Jump to content

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.


eosid
 Κοινοποίηση

ποια να επιλεξω???  

3 members have voted

  1. 1. ποια να επιλεξω???

    • SAMSUNG
      1
    • Sandisk
      2


Recommended Posts

Eαν δεν σε πειράζει η online αγορά

 

1. στα 24,5 ευρώ

2. στα 20 ευρώ με δωρεάν αποστολή!

 

Τιμές τελικές με φπα.

 

Νjoy

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Den kserw pou exei pio fthines alla kserw oti mou emeine mia 512 mb compact flash sto xeri kai ti stelnw me 50 eyrw se oli tin ellada.Gia Thessaloniki xeri me xeri.Einai sto kouti tis axrisimopoiiti.Tin vlepete stin parakatw fotografia..Den kanw emporio genika ,einai mono mia...Euxaristw.

Info 6972814033 Sotiris

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος onefluffycloud (17 Δεκ. 2004 , 02:27)

 

egw agorasa ena PCMCIA Card Reader pou diavazei SD,MS,SMC,MMC sta 30 euro apo ena magazi sth stournarh

 

 

Φίλε μου, τελείως φιλικά, τον πήρες πολύ ακριβά τον αντάπτορα. Στο Πλαίσιο κοστίζει 16,5 ευρώ!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=601431#post601431

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το φτηνότερο δεν είναι και το καλύτερο!

Δεν λέω να πάρουμε το ακριβότερο αλλά πρέπει να κοιτάμε και την κατασκευή...γιατί καλώς ή κακώς ότι πληρώνεις παίρνεις!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

σωστό! το καλύτερο είναι να παίρνεις κάτι μέτριο σε καλή τιμή. αν όμως ο άλλος είναι αρχάριος παίρνει μια φθηνή αν την θέλει για επαγγελματική χρήση φυσικά θα πάρει την ακριβή!;)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε για card reader εγω πιστευω οτι φτανει να ειναι usb 2.0 και να μπορει να γραψει με αξιοπρεπεις ταχυτητες
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες CF κυκλοφορούν σε διάφορες ταχύτητες εγγραφής. Δεν έχει σημασία το μέγεθος της κάρτας, αλλά η ταχύτητα που υποστιρίζει. Συνήθως τέτοιες πληροφορίες δεν αναγράφονται στη συσκευασία, εκτός και αν πρόκειται για καμία ταχύτατη CF, όπου για λόγους μάρκετινκ επιβάλλεται.

 

Μου φαίνεται περίεργο διότι συνήθως οι νέες (και κατά συέπεια μεγαλύτερες σε χωριτικότητα) κάρτες είναι πιο γρήγορες από τις παλιές.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (20 Δεκ. 2004 , 19:57)

 

Παιδιά το φτηνότερο δεν είναι και το καλύτερο!

Δεν λέω να πάρουμε το ακριβότερο αλλά πρέπει να κοιτάμε και την κατασκευή...γιατί καλώς ή κακώς ότι πληρώνεις παίρνεις!

 

 

Bασικά για card reader μιλάμε. Δεν είναι από χρυσάφι. Η αντικειμενική αξία του συγκεκριμένου είναι αρκετά κάτω από 10 ευρώ...

 

μιας και μιλαμε για card reader εγω πιστευω οτι φτανει να ειναι usb 2.0 και να μπορει να γραψει με αξιοπρεπεις ταχυτητες

 

Βασικά σε αυτήν την περίπτωση μιλάμε για PC Card Card reader για φορητους. Αλλά ούτως ή άλλως, υπάρχει USB card reader σήμερα που να μην υποστηρίζει το 2.0;

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw mia erwtish na sa kanw mia pou kserete parapanw... gia nokia 6260 pairnei rs-mmc alla se compatibily memory cards mia lista pou thn vrika se ena link 2 selides pio pisw mou leei oti einai mmc sketo.. telika mhpws gnwrizete ti pairnei to 6260 giati tha parw, episis kai signwmh ama kourazw... iparxei kapio limit pou dexete to kin h mporei na parw kai 1gb, kai xwraei mia kanonikh mmc se rs-mmc kapoia paidia edw mou eipane nai me ligo zori... auta euxaristw...
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν μέχρι 1 GB κάρτες φίλε. Αν καταφέρεις να βρεις στην ελληνική αγορά βέβαια... Ναι δέχεται RS MMC το 6260. Μπορεί να διαβάσει και απλή MMC αλλά δεν θα κλείνει το καπάκι μετά λόγω μεγέθους...

