ. για πες μου την γνωμη σου ποια συμφερει να παρω.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε...δηλαδη αν παω διακοπες δεν θα εχω ιντερνετ αν παρω το wifi και δεν βρω δικτυο;; αν το χρησιμοποιω σαν κινητο με αγορα πακετου απο what's up MB που δινει παλι δεν θα εχω ιντερνετ. για πες μου την γνωμη σου ποια συμφερει να παρω.ευχαριστω!

 

Αν πάρεις το wifi δεν θα έχεις υποδοχή για sim οπότε δεν θα μπορείς να το έχεις σαν τηλέφωνο ούτε να έχεις ίντερνετ όταν είσαι κάπου που δεν έχει wifi δίκτυο.. Η επιλογή δική σου.. Αν θέλεις ίντερνετ παντού 3g αλλιώς wifi..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Αγόρασα πρόσφατα ενα tablet το Samsung Galaxy Tab 2. Το θέμα μου ειναι ότι ενω όλα δουλεύουν τέλεια, όταν μπαίνω απο τον browser σε σελίδες με livescores ποδοσφαίρου όπως π.χ. το http://www.futbol24.com δεν δουλεύει ο ήχος κάθε φορά που μπαίνει ενα γκόλ, όπως γίνεται π.χ. στον σταθερό υπολογιστή αλλά δείχνει μόνο την αλλαγή του σκορ. Δεν μιλάω για το ειδικό app του futbol24 στο Google Play αλλά για την κανονική σελίδα χρησιμοποιώντας browser.

Δοκίμασα να κατεβάσω και άλλους όπως Mozillα, Opera, Chrome, Dolphin, Boat αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Προσπάθησα να ψαχτώ και λίγο στις ρυθμίσεις του κάθε browser αλλά και του tablet αλλά πάλι τίποτα.

Έχει κανείς καμία ιδέα? Ευχαριστώ...:worry:

Link to comment
Share on other sites

υπήρξε καμία αναβάθμιση? είμαι με στοκ 4,0,4. αργοκίνητο καράβι η σαμσουνκ

 

Για βιαστικούς εδώ κάτι βρήκα αλλά δεν είναι κ πολύ αναλυτικό για μας που δεν ξέρουμε στο βήμα 1. Το clockmodwork recovery είναι ένα img αρχείο? πώς το περνάω στο κινητό? πρέπει να είναι πρώτα ρουτ? (περίεργο που δεν υπάρχει αναλυτικός οδηγός εδώ μέσα)

 

Πέρασα την οfficial 4.1.2 σύμφωνα με τα παρακάτω, με τη super βοήθεια του johnnyar:

 

Παράθεση από johnnyar

Κατέβασε το odin 3.07 http://www.android.gs/download-odin-3-07/ ξεζίπαρέ το, άνοιξε το tablet σε download mode κράτα πατημένο το πλήκτρο ήχου + μαζί με το power και θα σε ρωτησει αν θες να μπεις μέσα να πατήσεις το πλήκτρο ήχου -

όταν το κάνεις αυτό άνοιξε το odin και όταν ανοίξει το πρόγραμμα σύνδεσε το tablet στον υπολογιστή, βάλε στο μενού pda το firmware που κατέβασες (ξεζιπαρισμένο)και πάτα start.

εδω οδηγός: http://forums.androidcentr...in-3-07-a.html

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την οfficial 4.1.2 σύμφωνα με τα παρακάτω, με τη super βοήθεια του johnnyar:

 

Παράθεση από johnnyar

Κατέβασε το odin 3.07 http://www.android.gs/download-odin-3-07/ ξεζίπαρέ το, άνοιξε το tablet σε download mode κράτα πατημένο το πλήκτρο ήχου + μαζί με το power και θα σε ρωτησει αν θες να μπεις μέσα να πατήσεις το πλήκτρο ήχου -

όταν το κάνεις αυτό άνοιξε το odin και όταν ανοίξει το πρόγραμμα σύνδεσε το tablet στον υπολογιστή, βάλε στο μενού pda το firmware που κατέβασες (ξεζιπαρισμένο)και πάτα start.

εδω οδηγός: http://forums.androidcentr...in-3-07-a.html

 

το τελ λινκ μου το ξαναδίνεις?? δε δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Αγόρασα πρόσφατα ενα tablet το Samsung Galaxy Tab 2. Το θέμα μου ειναι ότι ενω όλα δουλεύουν τέλεια, όταν μπαίνω απο τον browser σε σελίδες με livescores ποδοσφαίρου όπως π.χ. το http://www.futbol24.com δεν δουλεύει ο ήχος κάθε φορά που μπαίνει ενα γκόλ, όπως γίνεται π.χ. στον σταθερό υπολογιστή αλλά δείχνει μόνο την αλλαγή του σκορ. Δεν μιλάω για το ειδικό app του futbol24 στο Google Play αλλά για την κανονική σελίδα χρησιμοποιώντας browser.

