Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα 299!!!!

 

και vodafone προς όλους 400 από 35 το μήνα 25!!!

 

και χάρτες ginious!!!

 

Οι χάρτες δεν είναι αναβαθμισιμοι, την είχα πατήσει και εγώ.Κάτι εκτός θέματος τώρα, γιατί δεν περιμένετε ρε παιδιά το 4; σε 2 μήνες έρχεται Ελλάδα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι χάρτες δεν είναι αναβαθμισιμοι, την είχα πατήσει και εγώ.Κάτι εκτός θέματος τώρα, γιατί δεν περιμένετε ρε παιδιά το 4; σε 2 μήνες έρχεται Ελλάδα

 

Αν είδες η τιμή είναι 299 για τα 32GB!!!

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν περιμένετε ρε παιδιά το 4; σε 2 μήνες έρχεται Ελλάδα

 

Κανεις δεν ξερει ποτε θα βγει το s4 και πως θα ειναι. Σιγουρα παντως δεν θα ειναι ελλαδα σε δυο μηνες.

Το s3 το ειχαμε απο την 1η βδομαδα του ιουνιου και ελλαδα εφτασε ενα μηνα μετα.

Επισης θα κανει (λογικα) 650-700€ και οχι 300.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει ποτε θα βγει το s4 και πως θα ειναι. Σιγουρα παντως δεν θα ειναι ελλαδα σε δυο μηνες.

Το s3 το ειχαμε απο την 1η βδομαδα του ιουνιου και ελλαδα εφτασε ενα μηνα μετα.

Επισης θα κανει (λογικα) 650-700€ και οχι 300.

 

Ανακοινώθηκε ότι βγαίνει Μάρτιο

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Kαι να βγεί Μάρτιο, εδώ δεν θα είναι Μάρτιο, είμαστε μικρή αγορά και χώρα σε καθεστώς χρεωκοπίας. ;)Εγώ το βλέπω καλό Ιούνιο στα μέρη μας, με εξαίρεση βέβαια τα σκρουτζομάγαζα όπου στην αρχή θα το πληρώνεις χρυσό. Όποιος θέλει βέβαια το παίρνει από sites του εξωτερικού αρκεί να είναι συμβατό με τις εδώ συχνότητες 4g.

 

edit επι του θέματος πολή καλή προσφοά αλλά vodafone εγώ δεν θα έβαζα, πολύ απατεώνες και τα φράγκα νομότυπα πάνε έξω στη μητρικη.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε ότι βγαίνει Μάρτιο

 

Ειναι [ΦΗΜΕΣ] και λενε οτι θα παρουσιαστει μεσα μαρτιου.

Αν βγουν αληθινες, κυκλοφορει μεσα απριλιου και ερχετε ελλαδα μεσα μαιου στην καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες δεν είναι αναβαθμισιμοι, την είχα πατήσει και εγώ.Κάτι εκτός θέματος τώρα, γιατί δεν περιμένετε ρε παιδιά το 4; σε 2 μήνες έρχεται Ελλάδα

 

Γιατί το 4 θα εχει 750 ευρώ ενώ το s3 αυτη τη στιγμή το βρίσκεις στα 450 το οποίο μαλλον είναι value for money.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το 4 θα εχει 750 ευρώ ενώ το s3 αυτη τη στιγμή το βρίσκεις στα 450 το οποίο μαλλον είναι value for money.

 

ετσι ειναι .και αν μπορεις να περιμενεις περνεις το 4 μετα το καλοκαιρι που θα εχει κατεβει η τιμη στα 500 περιπου.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως τις τελευταίες μέρες ότι η τιμή του κινητού στο skroutz πέφτει καθημερινά από λίγο και έχει φτάσει σε επίπεδα που ήταν πριν τα Χριστούγεννα, πριν αυξηθεί τεχνητά. Μέχρι που λέτε να πέσει;;
Link to comment
Share on other sites

Οταν θα ανακοινωθεί το S IV θα πέσει και κατω απο 400,μεχρι τοτε θεωρω πως η τιμη θα φρενάρει εκει λιγο πανω απο τα 400 ευρω.:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το 4 θα εχει 750 ευρώ ενώ το s3 αυτη τη στιγμή το βρίσκεις στα 450 το οποίο μαλλον είναι value for money.

