Jump to content

Sony Xperia Miro


spurakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε ένα νέο κινητό από την Sony με όνομα Sony Xperia Miro

 

 

Κάμερα και video

  • 5 megapixel camera with pulsed LED flash and Auto focus
  • 4x digital zoom
  • Front-facing camera (VGA)
  • Self-timer
  • Send to web
  • Touch capture
  • Video light
  • Video recording

 

Συνδεσιμότητα και επικοινωνία

  • USB High speed 2.0 and Micro USB support
  • WiFi and WiFi Hotspot functionality
  • DLNA Certified
  • Synchronisation via Exchange ActiveSync, Facebook, SyncML, Google
  • aGPS
  • WebKit web browser with Pan & zoom
  • Bluetooth technology
  • Native USB tethering

 

Μνήμη

  • Internal phone storage: 2.9 GB (up to 2.2 GB user-accessible memory)
  • 512 MB
  • Expansion slot: microSD™, up to 32 GB

 

Ψυχαγωγία

  • TrackID music recognition
  • xLOUD Experience – audio filter technology from Sony
  • FM Radio with RDS
  • Audio playback, supported formats: MP3, 3GPP, MP4, SMF, WAV, OTA, Ogg vorbis
  • Audio recording, supported formats: 3GPP, MP4; AMR
  • 3D and motion gaming
  • Timescape with Twitter integrated
  • Sony Entertainment Network (selected markets only)
  • Manual equalizer

 

Οθόνη

  • 3.5”, 320x480 pixels 16,777,216 colour TFT
  • Anti-reflection coating on mineral glass
  • Capacitive touchscreen with on-screen QWERTY keyboard

 

Προεγκατεστημένες εφαρμογές

  • Google Voice Search
  • Google Talk™ application
  • Google Talk™ video chat
  • Google Mail
  • Google Maps with Street View and Latitude

 

Δίκτυα

  • GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900
  • UMTS HSPA 900, 2100 (Global except Americas)
  • UMTS HSPA 850, 1900, 2100 (Americas)

 

Επίσημη σελίδα

 

http://www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2012/06/xperia-miro-black-android-smartphone-620x440.png

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτιμώ πως θα τιμολογογηθεί κοντά στα 200 ευρώ και θα κυκλοφορήσει μέχρι το Σεπτέμβριο. :cool:

 

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2012/06/Sony-Xperia-Miro-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

τιμες συμφωνα με το leaked price της sony

http://www.gsmarena.com/unannounced_sony_android_smartphone_prices_and_launch_dates_leak-news-3681.php

tapioca βλεπε sony xperia tipo 146+15(λογω ελλαδας) γυρω στα 160 ευρω

tapioca ds βλεπε sony xperia tipo dual sim 162+7-17e (λογω ελλαδας) γυρω στα 169 με 179 ευρω

AFFM βλεπε sony xperia miro 192 +7 (λογω ελλαδας) 199 ευρω

LOTUS βλεπε sony xperia GO 277 +12 (λογω ελλαδας) 289 με 299 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 160 ευρώ η τιμή σε αγγλικό κατάστημα, αλλά δε νομίζω να πωλείται τόσο χαμηλά εδώ. Έστω και με αυτά τα τεχνικά χαρακτηριστικά, για τέτοια τιμή είναι μια χαρά πρόταση. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό το βρίσκω πάντως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Το έχει πάρει κανείς για να μας πει εντυπώσεις;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι γιατί κανείς να πάρει αυτό και όχι το U ή το sole ?

 

μαλλον για αυτο

Expansion slot: microSD™, up to 32 GB

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κρίμα που δεν έχει και το sole !!

 

το sole εχει..Στο μηνυμα σου αν δεις εκανα με bold το U.;)

Το sole δεν εχει μπροστα καμερα.

 

Αλλα μην μπουμε στην συγκριση των δυο.Χανει κατα κρατος το miro. ΟΜΩΣ στα 200 ευρω που κανει πιστευω ειναι τιμιο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το sole εχει..Στο μηνυμα σου αν δεις εκανα με bold το U.;)

Το sole δεν εχει μπροστα καμερα.

 

Αλλα μην μπουμε στην συγκριση των δυο.Χανει κατα κρατος το miro. ΟΜΩΣ στα 200 ευρω που κανει πιστευω ειναι τιμιο κινητο.