Δοκίμασα να κατεβάσω και άλλους όπως Mozillα, Opera, Chrome, Dolphin, Boat αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Προσπάθησα να ψαχτώ και λίγο στις ρυθμίσεις του κάθε browser αλλά και του tablet αλλά πάλι τίποτα.

Έχει κανείς καμία ιδέα? Ευχαριστώ...:worry:

 

 

Κάποιος ρε παιδιά!!!! Δεν υπάρχει κανείς που να έχει καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οι σελίδες που αναφέρεις, να χρησιμοποιούν flash (της Adobe). Το flash έπαψε επίσημα να υποστηρίζεται στο Android και κατ' επέκταση ότι browser και να δοκιμάσεις δεν θα σου παίξει.

 

Παρ' όλ' αυτά, μπορείς να δοκιμάσεις να κατεβάσεις χειροκίνητα το .apk του Flash από εδώ, να το εγκαταστήσεις και να ξαναδοκιμάσεις.

Edited by RaZieL137
Typo
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας απο Αυστραλια.Αγορασα το P5110 και εχει την 4.0.3 Ουτε απο tablet ουτε μεσω kies εχει αναβαθμιση.Υπαρχει τιποτα,και αν ναι ποια και πως.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας απο Αυστραλια.Αγορασα το P5110 και εχει την 4.0.3 Ουτε απο tablet ουτε μεσω kies εχει αναβαθμιση.Υπαρχει τιποτα,και αν ναι ποια και πως.Ευχαριστω

 

Για την Αυστραλία όχι. Αν θέλεις μπορείς χάνοντας την εγγύησή σου να βάλεις firmware κάποιας άλλης χώρας.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

εχω το p-5110 κ ακομα δν μου βγαζει την αναβαθμιση...

ειμαι με την 4.0.4

επειδη το πηρα μεταχειρισμενο κ δεν ξερω κ απο android πως μπορω να περασω την 4.1 την official ομως.. .χωρις να χρησιμοποιησω προγραμματα οπως διαβασα το odin, αλλα μεσω kies..

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..Πρόσφατα αγόρασα ένα samsung tablet το P5100 3G.Έχω ένα εκνευριστικό πρόβλημα με 2 spam τα οποία όποτε συνδέομαι μια φορά θα παρουσιαστούν..Το ένα είναι μια προσφορά Carrefure και το άλλο ένα τεράστιο baner που πιάνει όλη την οθόνη με προσφορές και δώρα και άλλα χαζά..Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να τα βγάζει αυτά η πρέπει να κάνω οληκη επαναφορά...?

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..Πρόσφατα αγόρασα ένα samsung tablet το P5100 3G.Έχω ένα εκνευριστικό πρόβλημα με 2 spam τα οποία όποτε συνδέομαι μια φορά θα παρουσιαστούν..Το ένα είναι μια προσφορά Carrefure και το άλλο ένα τεράστιο baner που πιάνει όλη την οθόνη με προσφορές και δώρα και άλλα χαζά..Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να τα βγάζει αυτά η πρέπει να κάνω οληκη επαναφορά...?

 

Kάποια εφαρμογή που έβαλες τα προκαλεί. Βρες ποια είναι και βγάλτην. Δε χρειάζεται factory reset...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

στο firmware Σερβίας γιατί δε γράφει version ρε παιδιά; Να το κατεβάσω;

Είναι 4.1.2; http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-P5110&pcode=SMO#firmware

 

Edit: την κατέβασα και την πέρασα. 4.1.2 είναι

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάνα νεώτερο πότε θα βγει επισήμως η αναβάθμιση;

 

Παίδες άλλο ένα ερώτημα. Έχω ένα avi αρχείο (ένα επεισόδιο σειράς) στο tablet που ενώ μπορώ να το μετονομάσω και μετακινήσω στην sd card (όχι όμως και να το μετακινήσω από την sd card στην external sd card) μόλις δοκιμάσω να το διαγράψω το tablet κάνει restart. Το αρχείο είναι απίθανο να είναι μολυσμένο με ιό. Ούτε με ES Explorer κατάφερα να το σβήσω, ούτε με Airdroid. Any ideas;

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σε όλη την παρέα , έχω αγοράσει και εγώ το ταμπλετάκι καινούργιο του κουτιού , και έχει την έκδοση 4.03 , είναι απείραχτο , εγκατέστησα την εφαρμογή της Samusg Keys στο Pc μου , αλλά δεν έχει λέει νέα αναβάθμιση , και από ότι γνωρίζω υπάρχει επίσημη έκδοση η 4.2.1 , γνωρίζει κανείς και με ποιόν τρόπο μπορώ να εγκαταστήσω την νέα έκδοση , που να υποστηρίζει βέβαια και τα ελληνικά ?

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μια γρήγορη ερώτηση: διαβάζω πολλά ebooks και σκέφτομαι για αγορά του Tab 2 ή (ιδανικά) Tab 3 στις 10 ίντσες. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει θέμα συνεργασίας με το Adobe Digital Editions; Το Adobe αναγνωρίζει την ταμπλέτα ώστε να κατεβάσω τα βιβλία από το PC σε αυτήν;

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...