 

Για περισσότερες πληροφορίες ρώτα καλύτερα στο θέμα του 6260. :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=43582&highlight=6260

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (21 Δεκ. 2004 , 15:45)

Αλλά ούτως ή άλλως, υπάρχει USB card reader σήμερα που να μην υποστηρίζει το 2.0;

ναι , οταν ερθεις στο αγρινιο παρε με τηλ να σου πω ποιο καταστημα πουλαει card reader 1.0usb σε τιμη μολις 27+φπα ευρο :rolleyes: .

 

Βασικά σε αυτήν την περίπτωση μιλάμε για PC Card Card reader για φορητους.
σωστα :worry:

 

Μπορεί να διαβάσει και απλή MMC αλλά δεν θα κλείνει το καπάκι μετά λόγω μεγέθους...
για εγκυκλοπαιδικες γνωσεις , μπορει μονο να διαβασει ή και να γραψει ?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά SD 1Gb.

Δε με απασχολεί και τόσο το κόστος, μιας που όλες σχεδόν ίδια τιμή έχουν..

 

Απλά θα ήθελα να ρωτήσω ποια κατά τη γνώμη σας είναι καλύτερη μάρκα.

 

San Disk?

 

Lexar?

 

ATP?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soulmate (29 Δεκ. 2004 , 17:05)

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά SD 1Gb.

Δε με απασχολεί και τόσο το κόστος, μιας που όλες σχεδόν ίδια τιμή έχουν..

 

Απλά θα ήθελα να ρωτήσω ποια κατά τη γνώμη σας είναι καλύτερη μάρκα.

 

San Disk?

 

Lexar?

 

ATP?

 

 

Κατά τη γνώμη μου, από τη στιγμή που η τιμή δε σε απασχολεί, η επιλογή σου πρέπει να κινηθεί μεταξύ των δύο πρώτων, οι οποίες, αν δεν κάνω λάθος, προσφέρουν υψηλές ταχύτητες και μεγαλύτερη εγγύηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

είδα στο lidl μια memory card nytech με τιμή 49,90 . τι λέτε αξίζει να την αγοράσω; την θέλω για το κινητό μου.

 

http://www.lidl.gr/gr/index.nsf/pages/c.o.oow.20050104.p.SD

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (29 Δεκ. 2004 , 18:57)

 

είδα στο lidl μια memory card nytech με τιμή 49,90 . τι λέτε αξίζει να την αγοράσω; την θέλω για το κινητό μου.

 

http://www.lidl.gr/gr/index.nsf/pages/c.o.oow.20050104.p.SD

 

 

Ακριβή σχετικά...με αυτές και ιδιαίτερα αυτές.... :whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (20 Δεκ. 2004 , 11:28)

 

Φίλε μου, τελείως φιλικά, τον πήρες πολύ ακριβά τον αντάπτορα. Στο Πλαίσιο κοστίζει 16,5 ευρώ!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=601431#post601431

 

 

ennoeitai pws phga prwta sto plaisio kai den eixe pcmcia card reader.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλά ούτε εγώ βρήκα τον 5-1 όταν πήγα. Είχε εξαντληθεί! Τον παρήγγειλα όμως επί τόπου και μετά 2 μέρες είχε φτάσει. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoz (30 Δεκ. 2004 , 11:01)

 

16 σε 1 card reader:

 

http://www.lidl.gr/gr/index.nsf/pages/c.o.oow.20050104.p.irturey

 

Για πείτε γνώμες...

 

 

16 σε ένα... καλό! :whistle: :alien:

 

Αν η τιμή είναι με ΦΠΑ, πρόκειται για τον φτηνότερο αναγνώστη μνημών της αγοράς. :eek:

 

Συνοδεύεται και από θήκη!!! :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...