Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να κάνω την αγορά αλλά θέλω να μου πείτε τί πρέπει να προσέξω.

Σε προηγούμενες σελίδες είχα διαβάσει νομίζω ότι υπάρχουν 2 ειδών επεξεργαστές στο σ3 ή κάνω λάθος?

Επίσης να μήν είναι branded και να είναι απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης?

Θέλω να πάρω αυτό http://www.ebw.gr/el/product/45253/Samsung-Galaxy-S3-%28S-III%29-I9300-16GB-Amber-Brown-Kafe-Smartphone-Kamera-8-MP-Othoni-720-x-1280-pixels-4-8-inches-3G-GPS-Wi-Fi

Απ ότι μου χατε πεί και παλιότερα είναι καλό μαγαζί,

 

ναι. να μην ειναι branded και να ειναι ευρωπαικο.

το μαγαζι αυτο ακουγεται οτι ειναι πολυ καλο οποτε δεν νομιζω να χρειαζεται να φοβηθεις κατι. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις μου ήρθε το κινητό από birdphone!

Στο κουτί βλέπω ότι τα πάντα είναι γραμμένα στα αγγλικά και στην ταινία με το IMEI αναφέρει και μια διεύθυνση Saxony Way,Yateley,Hampshire,GU46 6GG United Kingdom. Επειδή είχα διαβάσει κάποια θέματα για S3 από Αγγλία δεν νομίζω να έχω κάποιο θέμα ε...?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το κινητό από birdphone!

Στο κουτί βλέπω ότι τα πάντα είναι γραμμένα στα αγγλικά και στην ταινία με το IMEI αναφέρει και μια διεύθυνση Saxony Way,Yateley,Hampshire,GU46 6GG United Kingdom. Επειδή είχα διαβάσει κάποια θέματα για S3 από Αγγλία δεν νομίζω να έχω κάποιο θέμα ε...?

 

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με τα τηλέφωνα Αγγλίας πού το είδες αυτό; μεγειά σου :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakias ευχαριστώ για την απάντηση! Μπορώ να το ανοίξω την πρώτη φορά χωρίς την κάρτα Sim...? Δεν έχω βγάλει ακόμα microsim αλλά θέλω να δω το κινητό... Επίσης σχετικά με τη φόρτιση πρέπει να το αφήσω να φορτίσει για κάποιες συγκεκριμένες ώρες αρχικά...?
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakias ευχαριστώ για την απάντηση! Μπορώ να το ανοίξω την πρώτη φορά χωρίς την κάρτα Sim...? Δεν έχω βγάλει ακόμα microsim αλλά θέλω να δω το κινητό... Επίσης σχετικά με τη φόρτιση πρέπει να το αφήσω να φορτίσει για κάποιες συγκεκριμένες ώρες αρχικά...?

 

Ναι άνοιξέ το δεν υπάρχει θέμα.... Όσο για την φόρτιση βάλτο απλά μέχρι να φορτίσει, δε χρειάζεται κάτι άλλο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από birdphone. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι έχει κανονικά ελληνικά στο μενού (και ότι είναι από χώρα Ευρωπαϊκής Ένωσης) , ωστόσο την πρώτη φορά που θα πρέπει να στείλω SMS θα πρέπει να κατεβάσω την ελληνική γλώσσα. Γνωρίζει κάτι κάποιος για το συγκεκριμένο θέμα... Επειδή είμαι άσχετος από android ενδέχεται το συγκεκριμένο να πρέπει να γίνεται σε κάθε καινούρια συσκευή, ωστόσο με παραξένεψε λίγο... Θα πρέπει να κάνω και κάποια επιπλέον διευκρίνιση...?

 

Από την 4.1.2 πλέον όταν επιλέξεις ελληνικό πληκτρολόγιο, όντως κατεβάζεις εκείνη την ώρα τη γλώσσα (ή όποια γλώσσα επιλέξεις), αλλά αυτό διαρκεί ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε ρε παιδιά? Τώρα τελευταία η τιμή του ανεβαίνει στον skroutz αντί να πέφτει...

Υπάρχει καμιά ελπίδα να πέσει κι άλλο?

