Jump to content

Sony Xperia Miro


spurakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ειμαι ανάμεσα στο Miro και στο Tipo.Aξίζει η διαφορά των +30 ευρω του Miro σε σχέση με το Tipo η και με 30 ευρω λιγότερα γίνεται η δουλειά μου?

 

H διαφορες απο οτι εχω δει ειναι στον επεξεργαστη(800 με 1000) στο flash και στην δευτερη καμερα που εχει το Miro.

Επισης στο skroutz η διαφορα ειναι 50€.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ειμαι ανάμεσα στο Miro και στο Tipo.Aξίζει η διαφορά των +30 ευρω του Miro σε σχέση με το Tipo η και με 30 ευρω λιγότερα γίνεται η δουλειά μου?

 

να εχεις υποψιν σου οτι το miro εχει βγαλει προβληματακια.εγω που το πηρα,οταν το ανοιγα και το κλειδωνα,αναβε απο μονο τους 3-4 φορες.ευτυχως ειχα το doa των 7 ημερων και το επεστρεψα πισω.

Link to comment
Share on other sites

H διαφορες απο οτι εχω δει ειναι στον επεξεργαστη(800 με 1000) στο flash και στην δευτερη καμερα που εχει το Miro.

Επισης στο skroutz η διαφορα ειναι 50€.

Συγγνώμη φλε μου αλλά έχουν ακριβώς τον ίδιο επεξεργαστή

Chipset: Qualcomm MSM7225AA, CPU: 800 MHz Cortex-A5

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φλε μου αλλά έχουν ακριβώς τον ίδιο επεξεργαστή

Chipset: Qualcomm MSM7225AA, CPU: 800 MHz Cortex-A5

 

exεις δικιο.αν και το ειχα δει με 1000αρι.ισως κανω λαθος.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

να εχεις υποψιν σου οτι το miro εχει βγαλει προβληματακια.εγω που το πηρα,οταν το ανοιγα και το κλειδωνα,αναβε απο μονο τους 3-4 φορες.ευτυχως ειχα το doa των 7 ημερων και το επεστρεψα πισω.

 

Τι εννοεις μονο του; αναβε το φως της οθονης; αν ναι, δεν φταιει το κινητο αλλα καποια εφαρμογη/wallpaper τις περισσοτερες φορες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις μονο του; αναβε το φως της οθονης; αν ναι, δεν φταιει το κινητο αλλα καποια εφαρμογη/wallpaper τις περισσοτερες φορες

 

δεν ειχε κανενα wallpaper,καθε φορα που το ανοιγα και το κλειδωνα,εκανε σαν καποια επανακινηση,αναβε η οθονη μονη της και εσβηνε 3-4 φορες και μετα σταματουσε.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε κανενα wallpaper,καθε φορα που το ανοιγα και το κλειδωνα,εκανε σαν καποια επανακινηση,αναβε η οθονη μονη της και εσβηνε 3-4 φορες και μετα σταματουσε.

 

δεν εχει να κανει με την συσκευη αυτο,αλλα με το λειτουργικο.

Κανα διμηνο τωρα μου το κανει και η δικη μου συσκευη (samsung galaxy 3)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να του περάσει καθαρό firmware χωρίς

τις χαζομάρες που βάζουν οι εταιρίες κινητής; Προσπαθώ από

το πρωΐ με FlashTools αλλά δεν λέει με τίποτα να γίνει. Στο

xda δεν βγάζω άκρη, καθώς οι οδηγίες (ο θεός να τις κάνει)

που δίνουν για το FlashTool δεν παίζουν.

 

Καμιά ιδέα;

 

Edit: To λοιπόν, μετά από 2 μέρες ψάξιμο στο μπάχαλο του xda.

 

Χρειάζονται όλων των ειδών οι drivers για οποιοδήποτε τρόπο

σύνδεσης του κινητού με το Pc. Απλή σύνδεση, με usb debug on,

σύνδεση MTP, σύνδεση MSC, σύνδεση σε flash mode, συνδεση σε

Fastboot mode... Το pc companion της Sony δεν κάνει κάτι, κατέβασα

το pdanet το έβαλα και μου είδε κάπως το κινητό. Μετά χρειάστηκα

και το S1 Boot κάτι driver τον οποίο βρήκα τυχαία στο google.

 

Μετά από όοοολα αυτά, έπαιξε το flashtool και του πέρασα καθαρό

firmware. Όμως, με την έκδοση 11.0.A.5.5 δεν δουλεύουν οι διαδι-

κασίες για root. Οπότε το γύρισα κανά στην 11.0.A.2.10 και το

έκανα root χρησιμοποιώντας το Root with restore binary v18 ή

κάπως έτσι.

 

Αυτά. Η 11.0.A.5.5 πρόσθετε μετρητή sms και κάτι βελτιώσεις στην

έτσι και αλλιώς μέτρια κάμερα τις οποίες ούτε που κατάλαβα. Το

κινητό είναι γρήγορο και με τις δυο εκδόσεις firmware μιας απαλ-

λάσεσαι από όλο το crapware του παροχέα κινητής...

 

Επόμενο βήμα η εγκατάσταση Cyanogen και βλέπουμε.

Edited by Eaglos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και χρονια πολλα.

 

βαλτε αλλον ενα με το ιδιο κινητακι.

ψαχνω βαση αυτοκινητου.εχει καννενας υποψη του καμια???

