Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα καλά χαϊδεύονται εκεί στην samsung?

μόνο leakαρισμένες rom δίνουνε?

συγνώμη αλά εδώ και τόσο καιρό δεν ήμαστε με leaked 4.2.1(η XXUFMB3 συγκεκριμένα) και περιμένουμε την επίσημη?

και τελικά ενώ έλεγαν για επίσημη τέλη του προηγούμενου μήνα,μας σκάνε άλη μία leaked?

εγώ κρατάω ότι επίσημα το galaxy s3 είναι με 4.1.2 και δεν ξέρω πόσος καιρός πρέπει τελικά να περάσει για αν πάρουμε σταθερή 4.2.κάτι(διότι μην κοροιδευόμαστε σιγά τις διαφορές που έχει η 4.2.1 με την 4.2.2)

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα χτες στο την leaked 4.2.2, και να πω την αλήθεια πέρα από την ανακατανομή, στο μενού "ρυθμίσεις" δεν είδα κάποια αξιόλογη ΧΡΗΣΙΜΗ αλλαγή και το ξαναγύρισα στην πιο σταθερή 4.1.2 stock.

Από κει και πέρα, αν κάποιος γουστάρει να βλέπει το κινητό του στην "οθόνη κλειδώματος" ναι είναι ωραία, αλλά για το "κλείδωμα" το έχουμε το εργαλείο;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες στο την leaked 4.2.2, και να πω την αλήθεια πέρα από την ανακατανομή, στο μενού "ρυθμίσεις" δεν είδα κάποια αξιόλογη ΧΡΗΣΙΜΗ αλλαγή και το ξαναγύρισα στην πιο σταθερή 4.1.2 stock.

Από κει και πέρα, αν κάποιος γουστάρει να βλέπει το κινητό του στην "οθόνη κλειδώματος" ναι είναι ωραία, αλλά για το "κλείδωμα" το έχουμε το εργαλείο;

 

Είναι ένα βήμα πριν την τελική. Έχει βέβαια και όλες τις under the hood βελτιώσεις της 4.2 αλλά μένει να ενσωματώσουν τα features που έχει το s4 και μετά θα μπορούμε να μιλάμε για official

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα βήμα πριν την τελική. Έχει βέβαια και όλες τις under the hood βελτιώσεις της 4.2 αλλά μένει να ενσωματώσουν τα features που έχει το s4 και μετά θα μπορούμε να μιλάμε για official

Εγώ πάντως έχω ακούσει άσχημα πράγματα για την 4.2.2 ότι δεν είναι και τόσο σταθερή ακόμα και σε νεξους.Πάντως δεν ξέρω αν θα τη περάσω, γιατί με κάθε αναβάθμιση η ραμ επιβαρύνεται και δεν έχουμε δα και πολλή από αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ακούσει άσχημα πράγματα για την 4.2.2 ότι δεν είναι και τόσο σταθερή ακόμα και σε νεξους.Πάντως δεν ξέρω αν θα τη περάσω, γιατί με κάθε αναβάθμιση η ραμ επιβαρύνεται και δεν έχουμε δα και πολλή από αυτή...

 

Προσωπικά την 4.2 την είχα σε nexus s απο Νοέμβριο ήδη και ήμουν ευχαριστημένος. Όλα πήγαιναν καλά. Απλά, στο s3, επειδή βλέπει internal & external sd, αν αναβαθμίσεις και έχεις αρχεία στην εσωτερική μνήμη, τα μεταφέρει αποκλειστικά στο /data/media όπου πρακτικά αν δεν είσαι root δεν μπορείς να τα δεις. Και μετά θέλει φασαρία να τα πάρεις και να τα ξαναβάλεις στην internal. Επίσης, χθές που την δοκίμασα δεν τρελάθηκα κιόλας απο την ταχύτητα. Είχε και μερικά freeze που και που και γύρισα πίσω σε md2. Περιμένω την official τώρα, άλλο leak δεν βάζω!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την 4.2 την είχα σε nexus s απο Νοέμβριο ήδη και ήμουν ευχαριστημένος. Όλα πήγαιναν καλά. Απλά, στο s3, επειδή βλέπει internal & external sd, αν αναβαθμίσεις και έχεις αρχεία στην εσωτερική μνήμη, τα μεταφέρει αποκλειστικά στο /data/media όπου πρακτικά αν δεν είσαι root δεν μπορείς να τα δεις. Και μετά θέλει φασαρία να τα πάρεις και να τα ξαναβάλεις στην internal. Επίσης, χθές που την δοκίμασα δεν τρελάθηκα κιόλας απο την ταχύτητα. Είχε και μερικά freeze που και που και γύρισα πίσω σε md2. Περιμένω την official τώρα, άλλο leak δεν βάζω!

