Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως δεν έχεις 3G

ενεργοποιημένο ;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Επειδή είμαι άσχετος με τα έξυπνα αυτά τηλέφωνα διαβάζοντάς σας αγόρασα στη γυναίκα μου ένα tipo. Όλα καλά εκτός απο τη διάρκεια της μπαταρίας, με 100% φόρτιση , χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο με εξοικονόμηση ενέργειας μετα βίας φτανει στις 7 ώρες. Το τηλέφωνο το πήρα στα χέρια μου τη Παρασκευή από το πλαίσιο. Το κόκκινο φωτάκι άνάβει συνεχώς όταν η μπαταρία είναι πεσμένη, φαντάζομαι οτι δεν είναι το ίδιο με το πρόβλημα που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Ότα δεν έχει μπαταρία ακόμη και στο φορτιστή που το είχα δεν άναβε(κόκκινο λαμπάκι) , μετά απο κανένα 20λεπτο άναψε.

Υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι λάθος με τη μπαταρία; Δικαιολογείται; Έχω ελαττωματικό κινητο και να πάω για αλλαγή όσο προλαβαίνω;

Τα φώτα σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή οι μπαταρίες ποτέ δεν αποδίδουν τα μέγιστά τους. Ο μέσος όρος με μια κανονική χρήση είναι περίπου δυο μέρες. Με βάση τα λεγόμενά σου λοιπόν οι 7 ώρες που αναφέρεις σε καμία περίπτωση δεν είναι φυσιολογικές.

Δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. Είτε κάτι τρέχει στο παρασκήνιο είτε η μπαταρία έχει πρόβλημα.

Όσον αφορά το led είναι κόκκινο όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 15% (αν θυμάμαι καλά). Όταν το φορτίζεις είναι πορτοκαλί μέχρι το 90% και από το 90 και πάνω γίνεται πράσινο. Αυτά ισχύουν στο Neo V οπότε πάνω κάτω τα ίδια και με το δικό σου.

 

Καλώς ήρες στο forum!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Επειδή είμαι άσχετος με τα έξυπνα αυτά τηλέφωνα διαβάζοντάς σας αγόρασα στη γυναίκα μου ένα tipo. Όλα καλά εκτός απο τη διάρκεια της μπαταρίας, με 100% φόρτιση , χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο με εξοικονόμηση ενέργειας μετα βίας φτανει στις 7 ώρες. Το τηλέφωνο το πήρα στα χέρια μου τη Παρασκευή από το πλαίσιο. Το κόκκινο φωτάκι άνάβει συνεχώς όταν η μπαταρία είναι πεσμένη, φαντάζομαι οτι δεν είναι το ίδιο με το πρόβλημα που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Ότα δεν έχει μπαταρία ακόμη και στο φορτιστή που το είχα δεν άναβε(κόκκινο λαμπάκι) , μετά απο κανένα 20λεπτο άναψε.

Υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι λάθος με τη μπαταρία; Δικαιολογείται; Έχω ελαττωματικό κινητο και να πάω για αλλαγή όσο προλαβαίνω;

Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

Καλησπερα...Επειδη εχω το κινητο αρκετο καιρο και δεν εχω δει κανενα προβλημμα ειδικα με την μπαταρια (εχω ξαναπει πιο πανω οτι με αρκετες ωρες χρηση μου κραταει 3 μερες....) ισως επεσες στην περιπτωση των ελατωματικων συσκευων που ειχε φερει το πλαισιο....Συμβουλη μου ειναι να το πας πισω για αντικατασταση....7 ωρες λειτουργιας δεν δικαιολογουνται με οποιαδηποτε χρηση και αν κανεις......

 

 

 

pan_220

skype

καλησπέρα παιδιά . προσπάθησα με το skype αλλα δυστυχώς δεν δουλεύει όπως πρέπει. 9 στις 10 καν crash.. έχουμε κάτι νεότερο?

το viber από την άλλη μια χαρά.

 

Φιλε μου δες λιγο στα χαρακτηριστικα της εφαρμογης Skype αν λειτουργει σωστα με την ICS .....

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

όχι όλα είναι set.. σε εσένα λειτουργεί κανονικά ???

 

δεν έχω το τηλ

 

αλλά θα βοηθούσε το 3G

ή το wifi

 

προσοχή και στις χρεώσεις

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ενω εγκατεστησα τον flash player στην συσκευη.. στους browsers σε οποίους εχω δοκιμάσει δεν δείχνει βιντεο ηχους.. τελικα υποστηριζει flash player?
Link to comment
Share on other sites

Ενω εγκατεστησα τον flash player στην συσκευη.. στους browsers σε οποίους εχω δοκιμάσει δεν δείχνει βιντεο ηχους.. τελικα υποστηριζει flash player?

