Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είναι μια χαρά....Εχετε όμως καμία ιδέα γιατί σκαλώσε τόσο?

Μετά όχι μόνο δεν άνοιγε φακέλους....αλλά με πετούσε και από το chrome :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηση.. Επειδη πουθενα δεν βρηκα να λεει οτι εχει Gorilla Glass, ρωταω εδω.. Εχει; Αν οχι, ειναι σοβαροι εκει στην σαμσουνγκ?????? το p1000 ειχε κ αυτο δεν εχει? την παλευουνε?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά,

Έχω παραγγείλει το tabletάκι από το Multirama στα 199€ μέσω ίντερνετ και θα το έχω την Δευτέρα ή την Τρίτη. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό αξεσουάρ ή όμορφη θήκη (με πληκτρολόγιο αν υπάρχει) για αυτό; Ήδη έχω εντοπίσει το Samsung USB Adapter for Galaxy Tab 2 και το Samsung Book Cover Case που μου αρέσει πολύ, αλλά υπάρχει και τίποτα άλλο ή κάτι καλύτερο/οικονομικότερο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το φορτώσω χάρτες όπως ndrive ή navigon. Ρωτάω γιατί παντού βλέπω ότι δεν έχει gps. Από αυτό εξαρτάται αν θα το πάρω ή όχι..

Ευχαριστώ

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το φορτώσω χάρτες όπως ndrive ή navigon. Ρωτάω γιατί παντού βλέπω ότι δεν έχει gps. Από αυτό εξαρτάται αν θα το πάρω ή όχι..

Ευχαριστώ

 

που ακριβως ειδες οτι δεν εχει?εδω http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_2_7_0_p3110-4671.php λεει οτι εχει παντως!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

που ακριβως ειδες οτι δεν εχει?εδω http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_2_7_0_p3110-4671.php λεει οτι εχει παντως!

 

Από εδώ θέλω να το πάρω και γράφει στα τεχνικά χαρακτηριστικά gps navigation όχι. http://www.getitnow.gr/prod/xtreme-offers/forita-kai-aksesoyar/laptop-tablets/samsung-galaxy-tab-ii-70-wifi/prod2520375pp/

 

Αυτό από το link που δίνω είναι το P3110 ή όχι? Ρωτάω γιατί στα κεντρικά δεν ξέρουν και στο media markt έχει 300€, στο πλαίσιο 245€ και στο getitnow 199€ και μου φαίνεται περίεργα φθηνό..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ θέλω να το πάρω και γράφει στα τεχνικά χαρακτηριστικά gps navigation όχι. http://www.getitnow.gr/prod/xtreme-offers/forita-kai-aksesoyar/laptop-tablets/samsung-galaxy-tab-ii-70-wifi/prod2520375pp/

 

Αυτό από το link που δίνω είναι το P3110 ή όχι? Ρωτάω γιατί στα κεντρικά δεν ξέρουν και στο media markt έχει 300€, στο πλαίσιο 245€ και στο getitnow 199€ και μου φαίνεται περίεργα φθηνό..

 

κι εγω απο κει το εκανα παραγγελια την παρασκευη αλλα ακομα δεν εχει ερθει!οταν το ειδα απο κοντα στο πλαισιο ειχε gps.μαλλον εχουν κανει λαθος στο συγκεκριμενο site!αυριο παντως περιμενω να το παραλαβω οποτε θα ξερουμε σιγουρα:lol::lol::lol:

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, ποιο πρόγραμμα χαρτών μου προτείνετε να βάλω στο tablet? Το Ndrive πάντως δεν το διαβάζει, κολλάει στα δεδομένα που πρέπει να κατεβάσει στην αρχή..καμία ιδέα?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

ηθελα να ρωτησω αν εχει κανενας αλλος θεμα με το wifi οταν βρισκετε σε αλλο δωματιο απο αυτο που βρισκετε το ασυρματο ρουτερ.το ταμπλετ το πηρα την πεμπτη και παρατηρησα οτι εχει θεμα με το wifi.σταματαει συνεχεια το tunein να παιζει δεν φορτωνεο γρηγορα σελιδες και γενικα σερνεται οσο αφορα το ιντερνετ παρολο που το σημα παιζει στις 1-2 γραμμες.μολις παω στο σαλονι ολα δουλευουν κανονικα.

 

καμια παρατηρηση κανεις;

εχω το 3110.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, ποιο πρόγραμμα χαρτών μου προτείνετε να βάλω στο tablet? Το Ndrive πάντως δεν το διαβάζει, κολλάει στα δεδομένα που πρέπει να κατεβάσει στην αρχή..καμία ιδέα?

