Jump to content

Sony Xperia Miro


spurakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από άποψη λειτουργικού να με απασχολήσει πολύ η διαφορά στις εκδόσεις τους ή όχι?

Τελευταία ερώτηση και φεύγω για αγορά..!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα με κόλλησες zxr...

Όταν αναβαθμιστεί θα πηγαίνει πιο αργά επειδή είναι πιο παλιό το Galaxy Ace?

Είναι σαν τους υπολογιστές η δουλειά ή να μην με απασχολέι κ αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα αναβαθμιστεί κάποια στιγμή.

 

Δε θα αναβαθμιστεί.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με κόλλησες zxr...

Όταν αναβαθμιστεί θα πηγαίνει πιο αργά επειδή είναι πιο παλιό το Galaxy Ace?

Είναι σαν τους υπολογιστές η δουλειά ή να μην με απασχολέι κ αυτό?

Μισό λεπτό γιατί τώρα με κόλλησες εσύ! Τι σχέση έχει το Ace;

Για να είμαστε πιο συγκεκριμένοι. Αν πας από την 2.3 στην 4.0 (αυτό το σενάριο θεώρησα παραπάνω) και το κάνεις σωστά δεν θα δεις μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα. Αν είσαι ήδη στην 4.0 τότε παραπάνω δεν πρόκειται να πάει το συγκεκριμένο οπότε δεν σε απασχολεί.

Δε θα αναβαθμιστεί.

Αν εννοείς σε JB τότε σωστό. Προσωπικά εννοούσα από 2.3 σε 4.0 μιας κι έτσι όπως το έθεσε ο or3st1s θεώρησα ότι είχε 2.3.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ok guys τελείωσε...Θα πάρω το galaxy ace που μου φαίνεται πιο αξιόπιστο μιας και ειναι δοκιμασμένο...

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας..!!

Link to comment
Share on other sites

eaglos.

Πιστευεις οτι η cyanogen ειναι πιο καλη απο την ics??

να εχεις υποψη σου οτι τελεια δεν προκειται να βρεις πουθενα.

 

Κάποια πράγματα μου άρεσαν καλύτερα στην μαμίσια ICS, γι αυτό και

γύρισα πίσω στην 4.0.4. Βασικά έχει να κάνει με το πως διαχειρίζεται

τα τηλέφωνα. Στην ICS όλα γινόντουσαν όπως τα περίμενα, πάταγα

σε ένα νούμερα και είχα όλα όσα ήθελα να κάνω. Στην Jelly δεν μου

ερχόντουσαν φυσικά οι λειτουργίες και έπρεπε να κάτσω να το σκεφτώ.

 

Πάντως το σημαντικό ειναι ότι η Jelly τρέχει κανονικά, δεν είναι 100%

σταθερή, έχει κάτι κολλήματα στο broswer αλλά κατά τα άλλα δεν

έχει πρόβλημα.

 

το μόνο ψεγάδι που του βρίσκω είναι μια μπλε

απόχρωση στις φωτογραφίες της νύχτας με φλας.

 

Η κάμερα είναι από μέτρια (χωρίς φλας) έως κακή (με φλας).

Ότι ρύθμιση και να κάνεις (δεν έχει και πολλές) βγάζει λάθος

την λευκή ισοροπία και καταλήγεις με μπλε φωτογραφίες...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι από μέτρια (χωρίς φλας) έως κακή (με φλας).

Ότι ρύθμιση και να κάνεις (δεν έχει και πολλές) βγάζει λάθος

την λευκή ισοροπία και καταλήγεις με μπλε φωτογραφίες...

 

Οντως αυτο ειναι ενα μειον.Για ολα τα υπολοιπα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

βεβαια και αυτο σχετικο ειναι καθοτι εξαρταται και απο τι ειχες πριν στα χερια σου οποτε η συγκριση που θα κανεις να ειναι δικαιη.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο ποστ είχα γράψει ότι το Μιρο έχει ένα πρόβλημα στις βραδινές φωτό με φλας όπου τις εμφάνιζε με μια μπλε απόχρωση.Δεν φαντάζεστε πως λύθηκε το θέμα!Πάνω στο φακό είχε κολυμένη μια ζελατίνη μπλε που για να τη δεις πρέπει να προσέξεις πολύ.Βγάζοντάς τη το "πρόβλημα" έπαψε να υπάρχει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, γνωριζει κανεις αν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες στην καρτα και να τρεχουν απο εκει?
Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, γνωριζει κανεις αν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες στην καρτα και να τρεχουν απο εκει?

 

Κατεβασε το app 2 sd. Δεν περνανε ολες οι εφαρμογες στην sd οποτε θα σου πει αυτο ποιες μπορεις. Επισης, παντα ενα μερος της εφαρμογης θα μενει και στο τηλεφωνο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το app 2 sd. Δεν περνανε ολες οι εφαρμογες στην sd οποτε θα σου πει αυτο ποιες μπορεις. Επισης, παντα ενα μερος της εφαρμογης θα μενει και στο τηλεφωνο

 

ευχαριστω για την απαντηση, τα 2GB μνημη του τηλεφωνου ειναι αρκετα για apps?

