Jump to content

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.


eosid
 Κοινοποίηση

ποια να επιλεξω???  

3 members have voted

  1. 1. ποια να επιλεξω???

    • SAMSUNG
      1
    • Sandisk
      2


Recommended Posts

τι εννοεις??δημοπρασιες κανει ο τυπος??σου δινει και εγγυηση??τα μεταφορικα ποσο ειναι για να ερθει???σιγουρα δεν θα εχω προβλημα με τελωνεια-εγγυησεις κτλ??

 

Μπορείς να αγοράσεις από το μαγαζί που έχει χωρίς δημοπρασίες ή να αγοράσεις από eBay κατευθείαν με την επιλογή Buy Now. Εγγύηση δε δίνει, αλλά π.χ. οι Sandisk έχουν 5 χρόνια worldwide εγγύηση. Τα μεταφορικά τα αναφέρει στη σελίδα που αναφέρει και την τιμή του προϊόντος. Κατά 99% δε θα έχεις πρόβλημα με τελωνεία κλπ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληρωμη PayPal τι ειναι?

 

:O Δοκίμασες να δεις στο www.paypal.com ?

 

Κατά τη γνώμη μου είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος μεταφοράς χρημάτων στο Internet.

 

Είτε μεσω πιστωτικής είτε μέσω τραπέζης (το υποστηρίζει τώρα τελευταία)

 

 

 

BTW: και λίγο RTFM δεν βλάπτει.... :D

Link to comment
Share on other sites

:O Δοκίμασες να δεις στο www.paypal.com ?

 

Κατά τη γνώμη μου είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος μεταφοράς χρημάτων στο Internet.

 

Είτε μεσω πιστωτικής είτε μέσω τραπέζης (το υποστηρίζει τώρα τελευταία)

 

 

 

BTW: και λίγο RTFM δεν βλάπτει.... :D

???????? :wacko:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μάθουμε όλοι να ψάχνουμε πρώτα λίγο το google και μετά να ρωτάμε εδώ πέρα...

 

εάν πχ ρωτήσεις το google τι σημαίνει RTFM θα βγάλει πρώτο πρώτο το εξής:

 

RTFM

RTFM: /R·T·F·M/, imp. [unix] Abbreviation for ‘Read The F*cking Manual

 

 

Αν δεν βγαίνει άκρη από εκεί, εδώ είμαστε για τις απορίες...

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μάθουμε όλοι να ψάχνουμε πρώτα λίγο το google και μετά να ρωτάμε εδώ πέρα...

 

εάν πχ ρωτήσεις το google τι σημαίνει RTFM θα βγάλει πρώτο πρώτο το εξής:

 

RTFM

RTFM: /R·T·F·M/, imp. [unix] Abbreviation for ‘Read The F*cking Manual

 

 

Αν δεν βγαίνει άκρη από εκεί, εδώ είμαστε για τις απορίες...

καλο ειναι επισης να μην το παιζεις και πολυ εξυπνος.αν θες απαντας σε καποια ερωτηση αν δεν γουσταρεις μπες σε κανα αλλο φορουμ που ειναι ολοι ατσιδες.got it??? :mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Stay cool please :cool:

 

-Τι λέγαμε?

Α, ναι για κάρτες :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο laios23!!!

 

 

Τωρα για να δωσω τον αριθμο της καρτας στο ιντερνετ δεν ξερω, το ψιλοφοβαμαι.

Μονο στο eurobet.gr την εχω δωσει, αλλα εκει θελανε και φωτοτυπια ταυτοτητας, εξακριβωση στοιχειων μεσω τηλεφωνου κτλ. Πιο σοβαρα δηλαδη, τωρα εδω που ειναι ενας τυπος και κανει δημοπρασιες ακουγεται καπως...

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο laios23!!!

 

 

Τωρα για να δωσω τον αριθμο της καρτας στο ιντερνετ δεν ξερω, το ψιλοφοβαμαι.

