Jump to content

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.


eosid
 Κοινοποίηση

ποια να επιλεξω???  

3 members have voted

  1. 1. ποια να επιλεξω???

    • SAMSUNG
      1
    • Sandisk
      2


Recommended Posts

Για αυτό και έγραψα "Οι φτηνότερες"... στον τίτλο του θέματος.

 

Απόλυτα σχετικό αυτό που λες γιατί για μένα μπορεί να είναι οι φτηνότερες που είδα...

Αnyway εγώ έδωσα μια ενδεικτική τιμή γιατί δεν του απαντούσε κανείς τότε...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθησα να διαβασω οσο πιο αναλυτικα μπορουσα ολα τα ποστ αυτου του θεματος αλλα δεν βρηκα καποια απαντηση:

Το 6260 MMC καρτα δεχεται ?

Αν ναι, μονο MMC ή δεχεται και καποιον αλλο τυπο?

ευχαριστω εκ των προτερων!

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα miniSD 256 με 29Ε απο Στουρναρη...KINGSTON-LIFE TIME WARRANTY...

H SD ειναι λιγο φθηνοτερες...

Φίλε adam, περιμένουμε διεύθυνση!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να διαβασω οσο πιο αναλυτικα μπορουσα ολα τα ποστ αυτου του θεματος αλλα δεν βρηκα καποια απαντηση:

Το 6260 MMC καρτα δεχεται ?

Αν ναι, μονο MMC ή δεχεται και καποιον αλλο τυπο?

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Το 6260 δεχεται reduced size (rs) MMC.

Περισσοτερα στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 6260 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα απο το play247 Olympus xD card 512MB panorama στα 68,4 euro τελικη. Ευχαριστω για τη βοηθεια Trobocop®, elteo κλπ. Οσον αφορα στον εκτυπωτη Ρ-10, τον εχει κανεις για να μας πει εντυπωσεις? Ευχαριστω και παλι
life's the moments that take your breath away...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι βαλθηκαν να με τρελανουν!

Καταρχιν ρωτησα σε ΝΟΚΙΑ τι καρτες μνημης υπαρχουν για το 6260 (rs-mmc) και μου ειπαν οτι υπαρχουν μεχρι 64ΜΒ..... :blink: :blink: :blink: :wacko: :wacko: :wacko:

επισης μου προτειναν με 35ε μια 128ΜΒ mmc μαζι με αντοπτορα για να μπει στο 6260!

 

συμφερει να παρω μια τετοια mmc με ανταπτορα?η τιμη θα ειναι καλυτερη ή οχι?

 

ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη αν σας κουρασα! :cry:

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι βαλθηκαν να με τρελανουν!

Καταρχιν ρωτησα σε ΝΟΚΙΑ τι καρτες μνημης υπαρχουν για το 6260 (rs-mmc) και μου ειπαν οτι υπαρχουν μεχρι 64ΜΒ..... :blink: :blink: :blink: :wacko: :wacko: :wacko:

 

 

συμφερει να παρω μια τετοια mmc με ανταπτορα?η τιμη θα ειναι καλυτερη ή οχι?

 

ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη αν σας κουρασα! :cry:

 

 

Δεν υπάρχει Νokia RS MMC...γιατί κατα τα άλλα «βρωμάει» ο τόπος.

Εγώ έχω μία 512mb RS MMC.

 

Εάν θες μπορείς να κοιτάξεις στο www.play247.gr/RS MMC

 

επισης μου προτειναν με 35ε μια 128ΜΒ mmc μαζι με αντοπτορα για να μπει στο 6260!

 

Xα χα χα με 23 ευρώ παίρνεις την αντίστοιχη RS MMC... :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

An αγοράσω μια κάρτα SD θα τη δεχτή το Qtec8020 που έχει υποδοχή για miniSD;

Καμία σχέση! Πρώτα πρώτα, δε χωράει. Και δεν κατάλαβα ποτέ το λόγο που τις έβγαλαν τόσο μικρές (μάλλον για να μας παιδεύουν :D ).