επισης ζελατινα οθονης,χρησιμοποιειται η οχι??

 

 

eaglos.

Πιστευεις οτι η cyanogen ειναι πιο καλη απο την ics??

να εχεις υποψη σου οτι τελεια δεν προκειται να βρεις πουθενα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το Miro, τα κουμπιά Back, Home and Menu δεν φωτίζονται όταν τα πατάμε ?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν φωτιζονται.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το συγκεκριμενο κιν το ψάχνω εδω και τοσες μερες και δεν υπάρχει σε κανενα μαγαζί σε μαύρο χρώμα.το παρήγγειλα στη vodafone κ μου είπαν ότι θα μου το φέρουν.υπάρχει περίπτωση να μου πουν οτι τελικά σταματησε η παραγωγή του και έτσι να μην εχω προλάβει τουλάχιστον ούτε το άσπρο? :(
Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10106496&cmicc=skroutz

 

.το εχει ετοιμοπαραδοτο.καλοριζικο κιολας απο οτι ειδα ομως πολλα καταστηματα δεν το εχουν.φυσικο ειναι κιολας λογω εορτων να εχουν ξεπουλησει.

Να σταματησει να κυκλοφορει δεν νομιζω.οτι πουλαει φιλε και μετα θανατον θα πωλειται.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

:) σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις κουράγιο...οπότε θα περιμένω να μου το φέρει η vodafone.απλά φοβάμαι να μην γίνει το ίδιο με το neo V,το οποίο κ καλο ήταν και πούλαγε αλλα το σταμάτησαν.
Link to comment
Share on other sites

:) σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις κουράγιο...οπότε θα περιμένω να μου το φέρει η vodafone.απλά φοβάμαι να μην γίνει το ίδιο με το neo V,το οποίο κ καλο ήταν και πούλαγε αλλα το σταμάτησαν.

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_neo_v-4122.php

 

Εδω θα δεις το νεο v απο περσι τον οκτωμβριο.Μετα απο 1 χρονο αποσυρσης την σημερον ημερα δεν ειναι αθλος??? :lol:

εχουν βγει τουλαχιστον 5-6 διαφορετικα μοντελα μεχρι 100€ διαφορα (απο 130-230) .στα παλια θα μεινουν ακομα?

Αν θες παντως την γνωμη μου το παλιο μου κινητο galaxy 3 ,ακομα υπαρχει ,με 150ε .

Δεν υπαρχει συγκριση ,ειναι απλα για γελια.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_neo_v-4122.php

 

Εδω θα δεις το νεο v απο περσι τον οκτωμβριο.Μετα απο 1 χρονο αποσυρσης την σημερον ημερα δεν ειναι αθλος??? :lol:

εχουν βγει τουλαχιστον 5-6 διαφορετικα μοντελα μεχρι 100€ διαφορα (απο 130-230) .στα παλια θα μεινουν ακομα?

Αν θες παντως την γνωμη μου το παλιο μου κινητο galaxy 3 ,ακομα υπαρχει ,με 150ε .

Δεν υπαρχει συγκριση ,ειναι απλα για γελια.

 

sorry μαλλον ειμαι λιγο χαζή :P αλλα δεν κατάλαβα τι εννοεις.ποιο είναι για γέλια? πιστεύεις ότι δεν αξίζει το μιρο? :!:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κινητάκι είναι το Miro.Το έχει η κόρη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη.Ίσως το μόνο ψεγάδι που του βρίσκω είναι μια μπλε απόχρωση στις φωτογραφίες της νύχτας με φλας.Μπορεί βέβαια να είναι και θέμα ρύθμισης.Αν γνωρίζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια με υγεια.

http://www.skroutz.gr/s/277373/Samsung-I5800-Galaxy-3.html

 

Αυτο το κινητο με το miro.και μην κοιτας τι λενε τα χαρτια,να σου πω εγω που εκανε και 15 λεπτα να κλειδωσει δορυφορο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονιά με υγεία και αγάπη!!!δηλαδή πιο είναι χειρότερο?κ πάλι συγγνώμη αλλά τι σημαίνει κλειδώνει δορυφόρο? :P

 

Σημαινει οτι βρισκει στιγμα gps

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονια!!

Είμαι καινούριος εδώ και δεν ξέρω αν εδώ είναι το κατάλληλο μέρος για να ποστάρω την εξής ερώτηση:

Τι θα διαλέγατε ανάμεσα στο miro και το galaxy ace?

Με αυτά που βλέπω από γνωστούς που φορτίζουν κινητό κάθε μέρα έχω ενα θεματάκι με την μπαταρία του miro...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονια!!

Είμαι καινούριος εδώ και δεν ξέρω αν εδώ είναι το κατάλληλο μέρος για να ποστάρω την εξής ερώτηση:

Τι θα διαλέγατε ανάμεσα στο miro και το galaxy ace?

Με αυτά που βλέπω από γνωστούς που φορτίζουν κινητό κάθε μέρα έχω ενα θεματάκι με την μπαταρία του miro...

 

Καλή χρονιά και σε εσένα or3st1s,

 

Δες στο παρακάτω link ένα feature comparison μεταξύ των δύο συσκευών.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4831&idPhone2=3724

Link to comment
Share on other sites

Εχει καλη μπαταρια το miro.

Πανω κατω ολα τα ιδια ειναι παντως.επεξεργαστης και οθονη τρωνε την μπαταρια με το κουταλι.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Miro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...