Μονο στο eurobet.gr την εχω δωσει, αλλα εκει θελανε και φωτοτυπια ταυτοτητας, εξακριβωση στοιχειων μεσω τηλεφωνου κτλ. Πιο σοβαρα δηλαδη, τωρα εδω που ειναι ενας τυπος και κανει δημοπρασιες ακουγεται καπως...

Μπορεις να βγαλεις μια προπληρωμενη πιστωτικη (πχ giftcard τραπεζας αττικης) και να μην εχεις αυτο το αγχος :)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 4 μέρες θα ξαναγράψω το ίδιο ποστ:

 

Stay cool.

 

 

προς laios23:

 

σεβάσου τους ΟΠΧ καθώς και το φόρουμ που σε φιλοξενεί.

 

 

τα offtopic μηνύματα αφαιρέθησαν, παρακαλώ συνεχίστε στο θέμα

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 4 μέρες θα ξαναγράψω το ίδιο ποστ:

 

Stay cool.

 

 

προς laios23:

 

σεβάσου τους ΟΠΧ καθώς και το φόρουμ που σε φιλοξενεί.

 

 

τα offtopic μηνύματα αφαιρέθησαν, παρακαλώ συνεχίστε στο θέμα

ok απλα δεν μου αρεσει να μου κανουν υποδειξεις οσοι δεν ειναι η δουλεια τους να το κανουν.και παλι σορυ...στο θεμα μας.... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Mia RS-MMC (DV) 512 MB poso exei peripou??? mono sto internet exei 512???

proteinete k kamia :D

η απαντηση στο ερωτημα σου ---> http://www.skroutz.gr

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

h apantisi einai h tade karta pou einai kalh kai trexei grigora :D

κοιτα για rs-mmc δεν εχω πολυασχοληθει αλλα πανω κατω ολες ιδιες ειναι σε ποιοτητα απλα ρολο παιζει η ταχυτητα.ψαξε και οποια βρεις σε οσο το δυνατον μεγαλυτερη ταχυτητα με οσο το δυνατον μικροτερη τιμη χτυπα την.Στις SD παντως η SANDISK θεωρουνται οι κορυφαιες.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

rs-mm DV 512 MB brika mono mia ths ATP 80 eurw... alles den exei?????

δυστυχως δεν το γνωριζω φιλε μου.παντως ο συγκεκριμενος τυπος μνημων δεν φαινεται να πολυτσουλαει στην αγορα.... :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

epeidi to N70 exei Rs- MMC DV gia auto rwtaw na dw an to parw kai meta thelw mia 512 poso tha xei :/

an kserete kai kamia alli peite :(

και αυτη η ΝΟΚΙΑ ρε παιδι μου δεν μπορουσε να βαλει SD αντι για RS-MMC οπως στα περισσοτερα PDA???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.Μιά ερώτηση έχω για τα memory stick.

 

Ψάχνω να πάρω μια για το κινητό μου το Κ750ι.Της τάξεως των 2gb.Αλλα μπερδέυτικα με τις απλές memory stick duo pro και τις high speed memory stick duo pro.Έχουν μεγάλη διαφορά στην απόδοση; Στο transfer και στην λειτουργία της συσκευής(φωτο και βίνβτεο;).

 

Έπειτα απο άποψη απόδοσης ισχύει οτι η sandisk έχει καλύτερα προϊόντα ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.Μιά ερώτηση έχω για τα memory stick.

 

Ψάχνω να πάρω μια για το κινητό μου το Κ750ι.Της τάξεως των 2gb.Αλλα μπερδέυτικα με τις απλές memory stick duo pro και τις high speed memory stick duo pro.Έχουν μεγάλη διαφορά στην απόδοση; Στο transfer και στην λειτουργία της συσκευής(φωτο και βίνβτεο;).

 

Έπειτα απο άποψη απόδοσης ισχύει οτι η sandisk έχει καλύτερα προϊόντα ;

 

Ευχαριστώ.