 

αμφιβάλω... μεχρι 345 το βλεπω. επεσε οσο ηταν να πεσει με τον ερχομο του s4 αλλα τωρα πια δεν νομιζω να πεσει αλλο. παντως βλεπε και στο bestprice τιμες.. ειναι εξίσου καλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχει κανεις ιδεα που μπορω να αγορασω το σ3 σε καφε?Εκτος απο ebw δηλαδη,γιατι μετα απο επικοινωνια που ειχαμε λενε πως δεν το φερνουν πλεον..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχει κανεις ιδεα που μπορω να αγορασω το σ3 σε καφε?Εκτος απο ebw δηλαδη,γιατι μετα απο επικοινωνια που ειχαμε λενε πως δεν το φερνουν πλεον..

 

Νομιζω οτι το εχει σε καφε ο Νικος στο extreme-mobile .Εγω περιμενω να φερει λευκο τη δευτερα να το παρω για το γιο μου

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το εχει σε καφε ο Νικος στο extreme-mobile .Εγω περιμενω να φερει λευκο τη δευτερα να το παρω για το γιο μου

 

Εισαι αρχηγος!!Μολις πηρα τηλεφωνο,θα το χουν απο δευτερα.

Ειναι αξιοπιστο το μαγαζι?Και κατι τελευταιο,επειδη ειναι η πρωτη αγορα smartphone που κανω,τι πρεπει να προσεξω?Το μονο που ρωτησα ειναι για την εγγυηση και μου ειπε οτι για τυχον προβληματα η συσκευη επισκευαζεται στην Ελλαδα,και οτι ειναι εισαγωγης απο γερμανια.Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχηγος!!Μολις πηρα τηλεφωνο,θα το χουν απο δευτερα.

Ειναι αξιοπιστο το μαγαζι?Και κατι τελευταιο,επειδη ειναι η πρωτη αγορα smartphone που κανω,τι πρεπει να προσεξω?Το μονο που ρωτησα ειναι για την εγγυηση και μου ειπε οτι για τυχον προβληματα η συσκευη επισκευαζεται στην Ελλαδα,και οτι ειναι εισαγωγης απο γερμανια.Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Ειδικα για το συγκεκριμενο μαγαζι μην αγχωνεσαι καθολου.Να φανταστεις οτι οι περισσοτεροι το note2 το αγορασαμε απο εκει απο τον Νικο.Ειναι ο πιο αξιοπιστος και το μονο που θα πρεπει να τον ρωτησεις ειναι το ποια θηκη καθεται καλυτερα πανω του :)

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για το συγκεκριμενο μαγαζι μην αγχωνεσαι καθολου.Να φανταστεις οτι οι περισσοτεροι το note2 το αγορασαμε απο εκει απο τον Νικο.Ειναι ο πιο αξιοπιστος και το μονο που θα πρεπει να τον ρωτησεις ειναι το ποια θηκη καθεται καλυτερα πανω του :)

 

:) Ευχαριστω φιλε μου,ελπιζω μονο οτι το καφε να ειναι τοσο ωραιο οσο το ειδα στο youtube :p

 

Επισης κατι αλλο που δεν καταλαβα,υπαρχει I9300 και gt-I9300 η ειναι το ιδιο πραγμα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι αλλο που δεν καταλαβα,υπαρχει I9300 και gt-I9300 η ειναι το ιδιο πραγμα?

 

Το ιδιο ειναι, η κανονικη κωδικη ονομασια του ειναι s3 ειναι gt-i9300,για το s2 gt-i9100,για το s4 gt-i9500 (η 9505) και παει λεγοντας

Για το καφε δυστυχως δεν το εχω δει απο κοντα για να σου πω αποψη αν και ειναι εντελως υποκειμενικο, θεμα γουστου δηλαδη..

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που λέτε να το πάρω και έγω επειδή το ήθελα σε μαύρο το βρίσκω μόνο στο phonegallery είναι καλό. Αλλίως ποιο άλλο μαγαζί είναι καλό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που λέτε να το πάρω και έγω επειδή το ήθελα σε μαύρο το βρίσκω μόνο στο phonegallery είναι καλό. Αλλίως ποιο άλλο μαγαζί είναι καλό.