 

ναι το είδα το μήνυμα ήταν πιο γενικό προς την sony που βγάζει κινητά και τιμολογεί χωρίς κάποια σκέψη , μόνο αν και το σολε δεν είχε micro sd τότε να πείς οτι θα πάρεις αυτό απο θέμα χώρου

Link to comment
Share on other sites

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

 

Ενδιαφερον το βιντεακι για το κινητο αν και στα γαλλικα. Το εχω στα υπ οψιν μου. Στο gsmarena βλεπω ομως αναλυση οθονης 320 x 480 pixels, 3.5 inches (~165 ppi pixel density), σημειο που πιστευω οτι θα ειναι ενα απο τα αρνητικα στο miro. Λετε να ειναι τοσο χαλια? Πιο πολυ παιζει ρολο η μικρη αναλυση η το ppi dixel?

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάσου και για λίγα Ουγγρικά τότε! :lol:

Σχετικά σβέλτο δείχνει πάντως... Άντε να δούμε και κανένα review από τα μεγάλα site, και φυσικά να αρχίσει να κυκλοφορεί και στην Ελλάδα.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάσου και για λίγα Ουγγρικά τότε! :lol:

Σχετικά σβέλτο δείχνει πάντως... Άντε να δούμε και κανένα review από τα μεγάλα site, και φυσικά να αρχίσει να κυκλοφορεί και στην Ελλάδα.

 

Με ζαλισαν οι ουγγροι. αλλα ευτυχως ειναι ηδη διαθεσιμο στα καταστηματα απο οτι ειδα σε πλαισιο, κωτσοβολο κλπ.

παιδια ενημερωστε μας οσοι το παρετε να μας πειτε εντυπωσεις οταν το αγορασετε. περιμενουμε

 

Ετοιμάσου και για λίγα Ουγγρικά τότε! :lol:

Σχετικά σβέλτο δείχνει πάντως... Άντε να δούμε και κανένα review από τα μεγάλα site, και φυσικά να αρχίσει να κυκλοφορεί και στην Ελλάδα.

 

Ριξε μια ματια και στα τσεχικα! απο οτι δειχνει η χαμηλη αναλυση δεν επηρεαζει τα χρωματα της οθονης, για να δουμε

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενημερωστε μας οσοι το παρετε να μας πειτε εντυπωσεις οταν το αγορασετε. περιμενουμε

 

Λοιπον το τσιμπισα το κινητακι μια χαρα μου φαινεται !

Βεβαια δεν εχω εμπειρια πανω στο android λογισμικο μιας και ειναι το πρωτο μου αλλα μπορω να πω οτι τα λεφτα που το αγορασα (185ε) ειναι πολυ συμφερουσα επιλογη .

H οθονη μια χαρουλα στις 3,5 ιντσες με πολυ καλη απεικονιση των πραγματων, smooth αποκριση , αναπαραγωγη διχως lag βιντεων hd (μεχρι 720p εχω δοκιμασει) , παιχνιδακια χωρις κανενα κολλημα (δεν εχω δει ακομα τα "βαρια" 3d games).

Στα θετικα επισης η πολυ καλη χωρητικοτητα μπαταριας χρειαζεται να το φορτισω μια φορα τις 2 μερες με μετρια εως βαρια χρηση .

 

 

Το μονο αρνητικο για μενα ειναι το οτι δεν εχει dedicated button στα πλαγια για την καμερα.

Επισης και η φωτογραφιες του δεν με τρελαναν αλλα νταξει δεν ειναι και χαλια απλα μετριες θα τις χαρακτηριζα.

 

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τσιμπισα το κινητακι μια χαρα μου φαινεται !

 

Με γεια! Πες μου, σε παρακαλώ, τη γνώμη σου για τα εξής:

1. Ποιότητα κατασκευής

2. Μεγάφωνο (ένταση και ποιότητα ήχου)

3. Ακουστικό (ένταση ήχου)

Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τσιμπισα το κινητακι μια χαρα μου φαινεται !

Βεβαια δεν εχω εμπειρια πανω στο android λογισμικο μιας και ειναι το πρωτο μου αλλα μπορω να πω οτι τα λεφτα που το αγορασα (185ε) ειναι πολυ συμφερουσα επιλογη .