για memory stick δεν ξερω αν η εν λογω εταιρεια βγαζει καλες αλλα για SD ξερω οτι θεωρουνται οι καλυτερες..προσωπικη εμπειρεια????ολες το ιδιο ειναι απλα παιζει τεραστιο ρολο α)η ταχυτητα τους και β)το ποσο γρηγορα τις διαβαζει το μεσο που τις χρησιμοποιεις..η μονη που δεν εχω δοκιμασει ειναι η EXTREME III SANDISK η οποια εχει ταχυτητα αναγνωσης υποτιθεται 133χ.μολις πουλησω την δικια μου SD(απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα μου εχει κατσει τωρα να δοκιμασω την EXTREME) και την παρω θα σας πω εντυπωσεις και αν αξιζε τελικα η φασαρια(και το χρημα εννοειται που σπαταλησα).εχουμε βαλει στοιχημα και με ενα φιλο μου για το αν αξιζει η οχι..αυτος λεει οτι δεν αξιζει η αγορα ενω εγω λεω οτι αξιζει(βασισμενος σε review που εχω διαβασει)...η νεκροψια θα δειξει...χε,χε

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδια καηκε η καρτα μνημηες του 6630 μου!!!! θελω να αγορασω μια 512ΜΒ. μπορειτε να μου πειτε ποσο κοστιζει και απο που μπορω να την προμηθεφτω;

ευχαριστω προκαταβολικα

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Για πολλοστή φορά: Το σπαμ απαγορεύεται.

 

Θέλετε να πουλήσετε κάτι; Υπάρχει το buy and sell... Υπάρχει kai to φλιμάρκετ, υπάρχει και η δυνατότητα για λινκ στην υπογραφή σας. Τόσο δύσκολο είναι;

 

Έχω βαρεθεί να παίρνω ειδοποιήσεις για... νέα μηνύματα τζάμπα και βερεσέ...

Link to comment
Share on other sites

για memory stick δεν ξερω αν η εν λογω εταιρεια βγαζει καλες αλλα για SD ξερω οτι θεωρουνται οι καλυτερες..προσωπικη εμπειρεια????ολες το ιδιο ειναι απλα παιζει τεραστιο ρολο α)η ταχυτητα τους και β)το ποσο γρηγορα τις διαβαζει το μεσο που τις χρησιμοποιεις..η μονη που δεν εχω δοκιμασει ειναι η EXTREME III SANDISK η οποια εχει ταχυτητα αναγνωσης υποτιθεται 133χ.μολις πουλησω την δικια μου SD(απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα μου εχει κατσει τωρα να δοκιμασω την EXTREME) και την παρω θα σας πω εντυπωσεις και αν αξιζε τελικα η φασαρια(και το χρημα εννοειται που σπαταλησα).εχουμε βαλει στοιχημα και με ενα φιλο μου για το αν αξιζει η οχι..αυτος λεει οτι δεν αξιζει η αγορα ενω εγω λεω οτι αξιζει(βασισμενος σε review που εχω διαβασει)...η νεκροψια θα δειξει...χε,χε

τελικα πηρα μια SANDISK ΕΧΤRΕΜΕ ΙΙΙ(133χ) και την τεσταρα στην φωτογραφικη μου..ειναι απιστευτα γρηγορη πιστευω οτι αξιζει τον κοπο να την αγορασει καποιος αν και ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη της 130ε..επισης πηρε το ματι μου οτι βγηκαν και καρτες SD απο την SAMSUNG στα 2GB με ταχυτητα 150χ :fool: :this: !!!!!!αμα σκασουνε μυτη θα τις δοκιμασω και αυτες να δω τι λενε!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest valeria
Έχω βρει στο euroservice.gr Sony Memory Stick Pro Duo 1 Gb απλό,προς 114 ευρώ και το αντίστοιχο High Speed προς 138 ευρώ.Η απορία μου είναι στην πράξη κάποιος που είχε και τα δύο (High Speed και μη) τι διαφορά είδε στην μεταφορά δεδομένων μέσω card reader;Πόσο πιο γρήγορα μεταφέρθηκαν με το High Speed;Διαβάζω ότι έχει ταχύτητα 80 Mbps ενώ το απλό 15Mbps.Η διαφορά ακούγεται τεράστια,είναι όμως τόση ώστε να αξίζει τα 24 ευρώ επιπλέον; :O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...