 

Ναι αλλά δυστυχώς με 1 gigabyte ram δεν θα πας πολύ μακρυά...Είμαι κάτοχος Galaxy S 3 (i9300) και το έχω σκυλομετανιώσει που δεν έδωσα 100 ευρώ παραπάνω να πάρω το i9305 που έχει 2 gb RAM και LTE. Κάθε τρεις και λίγο κάνει redraw τα widgets, άσε που όταν παίζεις κάποιο παιχνίδι παρακαλάς να μην σε πάρουν τηλέφωνο γιατί έτσι και το σηκώσεις θα κλείσει το παιχνίδι λόγω έλλειψης RAM(ξέρω υπάρχει και το flight mode αλλά σίγουρα αυτό δεν είναι λύση).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δυστυχώς με 1 gigabyte ram δεν θα πας πολύ μακρυά...Είμαι κάτοχος Galaxy S 3 (i9300) και το έχω σκυλομετανιώσει που δεν έδωσα 100 ευρώ παραπάνω να πάρω το i9305 που έχει 2 gb RAM και LTE. Κάθε τρεις και λίγο κάνει redraw τα widgets, άσε που όταν παίζεις κάποιο παιχνίδι παρακαλάς να μην σε πάρουν τηλέφωνο γιατί έτσι και το σηκώσεις θα κλείσει το παιχνίδι λόγω έλλειψης RAM(ξέρω υπάρχει και το flight mode αλλά σίγουρα αυτό δεν είναι λύση).

 

Όπως έχει ειπωθεί άπειρες φορές δεν φταίει το 1 Gb Ram μονο, αλλά η αισχρή υλοποιηση από την Samsung του multitasking. Αν βάλεις κάποια AOSP ROM θα δεις τεράστια διάφορα. Το ακόμα πιο ωραίο είναι οτι το Galaxy s2 που έχω δοκιμάσει σε Jelly Bean stock Rom έχει πολύ καλύτερο multitasking από το S3!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει ειπωθεί άπειρες φορές δεν φταίει το 1 Gb Ram μονο, αλλά η αισχρή υλοποιηση από την Samsung του multitasking. Αν βάλεις κάποια AOSP ROM θα δεις τεράστια διάφορα. Το ακόμα πιο ωραίο είναι οτι το Galaxy s2 που έχω δοκιμάσει σε Jelly Bean stock Rom έχει πολύ καλύτερο multitasking από το S3!

 

Φίλε μου, αυτό που μου λες δεν είναι λύση. Από την στιγμή που σκάω 600+ ευρώ για κινητό, έχω την απαίτηση να δουλεύει ρολόι out of the box.Δεν είναι δυνατόν να κάνει 5+ δευτερόλεπτα να ανοίξει ο dialer από την στιμγή που π.χ. στο one x ανοίγει ακαριαία...και εκτός αυτού το γεγονός ότι όλες οι εταιρείες βάζουν στις καινούργιες τους ναυαρχίδες 2 gb ram κάτι λέει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δυστυχώς με 1 gigabyte ram δεν θα πας πολύ μακρυά...Είμαι κάτοχος Galaxy S 3 (i9300) και το έχω σκυλομετανιώσει που δεν έδωσα 100 ευρώ παραπάνω να πάρω το i9305 που έχει 2 gb RAM και LTE. Κάθε τρεις και λίγο κάνει redraw τα widgets, άσε που όταν παίζεις κάποιο παιχνίδι παρακαλάς να μην σε πάρουν τηλέφωνο γιατί έτσι και το σηκώσεις θα κλείσει το παιχνίδι λόγω έλλειψης RAM(ξέρω υπάρχει και το flight mode αλλά σίγουρα αυτό δεν είναι λύση).

