Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα λίγο την βοήθεια των ειδικών.

 

Πρόσφατα είχα rootάρει το GS3 μου και κατόπιν αποφάσισα να το κάνω unroot με μηδενισμό του counter (με triangle away) και φλασάρισμα official fw που βρήκα στο sammobile μέσω odin.

Για κάποιο λόγο το κινητό μου έχει καταχωρήσει ως χώρα στο CSC την Κύπρο (CYO) αν και είχα κατεβάσει το Greece - Eur από sammobile και θέλω να το αλλάξω.

 

Η(οι) ερώτηση(εις) λοιπόν έχει(ουν) ως έξεις:

 

1. Μπορώ να φλασάρω μέσω Odin official fw αν είμαι unroot?

2. Θα επιρρεαστεί ο flash counter?

3. Να επιλέξω το Greece - Vodafone από sammobile (που έχει και πιο recent release της ROM ) μήπως είναι corrupt το αρχείο Greece - Eur και για αυτό μου είχε βγάλει CYO ?

 

Ευχαριστώ

 

Να συμπληρώσω πως δεν έκανα αλλαγή σε CYO εγώ για κάποιο λόγο έγινε μόνο του (?) κατά το unroot.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερω πως σας εχω ζαλισει ....αλλα μια ερωτηση ακομα ...πιο firmware κατεβαζω το jealy bean το cosmote η το ελληνικο ? εγω εχω καρτα κοσμοτε .
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παρατήρησε κανείς πως η αναγνώριση κλήσης ενός άγνωστου αριθμού αργεί πάρα πολύ επειδή προσπαθεί να βρει την τοποθεσία του αριθμού??

 

για αυτό ευθύνεται το f/w mc2? μπορούμε να κάνουμε κάτι ?

 

τελικα εφταιγε το ringtone. Με το που το διεγραψα ολα ok. ισως να θελει συγκεκριμενο φακελο που να πρεπει να αποθηκευονται τα ringtone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα το s3 lte . Μεσω kies ειδα πως η εκδοση που εχει στοκ ειναι αυτη : PDA:LL5 / PHONE:LL5 / CSC:LL4 (DBT) . Μπηκα google για να την ψαξω και να την κατεβασω. Η συγκεκριμενη ειναι σωστη ; Βοηθεια παρακαλω http://www.pocketpc.ch/samsung-galaxy-s3-lte-i9305-root-rom/179316-firmware-i9305xxbll5-android-4-1-2-28-12-2012-a.html -> Απο εδω κατεβασα το πρωτο οχι το T-mobile , O2

 

Κανενας ρε παιδια ;;;;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Κανενας ρε παιδια ;;;;

Σωστή είναι .

Άλλη φορά κατέβασε αυτήν που θέλεις απο SamMobile

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τελικά μιας και από ότι είδα ρωτάει και άλλος φίλος πιο πάνω αξίζει η μετάβαση από την MΒ5 σε MC2 ? η ακόμα περισσότερο στην ΜD2 σαν πιο καινούρια ... ? (μπας και γλυτώσουμε κανένα φλασάρισμα .. ) :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

τελικά μιας και από ότι είδα ρωτάει και άλλος φίλος πιο πάνω αξίζει η μετάβαση από την MΒ5 σε MC2 ? η ακόμα περισσότερο στην ΜD2 σαν πιο καινούρια ... ? (μπας και γλυτώσουμε κανένα φλασάρισμα .. ) :O

 

Και εγω μια απαντηση περιμενω ακομα απο καποιον που ξερει να μας πει. Και ο μονος λογος ειναι οτι πρεπει να ξαναστησω το κινητο απο την αρχη. Τουλαχιστον να αξιζει τον κοπο ;)

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

για αυτό περιμένω και εγώ μια απάντηση ώστε να μην στήνω και ξανά στήνω ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα ....

δεν υπάρχει και πολύς ελεύθερος χρόνος πλέον για τέτοια ... :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Άντε παιδιά πλησιάζει ο καιρός!

