Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερετε παιδια ποτε θα ερθει η αναβαθμιση 4.1.2? ειναι ελληνικο ο γαλαξιας

 

Kαλημερα παιδια και χρονια πολλα!

 

Λοιπον θελω να κανω μια ερωτηση για κατι που αρχιζει και με ξενερωνει σχετικα με το s3...

Να τονισω οτι το τηλεφωνο ειναι εντελως απειραχτο, το μονο που κανω ειναι οι επισημες αναβαθμισεις οταν ερθει η ωρα τους, αυτη την στιγμη φοραω την εκδοση 4.1.1....

 

Το θεμα που μου κανει ανα τακτα χρονικα διαστηματα, ειναι, οτι μολις παω να παρω τηλεφωνο καποιον μεσα απο τις επαφες μου, μου βγαζει μυνημα " μη εγγεγραμμενος στο δικτυο" και για να μπορεσω να παρω τηλεφωνο, πρεπει να κανω επανεκινηση της συσκευης και το προβλημα επιλυεται...Μεχρι την επομενη φορα που θα μου το ξανακανει βεβαια, και θα πρπει να κανω παλι επανεκινηση...

 

Εχει κανεις καμια ιδεα για ποιο λογο συμβαινει αυτο?

Αν εχεις κανεις τι παραμικρη ιδεα για το τι θα μπορουσα να κανω για να επιλυθει αυτο το θεμα ειμαι ολος αυτια:)

 

Και ειναι κριμα, γιατι ενω με εχει βολεψει απιστευτα σαν τηλεφωνο, κοινως τα σπαει, αρχιζω και ξενερωνω απιστευτα απο αυτη την βλακεια που κανει...Οταν σκαω 500 ευρουλακια για ενα τηλεφωνο εχω και την απαιτηση ολα να ειναι αψεγαδιαστα!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων, συγνωμη για το μακρυσκελες ποστ και ευχομαι καλες γιορτες και παλι!

 

εμενα το ιδιο μου κανει.αλλα πιστευω πως ειναι απο τη vodafone.

στ σπιτι εχει χαλια σημα κ με πεταει απο τ δικτυο.αν ειναι κ σενα vodafone λογικα αυτο ειναι

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερετε παιδια ποτε θα ερθει η αναβαθμιση 4.1.2? ειναι ελληνικο ο γαλαξιας

 

 

 

εμενα το ιδιο μου κανει.αλλα πιστευω πως ειναι απο τη vodafone.

στ σπιτι εχει χαλια σημα κ με πεταει απο τ δικτυο.αν ειναι κ σενα vodafone λογικα αυτο ειναι

καλησπερα.μπορειτε να κανεται το εξεις και αυτο το προβλημα θα λυθει..ρυθμισεις-περισσοτερες ρυθμισεις-δυκτια κινητης τηλεφωνιας-λειτουργεια δικτυου και βαζετε μονο GSM.εγω απο τοτε που εκανα αυτη την αλλαγη,ειναι οκ.εδω και 3 μηνες δεν το εχει κανει ουτε μια φορα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

σε gsm ειμαι εγω κ το κανει φιλε μ.

 

δοκιμασες να αλλαξεις sim? στο κανει παλι? πρεπει να το κανω και εγω αλλα δεν εχω βρει ακομα χρονο...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

σε gsm ειμαι εγω κ το κανει φιλε μ.

 

Α οκ.εγώ πάντως μετά την αλλαγή δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τότε ενα Γαλλικο firmware και βάλτο .http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=XEF&os=1&type=1#firmware

 

edit :μα δεν έγραψες οτι το kies δεν βγάζει πληροφορίες για χώρα προέλευσης ???

 

εκανε την αναβαθμιση σε ανακτηση λογισμικου εκτακτης αναγκης και περαστηκε η 4.1.2 με κωδικο btu.παλι οταν συνδεω το κινητο μου εμφανιζει το μηνυμα οτι το κινητο δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω κιες αλλα τουλαχιστον ειμαι στην τελευταια εκδοση....για να διορθωθει θα πρεπει να περασω μονος μεσω odin καποια αναβαθμιση ?

