Jump to content

Sony Xperia Miro


spurakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks !

1. Καλη. Ωραιο design πλαστικα καλυμματα βεβαια αλλα δειχνει αρκετα ομορφο.Στιβαρος σχεδιασμος 8/10.

2. Αρκετα δυνατη ενταση και καλη ποιοτητα ηχου. Εχει και τεχνολογια xLoud η οποια δινει καλυτερη ποιοτητα οπως ισχυριζεται η SONY. 8/10.

3. Aκουστικο με ικανοποιητικη ενταση 7/10.

 

Σε σχεση με τα αλλα νεα Σονυ οπως το sole η το P πως ειναι η ακουστικη του(ακουστικο και μεγαφωνο)γιατι δυστυχως στα καινουρια δεν ειναι και το δυνατο τους σημειο οπως στο neo v για παραδειγμα!

 

Καλοριζικο και απο μενα,το ειδα χθες στο πλαισιο και ηταν αρκετα συμπαθητικο!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα !

 

Στο manual δεν βλεπω κατι για sar εδω ομως λεει..

 

Ναι, λογικα πρεπει να ειναι λιγο πανω απο την μοναδα το sar. Οσον αφορα το ακουστικο του πως ειναι? Παρατηρεις κ εσυ δυσλειτουργιες με χαμηλη ενταση οπως στο sola?

Επισης διαθεσιμη ram ποση γραφει οτι εχει για εφαρμογες και ποση για φωτος, τραγουδια κλπ?

Για το miro ειναι απο οτι ειδα 4 GB storage (2.2 GB user available). Το 2.2 ειναι για εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Στο whitepaper του miro που κατέβασα από το site της sony γράφει τα παρακάτω:

 

* Internal phone storage comprising 650 MB System memory used for firmware, 766 MB Phone memory for downloaded applications, and 2 GB Internal storage used for music, pictures, movies, and some application data.

 

Αυτό σημαίνει ότι τα 766MB είναι διαθέσιμα για εφαρμογές.

 

Ενδιαφέρομαι να το κάνω δώρο, αλλά δεν έχω βρει αρκετές πληροφορίες γιατί είναι καινούριο και δεν το έχουν πολλοί. Εν τω μεταξύ φοβάμαι για προβλήματα που μπορεί να παρουσιάσει επειδή είναι νέο ακόμα και θα διορθωθούν αργότερα. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε δυνατότητες και τιμή να μου προτείνετε;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικα πρεπει να ειναι λιγο πανω απο την μοναδα το sar. Οσον αφορα το ακουστικο του πως ειναι? Παρατηρεις κ εσυ δυσλειτουργιες με χαμηλη ενταση οπως στο sola?

Επισης διαθεσιμη ram ποση γραφει οτι εχει για εφαρμογες και ποση για φωτος, τραγουδια κλπ?

Για το miro ειναι απο οτι ειδα 4 GB storage (2.2 GB user available). Το 2.2 ειναι για εφαρμογες?

 

Σορυ για την καθηστερηση.

Το ακουστικο μια χαρα το βλεπω (ακουω) δεν εχω παρατηρησει καποια δυσλειτουργια και προφανως δεν το χω στη μεγιστη ενταση.

Λοιπον η εσωτερικη του μνημη ειναι συνολο 753,9 MB απ οτι μου λεει το elixir που προοριζεται για εφαρμογες και αρχεια συστηματος

και η εξωτερικη 2 GB που ειναι για φωτος τραγουδια κτλ. αν και εκει μπορεις να βαλεις και μερικα app που κατεβαζεις με το app2sd προγραμματακι.

Link to comment
Share on other sites

To κινητο εχει κυκλοφορησει και επισημα αρα θα επρεπε ο τιτλος να γινει [Eπισημο]
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σορυ για την καθηστερηση.

Το ακουστικο μια χαρα το βλεπω (ακουω) δεν εχω παρατηρησει καποια δυσλειτουργια και προφανως δεν το χω στη μεγιστη ενταση.

Λοιπον η εσωτερικη του μνημη ειναι συνολο 753,9 MB απ οτι μου λεει το elixir που προοριζεται για εφαρμογες και αρχεια συστηματος

και η εξωτερικη 2 GB που ειναι για φωτος τραγουδια κτλ. αν και εκει μπορεις να βαλεις και μερικα app που κατεβαζεις με το app2sd προγραμματακι.

 

Πολυ ωραια, δεν υπαρχει λοιπον προβλημα στον ηχο. Καλο αυτο! Τωρα τα 753,9 mb ειναι αρκετα για εφαρμογες απο το google play? Για παραδειγμα κατα μεσο ορο ποσες εφαρμογες μπορουν να εγκατασταθουν ενος μεσου μεγεθους? Σορυ αλλα δεν εχω ιδεα απο android γι αυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Tωρα που το παρατηρω η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο χαμηλη η μεγιστη ενταση του ακουστικου...

Δεν μου χει δημιουργησει καποιο προβλημα μεχρι τωρα αλλα η αληθεια ειναι οτι πασχει στην ενταση.

Βοηθανε πολυ τα ακουστικα (με μικροφωνο) που εχει στη συσκευασια, τα χρησιμοποιω συνεχως αφου η ενταση και η ποιοτητα ηχου ειναι ακρως ικανοποιητικη !

