Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από 4.03 σε 4.1.2 τι προέλευσης ταμπλετ εχεις?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει απο τα χερια μου πολλες διαφορετικες συσκευες (smartphones&tablets) και με διαφορετικες εκδοσεις android, αλλα στο συγκεκριμενο ταμπλετ πρωτη φορα δεν μπορω να βρω ακρη...

Αν καποιος εχει το ιδιο ταμπλετ και εχει βαλει και καρτα σς προσπαθησει να εγκαταστησει εφαρμογες στην καρτα, γιατι πουθενα στις ρυθμισεις δεν δινεται αυτη η δυνατοτητα, παρολο που με εγκατεστημενη ειδικη εφαρμογη (app2sd) που δειχνει ποιες εφαρμογες μπορουν να εγκατασταθουν στην καρτα.

*παρακαλω τους διαχειριστες μην μεταφερουν το θεμα μου σε τομεα πιο γενικευμενο.

Αν υπαρχει θεμα χωρου στον σερβερ, ας σταματησει επιτελους ο καθε "ειδικος" (βλεπε αργοσχολος ξερολας) να σπαμαρει τα θεματα με ασχετες ερωτησεις/σχολια χωρις να δινουν λυσεις.Πιστευω οτι οι πιο πολλοι οταν εχουμε αποριες και προβληματα, ζηταμε σωστες απαντησεις και λυσεις αν υπαρχει δυνατοτητα παντα.Αλλο το να θελεις να βοηθησεις κι αλλο να χειροτερευεις την κατασταση με ασχετα σχολια...

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει απο τα χερια μου πολλες διαφορετικες συσκευες (smartphones&tablets) και με διαφορετικες εκδοσεις android, αλλα στο συγκεκριμενο ταμπλετ πρωτη φορα δεν μπορω να βρω ακρη...

Αν καποιος εχει το ιδιο ταμπλετ και εχει βαλει και καρτα σς προσπαθησει να εγκαταστησει εφαρμογες στην καρτα, γιατι πουθενα στις ρυθμισεις δεν δινεται αυτη η δυνατοτητα, παρολο που με εγκατεστημενη ειδικη εφαρμογη (app2sd) που δειχνει ποιες εφαρμογες μπορουν να εγκατασταθουν στην καρτα.

*παρακαλω τους διαχειριστες μην μεταφερουν το θεμα μου σε τομεα πιο γενικευμενο.

Αν υπαρχει θεμα χωρου στον σερβερ, ας σταματησει επιτελους ο καθε "ειδικος" (βλεπε αργοσχολος ξερολας) να σπαμαρει τα θεματα με ασχετες ερωτησεις/σχολια χωρις να δινουν λυσεις.Πιστευω οτι οι πιο πολλοι οταν εχουμε αποριες και προβληματα, ζηταμε σωστες απαντησεις και λυσεις αν υπαρχει δυνατοτητα παντα.Αλλο το να θελεις να βοηθησεις κι αλλο να χειροτερευεις την κατασταση με ασχετα σχολια...

 

Εγώ που το είχα, μόλις έκανα αναβάθμιση σε 4.2.2, η δυνατότητα μπήκε απευθείας μέσα στο μενού ρυθμίσεων.

Δεν χρειάστηκα δηλαδή καμία εφαρμογή.

Τώρα πλέον που πήραν και τα ελληνικά επίσημη αναβάθμιση μπορούν να μας πουν κι άλλοι κάτοχοι τι ισχύει.

.
Link to comment
Share on other sites

έχοντας περάσει την 4.1.2 entel δεν μου βρίσκει την Ελληνική 4.2.2

Τι πρέπει να κάνω?

Γενικά όσοι πήρατε την 4.2.2,είστε ευχαριστημένοι?

Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

Σε 4.2 ελληνικο

 

Εμένα δε μου βγάζει κάτι :(

 

Edit: Αν και για κάποιο λόγο νόμιζα πως είχα το ελληνικό, έχω όμως μπερδευτεί ψάχνοντας στο νετ. Δεν ξέρω εν τέλει που απευθυνόταν να πωληθεί, γνωρίζει κάποιος πού μπορώ να το βρω;;Έχω την 4.0.4, μου βγάζει από την ταμπλέτα πως δεν υπάρχει νεότερη διαθέσιμη έκδοση. Ο αριθμός κατασκευής είναι η IMM76D.P5110XXBLH4 (επίσημη). Είμαι κάπως άσχετος :D Μήπως απλά η διαφορά είναι στο WiFi ή 3G έκδοση; Μήπως harris έχεις το 3G εσύ;

Edited by nikosdet
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήλθε η αναβάθμιση χθες.