H οθονη μια χαρουλα στις 3,5 ιντσες με πολυ καλη απεικονιση των πραγματων, smooth αποκριση , αναπαραγωγη διχως lag βιντεων hd (μεχρι 720p εχω δοκιμασει) , παιχνιδακια χωρις κανενα κολλημα (δεν εχω δει ακομα τα "βαρια" 3d games).

Στα θετικα επισης η πολυ καλη χωρητικοτητα μπαταριας χρειαζεται να το φορτισω μια φορα τις 2 μερες με μετρια εως βαρια χρηση .

 

Το μονο αρνητικο για μενα ειναι το οτι δεν εχει dedicated button στα πλαγια για την καμερα.

Επισης και η φωτογραφιες του δεν με τρελαναν αλλα νταξει δεν ειναι και χαλια απλα μετριες θα τις χαρακτηριζα.

 

 

 

Αυτα...

 

Αν ειναι μετριες οι photos του miro σε καμερα 5mpixel, τοτε πιθανολογω πως θα κοιταξω αυτοματα το xperia tipo που ουσιαστικα η μονη διαφορα που εχει απο το miro ειναι η 3.2 camera και ειναι και 40 ευρω φθηνοτερο.A και η μπροστινη καμερα που δεν με ενδιαφερει τοσο. Τοσο χαλια ειναι οι photos του miro? :(

Aξιζει για τα λεφτα του? Ο 800αρης επεξεργαστης εχει καλη αποκριση?

Link to comment
Share on other sites

Με γεια! Πες μου, σε παρακαλώ, τη γνώμη σου για τα εξής:

1. Ποιότητα κατασκευής

2. Μεγάφωνο (ένταση και ποιότητα ήχου)

3. Ακουστικό (ένταση ήχου)

 

Thanks !

1. Καλη. Ωραιο design πλαστικα καλυμματα βεβαια αλλα δειχνει αρκετα ομορφο.Στιβαρος σχεδιασμος 8/10.

2. Αρκετα δυνατη ενταση και καλη ποιοτητα ηχου. Εχει και τεχνολογια xLoud η οποια δινει καλυτερη ποιοτητα οπως ισχυριζεται η SONY. 8/10.

3. Aκουστικο με ικανοποιητικη ενταση 7/10.

 

 

 

Αν ειναι μετριες οι photos του miro σε καμερα 5mpixel, τοτε πιθανολογω πως θα κοιταξω αυτοματα το xperia tipo που ουσιαστικα η μονη διαφορα που εχει απο το miro ειναι η 3.2 camera και ειναι και 40 ευρω φθηνοτερο.A και η μπροστινη καμερα που δεν με ενδιαφερει τοσο. Τοσο χαλια ειναι οι photos του miro? :(

Aξιζει για τα λεφτα του? Ο 800αρης επεξεργαστης εχει καλη αποκριση?

 

Γι αυτο τις χαρακτηριζω και μετριες γιατι περιμενα καλυτερη ποιοτητα απο τα 5 mp.Αν και την μεγαλη διαφορα την κανει ο φακος και οχι τα mp.

Tεσπα για να εχεις ιδία αποψη ανεβασα 3 φωτος να τσεκαρεις απο μονος σου

 

http://i47.tinypic.com/mmznnl.jpg

http://i47.tinypic.com/16maly.jpg

http://i49.tinypic.com/63skkm.jpg

 

Oσον αφορα τον επεξεργαστη εχει μια χαρα αποκριση και δεν μου εχει παρουσιασει μεχρι τωρα καποιο κολλημα η crash.

Βεβαια συγκρινομενος με τον επεξεργαστη πχ του sola (διπυρηνος) που εχω δοκιμασει ειναι ενα κλικ πιο πισω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις χρησιμες πληροφοριες. Καθαρες και με ευκρινεια δειχνουν οι photos του. Τιμιες! Θα μπορουσες να μας πεις και την τιμη του δεικτη sar αν υπαρχει μεσα στο manual? γιατι οπου και να το εχω ψαξει δεν το βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις χρησιμες πληροφοριες. Καθαρες και με ευκρινεια δειχνουν οι photos του. Τιμιες! Θα μπορουσες να μας πεις και την τιμη του δεικτη sar αν υπαρχει μεσα στο manual? γιατι οπου και να το εχω ψαξει δεν το βρισκω

 

Tιποτα !

 

Στο manual δεν βλεπω κατι για sar εδω ομως λεει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Miro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...