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia miro Review - Phone Arena

Now that we've gone over its pros and cons, we can safely conclude that the Sony Xperia miro is worthy of bearing our seal of approval. It earned our sympathies with its responsiveness and decent main camera, which are features not often seen on low-end Androids. Yeah, it may have a screen of below average quality and its looks might be uninspiring, but it is better to hold on to an ugly, yet functional device, than a flashy smartphone that has the snappiness of a sloth.
Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To παρήγγειλα προχθές σε ιντερνετικό μαγαζί και μου απάντησαν ότι τους έχουν επιστραφεί πολλές συσκευές με μικροπροβλήματα.

Επίσης μου συνέστησαν να προτιμήσω κάποιο άλλο κινητό, αν και σε stock υπάρχει, και εάν τελικά επιμένω μπορούν να μου το στείλουν. Τι λέτε για αυτό το περιστατικό;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ύποπτο μου φαίνεται. Δηλαδή έχουν στοκ πιθανώς ελαττωματικών συσκευών και δε θέλουν να το ξεφορτωθούν;

Καλοσύνη τους! :shifty:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια! λοιπον ειπα να παρω ενα καινουργιο κινητο..ψαχνοντας λοιπον ακουσα και βρηκα καλα λογια για το συγκεκριμενο...μεχρι στιγμης ειμαι χρηστης του xperia x8 δεν μπορω οτι εμεινα απουτα ικανοποιημενος απο το συγκεκριμενο...τωρα λοιπον ειμαι αναμεσα στο xperia miro και tipo....πιο συστηνεται λοιπον?

ευχαριστω για το χρονο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Ύποπτο μου φαίνεται. Δηλαδή έχουν στοκ πιθανώς ελαττωματικών συσκευών και δε θέλουν να το ξεφορτωθούν;

Καλοσύνη τους! :shifty:

 

Τι να πω φίλε μου, δεν ξέρω. Λέει ότι έχει stock αλλά αφού δεν πρόκειται για ιντερνετικό κατάστημα, μάλλον εννοεί ότι μπορεί να το έχει στο stock του σε μερικές μέρες. Από την άλλη μπορεί όντως να έχει προβλήματα η συσκευή και δε θέλει να μπει στη λογική των συχνών service και των πάρε-δώσε με τον πελάτη. Εγώ πάντως ανέβαλλα τη συγκεκριμένη παραγγελία και περιμένω να βγεί κανένα καινούργιο μοντέλο, μιας και δεν το βιάζομαι ιδιαίτερα.

Ας γράψει όμως τη γνώμη του και κανένας άλλος που αγόρασε τη συσκευή:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κανέν sony δεν μπορεί να κάνει βίντεο κλήσεις όπως τα παλιά κινητά. Μόνο μέσω skype.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κανέν sony δεν μπορεί να κάνει βίντεο κλήσεις όπως τα παλιά κινητά. Μόνο μέσω skype.

 

Εκτος απο τα galaxy της σειρας S, τα note και καποια LG αν δεν κανω λαθος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο proximity sensor απενεργοποιείτε από ρυθμίσεις; γιατί σε μένα δεν δουλεύει και ίσως το έχω πειράξει (ίσως φταίει και η αρχική μεμβράνη)

 

μου έχει ένα update 11.0.A.5.5 με δεσμεύει σε τίποτα αν το βάλω?

 

Άκυρο έβαλα το update και λειτούργησε κανονικά

Edited by reifen
problem solved
Link to comment
Share on other sites

Δεν τσουλαει καθολου το κινητο?

και το εβαλα στο ματι μιας και το προηγουμενο (galaxy 3) αρχισε να τα παιζει.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό αλλά το τρώω η μικρή διάφορα τιμής με το Sole ενώ μου αρέσει η αίσθηση που έχει στο χέρι σε αντίθεση με το U που είναι πολύ στενό για μένα

 

Αν είναι να το κάνεις root μην βάλεις το update πρώτα

(πως κάνουμε rollback ?) :baby:

Link to comment
Share on other sites

(ίσως φταίει και η αρχική μεμβράνη)

 

Έχει από την μάνα του αυτήν την μεμβράνη? Μπορούμε να την βγάλουμε με κάποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό αλλά το τρώω η μικρή διάφορα τιμής με το Sole ενώ μου αρέσει η αίσθηση που έχει στο χέρι σε αντίθεση με το U που είναι πολύ στενό για μένα

 

Αν είναι να το κάνεις root μην βάλεις το update πρώτα

(πως κάνουμε rollback ?) :baby:

δυο ερωτησεις θα ηθελα να κανω: 1) αν βαλεις το update μετα δεν γινεται root?

2) αν γινεις root μετα μπορει να μπει το update? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1) Καμιά φορά υπάρχει η πιθανότητα να μην μπορεί να γίνει root μετά από update. Θα πρέπει να βεβαιωθείς πρώτα.

2) Ναι μπορεί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει από την μάνα του αυτήν την μεμβράνη? Μπορούμε να την βγάλουμε με κάποιο τρόπο?

 

 

 

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα μιλούσα για το προστατευτικό πάνω στην οθόνη που έχει η συσκευή από το κουτί , απλός την τραβάς από το <<αυτάκι>> .

Δεν την είχα βγάλει γιατί δεν βρήκα θήκη η μεμβράνη αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι ανάμεσα στο Miro και στο Tipo.Aξίζει η διαφορά των +30 ευρω του Miro σε σχέση με το Tipo η και με 30 ευρω λιγότερα γίνεται η δουλειά μου?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Miro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...