Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα....το συγκεκριμένο κινητο το εχω σαν δευτερο αλλα μου παρουσιαζει προβλημα με τις κλησεις..πολλες φορες οταν προσπαθω να κανω καποια κλιση δεν μπορει να την πραγματοποιησει και αναγκαζομαι να την επαναλαμβανω απειρες φορες..επισης οταν κανω καποια κλιση πριν ακουστει ο ηχος που καλει κανει κατι σαν ενα θορυβο..πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα το κινητο....ειμαι ενα βημα πριν το πεταξω απο το παραθυρο...ειλικρινα οποιος μπορει να βοηθησει ας δωσει τα φωτα του...(σημειωτεον οτι κατα τα αλλα ειμαι ευχαριστημενος σχετικα)
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδια! Εκει που ημουν στο Viber ξαφνικα μου εβγαζε μηνυμα μια μια εφαρμογη οτι δεν λειτουργει. Βγαινω απο το viber το αφηνω στην ακρη και παρατηρω οτι χωρις να κανω τπτ συνεχιζει να πεταει ακυρα μηνυματα. Λεω θα κανω restart. Αμ δε!!! Εχει κολλησει στο σημειο που γραφει XPERIA και δεν ανοιγει με τπτ. Τι να κανω????

Προτού κάνεις αυτό που λέει ο Κωνσταντίνος βγάλε την μπαταρία για μερικά λεπτά και δες αν αλλάξει κάτι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες σελίδες έχει αναφορά στα πρότυπα που ακολουθεί...

 

 

απο όσο διάβασα σε κάποια σάιτ το tipo βγαίνει σε δύο εκδόσεις

 

τη διεθνείς έκδοση st21i και ο δείκτης SAR είναι 1.62 w/kg

 

και την έκδοση που βγαίνει μόνο στήν αμερική όπου εκεί είναι πιο αυστηρά τα όρια την s2t1a όπου ο δείκτης SAR είναι 1.28 w/kg

 

δεν ξέρω αν εννοούσες αυτά αν έλεγες πρότυπα,

 

εγώ συγκερκιμένο πράγμα σε ρώτησα,που γράφει το οτι ο δείκτης sar φτάνει στη μέγιστη του τιμή όταν λειτουργείς μαζί wifi+3g+bluetooth όπως είπες?

 

 

και η βασική μου έννοια εμένα είναι το όταν μιλάς ,εκεί τότε πόσο φτάνει ο δείκτης sar και όχι αν χρησιμοποιήσω και τα 3 μαζί όπως είπες

Link to comment
Share on other sites

Για σας!!!

Εχω ενα xperia tipo απλο.Μου παρουσιαστικε σημερα ενα πολυ σοβαρο προβλημα.Πηγα να το ανοιξω κανονικα και δεν ειχε καμια ανταποκριση!!!! Ολα μαυρα,ουτε δονησεις,ουτε λαμπακια,μαυρη οθονη,τιποτα μα τιποτα!!!

Εχω ενα πολυμετρο,ειδα αν εχει να κανει με την μπαταρια αλλα ΟΧΙ!Η μπαταρια βγαζει κανονικα volts..

Tι μπορει να φταει?Παρακαλω βοηθειστε,πειτε κατι γιατι το λατρευω αυτο το τηλεφωνο!!!!!!

(Δοκιμασα πολλους τροπους με τα κουμπια vol+-power ktl.....Επισεις δοκιμασα και με το flashtool και μου λεει disconnected...

οταν το συνδεω απλα με usb sto pc μου λεει στο device manager "unknown device"

Ευχαριστο πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...μαλλον επαναφερεις με seus.. και τα χανεις ολα...εκτος απο φωτο βιντεο μουσικη.

 

Προτού κάνεις αυτό που λέει ο Κωνσταντίνος βγάλε την μπαταρία για μερικά λεπτά και δες αν αλλάξει κάτι.