Έχει αρκετές αλλαγές στο Interface και σαν πρώτη εντύπωση μου φαίνεται πιο γρήγορη από την 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος με βοήθησε και έβαλα flash player 11.1.115.81 από dropbox αλλά χάθηκε η παράθεση του. Τον ευχαριστώ γιατί σωθήκα. Ο browser δεν με ξαναπεταξε.
Link to comment
Share on other sites

εννοεις για τον μοτζιλα; περισσοτερες πληροφοριες;
Κάποιος φίλος με βοήθησε και έβαλα flash player 11.1.115.81 από dropbox αλλά χάθηκε η παράθεση του. Τον ευχαριστώ γιατί σωθήκα. Ο browser δεν με ξαναπεταξε.
Link to comment
Share on other sites

εννοεις για τον μοτζιλα; περισσοτερες πληροφοριες;

 

Όχι εννοώ για τον flash με το νούμερο που έχω δώσει. Τον βρίσκεις googlarontas τον ανοίγεις αφού τον κατεβάσεις και μετά δεν σε πετάει έξω ο browser ούτε dolphinούτε στοκ. Είχα τρομερό πρόβλημα εδώ και τέσσερις μήνες με πέταγε έξω συνέχεια με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο internet. Μου ήταν άχρηστο το tablet. Τώρα όλα εντάξει. Άλλο μηχάνημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ευχαριστω μαλλον εκανα δουλεια !!!

Όχι εννοώ για τον flash με το νούμερο που έχω δώσει. Τον βρίσκεις googlarontas τον ανοίγεις αφού τον κατεβάσεις και μετά δεν σε πετάει έξω ο browser ούτε dolphinούτε στοκ. Είχα τρομερό πρόβλημα εδώ και τέσσερις μήνες με πέταγε έξω συνέχεια με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο internet. Μου ήταν άχρηστο το tablet. Τώρα όλα εντάξει. Άλλο μηχάνημα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς τα αρχεία για επαναφορά το P5110 στην stock rom γιατί θέλω να το πάω για service.....και του έχω επάνω cyanogenmod ...Έψαξα στο ίντερνετ άλλα όλες οι rom ήταν πάνω στο HOTFILE.COM που το έχουν κλείσει.....και δεν μπορώ να την βρω πουθενά....
Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει απο τα χερια μου πολλες διαφορετικες συσκευες (smartphones&tablets) και με διαφορετικες εκδοσεις android, αλλα στο συγκεκριμενο ταμπλετ πρωτη φορα δεν μπορω να βρω ακρη...

Αν καποιος εχει το ιδιο ταμπλετ και εχει βαλει και καρτα σς προσπαθησει να εγκαταστησει εφαρμογες στην καρτα, γιατι πουθενα στις ρυθμισεις δεν δινεται αυτη η δυνατοτητα, παρολο που με εγκατεστημενη ειδικη εφαρμογη (app2sd) που δειχνει ποιες εφαρμογες μπορουν να εγκατασταθουν στην καρτα.

*παρακαλω τους διαχειριστες μην μεταφερουν το θεμα μου σε τομεα πιο γενικευμενο.

Αν υπαρχει θεμα χωρου στον σερβερ, ας σταματησει επιτελους ο καθε "ειδικος" (βλεπε αργοσχολος ξερολας) να σπαμαρει τα θεματα με ασχετες ερωτησεις/σχολια χωρις να δινουν λυσεις.Πιστευω οτι οι πιο πολλοι οταν εχουμε αποριες και προβληματα, ζηταμε σωστες απαντησεις και λυσεις αν υπαρχει δυνατοτητα παντα.Αλλο το να θελεις να βοηθησεις κι αλλο να χειροτερευεις την κατασταση με ασχετα σχολια...

Ακριβώς το ίδιο κάνει και σε εμένα με την απαράδεκτη 4.0.3 που έχω .;)

Θα κοιτάξω το μεσημέρι αν μου δίνει αναβάθμιση, γιατί σέρνεται απαράδεκτα, διαφορετικά θα του περάσω κάποια custom μόλις βρω χρόνο!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-P5110&pcode=EUR#firmware

 

Μήπως έχει κανείς τα αρχεία για επαναφορά το P5110 στην stock rom γιατί θέλω να το πάω για service.....και του έχω επάνω cyanogenmod ...Έψαξα στο ίντερνετ άλλα όλες οι rom ήταν πάνω στο HOTFILE.COM που το έχουν κλείσει.....και δεν μπορώ να την βρω πουθενά....
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό; Για να δει τη συσκευή το Odin πρέπει να είναι σε Download Mode. Αυτό χρειάζεται μόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα! ειμαι νεος στο φορουμ και εχω το P5110 ενα χρονο τωρα περιπου!! Ειμαι ευχαριστημενος γενικα απ τη συσκευη αυτο που με προβληματιζει ομως ειναι το οτι δεν μου εχει ερθει ακομα καποιο software update!! Εχω ακομα το 4.0.4!! Συμβαινει κ σε εσας αυτο; και πως μπορω να το αναβαθμησω;

Σας ευχαριστω!!

Edited by sitilops
Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο firmware για το p5110 4.2.2 από σήμερα στο sammobile.

Ερώτηση. Αν αναβαθμίσουμε και δεν μας αρέσει, μπορούμε να περάσουμε με odin μια πιο παλιά?

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα 4.2.2.Αναβαθμηση απο την ιδια τη Samsung.Μολις τελειωσω με ολες της ρυθμισεις για να το φερω οπως το ειχα πριν ελπιζω να βρω και το χρονο να σας πω εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...