Για τις ΑΤΡ φαντάζομαι θα έχεις κοιτάξει στο play24, απ΄όπου νομίζω ότι έχουν αγοράσει πολλοί. Πάντως η γνώμη μου είναι να περιμένεις λίγο, μια και μέχρι το καλοκαίρι η Sandisk κυκλοφορεί 1 GB με 100$. Μια 256 για να κάνεις τη δουλειά σου προς το παρόν με 33 ευρώ στο e-shop (πάντως εγώ αυτό έκανα).

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η συζήτηση είναι και για card reader,θα πώ και γώ ότι πρόσφατα αγόρασα έναν.

Αρχικά έψαχνα usb flash drive και όπως έψαχνα σε διάφορα καταστήματα,online Και μή , το μάτι μου έπεσε σε αυτό εδώ το μαραφέτι που μόλις διάβασα το review κατάλαβα ότι είναι αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν.

Single Slot card reader που διαβάζει mini sd,sd,mmc στο μέγεθος ενός usb flash drive.Οπότε έχοντας ήδη μια mini sd 256mb,με βόλεψε αφάνταστα !

Με 13 ευρώ από το play247 σε 1 μέρα ήταν σπίτι μου και γλύτωσα 30 ευρώ γιατί θα έπερνα ξεχωριστό Usb flash drive.Πραγματικά πολύ καλή συσκευή και χρήσιμη ειδικά σε όσους έχουν μαζέψει κάρτες από τα κινητά τους :)

 

ΥΣ : Το play247 μαζί με το συγκεκριμένο μαραφέτι,μου έστειλε στην ίδια συσκευασία κι ένα φουσκωτό πολυθρονάκι! :D Αφασία :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Eιδικά όσον αφορά την τελευταία έκδοση του λειτουργικού, τα ισχυρά του σημεία είναι:

 

Υποστήριξη WMA, WMV.

 

Όσον αφορά αυτό, εντύπωση μου έχει κάνει το WnidowsMediaVideo μεταφέροντας το σε Windows mobile for smartphone 2003 Second Edition στον Windows Media Player δεν μπορεί να το αναπαράξει σε ολόκληρη την οθόνη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν είναι λογικό να έχει ελεύθερο χώρο 489MB η miniSD512MB, δηλ. μου «έφαγε» 22ΜΒ

Σωστό είναι.

Η ονομαστική χωρητικότητα της κάρτας σου είναι σε MB ενώ η συσκευή σου την μετράει σε mibi

Περισσότερα εδώ: http://www.answers.com/topic/binary-prefix

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από Mythozz

...και μία κάρτα μνήμης Memory Stick Duo, χωρητικότητας... 512ΜΒ!

 

parathesh apo thn parousiasei tou Sony Ericsson W800

 

leei MS duo(kai oxi MS Duo pro).....512mb

yparxoun duo 512mb???????

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

1 kilobit πόσα kilobyte είναι;

 

0.125 kilobyte

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από Mythozz

...και μία κάρτα μνήμης Memory Stick Duo, χωρητικότητας... 512ΜΒ!

 

parathesh apo thn parousiasei tou Sony Ericsson W800

 

leei MS duo(kai oxi MS Duo pro).....512mb

yparxoun duo 512mb???????

 

Η επίσημη ανακοίνωση της SE έγραφε MS Duo... Και εμένα μου έκανε εντύπωση... Το θέμα όμως σίγουρα θα βρει απάντηση τις επόμενες μέρες, και όσο πλησιάζει η CeBIT ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εγινα και εγω κατοχος της extreme 3(1024Mb,secure digital-133χ) απο το μαγαζακι στην Στουρναρα.Στην τιμη των 135Ε,αν ενδιαφερεται κανεις μου φαινεται οτι ειχε διαθεσιμη ακομα μια.

Την εψαξα παντου και την βρηκα μονο εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
helentronic, ο σκοπός ύπαρξης αυτού του thread είναι να ενημερώνει ο καθένας πού βρήκε φτηνές κάρτες μνήμης, και όχι η οποιουδήποτε είδους διαφήμιση. :!:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα 3 τελευταία μηνύματα που αφορούσαν αγοραπωλησίες αφαιρέθηκαν. Για το σκοπό αυτό υπάρχει το Buy & Sell...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...