 

Μπορεις να το παρεις και απο birdphone, cityshop, kaizer, extreme-mobile

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχηγος!!Μολις πηρα τηλεφωνο,θα το χουν απο δευτερα.

Ειναι αξιοπιστο το μαγαζι?Και κατι τελευταιο,επειδη ειναι η πρωτη αγορα smartphone που κανω,τι πρεπει να προσεξω?Το μονο που ρωτησα ειναι για την εγγυηση και μου ειπε οτι για τυχον προβληματα η συσκευη επισκευαζεται στην Ελλαδα,και οτι ειναι εισαγωγης απο γερμανια.Ευχαριστω προκαταβολικα!

Φίλε μου επειδή και γώ σε καφέ το ψάχνω πόσο το έχει το συγκεκριμένο μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή και γώ σε καφέ το ψάχνω πόσο το έχει το συγκεκριμένο μαγαζί?

 

375 ευρω αλλα την δευτερα που θα εχει νεα παραλαβη ισως το δουμε και λιγο χαμηλοτερα.Εγω περιμενω το ασπρο γιατι δεν υπαρχει πουθενα αυτη τη στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή και γώ σε καφέ το ψάχνω πόσο το έχει το συγκεκριμένο μαγαζί?

 

εμενα στο τηλ μου ειπε για 365,και οτι θα δουμε ισως κανει κατι καλυτερο στη τιμη,απο δευτερα η τριτη θα χει λεει.

Παιδια το χει δει κανεις απο κοντα να μας πει εντυπωσεις?Απο youtube φενεται μακραν το καλυτερο..Το περιεργο ειναι οτι ρωτησα στο πλαισιο το

που δεν το χουν σε καφε και μου απαντησε οτι δεν πηγε καλα σε πωλησεις...

Edited by slayer111
Link to comment
Share on other sites

εμενα στο τηλ μου ειπε για 365,και οτι θα δουμε ισως κανει κατι καλυτερο στη τιμη,απο δευτερα η τριτη θα χει λεει.

Παιδια το χει δει κανεις απο κοντα να μας πει εντυπωσεις?Απο youtube φενεται μακραν το καλυτερο..Το περιεργο ειναι οτι ρωτησα στο πλαισιο το

που δεν το χουν σε καφε και μου απαντησε οτι δεν πηγε καλα σε πωλησεις...

 

Με τέτοιες τιμές που έχουν στο πλαίσιο, καλά να πάθουν!

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο τηλ μου ειπε για 365,και οτι θα δουμε ισως κανει κατι καλυτερο στη τιμη,απο δευτερα η τριτη θα χει λεει.

Παιδια το χει δει κανεις απο κοντα να μας πει εντυπωσεις?Απο youtube φενεται μακραν το καλυτερο..Το περιεργο ειναι οτι ρωτησα στο πλαισιο το

που δεν το χουν σε καφε και μου απαντησε οτι δεν πηγε καλα σε πωλησεις...

 

Κοιτα δεν ειναι να τους παιρνεις πολυ σοβαρα στο πλαισιο, αλλα η αληθεια ειναι οτι καπως ..ιδιαιτερο χρωμα για κινητο

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το i9300 ή το i9305. Παρατήρησα ότι τις τελευταίες μέρες η τιμή του i9300 ανεβηκε αρκετά και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο!!! Το i9305 εχει σταθερή τιμή αρκετό καιρό. Συγκεκριμένα το βρίσκω μέσω του best price απο alfamobiles στα 419. Ειναι αξιόπιστο κατάστημα; Γνωρίζει κανεις; Εχετε κάτι άλλο να προτείνετε; Ελεγα να το πάρω απο bird phone αλλα ανέβασε πολύ την τιμή ειδικά στο i9300!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παρελαβα το ασπρο για τον γιο μου, απο birdphone αυτη τη φορα μια και ο extreme mobile δεν ειχε προχθες το μεσημερι.Αψογο και το birdphone σε όλα του οπως παντα :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...