Αναλογα ποια εκδοση android εχεις κατεβασε και το αρχειο που θες Flash Player for Android http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το ιντερνετ απο καρτα Q.

Ενω με F2GO ολα πανε μια χαρα, με την Q δεν εχω μεταφορα δεδομενων.

Εχω στειλει μυνημα για αποστολη ρυθμισεων (μεσω του μενου του Android), πολλες φορες, αλλα η διαδικασια ληψης ρυθμισεων αποτυγχανει λιγο πριν ολοκληρωθει. Μονο μια φορα ολοκληρωθηκε η ληψη αλλα και παλι οταν δοκιμασα να μπω στο ινερνετ απετυχα.

Κοιταξα και τις ρυθμισεις που εληφθησαν και ειναι διαφορετικες απο αυτες που στελνει η Wind για το F2GO.

Στο site της Q σε αρχειο που κατεβασα δινει τις ρυθμισεις που εχει και το F2GO.

 

Τελος δοκιμασα και σε Neo V, και εκει εχω το ιδιο προβλημα.

Τα κινητα τρεχουν την ιδια εκδοση 4.0.4

Καποιος που εχει Q, και να του δουλευει το ιντερνετ κανονικα, να με βοηθήσει.

Edited by achillevs

XPERIA NEO V

SONY TIPO DUAL

MOTOROLA XT311

Link to comment
Share on other sites

Mou to ekanan dwro ki exw mperdeftei..

Den mporw na perasw tis epafes apo ti sim sth syskevi..help...

 

Ο ενας τροπος ειναι να συνχρονησεις τις επαφες σου με το google ....

Ο αλλος τροπος ειναι να μπεις στο μενου με τις επαφες και να πατησεις το δεξι πληκτρο....στο υπομενου που σου ανοιγει επιλεγεις

Εισαγ.Επαφων και μετα στις 3 κατηγοριες που σου βγαζει επιλεγεις Απο SIM......;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω αν ξερει κανεις αν παιζει κατι με τις καρτες μνημης;εβαλα μια sandisk που ειχα αλλα ενω μου την δειχνει μεσα απ τις ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος,δεν μου την βγαζει σαν επιλογη οταν προσπαθω να μεταφερω στην καρτα εφαρμογες,βιντεο κτλ.επισης απο χθες το απογευμα δεν μου ανοιγει το μαρκετ με τιποτα.παιζει κατι μ αυτα;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω αν ξερει κανεις αν παιζει κατι με τις καρτες μνημης;εβαλα μια sandisk που ειχα αλλα ενω μου την δειχνει μεσα απ τις ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος,δεν μου την βγαζει σαν επιλογη οταν προσπαθω να μεταφερω στην καρτα εφαρμογες,βιντεο κτλ.

 

Σχετικά με τις SD κάρτες κάπου είχα διαβάσει ότι μερικές φορές, ανάλογα με την συσκευή, μπορεί να παίζει ρόλο τόσο το μέγεθος όσο και το Class της κάρτας. Δες αν έχεις βάλει class 4, class 6 η class 10 κάρτα και δοκίμασε μία ίδιου μεγέθους αλλά με διαφορετικό class.

 

Δεν ξέρω τι παίζει με το xperia tipo ούτε αν αυτό είναι η λύση στο πρόβλημα σου αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Ελπίζω να βοήθησα.

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Επειδή είμαι άσχετος με τα έξυπνα αυτά τηλέφωνα διαβάζοντάς σας αγόρασα στη γυναίκα μου ένα tipo. Όλα καλά εκτός απο τη διάρκεια της μπαταρίας, με 100% φόρτιση , χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο με εξοικονόμηση ενέργειας μετα βίας φτανει στις 7 ώρες. Το τηλέφωνο το πήρα στα χέρια μου τη Παρασκευή από το πλαίσιο. Το κόκκινο φωτάκι άνάβει συνεχώς όταν η μπαταρία είναι πεσμένη, φαντάζομαι οτι δεν είναι το ίδιο με το πρόβλημα που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Ότα δεν έχει μπαταρία ακόμη και στο φορτιστή που το είχα δεν άναβε(κόκκινο λαμπάκι) , μετά απο κανένα 20λεπτο άναψε.

Υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι λάθος με τη μπαταρία; Δικαιολογείται; Έχω ελαττωματικό κινητο και να πάω για αλλαγή όσο προλαβαίνω;

Τα φώτα σας παρακαλώ.