 

τελικα αυτο εκανα και το κινητο επανηλθε, χανοντας βεβαια apk's , sms κτλ αλλα δεν πειραζει. Το προβλημα που εχω τωρα ειναι οτι το συνδεω μεσω usb με τον υπολογιστη και μονο φορτιζει! Δεν το αναγνωριζει σαν σκληρο δισκο... Ουτε μεσω PC Companion το βρισκει. Τι πρεπει να κανω? Υπαρχει πουθενα η επιλογη στο menu του κινητου οταν συνδεεται με τον υπολογιστη να διαβαζει και τον σκληρο?

Edited by herc7387
Link to comment
Share on other sites

Για σας!!!

Εχω ενα xperia tipo απλο.Μου παρουσιαστικε σημερα ενα πολυ σοβαρο προβλημα.Πηγα να το ανοιξω κανονικα και δεν ειχε καμια ανταποκριση!!!! Ολα μαυρα,ουτε δονησεις,ουτε λαμπακια,μαυρη οθονη,τιποτα μα τιποτα!!!

Εχω ενα πολυμετρο,ειδα αν εχει να κανει με την μπαταρια αλλα ΟΧΙ!Η μπαταρια βγαζει κανονικα volts..

Tι μπορει να φταει?Παρακαλω βοηθειστε,πειτε κατι γιατι το λατρευω αυτο το τηλεφωνο!!!!!!

(Δοκιμασα πολλους τροπους με τα κουμπια vol+-power ktl.....Επισεις δοκιμασα και με το flashtool και μου λεει disconnected...

οταν το συνδεω απλα με usb sto pc μου λεει στο device manager "unknown device"

Ευχαριστο πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(

 

Δοκίμασε να περάσεις αυτό το φάκελο ως drivers μέσω του device manager.

Αν έχεις windows 8 πρέπει πρώτα να κάνεις πρώτα αυτό -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2044804

Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο θα βοηθήσει, αλλά λογικά θα το βρίσκει το flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...μαλλον επαναφερεις με seus.. και τα χανεις ολα...εκτος απο φωτο βιντεο μουσικη.

 

Ok το επανεφερα αλλα πλεον σε αρκετες περιπτωσεις οταν μιλαω (χωρις Hands free) ακουω λες και βρισκεται ο αλλος στην αλλη ακρη της γης, και ο αλλος ακουει την φωνη του. Αυτο παλιοτερα γινοταν μονο με hands free. Εχεις κανεις λυση?

Link to comment
Share on other sites

Κάντο άλλη μια φορά μήπως κάτι έχει πάει στραβά αλλιώς ίσως θα πρέπει να πας σε κάποιο service point
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για σας ξανα!!!!

Christos94 Thank you για την βοηθεια αλλα ,ενω περναει το driver, το flashtool μου λεει device disconnected.

Δηλαδη το τηλεφωνο δεν το βρισκει.Οτι και να κανω λεει disconected!!

Μηπως υπαρχει αλλη λυση, το λεω γιατι εχω χασει την εγγυηση.

Οφειλω να ξαναπω οτι το τηλεφωνο ειναι νεκρο led-buttons-οθονη-δεν κανει τιποτα.Μονο οταν το συνδεω στο pc μου βρισκει το driver adb driver....

Ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια το εχω κανα 6 μηνο το κινητο απολυτα ευχαριστημενος

τωρα μονο απο χθες στο ακυρο μου κλεινει μονο του και μερικες φορες πρεπει να το ανοιξω εγω..

τι να φταει?