τι εννοεις ακριβως?δεν θα εχουμε προσβαση στα αρχεια στης sd?νομιζα οτι απλα τα μεταφερουν για τα πολλαπλα accounts του 4.2 οχι οτι θα τα εξαφανίσουν...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ακριβως?δεν θα εχουμε προσβαση στα αρχεια στης sd?νομιζα οτι απλα τα μεταφερουν για τα πολλαπλα accounts του 4.2 οχι οτι θα τα εξαφανίσουν...

 

Στης sd ναι θα έχεις πρόσβαση αλλά δεν θα έχεις στα της εσωτερικής μνήμης. Με file manager δεν μπορείς να δεις τίποτα. Μόνο με κάποιον root explorer αν πας στο data/media θα τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Νέα rom I9305XXBMD5_I9305DBTBME1_DBT.zip για το ι9305 http://www.hotfile.com/dl/223918416/eb8b78b/I9305XXBMD5_I9305DBTBME1_DBT.zip.html
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χτες στο την leaked 4.2.2, και να πω την αλήθεια πέρα από την ανακατανομή, στο μενού "ρυθμίσεις" δεν είδα κάποια αξιόλογη ΧΡΗΣΙΜΗ αλλαγή και το ξαναγύρισα στην πιο σταθερή 4.1.2 stock.

Από κει και πέρα, αν κάποιος γουστάρει να βλέπει το κινητό του στην "οθόνη κλειδώματος" ναι είναι ωραία, αλλά για το "κλείδωμα" το έχουμε το εργαλείο;

 

 

φιλε μου rebel1 δεν ειναι ολα ευκολα οπως τα ΒΗ:D

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια χαρη απο καποιον που ειναι γνωστης.

Η επιλογη Firmware initialisation του Kies επιστρεφει το τηλεφωνο στο αρχικο firm/modem/csc?

Ρωταω διοτι μου βγαζει το XXEMC2 ενω το τηλεφωνο μαμα ειχε το XXELLA.

 

Καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια χαρη απο καποιον που ειναι γνωστης.

Η επιλογη Firmware initialisation του Kies επιστρεφει το τηλεφωνο στο αρχικο firm/modem/csc?

Ρωταω διοτι μου βγαζει το XXEMC2 ενω το τηλεφωνο μαμα ειχε το XXELLA.

 

Καποιος?

 

Όχι δεν αλλάζει firmware. Απλά καθαρίζει αυτό που έχεις. Στην περίπτωση σου λοιπόν θα παραμείνεις με το mc2

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πέρασα πάλι το stock firmware του κινητού, αλλά δεν μου εμφάνισε την καρτελίτσα στην αρχή με τα στοιχεία του κατόχου.. :rolleyes:

Εννοείται πως έκανα hard reset πρωτού περάσω πάλι την rom.. Παίζει να "γνωρίζει" τα στοιχεία μου, λόγο Samsung account, ή κάναμε καμιά πατάτα? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πέρασα πάλι το stock firmware του κινητού, αλλά δεν μου εμφάνισε την καρτελίτσα στην αρχή με τα στοιχεία του κατόχου.. :rolleyes:

Εννοείται πως έκανα hard reset πρωτού περάσω πάλι την rom.. Παίζει να "γνωρίζει" τα στοιχεία μου, λόγο Samsung account, ή κάναμε καμιά πατάτα? :lol:

 

Κάνε hard reset και μετά την εγκατάσταση.