Τελικά τη Τρίτη έγινε αντικατάσταση στο πλαίσιο και όλα είναι Ο.Κ :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα για τον καλο μου. Να του βαλω τον launcher ex η θα σερνεται; Τον εχει δοκιμασει κανεις; Εχει μικρη καρτα ( 2 gb) μεσα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα κάνει να φορτίσει βρε παιδιά?

 

περιλαμβάνει κάποια κάρτα μνήμης η συσκευασία?

εγω το πηρα για τον γιο μου κι αποτι βλεπω φορτιζει σχετικα γρηγορα.καρτα μνημης παντως δεν ειχε μεσα.πηρα το απλο,,οχι το dual.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό...ενώ έχω κλειστα τα δεδομένα αυτό τ'ανοίγει από μόνο του και κάνει ενημερώσεις στο facebook και στα mail.Ξέρει κανείς τι πρέπει να ρυθμίσω για να μη το κάνει αυτό;; Ευχαριστώ!!
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό...ενώ έχω κλειστα τα δεδομένα αυτό τ'ανοίγει από μόνο του και κάνει ενημερώσεις στο facebook και στα mail.Ξέρει κανείς τι πρέπει να ρυθμίσω για να μη το κάνει αυτό;; Ευχαριστώ!!

 

http://www-support-downloads.sonymobile.com/st21i2/userguide_EL_ST21i2_1266-1860.1_Android4.0.pdf

 

σελ.34-35 καθως επισης και 71 πολιτικη αναστολης λειτουργειας wifi :)

Edited by dimdil
Link to comment
Share on other sites

http://www-support-downloads.sonymobile.com/st21i2/userguide_EL_ST21i2_1266-1860.1_Android4.0.pdf

 

σελ.34-35 καθως επισης και 71 πολιτικη αναστολης λειτουργειας wifi :)

 

Σ'ευχαριστώ αλλά δεν βρίσκω άκρη.Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό ανοίγει τα δεδομένα από μόνο του ενώ τα έχω απενεργοποιημένα.Σε κανένα άλλο xperia δεν γινότανε αυτό.Δεν έχει να κάνει με το wifi...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό...ενώ έχω κλειστα τα δεδομένα αυτό τ'ανοίγει από μόνο του και κάνει ενημερώσεις στο facebook και στα mail.Ξέρει κανείς τι πρέπει να ρυθμίσω για να μη το κάνει αυτό;; Ευχαριστώ!!

 

Μπες Ρυθμισης > Περισσοτερα > Δικτυα κινητης τηλεφωνιας...και εκει που λεει Ενεργοποιηση Δεδομενων πατα να φυγει η σημανση απο το κουτακι.

Στην Λειτουργια Δικτυου (που εχει απο κατω) επελεξε " Μονο GSM ".....

Λογικα θα σου βγαλει ενα σημαδακι πανω αριστερα στην οθονη (δειχνει οτι εχει απενεργοποιηθει το κατεβασμα δεδομενων..) το οποιο ακομα δεν εχω καταφερει να το βγαλω οπως σε προηγουμενες συσκευες ....αλλα πλεον δεν με ενοχλει.....συνηθειο ειναι ;)

Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικά του είναι λίγο πατάτα, δεν ακούς δυνατά τον συνομιλητή ούτε το ραδιόφωνο και μικροφωνίζει και το μικρόφωνο κιόλας
Link to comment
Share on other sites

Μπες Ρυθμισης > Περισσοτερα > Δικτυα κινητης τηλεφωνιας...και εκει που λεει Ενεργοποιηση Δεδομενων πατα να φυγει η σημανση απο το κουτακι.

Στην Λειτουργια Δικτυου (που εχει απο κατω) επελεξε " Μονο GSM ".....

Λογικα θα σου βγαλει ενα σημαδακι πανω αριστερα στην οθονη (δειχνει οτι εχει απενεργοποιηθει το κατεβασμα δεδομενων..) το οποιο ακομα δεν εχω καταφερει να το βγαλω οπως σε προηγουμενες συσκευες ....αλλα πλεον δεν με ενοχλει.....συνηθειο ειναι ;)

 

Αυτό γράφω παραπάνω ότι παρ'όλο που τα δεδομένα τα έχω απενεργοποιήσει τα ενεργοποιεί απο μόνο του.Αυτό δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω ενος tipo dual εδω και καποιες μερες και να ρωτησω κατι.Εχετε παρατηρησει και εσεις καποιο θεμα με την οθονη οπου δεν πατιεται σωστα η αφη?αν καταλαβατε τι εννοω.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κ εγω εχω ενα θεμα με την οθονη,δεν ανταποκρινεται .παταω παταω αλλα τιποτα,

μετααπο προσπαθεια κανει επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...