 

SamMobile (@SamMobiles) tweeted at 5:10 ΜΜ on Παρ, Μαϊ 10, 2013:

Android 4.2.2 for high-range devices from June #sgs3 #note2

(

)

 

Μερικά από τα νέα features:

1. Real-time S Translator.

2. Camera features, such as Dual Shot, Dual Video

3. Smart Pause

4. Smart Scroll.

5. UI Changes including the Theme and Lock Screen Modifications in launcher.

Link to comment
Share on other sites

Περασα το επίσημο firmware στο κινητό μου και μειώθηκαν οι χαρακτήρες στο μηνυμα σε 60.τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Περασα το επίσημο firmware στο κινητό μου και μειώθηκαν οι χαρακτήρες στο μηνυμα σε 60.τι πρέπει να κάνω;

 

ρυθμησεις μηνυματων.. εισαγωγη λειτουργιας...αλφαβητο gsm..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Μια ερώτηση, ενώ έχω περάσει το Ελληνικό (EUR) firmware μου βγάζει το CSC ώς CYO.

Πρέπει να το αλλάξω; Αν ναι πως γίνεται να το αλλάξω;

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Μια ερώτηση, ενώ έχω περάσει το Ελληνικό (EUR) firmware μου βγάζει το CSC ώς CYO.

Πρέπει να το αλλάξω; Αν ναι πως γίνεται να το αλλάξω;

Ευχαριστώ πολύ!

 

CYO είναι το Κυπριακό sales code. Aπό Κύπρο το πήρες; Δε χρειάζεται να το αλλάξεις, εκτός αν θέλεις επίσημες αναβαθμίσεις. Αν θέλεις οπωσδήποτε, πρέπει να γίνεις root πρώτα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

CYO είναι το Κυπριακό sales code. Aπό Κύπρο το πήρες; Δε χρειάζεται να το αλλάξεις, εκτός αν θέλεις επίσημες αναβαθμίσεις. Αν θέλεις οπωσδήποτε, πρέπει να γίνεις root πρώτα.

 

Οχι απο Ελλάδα. Πέρασα την Αγγλική (BTU) και μου έβγαζε CSC KOR και μετα εβαλα την Ελληνικη (EUR) και αντι να το αλλαξει σε EUR εγινε CYO. Τι διαφορα έχει και ειναι καλυτερα να το κάνω EUR? Αν ναι ειναι εύκολο να μου πειτε πως?

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο Ελλάδα. Πέρασα την Αγγλική (BTU) και μου έβγαζε CSC KOR και μετα εβαλα την Ελληνικη (EUR) και αντι να το αλλαξει σε EUR εγινε CYO. Τι διαφορα έχει και ειναι καλυτερα να το κάνω EUR? Αν ναι ειναι εύκολο να μου πειτε πως?

 

Αν δεν θέλεις update με OTA ή kies δεν χρειάζεται να το αλλάξεις . Μπορείς να περάσεις παλι την Ελληνική που είναι στην πρώτη σελίδα μήπως και γίνει EUR (δεν νομίζω ), διαφορετικά γίνεσαι root και αλλάζεις το csc με την εφαρμογή ' Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC' από το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις update με OTA ή kies δεν χρειάζεται να το αλλάξεις . Μπορείς να περάσεις παλι την Ελληνική που είναι στην πρώτη σελίδα μήπως και γίνει EUR (δεν νομίζω ), διαφορετικά γίνεσαι root και αλλάζεις το csc με την εφαρμογή ' Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC' από το play .

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Αυτό γιατί όμως έγινε; Εφόσον είναι Ελληνικό δεν έπρεπε να γυρίσει σε EUR? Πως και έγινε CYO? Επίσης άμα κάνω Root και μετά Uroot θα μείνει στο EUR ή θα αλλάξει;

Edited by Vgkantis

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικά μιας και από ότι είδα ρωτάει και άλλος φίλος πιο πάνω αξίζει η μετάβαση από την MΒ5 σε MC2 ? η ακόμα περισσότερο στην ΜD2 σαν πιο καινούρια ... ? (μπας και γλυτώσουμε κανένα φλασάρισμα .. ) :O

 

καμια απαντηση για αυτο το ερωτημα εδω εχουμε?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση για αυτο το ερωτημα εδω εχουμε?

 

πραγματικά δεν έχει νόημα (ουσιώδες) από την LL5 και μετά να μπείς στην διαδικασία αλλαγής rom αφότου οι διαφορές δεν είναι εμφανής

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τρεχω την MC2 περιπου μια βδομαδα τωρα και το κινητο πραγματικα πεταει. Και η μπαταρια τα παει απροσμενα καλα! Παρα πολυ ευχαριστημενος! :D
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...