Φυσικά αν βάλεις το Samsung account θα ξέρει ποιος είσαι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset και μετά την εγκατάσταση.

Φυσικά αν βάλεις το Samsung account θα ξέρει ποιος είσαι.

 

Οπότε για αυτό λογικά.. Φαίνεται από κάπου μέσα αυτό, για να το σιγουρέψω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

 

Ερωτηση αρχαριου! Θα παρω αυριο το S3! Για να κανω update διαβασα οτι παω στο system και παταω update. Ξερετε ποια εκδοση θα μου βαλει? Επισης, εφοσον γινεται ετσι η αναβαθμιση γιατι πολλοι φιλοι το κανουν μεσω υπολογιστη? Γινεται πιο γρηγορα διαθεσιμο??

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Update θα κάνει φυσιολογικά μόνο του μετά από λίγο... Αν έχεις δίκτυο wifi. Δεν ξέρουμε ποια ακριβώς έκδοση θα σου περάσει γιατί δεν ξέρουμε από που είναι το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καταλαβα. Αρα σχετιζεται με τη χωρα προελευσης. Απο Ευρωπαικη χωρα μου ειπαν ειναι, με service στην Smartec! Συνηθως στο Birdphone απο Γερμανια φερουν. Οχι οτι ειναι απαραιτητο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ... το σ3 οταν ειναι root και εχει αλλη rom δεχεται αναβαθμιση απο την ενημερωση λογισμικου ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ... το σ3 οταν ειναι root και εχει αλλη rom δεχεται αναβαθμιση απο την ενημερωση λογισμικου ?

Με μία λέξη, όχι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάει ο άσχετος, μου έβγαλε "Απαιτείται ενημέρωση του firmware" πάτησα κι εγώ, τώρα περιμένω να τελειώσει η λήψη;
Link to comment
Share on other sites

Κάνω την αναβάθμιση από Kies έφτασε στο 100% στο PC και έχει ένα 5λεπτο που το κινητό έχει το ανθρωπάκι και από κάτω γράφει Downloading Do not turn off target.

KAI αναβοσβήνει μπλε το led.

...

...

Σα να αργεί μου φαίνεται...τι να κάνω; να το κλείσω να τελειώνουμε;

:!:

 

Edited: Το σταμάτησα (του έβγαλα την μπαταρία) και τώρα το κάνω ΟΤΑ.

Edited 2: ΠΑΛΙ σταμάτησε στο 25%....Θα περιμένω την 4.2.2....βαριέμαι να πάω μέσω odin και να ξαναστήνω το κινητό!!!

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Κάνω την αναβάθμιση από Kies έφτασε στο 100% στο PC και έχει ένα 5λεπτο που το κινητό έχει το ανθρωπάκι και από κάτω γράφει Downloading Do not turn off target.

KAI αναβοσβήνει μπλε το led.

...

...

Σα να αργεί μου φαίνεται...τι να κάνω; να το κλείσω να τελειώνουμε;

:!:

 

Edited: Το σταμάτησα (του έβγαλα την μπαταρία) και τώρα το κάνω ΟΤΑ.

Edited 2: ΠΑΛΙ σταμάτησε στο 25%....Θα περιμένω την 4.2.2....βαριέμαι να πάω μέσω odin και να ξαναστήνω το κινητό!!!

 

Το Odin με το kies δεν έχουν καμία διαφορά. Ό,τι ισχύει στο ένα ισχύει και στο άλλο. Απλά το Odin είναι πιο αξιόπιστο. Δεν είναι υποχρεωτικό να στήσεις τίποτα, απλά συνιστάται.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ας μου κάποιος τι είναι αυτό...

Από το πρωί έτσι και δεν τελειώνει. Να ανησυχώ;

Πρέπει να έχω συνέχεια το wi-fi ανοιχτό για να τελειώσει; Κι αν θέλω να ανοίξω τα δεδομένα του κινητού; Δεν θα κολλάει;

 

http://i.imgur.com/WfluKOM.png

 

http://i.imgur.com/pt4rNvz.png

Edited by morfaros
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...