Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όταν το συνδέω στο λάπτοπ δεν το αναγνωρίζει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο για να μπορώ να βλέπω τι περιλαμβάνει η μνήμη του παρά μόνο έχει επιλογή για τις φωτογραφίες. Μήπως φταίει που έχω παλιό λειτουργικό τα XP στον υπολογιστή;

Επίσης υπάρχει αναβάθμιση για την έκδοση με 3G; Έχω την 4.0.3 την αρχική του δηλαδή.

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως εχουμε τιποτα νεοτερο για το tablet σε σχεση με την αναβαθμιση σε jelly bean???την πηρε καποιοσ?
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που περάσατε την 4.0.4 μπορείτε να μας πείτε εάν εντοπίσατε κάτι νέο ή κάποια βελτίωση στο ταμπλετάκι μας;
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που περάσατε την 4.0.4 μπορείτε να μας πείτε εάν εντοπίσατε κάτι νέο ή κάποια βελτίωση στο ταμπλετάκι μας;

 

Εκτός από τις αλλαγές στη "μπάρα" ειδοποιήσεων δεν έχω δει κάτι ουσιαστικό...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής "πρόβλημα" όσο αφορά το application του facebook.

Δε μου εμφανίζεται το timeline και αντ'αυτού έχω το παλιό στύλ του προφίλ:

 

http://img651.imageshack.us/img651/5017/screenshot2012110523180.jpg

 

Έχω περασμένο CM10 Nightly, εάν αυτό παίζει κάποιο ρόλο. Αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα στο κινητό μου (WT19i-Live With Walkman) όταν πρωτομπήκε το Ice Cream Sandwich .

Edited by djalexb
διόρθωση εικόνας
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια αντιμετοπιζω θεματακι μεταξυ kies και ταblet δηλαδη το συνδεω και οταν ανοιγω το kies δεν μου το αναγνωριζει !!μηπως ξερει καποιος κατι ???
Link to comment
Share on other sites

To KIES είναι το επίσημο πρόγραμμα διαχείρισης και αναβάθμισης των συσκευών Samsung από τον υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το τάμπλετ P3100 του ήρθε αναβάθμιση; Εγώ που έχω την 4.0.3 λέει δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το τάμπλετ P3100 του ήρθε αναβάθμιση; Εγώ που έχω την 4.0.3 λέει δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση.

 

Δεν υπάρχει, όντως.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!:)

Εχω το ιδιο tablet της Samsung p3100 3G και αντιμετωπιζω το εξης θεμα.

Οταν δεν εχω ακουστικα πανω στο tablet ο ηχος ακουγεται δυνατα και καθαρα παντου.

Οταν βαζω κατι ακουστικα που ειχα απο αλλο κινητο, η μουσικη,οι κλησεις ακουγονται καθαρα και δυνατα ενω οταν παω να μπω youtube, στην HD επιλογη ακουω πολυ χαμηλα και με παρασιτα συνεχεια ενω οταν βγαζω το ΗD ακουω χωρις παρασιτα αλλα πολυ σιγα παλι.

Απο τι μπορει να οφειλεται αυτο??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Hands free έχεις πάρει από άλλο κινητό;

Το 3,5 βισμα τι χρώμα έχουν τα "δακτυλίδια" μπροστά; (3 ειναι)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας...

έχω μια ερώτηση...μέχρι και εχθές όταν έμπαινα στο Internet στο κάτω μέρος της οθόνης μου έβγαζε τα notification...από σήμερα μου βγάζει μία παύλα και πρέπει να πατήσω πάνω να δω τις ειδοποιήσεις μου...πώς μπορώ να το αλλάξω αυτό?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας τρόπος να μπορούμε να έχουμε ταυτόχρονα 2 σελίδες στην οθόνη μας (μισή μισή) στο internet όπως στον υπολογιστή μας γίνετε;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το P3100, 3G έκδοση και μέχρι χτες είχα την έκδοση 4.0.3.

Διάβασα στο ίντερνετ, και επειδή το έχω με σύνδεση vodafone, κατέβασα την έκδοση 4.0.4, που έχει εγκρίνει η vodafone από τα τέλη Αυγούστου 2012.

Φ Ο Β Ε Ρ Η έκδοση η 4.0.4.

 

- κατανάλωση μπαταρίας: -20% περίπου κατανάλωση.

- ταχύτητα ui: +20% με 30%.

-αλλαγές στον browser.

-αλλαγές στο μενού του ήχου.