ευχαριστω

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το tipo σχεδον 5 μηνες!Απο τον δευτερο κιολας μηνα για να μην πω απο το πρωτο αρχισε να κολλαει.Να μην μπορω να το ξεκλειδωσω για να μπω στο αρχικο μενου στα μυνηματα γενικα!Το πηγα 3 φορες για να το κοιταξουν 1 στο γερμανο και 2 στη sony στη καλλιθεα καναν και καλα μια αναβαθμιση και υποτιθετε οτι δουλευε καλα!Αμ δε..Ε μετα το παρατησα και λεω τι να κανω θα το συνηθισω ετσι.Ελα ομως που απο χθες το βραδυ κλεινει και ξανανοιγει μονο του.Τι θα κανω με αυτο το κινητο εχω φρικαρει.Βοηθεια παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το tipo σχεδον 5 μηνες!Απο τον δευτερο κιολας μηνα για να μην πω απο το πρωτο αρχισε να κολλαει.Να μην μπορω να το ξεκλειδωσω για να μπω στο αρχικο μενου στα μυνηματα γενικα!Το πηγα 3 φορες για να το κοιταξουν 1 στο γερμανο και 2 στη sony στη καλλιθεα καναν και καλα μια αναβαθμιση και υποτιθετε οτι δουλευε καλα!Αμ δε..Ε μετα το παρατησα και λεω τι να κανω θα το συνηθισω ετσι.Ελα ομως που απο χθες το βραδυ κλεινει και ξανανοιγει μονο του.Τι θα κανω με αυτο το κινητο εχω φρικαρει.Βοηθεια παρακαλω!

Έχεις κάποιο live wallpaper? Το παιχνίδι "εκατομμυριουχος" ?

Όταν το πήρες από το σέρβις το κράτησες καθόλου καθαρό χωρίς εφαρμογες για να δεις τη συμπεριφορά του ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο live wallpaper? Το παιχνίδι "εκατομμυριουχος" ?

Όταν το πήρες από το σέρβις το κράτησες καθόλου καθαρό χωρίς εφαρμογες για να δεις τη συμπεριφορά του ?

 

Ώπα.Τι εννοείς το παιχνίδι εκατομμυριούχος;;Γιατί μιας φίλης το tipo άρχισε στα καλά καθούμενα να κολλάει και έχει εγκατεστημένο το συγκεκριμένο παιχνίδι...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο live wallpaper? Το παιχνίδι "εκατομμυριουχος" ?

Όταν το πήρες από το σέρβις το κράτησες καθόλου καθαρό χωρίς εφαρμογες για να δεις τη συμπεριφορά του ?

 

Οχι τιποτα και γενικα οσο το ειχα δεν ειχα κατεβασει εφαρμογες εκτος απο το angry birds!Μα και απο το σερβις με το που το πηρα απο τα χερια μου συνεχισε να κολλαει και γενικα απο τοτε δεν εχω κατεβασει καμια εφαρμογη γιατι δεν μπορω να τη χρησιμοποιησω επειδη κολλαει τοσο :/

Link to comment
Share on other sites

Ώπα.Τι εννοείς το παιχνίδι εκατομμυριούχος;;Γιατί μιας φίλης το tipo άρχισε στα καλά καθούμενα να κολλάει και έχει εγκατεστημένο το συγκεκριμένο παιχνίδι...

Να τον βγαλει γιατι ειναι προβληματικη εφαρμογη και κολλαει το τηλεφωνο.

Οχι τιποτα και γενικα οσο το ειχα δεν ειχα κατεβασει εφαρμογες εκτος απο το angry birds!Μα και απο το σερβις με το που το πηρα απο τα χερια μου συνεχισε να κολλαει και γενικα απο τοτε δεν εχω κατεβασει καμια εφαρμογη γιατι δεν μπορω να τη χρησιμοποιησω επειδη κολλαει τοσο :/

Αφου δεν εχεις κατεβασει τιποτα πηγαινε το παλι στο σερβις και γκρινιαξε τους ομορφα, μην τους τα ''χωσεις'' ασχημα για να μην χασεις το δικιο σου.