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια απο εναν τελειως ασχετο που προκειται να παρει το samsung s3 lte! Ηθελα να ρωτησω αυτα που γραφετε εδω ισχυουν αυτουσια και στο lte η θα πρεπει να ψαχνω συγκεκριμενα για το lte?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια απο εναν τελειως ασχετο που προκειται να παρει το samsung s3 lte! Ηθελα να ρωτησω αυτα που γραφετε εδω ισχυουν αυτουσια και στο lte η θα πρεπει να ψαχνω συγκεκριμενα για το lte?

 

Καλημέρα !

Τα ίδια ισχύουν ......τον τρόπο του root πρέπει να προσέξεις και οτι υπάρχουν διαφορετικές custom roms /mods για το s3 I9305

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εκανε την αναβαθμιση σε ανακτηση λογισμικου εκτακτης αναγκης και περαστηκε η 4.1.2 με κωδικο btu.παλι οταν συνδεω το κινητο μου εμφανιζει το μηνυμα οτι το κινητο δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω κιες αλλα τουλαχιστον ειμαι στην τελευταια εκδοση....για να διορθωθει θα πρεπει να περασω μονος μεσω odin καποια αναβαθμιση ?

 

Δοκιμασε να απεγκαταστησεις το kies και να το ξαναπερασεις απο την αρχη και να δει το τηλεφωνο πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. αγορινες εχω μια απορια μεγαλη και γενικα μου φαινεται περιεργο. οταν ειχα παρει το κινητο ειχα πατησει γιανα επαληθευσω το ιμει της συσκευης *#06# και μου εδινε κανονικα ενα νουμερο και στο τελος ειχε καθετως ενα.

(###############/1). τωρα το ξανακοιταω και ειναι το ιδιο νουμερο με καθετως τεσσερα. (###############/4).

αυτο γιατι αλλαξε? γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

θα παρω τη vodafone τοτε να μου την αλλαξουν.

 

Θα ήθελα να με ενημερώσεις φιλαράκι για αυτήν σου την ενέργεια και να μου πεις τι ακριβώς σου είπανε για το σήμα και αν τελικά είχε πρόβλημα η συσκευή σου ..

σε ευχαριστώ .

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με ενημερώσεις φιλαράκι για αυτήν σου την ενέργεια και να μου πεις τι ακριβώς σου είπανε για το σήμα και αν τελικά είχε πρόβλημα η συσκευή σου ..

σε ευχαριστώ .

 

ειχα ξαναπαρει τη voda τηλ πριν κανα 2 μηνο κ μου κανε επανεκκινηση τη γραμμη.μου ειπε πως αν δεν ισιωσει να ξανακαλεσω για αλλαγη sim.το πρωι τηλεφωνησα κ μου ειπε ν δοκιμασω γ κανα 2 μερες με αλλη συσκευη κ τοτε αν οντως ισχυει προχωραμε σε αλλαγη χωρις καμια χρεωση.μου προτεινε να το βαλω κ σε gsm μηπως αλλαξει κτ.της εξηγω ομως πως πληρωνω συμβολαιο 1.5 gb internet και θελω ταχυτητα 3g αλλιως θ σερνεται.θα δουμε απο τεταρτη που θ τους ξαναπαρω.παντως παιδια αν δεν ειχα καλη εκπτωση στ vodafone θα ειχα φυγει.χαλια σημα παντου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο λογικά θα μου έρθει το s3. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Επειδή ειναι απο birdphone λογικά θα ειναι για κάποια άλλη Ευρωπαϊκή Χώρα. Οταν θα το ανοίξω πιθανόν να εχει τη γλώσσα της χώρας εκείνης. Εγώ θα την αλλάξω και θα βάλω Ελληνικά. Το ερώτημα ειναι το εξής. Οι ρυθμίσεις για 3g θα υπάρχουν για την cosmote η θα πρέπει να τις περάσω εγώ και αν ναι πως; :) Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο λογικά θα μου έρθει το s3. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Επειδή ειναι απο birdphone λογικά θα ειναι για κάποια άλλη Ευρωπαϊκή Χώρα. Οταν θα το ανοίξω πιθανόν να εχει τη γλώσσα της χώρας εκείνης. Εγώ θα την αλλάξω και θα βάλω Ελληνικά. Το ερώτημα ειναι το εξής. Οι ρυθμίσεις για 3g θα υπάρχουν για την cosmote η θα πρέπει να τις περάσω εγώ και αν ναι πως; :) Ευχαριστώ.

