Jump to content

Sony Xperia Miro


spurakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, έχετε προσέξει αν η μπροστινή κάμερα βγάζει πολύ σκοτεινές φωτογραφίες, ή μόνο στο δικό μου συμβαίνει ?

 

Ναι, θέλει καλό φωτισμό για να βγουν πιο φωτεινές οι φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, θέλει καλό φωτισμό για να βγουν πιο φωτεινές οι φωτογραφίες.

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

Να διευκρινίσω πάντως πως όταν λέω σκοτεινές εννοώ σκέτη μαυρίλα. Δηλαδή σε συνθηκες που η πίσω κάμερα βγάζει κανονικά (χωρίς φλας εννοείται), η μπροστινή δεν δείχνει τίποτε. Για να δείξει η φωτογραφία, πρέπει να κρατάς το κινητό σε αρκετή απόσταση και με συγκεκριμένη γωνία ως προς το θέμα, αλλοιώς συμπεριφέρεται σαν η συσκευή να κόβει το φώς από το θέμα (κάτι που δεν ισχύει στην πραγματικότητα γιατί υπάρχει διάχυτος ικανοποιητικός φωτισμός στον χώρο, άλλωστε στις ίδιες συνθήκες η πίσω κάμερα δεν έχει κανένα πρόβλημα).

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

1.Βαλε και καποια σελιδα με τα Specs,να μην ψαχνουμε να βρουμε τιμες και τα σχετικα.

2.Εδω που μπηκες ποιο κινητο πιστευεις οτι θα σου προτεινουμε :)

3.Δεν νομιζω οτι ειναι ΦΤΗΝΑ κινητα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/New-Nillkin-Clear-Matte-Front-Screen-Protector-Sony-Xperia-Miro-ST23i-/280997758398?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item416cc585be

 

screen protector

 

Μέχρι στιγμής ο καλύτερος που έχω βρει αφήνει ένα κενό στο κάτω μέρος 1-1.5 mm αλλά είναι πολύ καθαρός και το πακετάκι είχε τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..!! θελω να παρω ενα φτηνο κινητο και ειμαι μεταξυ του miro και του E... ποιο πιστευετε πως ειναι καλυτερο;;

 

Για το Ε δεν ξέρω, το miro πάντως είναι μια αξιοπρεπέστατη συσκευή χωρίς λαγκαρίσματα παρά τον σχετικά αργό επεξεργαστή. Μοναδικό μείον που βρίσκω, είναι η μπροστινή κάμερα που (στην δική μου συσκευή τουλάχιστον) θέλει άπλετο φως για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Πήρα το miro πριν ένα μήνα περίπου. Ήμουν αρκετά ευχαριστημένη μέχρι σήμερα...ξαφνικά όμως έχασα όλες τις επαφές τηλεφώνου. Το άνοιξα..το ξανανοιξα..τίποτα. Προσπάθησα να κάνω εισαγωγή από εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, έλεγε ότι "δεν βρέθηκε αρχειο vCard.Είναι δυνατη η εισαγωγή μόνο των αρχειων .vcf"(δεν έχω κάνει κάποιο αντίγραφο ασφαλείας). Δεν φτάνει μόνο αυτό! Πάω να αποθηκεύσω μία νέα επαφή, μου λέει ότι την αποθηκεύει αλλά δεν φαίνεται κάπου. Αποθήκευσα μια έπαφη στην κάρτα, έκανα εισαγωγή, μου βγήκε μνμ ότι ολοκληρώθηκε αλλά δεν φαινόταν κάπου.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε επαφες φιλτρο .και τσεκαρε ποιες ομαδες να φαινονται.σιμ gmail η τηλεφωνου.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.Η αληθεία είναι ότι αμέσως μόλις υπέβαλλα το ερωτημα το δοκίμασα. Δεν ήταν τσεκαρισμένο κάτι. Τα τσέκαρα(εμφάνιση επαφων τηλεφώνου+sim)...οπότε μου εμφάνισε τουλάχιστον αυτά που είχα αποθηκεύσει πριν λίγο, όχι όλες τις επαφές μου, Μάλλον έχασα τις επαφές μου οριστικά... Τουλάχιστον μπορώ να αποθηκεύσω. Που οφείλετε; Αν κάνω κάποιο αντιγραφο ασφαλειας θα είμαι καλυμμένη για κάποια άλλη φορά(ελπίζω να μην υπάρξει..);
Link to comment
Share on other sites

Στον λογαριασμο gmail.με συγχρονισμο και το τηλ.να χασεις οι επαφες θα υπαρχουν.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γ εια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω ποια hands free θεωρουνται καταλληλα για το sony xperia miro?