-καλύτερη κάλυψη 3G.

-άμεση αναβάθμιση εφαρμογών που ήταν στάσιμες στην 4.0.3.

-κάποιες καινούργιες εφαρμογές vodafone.

-αλλαγή προς το καλύτερο στην ποιότητα της οθόνης (!!): πιο ζωντανά χρώματα

-αύξηση έντασης ηχείου

-καλύτερη ενσωμάτωση flash περιεχομένου στον browser.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο.....σήμερα βγήκε και η έκδοση 4.1.1 για Greece, Vodafone.

http://droidviews.com/2012/official-android-4-1-1-jelly-bean-firmware-update-for-samsung-galaxy-tab-2/#

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο.....σήμερα βγήκε και η έκδοση 4.1.1 για Greece, Vodafone.

http://droidviews.com/2012/official-android-4-1-1-jelly-bean-firmware-update-for-samsung-galaxy-tab-2/#

 

Ευχάριστα νέα όντως. Αν κάποιος βρει δυσκολία να την περάσει μπορεί να την κάνει σε κάποιο σέρβις της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, όπως αναφέρω και στον τίτλο έχω το τάμπλετ της Samsung εδώ και 3 μήνες σε άψογη κατάσταση και σήμερα το πρωί εκεί που σέρφαρα στο ίντερνετ έσβησε η οθόνη του και δεν ανοίγει. Το περίεργο είναι ότι λειτουργεί κανονικά γιατί όταν μου έρχεται mail, το τάμπλετ παίζει τον ήχο εισερχόμενου mail αλλά η οθόνη δεν λέει να ανοίξει. Το σύνδεσα και στον φορτιστή αλλά και πάλι δεν δείχνει την ένδειξη στην οθόνη ότι φορτίζει. Μήπως γνωρίζει να μου κάποιος τι μπορώ να κάνω; Edited by tom86
Link to comment
Share on other sites

γεια,απο αυτονομια πως παει;;;

διαβασα αυτο το σχολιο σε καταστημαhttp://img1.imagilive.com/1112/FireShot_Screen_Capture_422_-_Samsung_Galaxy_Tab_7_0_II_P3100_3G_-_Tablets-iPad_-_plaisio_gr_-_www_p.png

 

δεν νομιζω καν να κυκλοφορει τοσο καιρο για να γραφετε τετοιο σχολιο.

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια,απο αυτονομια πως παει;;;

διαβασα αυτο το σχολιο σε καταστημαhttp://img1.imagilive.com/1112/FireShot_Screen_Capture_422_-_Samsung_Galaxy_Tab_7_0_II_P3100_3G_-_Tablets-iPad_-_plaisio_gr_-_www_p.png

 

δεν νομιζω καν να κυκλοφορει τοσο καιρο για να γραφετε τετοιο σχολιο.

Έχει πολύ καλή μπαταρία φίλε.

Τώρα τι γράφει το παιδί στο σχόλιο θα δείξει στην πορεία. Πάντως και γω πιστεύω δεν χρονισε η συσκευή .

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο εντελώς το σχόλιο!!!

 

Από που προέρχεται;

Από το πλαίσιο;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την 4.1 έκδοση.

Χρησιμοποίησα Odin 3.04 και το αρχείο από τα παραπάνω links.

Το firmware είναι samsung official το γράφει και ο odin, άρα θέμα εγγύησης δεν παίζει.Δεν αλλάξα τίποτα, ούτε CSC, ούτε modem, ένα αρχείο είναι md5, το πέρασε το odin και τέλος.

 

Πρέπει να φέρετε την ταμπλέτα σε download mode για να τη δει το odin, αυτό γίνεται όταν το ξεκινάτε πατήστε volume down και power μαζί.

Πολύ καλή έκδοση, κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα και το έχω λιώσει από χτες.

Η μπαταρία είναι σίγουρα καλύτερη από την αρχική, 4.0.3 αλλά ένα κλικ πιο κάτω από την 4.0.4.

ο browser είναι πιο γρήγορος και γενικά αξίζει η αναβάθμιση.

Υποκειμενική άποψη, πάντα.

 

tom86: νομίζω πρέπει να το συνδέσεις με kies και να το φέρεις στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. ενα τηλέφωνο σε κάποιο samsung service θα σου λύσει την απορία.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο εντελώς το σχόλιο!!!

 

Από που προέρχεται;

Από το πλαίσιο;;

 

σωστος ο φιλος;)

@rush2;)

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...