 

αυτο με το παιχνιδι που λες δεν μου έχει τυχει να κλεισει ποτε και δεν μιλαω για angry birds αλλα για βαριά. πάντοτε μιλαω και το game περιμένει. το μονο που με χαλάει είναι με το πληκτρολόγιο/επαφες που θελει το χρονο του κατα τα άλλα σφαίρα . τόσοι μηνες μετα και ακόμα ειμαι περήφανη με την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αυτό που μου λες δεν είναι λύση. Από την στιγμή που σκάω 600+ ευρώ για κινητό, έχω την απαίτηση να δουλεύει ρολόι out of the box.Δεν είναι δυνατόν να κάνει 5+ δευτερόλεπτα να ανοίξει ο dialer από την στιμγή που π.χ. στο one x ανοίγει ακαριαία...και εκτός αυτού το γεγονός ότι όλες οι εταιρείες βάζουν στις καινούργιες τους ναυαρχίδες 2 gb ram κάτι λέει...

 

1) Δεν το προτεινα σαν λύση! Έχεις δίκιο να λες ότι out of the box έπρεπε να είναι τέλειο. Αυτό που σου είπα είναι ότι είναι θέμα κακής υλοποίησης software από την Samsung παρα hardware.

2)Ο Dialer είναι άσχετο θέμα με το multitasking αλλά σίγουρα απαράδεκτο όπως λες και εσύ.

3) Αυτό με όλα τα καινούρια κινητα που έχουν 2 Gb Ram και οχταπυρηνους και Full Hd κτλ δεν είναι να μας ρίχνει σε παγιδα. Το καλο hardware βοηθάει αλλά δεν λένε και τίποτα αυτά τα κόλπα marketing. Εκτός αν πιστεύεις ότι χρειάζεται όντως τετραπυρηνους κτλωενα κινητό για να λειτουργήσει smoothly.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το full hd χρειάζεται στην τηλεόραση σε 5 ίντσες τι να το κάνεις; Όπως και τους 8πυρηνους, πέρα από μάρκετινγκ δεν πιστεύω ότι προσφέρουν το κάτι παραπάνω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ πώς σας φαίνεται;

 

τοδα και εγω, για το s3 καλη τιμη ερχεται 350Ε. ρωτα απο που ειναι το τηλεφωνο αν ειναι απο ΕΕ εισαι οκ. και αν εχουν στοκ η θα το παρεις μετα απο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι τα τηλέφωνα έρχονται από Γερμανία και ο χρόνος παράδοσης είναι 8 ημέρες. Ρώτησα και αν είναι branded η συσκευή αλλά μάλλον δεν πολυκατάλαβε τι εννοούσα...

 

Έχει κανείς εμπειρία από συσκευή γερμανικής προέλευσης; Θα μου ήταν πολύ χρήσιμη η γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι τα τηλέφωνα έρχονται από Γερμανία και ο χρόνος παράδοσης είναι 8 ημέρες. Ρώτησα και αν είναι branded η συσκευή αλλά μάλλον δεν πολυκατάλαβε τι εννοούσα...

 

Έχει κανείς εμπειρία από συσκευή γερμανικής προέλευσης; Θα μου ήταν πολύ χρήσιμη η γνώμη σας...

 

γερμανικο ειναι το δικο μου. δεν εχεις κανενα προβλημα κανονικα περνει τις αναβαθμισεις και ολα και εχεις και εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Με το rooting θα έχει κανένα πρόβλημα?Θα μπορώ να του περάσω καμιά χακεριά ή θα το έχω έτσι και θα το βλέπω?Αν είναι branded θα δουλεύει με τον ίδιο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείτε απαντήσεις σε ερωτήσεις μου (και όχι μόνο).

 

Ψήνομαι...

 

Τέλειο φίλε..τι πρέπει να προσέξουμε όμως για την αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...