 

Σε ενος φιλου μου, δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Jelly bean ξέρετε πότε θα έρθει για το tablet; Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Jelly bean ξέρετε πότε θα έρθει για το tablet;

 

Η Samsung έχει πεί ότι το update σε Jelly Bean, σε όλες οι συσκευές που ανακοινώθηκαν στη λίστα, θα ολοκληρωθεί μέχρι τέλος του χρόνου.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι το Tab 2 θα το πάρει μέσα στο Νοέμβριο, αλλά δε το βρίσκω για να στο παραθέσω!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε αυτόματα (ΟΤΑ με WiFi) ενημέρωση λειτουργικού από 4.0.3 σε 4.0.4 (P3110). Το αρχείο εγκατάστασης ήταν περίπου 280ΜΒ (αν θυμάμαι καλά)..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε αυτόματα (ΟΤΑ με WiFi) ενημέρωση λειτουργικού από 4.0.3 σε 4.0.4 (P3110). Το αρχείο εγκατάστασης ήταν περίπου 280ΜΒ (αν θυμάμαι καλά)..

 

Καλά θυμάσαι ;)

Μου ήρθε και μένα αλλά διεκόπη το ρεύμα :mad: στο σπίτι και σταμάτησε η αναβαθμηση.... :banghead:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την αναβάθμιση την ελαβα και εγώ ΟΤΑ ειναι πολύ super .. η ταμπλέτίτσα. Το θέμα είναι ποτέ θα πάρει την νεα αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε αυτόματα (ΟΤΑ με WiFi) ενημέρωση λειτουργικού από 4.0.3 σε 4.0.4 (P3110). Το αρχείο εγκατάστασης ήταν περίπου 280ΜΒ (αν θυμάμαι καλά)..

Έχουμε καμιά καλή αλλαγή προς το καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το P3100 και την έκδοση 4.0.3

Αυτή είναι η τελευταία; Όταν πάω να κάνω ενημέρωση μου βγάζει "Αποτυχία ενημέρωσης firmware"

Προσπαθώ μέσω WiFi. Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι το official thread θα ρωτήσω εδώ, μήπως έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα.

 

Με το που πήρα το tablet πέρασα κατευθείαν το CM10 [4.1.2] nightly build για GT-P3100.

Έχω μια σύνδεση για Mobile Data από Vodafone (τα APΝ της Vodafone τα είχε ήδη), η οποία συνδέει μόνο σε HSDPA (μερικές φορές τρεμοπαίζει μεταξύ HSDPA+ και 3G, αλλά αλλάζει πίσω στο HSDPA). Υπάρχει κάποιος άλλος με το ίδιο θέμα;

Edited by djalexb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγο tablet.Από ότι είδα παίζει και cm10.Εγώ το χρειαζομαι κυρίως και σερφαρισμα και καμία ταινία στο τραίνο(πηγαινοερχομαι λάμια).Δεν θα ήθελα να πάω στο 10αρι γιατί είναι πολύ μεγάλο και πιστευω δεν θα με βολεψει..Πόση αυτονομία έχει περίπου όταν βλέπεις ταινία;;Σε μεταχειρισμένο τι τιμή το βρισκω πάνω κάτω;Γενικά πιστεύω πως με cm10 πάει σφαίρα.Σωστά;;
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, με CM10 πάει σφαίρα, όπως και όλες οι συσκευές που έχουν περασμένο CyanogenMod. Για την αυτονομία δε μπορώ να σου απαντήσω διότι το πήρα πριν 3 μέρες και είμαι ακόμα στα σεταρίσματα. Φαντάσου ότι έχει μπαταρία 4000mAh. Συγκεκριμένα στο GSM Arena δίνει τα εξής στατιστικά όσο αφορά την μπαταρία:

 

BATTERY: Standard battery, Li-Ion 4000 mAh

Stand-by: Up to 1190 h (2G) / Up to 1080 h (3G)

Talk time: Up to 40 h (2G) / Up to 20 h (3G)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι το official thread θα ρωτήσω εδώ, μήπως έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα.

 

Με το που πήρα το tablet πέρασα κατευθείαν το CM10 [4.1.2] nightly build για GT-P3100.

Έχω μια σύνδεση για Mobile Data από Vodafone (τα APΝ της Vodafone τα είχε ήδη), η οποία συνδέει μόνο σε HSDPA (μερικές φορές τρεμοπαίζει μεταξύ HSDPA+ και 3G, αλλά αλλάζει πίσω στο HSDPA). Υπάρχει κάποιος άλλος με το ίδιο θέμα;

 

Που είδες πρόβλημα; Έτσι πρέπει να κάνει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Που είδες πρόβλημα; Έτσι πρέπει να κάνει.

 

Δηλαδή θα είμαι συνδεδεμένος με HSDPA και θα έχω download speed 200kb/s ?

Χμμμ, κάτι δε μου κάθεται καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα είμαι συνδεδεμένος με HSDPA και θα έχω download speed 200kb/s ?

Χμμμ, κάτι δε μου κάθεται καλά! :)

 

Και πάλι δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημά σου... άλλοι που δεν είναι σε περιοχή με καλή σύνδεση όπως εσύ παλεύουν να δούνε το H, κι εσύ που το βλέπεις συνέχεια σε χαλάει... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όπως αναφέρω είναι ότι δεν πιάνει 3G ούτε H+, στην ίδια περιοχή που π.χ. ένα Galaxy S III πιάνει. Απλά ρωτάω, μήπως έχει πρόβλημα το radio version που έχω ή το συγκεκριμένο ROM.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...