Μια εφαρμογη που τρεχει απο την μνημη τηλεφωνου ειναι θεωρητικα γρηγοροτερη?

Το λειτουργικο 4.0 επιτρεπει να περασουν apps στην καρτα?

Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση, τα 2GB μνημη του τηλεφωνου ειναι αρκετα για apps?

Μια εφαρμογη που τρεχει απο την μνημη τηλεφωνου ειναι θεωρητικα γρηγοροτερη?

Το λειτουργικο 4.0 επιτρεπει να περασουν apps στην καρτα?

 

Αρκετα ειναι αναλογως τις απαιτησεις του καθενα.;)

Αν το τιγκαρεις στα παιχνιδια πχ οχι. Αλλα ειναι ικανοποιητικη για πολλες εφαρμογες. Χοντρικα και με την εμπειρια μου σου λεω σιγουρα πανω απο 70 εφαρμογες.

Απο κει και περα, σιγουρα οταν μια εφαρμογη τρεχει απο την καρτα ειναι θεωρητικα πιο αργη. Αλλα παιζουν πολλα ρολο. Απο το ποια καρτα μνημης εχεις μεχρι το ποσο εχεις φορτωσει το κινητο. Επισης υπαρχει πιθανοτητα μερικα widgets να μην δουλευουν αν η εφαρμογη τους εχει περαστει στην καρτα αλλα αυτα μην σε απασχολουν. Μια χαρα θα κανεις τη δουλεια σου ακομα και χωρις να μεταφερθουν εφαρμογες πιστευω.

 

Φυσικα και το επιτρεπει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο μοντελο στην γυναικα μου. το βρισκω στα 179 ευρω με δωρο τους χαρτες.

αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο, ειναι η αξιοπιστια του. εχει βγαλει σε καποιον καποιο προβλημα?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο μοντελο στην γυναικα μου. το βρισκω στα 179 ευρω με δωρο τους χαρτες.

αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο, ειναι η αξιοπιστια του. εχει βγαλει σε καποιον καποιο προβλημα?

 

super κινητο φιλε.θα μεινεις ευχαριστημενος.

 

by the way ξερει καποιος να μου εξηγησει πως τραβαμε παναραμικη φωτογραφια?

ακολουθω τις οδηγιες κραταω πατημενο το κουμπι και γυρναω την καμερα απο αριστερα προς τα δεξια,και μετα οι οδηγιες λενε παλι πισω.γυρναω την καμερα παλι πισω και μου λεει οτι το κανω αναποδα,αργα γρηγορα κλπ.Υπαρχει καποιο κολπο??

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερωτηση:

 

apps επι πληρωμη δεν μπορεις να κατεβασεις αν δεν εισαι root?

 

εχει σχεση με το λειτουργικο 4.0? ή το ιδιο γινεται και με παλιοτερα λειτουργικα?

Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

κανονικα μπορεις να κατεβασεις δοκιμασεις και αγορασεις οποια εφαρμογη πωλειται στο play store.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ένας μήνας έχει περάσει από τότε που παρήγγειλα το κινητό και ακόμα να με πάρουν.τι γίνεται?έπεσε και η τιμή του αλλά δεν υπάρχει πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ένας μήνας έχει περάσει από τότε που παρήγγειλα το κινητό και ακόμα να με πάρουν.τι γίνεται?έπεσε και η τιμή του αλλά δεν υπάρχει πουθενά...

 

http://www.kaizershop.gr/sony_xperia_miro

εδω ειναι διαθεσιμο.μου φαινεται ψαχνουν για κοροιδα.Γιατι δεν ακυρωνεις παραγελια??απο που την εκανες?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

από τη vodafone,αλλά ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα μου?δεν θέλω να πάρω από μαγαζί σαν κ αυτό κινητό γιατί όποτε το έχω κάνει δεν μου έχει βγει καλό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ένας μήνας έχει περάσει από τότε που παρήγγειλα το κινητό και ακόμα να με πάρουν.τι γίνεται?έπεσε και η τιμή του αλλά δεν υπάρχει πουθενά...

 

Εγώ πήγα το σαββατο απο το μαγαζι της vodafone για αναβάθμιση και το πήρα επι τόπου,ύπηρχε διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

από τη vodafone,αλλά ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα μου?δεν θέλω να πάρω από μαγαζί σαν κ αυτό κινητό γιατί όποτε το έχω κάνει δεν μου έχει βγει καλό το κινητό.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/handleBasket.action?noMoreProductsAllowedForMoyenOrder=false&errorBasketMessage=

 

Να στο παραγγελιλω εγω για εσενα??

Ειναι πολυς ενας μηνας.ψαξε καπου αλλου.σιγουρα σε εχουν ξεχασει.Η ο φιλος πηρε το δικο σου κινητο. :lol:

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Miro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...