Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Nokia 7650


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μονο κακο με αυτο το κινητο ηταν η καρτα μνημης..για αυτο πηγα στο 3650!(και επειδη το βρισκω πιο ομορφο αλλα ενταξει:O)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πω πω τι μου θυμισες τωρα......ακομα εχω τα πρωτα βιντεακια που τραβηξα με αυτο το κινητο(χωρις ηχο και διαρκεια 10 δευτερολεπτα) που εγιναν πραγματικοτητα καποια στιγμη στις αρχες του 2003 με τη βοηθεια μια εφαρμογης που ειχε φτιαξει ενας τυπος και την ειχα βρει στο ιντερνετ

αθανατη συσκευη, ακομα καπου βρισκετε σε ενα συρταρι, να μου θυμιζει τα παλια

Link to comment
Share on other sites

πω τι μου θύμισες τώρα...θα ψάξω να δω που το έχω καταχωνιασμένο να το ανοίξω και πάλι... σαν τον Neo(matrix) με βλέπανε τα παιδιά στο σχολείο τότε :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Κλαιω.... Απιστευτο τηλεφωνο...
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Κλαιω.... Απιστευτο τηλεφωνο...

μαρεσει πολύ η υπογραφή σου!! πρέπει να κάτσω να θυμηθώ και εγώ τα κινητά που έχω αγοράσει,

δύστυχος όσο και αν το ζήλευα προτίμησα το 7210 το ομορφότερο κινητό του κόσμου για μένα αλλά αμέσως μετά πήρα τον γιο του το 3650 :P

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου smartphone. Τοτε θυμαμαι μπορουσες να αλλαξεις και εικονιδιο για την εταιρια που ησουν συνδρομητης με οτι ηθελες και εγω ειχα φτιαξει αυτο για την Cosmote με το photoshop και το ειχα μοιραστει με το forum. Τι μου θυμησες...

 

http://www.boulougouras.com/files/202_1_0.bmp

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Απ τα πρωτα μου εξελιγμενα κινητα. νομιζω επισης,απ τα πρωτα που ειχαν μπλε δοντι.

γραφαμε σημειωσεις και τις καναμε αποστολη μεσω βτ με τον φιλο μου τοτε που μεναμε πανω-κατω γιατι δεν ειχαμε καρτα!

τι με θυμισατε

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το θυμαμαι σαν τωρα.. εχω παει στα goody's με το καινουριο μου αποκτημα. ειχα κατσει σε διπλο τραπεζακι με τον φιλο μου και στο ενα τρωγαμε, και στο αλλο ειχα "εκθεσει" το νοκια 7650 μου:lol: αν και παντοφλα οπω λεγανε πολλοι , μολις εδειχνες αυτα που κανει ολοι το ηθελαν εστω και λιγο στα χερια τους
Link to comment
Share on other sites

πω πω τι μου θυμισες τωρα......ακομα εχω τα πρωτα βιντεακια που τραβηξα με αυτο το κινητο(χωρις ηχο και διαρκεια 10 δευτερολεπτα) που εγιναν πραγματικοτητα καποια στιγμη στις αρχες του 2003 με τη βοηθεια μια εφαρμογης που ειχε φτιαξει ενας τυπος και την ειχα βρει στο ιντερνετ

αθανατη συσκευη, ακομα καπου βρισκετε σε ενα συρταρι, να μου θυμιζει τα παλια

 

Εγώ την εφαρμογή την είχα κατεβάσει τότε μέσω του Vodafone live και αν και τα video ήταν μερικών δευτερολέπτων είχαν ήχο, επιεικώς απαράδεκτο, αλλά είχαν. :D

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

To είχε κολλητός μου στο σχολείο απο εξωτερικό αρκετούς μήνες πριν έρθει Ελλάδα! Χαρακτηριστικά θυμάμαι οτι το τηλέφωνο τον πρώτο μήνα είχε περάσει περισσότερες ώρες να κόβει βόλτες ανάμεσα στα τμήματα παρά στα χέρια του:lol::lol::lol:

 

Ήταν έγχρωμο, symbian, με κάμερα, αισθητήρα φωτεινότητα, bluetooth, κλπ κλπ, φάνταζε διαστημόπλοιο σε σχέση με τα υπόλοιπα:p

 