Πες τους οτι ειναι απαραδεκτο να εχεις δωσει καποιος τοσα χρηματα για ενα τηλεφωνο το οποιο στην πραγματικοτητα δεν δουλευει και ειναι αχρηστο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα παω αυριο γιατι δεν γινεται η κατασταση ολο ανοιγοκλεινει και μου εχει σπασει τα νευρα!Ευχαριστω πολυ:)

 

Να τον βγαλει γιατι ειναι προβληματικη εφαρμογη και κολλαει το τηλεφωνο.

 

Αφου δεν εχεις κατεβασει τιποτα πηγαινε το παλι στο σερβις και γκρινιαξε τους ομορφα, μην τους τα ''χωσεις'' ασχημα για να μην χασεις το δικιο σου.

Πες τους οτι ειναι απαραδεκτο να εχεις δωσει καποιος τοσα χρηματα για ενα τηλεφωνο το οποιο στην πραγματικοτητα δεν δουλευει και ειναι αχρηστο.

 

Θα παω αυριο γιατι δεν γινεται η κατασταση ολο ανοιγοκλεινει και μου εχει σπασει τα νευρα!Ευχαριστω πολυ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, έχω το xperia tipo και θέλω να του βάλω ένα καλό gps. τι προτείνετε? και βέβαια λόγω της οικονομικής κατάστασης, θέλω να κάνω free download. τι να κάνω? αν θέλετε στείλτε μου και pm με πληροφορίες. ευχαριστώ εκ των πρότερον
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά και εξαρτάται τι προτιμά κανείς. Προσωπικά χρησιμοποιώ το iGo.

Περισσότερα εδώ και εδώ.

 

Σχεδόν όλα τα προγράμματα αυτού του είδους είναι επι πληρωμή. Να θυμίσω επίσης ότι δεν επιτρέπεται η οποιαδήποτε συζήτηση στο παρόν forum για παράνομους τρόπους κτήσης εμπορικού λογισμικού.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το έχω κανά 2 μήνες, πήγα να μου το κάνουν ανβάθμιση αλλά πάλι όπως και παλιά πολλές φορές βγαίνει από το WI-fi ενώ ο το laptop είναι συνδεδεμένο κανονικά. Και πρέπει να το κάνω σύνδεση για να ξαναμπεί, ξέρεις κανείς καμία λύση;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το έχω κανά 2 μήνες, πήγα να μου το κάνουν ανβάθμιση αλλά πάλι όπως και παλιά πολλές φορές βγαίνει από το WI-fi ενώ ο το laptop είναι συνδεδεμένο κανονικά. Και πρέπει να το κάνω σύνδεση για να ξαναμπεί, ξέρεις κανείς καμία λύση;;;;

 

Καλημερα φιλε μου, δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο ρουτερ σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ένας φίλος μου έχει το tipo και όταν θέλει να κατεβάσει παιχνίδια από ένα site του γράφει ότι δεν μπορεί να κατεβάσει εκτος από το google play.εγω έχω το μίνι αλλά επειδή έχω την gingerbread έχει την επιλογή 'αγνωστες πηγές' και τ τικαρω αλλά το tipo έχει την ice cream sandwich έκδοση και δεν την βρίσκω μιπως μπορειτε να με βοηθησεται?? Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ένας φίλος μου έχει το tipo και όταν θέλει να κατεβάσει παιχνίδια από ένα site του γράφει ότι δεν μπορεί να κατεβάσει εκτος από το google play.εγω έχω το μίνι αλλά επειδή έχω την gingerbread έχει την επιλογή 'αγνωστες πηγές' και τ τικαρω αλλά το tipo έχει την ice cream sandwich έκδοση και δεν την βρίσκω μιπως μπορειτε να με βοηθησεται?? Ευχαριστώ πολυ

 

Μενού > ρυθμίσεις > ασφάλεια....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, επίσης πολλές φορές το κινητό φαίνεται σαν κλειστό, και μου έρχονται μετά από λίγο οι κλήσεις σαν μηνύματα, ξέρει κανείς την λύση;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...