αν μπορει κανεις να δωσει ενα παραδειγμα με καποιες προτασεις η' links απο hands free τον ευχαριστω εκ το προτερων!

 

οποιος μπορει ας απαντησει!

Link to comment
Share on other sites

http://www.mmplanet.gr/handsfree-original-40/58663-sennheiser-ie8i-headset-detail

:lol::lol::lol::lol:

λιγο τσιμπημενα βεβαια.

Ειδα στο skroutz 140 σελιδες.διαλεξε οποια θες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα ακρη τελικα βρηκα ενα site που λεει αναλυτικα και ωραια για μοντελα και συμβατες συσκευες ειτε προκειται για bluetooth ειτε hands free!

 

ευχαριστω για την βοηθεια παντως! :p

Link to comment
Share on other sites

Αναρτησε τη αν ενδιαφερεται καποιος.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα.

Εχει αντιμετωπισει κανεις το εξης προβλημα;

Οταν ανοιγω απο τα Media το Αλμπουμ με τις φωτο καθως κανω scroll down στις φωτο που τις εχει ανα μηνα μου κρασαρει με το μηνυμα "δυστυχως η εφαρμογη αλμπουμ σταματησε να λειτουργει".

 

Any help ?

Link to comment
Share on other sites

Κανε ρκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης και ξαναδοκιμασε.δες μηπως εχεις περασει σε εξ.μνημη η τιποτα τετοιο
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Κανε ρκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης και ξαναδοκιμασε.δες μηπως εχεις περασει σε εξ.μνημη η τιποτα τετοιο

 

Tα ιδια.

Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε καποια αλλη εφαρμογη ενναλακτικα.ψαξε για photo album.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά! Ενας φίλος μου αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα, δενμπορεί να εγκαταστήσει ή απεγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές. Γνωρίζει κανείς κάτι;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ενας φίλος μου αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα, δενμπορεί να εγκαταστήσει ή απεγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές. Γνωρίζει κανείς κάτι;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τι είδους εφαρμογές δε μπορεί να απεγκαταστησει;Αν έχει βάλει πχ κάποια εφαρμογή που να του ζητά δικαιώματα διαχειριστή(συνήθως εφαρμογή lockscreen),πρέπει να πάει στη διαχείριση συσκευών κ να ξετικαρει την εφαρμογή.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να αφαιρέσει το Skype, το Imdb (εφαρμογη για ταινίες, σειρες) και το παιχνίδι "Εκατομμυριούχος".
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να αφαιρέσει το Skype, το Imdb (εφαρμογη για ταινίες, σειρες) και το παιχνίδι "Εκατομμυριούχος".

 

Και δηλαδή πηγαίνει στις ρυθμίσεις,εφαρμογές βρίσκει την εφαρμογή που θέλει κ την κάνει απεγκατάσταση κ δε γίνεται;μήπως δε κάνει κάτι καλά;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα εξοικονομηση ενεργειας λειτουργει σε καννεναν?

Ενω το εχω προγραμματισει να κοβει καποιες λειτουργιες το βραδυ ''ξεχνιεται'' .Επανερχεται μονο αν ανοιξω την εφαρμογη μονος μου.Αλλα μονο για την συγκεκριμενη μερα.

 

Για τον φιλο με την απεγκατασταση προγραμματων.Τα προγραμματα που ειναι εγκατεστημενα απο την μανα τους δεν μπορεις να τα απεγκαταστησεις.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδή πηγαίνει στις ρυθμίσεις,εφαρμογές βρίσκει την εφαρμογή που θέλει κ την κάνει απεγκατάσταση κ δε γίνεται;μήπως δε κάνει κάτι καλά;

 

Απ' ότι μου είπε το κινητό κολλάει και δεν κάνει απεγκατάσταση ή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα εξοικονομηση ενεργειας λειτουργει σε καννεναν?

Ενω το εχω προγραμματισει να κοβει καποιες λειτουργιες το βραδυ ''ξεχνιεται'' .Επανερχεται μονο αν ανοιξω την εφαρμογη μονος μου.Αλλα μονο για την συγκεκριμενη μερα.

 

Για τον φιλο με την απεγκατασταση προγραμματων.Τα προγραμματα που ειναι εγκατεστημενα απο την μανα τους δεν μπορεις να τα απεγκαταστησεις.

 

Ο φίλος δε λέει για εφαρμογές συστήματος.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Miro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...