Το ψήνω άσχημα να χτυπήσω κανένα refurbished στο προσεχές μέλλον...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Τόσο τέλειο κινητό! Είχα καταφέρει κ το είχα αγοράσει μεταχειρισμένο.. ΗΤΑΝ ΘΕΙΚΟ! δυστιχώς πέθανε μια μέρα όταν έπεσε απο την τζέπη μου κ βρεθηκε ανοιγμένο στα 2 στο πατωμα...είχε κ μια καλωδιοταινία που ενωνε την οθονη με το σώμα της συσκευής αλλα κοπηκε κ αυτή...
Link to comment
Share on other sites

από τους πρώτους χρήστες του στην ελλάδα. το πήρα με δικά μου λεφτά αμέσως μετά τις πανελλήνιες... κρίμα που κάποιο τζογλάνι μου έσπασε το αμάξι και το έκλεψε...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που το είχε πάρει μια φίλη και ''έπαιζα'' μαζί του... Tότε είχα το 3310 και αυτό μου φαινόταν πιο τούβλο! Πρόσφατα βρήκα ένα για να το προσθέσω στη συλλογή μου, αλλά το άφησα για κάποιον φίλο νοσταλγό που το λατρεύει απίστευτα...!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

τι ειπες τωρα..!!! η Νοκια σε ολο της το μεγαλειο ειναι το 7650.. πρωτοπορο και ποιοτηκο!! εχω πει πως το 7650 ειναι το πιο νοσταλγικο Νοκια για μενα.. το πρωτο smartphone για το ευρυ κοινο! προσφατα το απεκτησα και εχω μεινει αναυδος απο μερικα χαρακτηριστικα του! οπως το multitasking..! multitasking το 2002..!! απιστευτο κινητο..

 

προσφατα εμφανιστηκε σ ενα βιντεο της Νοκια.. στο βιντεο δημιουργιας του 808! και αναφερεται το 7650 ως το πρωτο με ενσωματομενη καμερα..

 

edit: εγω ειμαι αυτος ο ευτυχισμενος κατοχος που αναφερει ο plankton :D

Link to comment
Share on other sites

τι ειπες τωρα..!!! η Νοκια σε ολο της το μεγαλειο ειναι το 7650.. πρωτοπορο και ποιοτηκο!! εχω πει πως το 7650 ειναι το πιο νοσταλγικο Νοκια για μενα.. το πρωτο smartphone για το ευρυ κοινο! προσφατα το απεκτησα και εχω μεινει αναυδος απο μερικα χαρακτηριστικα του! οπως το multitasking..! multitasking το 2002..!! απιστευτο κινητο..

 

προσφατα εμφανιστηκε σ ενα βιντεο της Νοκια.. στο βιντεο δημιουργιας του 808! και αναφερεται το 7650 ως το πρωτο με ενσωματομενη καμερα..

 

edit: εγω ειμαι αυτος ο ευτυχισμενος κατοχος που αναφερει ο plankton :D

 

Μultitasking

.sis αρχεια

emulators

IrDa

Bluetooth 1.2

Αισθητηρας εγγυτητας

// φωτος

Ενσωματωμένη φωτογραφικη

Καταγραφη 3GP βιντεο

Εγχρωμη οθονη 4094 χρωματων 176χ208 pixels

MMS

Internet Wap

midi tones με καλο ηχειο

Ενεργο πορτακι

 

 

Πολυ πολυ μπροστα η συσκευη αυτη. Επρεπε να περασουν 5 χρονια σχεδον για να ξανακανει παταγο μια συσκευη με τις δυνατοτητες της (Ν95).

Το Ν80 δεν ηταν αξιος διαδοχος.

Link to comment
Share on other sites

καταγραφη βιντεο δεν εχει.. τουλαχιστον το δικο μου! θελει εξτρα προγραμμα γι αυτην την δυνατοτητα.. και αν θυμαμαι καλα το επομενο το 3650 ηταν το πρωτο με βιντεο..

 

ολα τ αλλα ισχυουν! εχει τρελες δυνατοτητες! και ευτυχως ακομα υπαρχουν σελιδες στο ιντερνετ με προγραμματακια ;)

 

ακομα απορω που βαλανε αισθητηρες φωτος στο 7650 και δεν εβαλαν στο Ν91..!

 

καμια φορα το κυκλοφορω και το βλεπει ο κοσμος με απορια! 'τι ειναι αυτοο??' :p ...τραβαει τα βλεματα πολυ περισσοτερο απο το iPhone και απο οποιοδιποτε αλλο σημερινο κινητο!

 

edit: πρεπει να ταν και το πρωτο slide (με το πληκτρολογιο κατω) αν κανω λαθος διορθωστε με.. πρωτοπορο και στο design!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το ήθελα αυτό το κινητό αλλά ήταν αππλησίαστο για την ηλικία μου, με θυμάμαι να παίζει η τηλεόραση στο κανάλι tempo τα μεσημέρια την εκπομπή κινητομάνια (στην ουσία απατεωνιά με 090 και υψηλές χρεώσεις ήταν) και το δίναν δώρο. Και σκεφτόμουν να ήταν αληθινή αυτή η εκπομπή (εννοώ να κέρδιζες) να πάρω τηλ. να κερδίσω το κινητό των ονείρων μου το 7650!!!
Link to comment
Share on other sites

εβαζες βιντεο με μια επισκεψη σε Nokia καταστημα. Mετα απο λιγο καιρο κυκλοφορουσε ευρεως στο διαδικτυο.

Αργοτερα εβγαλε και η Philips ενα προγραμμα που επετρεπε μεγαλυτερης διαρκειας εγγραφες

 

*νομιζω ηταν το δευτερο slide. Το πρωτο πρεπει να ηταν το Siemens SL10

Link to comment
Share on other sites

http://img151.imageshack.us/img151/7816/img0515uy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

να το το δικο μου θηριο (beast) οπως συνηθιζω να το ονομαζω! μαζι με τον αυτοκρατορα (emperor) 9210..

 

εχω την συνηθεια να τους δινω ονοματα! πχ το 8910 ειναι ο βασιλιας (king) :p

Link to comment
Share on other sites

Από αριστερά προς τα δεξιά: 5110, 6130, 6250, 3330, 7110, 7650.

 

2012-06-10-298.jpg

 

Λειτουργούν όλα. Το 7650 παραμένει ένα από τα κινητά κορυφή για μένα

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Για μενα προσωπικα ηταν ενα τηλ που το θελα σαν τρελος οταν το χα δει.αλλα η τιμη του ηταν απλησιαστη τοτε οπως και με το μετεπειτα π900.Hταν βασικα ενας φορητος υπολογιστης που το αδικουσε η ελειψη καρτα μνημης.αναρωτιεμαι με πια λογικη δεν την εβαλαν σε αυτο το τηλ.Και φυσικα η απαραδεχτη καμερα του.αλλα κατα ολα αυτα δεν ειχε να ζηλεψει τιποτα απο αλλα σμαρτ κινητα,αφου τα ειχε ΟΛΑ.και οταν λεμε ολα ενοουμε ΟΛΑ:lol:

Μαλιστα θυμαμαι το χτυπησα το 2006 απο ενα παιδι εδω στο site για 35 μονο ευρως με το φορτιστη μονο.Αλλα φυσικα αν και τωρα αφορτιστο εδω και καμποσο καιρο ακομα το απολαμβανω σαν τεχνολογικο θαυμα:p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Από τα καλύτερα κινητά που βγήκαν ποτέ. Ακόμη θυμάμαι τα 3,6MB διαθέσιμου αποθηκευτικού χώρου (διορθώστε με αν κάνω λάθος), που με δυσκολία χώραγαν κάποιες ελάχιστες εφαρμογές. Και άντε πάλι να τις σβήνω από την αρχή, κάθε λίγο και λιγάκι...
Link to comment
Share on other sites

Ααααχ το μωρο μου, το ειχα κρατησει 4-5 χρονια αυτη τη συσκευη και την εχω ακομα στο συρταρι μου, αλλα δεν φορτιζει πλεον. Ανοιγει μονο οταν εχει ηδη φορτισμενη μπαταρια :(

 

Να τονισω οτι το κινητο ειχε Multitasking, το 2002 που βγηκε. Να το ακουνε καποιες εταιριες αυτο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/7650/7650_main.jpg

 

Τι μου θύμησες τώρα. :O

Το πρώτο μου κινητό εν έτη 2002.

Το κινητό που με έκανε να ενδιαφερθώ και ασχοληθώ με τα κινητά.:!:

Θυμάμαι αρχικά όταν το πρωτοείδα με κέρδισε ο εξωτερικός σχεδιασμός του. Όταν πια το έπιασα στα χέρια μου, το χειρίστηκα και είδα και το πρωτοποριακό UI (κάτι που δεν είχα δει ποτέ σε κινητό πριν), ήταν κεραυνοβόλος έρωτας! Έπρεπε πάση θυσία να το αποκτήσω!!!

Το έχω ακόμη σε λειτουργική κατάσταση μαζί με τις υπόλοιπες Series 60 συσκευές μου.:D

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...