Τιποτα δεν θα κανεις. Μονο την γλωσσα στην αρχη μολις το ανοιξεις και ολα τα αλλα θα γινουν μονα τους εφοσον εχεις μεσα sim.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν θα κανεις. Μονο την γλωσσα στην αρχη μολις το ανοιξεις και ολα τα αλλα θα γινουν μονα τους εφοσον εχεις μεσα sim.

 

Ευχαριστώ για τη απάντηση. Το csc της Χώρας δεν ειναι για να υπάρχουν προεγκατεστημενες οι ρυθμίσεις των 3g mms μονο της χωρας που ειναι το csc ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη απάντηση. Το csc της Χώρας δεν ειναι για να υπάρχουν προεγκατεστημενες οι ρυθμίσεις των 3g mms μονο της χωρας που ειναι το csc ?

Οχι. Ολα αυτα ειναι θεματα που αφορουν την sim και τον παροχο κινητης τηλεφωνιας(της sim). Εφοσον θα συνδεθεις με cosmote, ολα στο κινητο θα δουλεψουν με βαση την cosmote. :)

Link to comment
Share on other sites

περασα την 4.1.2 Germany και δεν εχει ελληνικα στα μηνυματα. Ενημερωνω να το ξερετε.

 

Eννοείς δε μπορείς να γράψεις ελληνικά, έχοντας επιλέξει ελληνικό πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς δε μπορείς να γράψεις ελληνικά, έχοντας επιλέξει ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

δεν εχω την επιλογη ελληνικη γλωσσα για το πληκτρολογιο. Στο Γλωσσες εισαγωγης εχω μονο 4 γλωσσες (Deutsch, English (UK), English (US) και μια Κορεατικη)

 

edit: μολις το παρατηρησα. Εχει επιλογη για ενημερωση και να κανεις download οποια γλωσσα θες. Η 4.1.1 δεν ειχε τετοιο πραγμα. Ειχε απο την αρχη ολες τις γλωσσες. Μολις κατεβασα την Ελληνικη.

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν θα κανεις. Μονο την γλωσσα στην αρχη μολις το ανοιξεις και ολα τα αλλα θα γινουν μονα τους εφοσον εχεις μεσα sim.

 

Δεν ισχύει πάντα αυτό, εξαρτάται από τον πάροχο το αν θα περιέχονται τα APN στην καρτα sim. Αν το csc όμως είναι σωστό θα είναι και τα APN έτοιμα...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει πάντα αυτό, εξαρτάται από τον πάροχο το αν θα περιέχονται τα APN στην καρτα sim. Αν το csc όμως είναι σωστό θα είναι και τα APN έτοιμα...

Καλημερα. Μιλας για σημερα ή για παλιοτερα; Τα τελευταια 3 χρονια οσες συσκευες πηρα(εισαγωγης) σε καμια δεν χρειαστηκε να κανω χειροκινητη ρυθμιση. Ειδικοτερα για το S3 για το οποιο ρωτησε ο φιλος ειδα οτι ισχυει το ιδιο μιας και το πηρα και εγω πριν λιγο καιρο απο το ιδιο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μιλας για σημερα ή για παλιοτερα; Τα τελευταια 3 χρονια οσες συσκευες πηρα(εισαγωγης) σε καμια δεν χρειαστηκε να κανω χειροκινητη ρυθμιση. Ειδικοτερα για το S3 για το οποιο ρωτησε ο φιλος ειδα οτι ισχυει το ιδιο μιας και το πηρα και εγω πριν λιγο καιρο απο το ιδιο καταστημα.

 

Μιλάω για τώρα, και επαναλαμβάνω δεν ισχύει για όλους... Η δικιά μου κάρτα π.χ vodafone pay as you go δεν έχει ρυθμίσεις μέσα. Και το έχω δει και σε πολλούς παρόχους άλλων χωρών.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μιλας για σημερα ή για παλιοτερα; Τα τελευταια 3 χρονια οσες συσκευες πηρα(εισαγωγης) σε καμια δεν χρειαστηκε να κανω χειροκινητη ρυθμιση. Ειδικοτερα για το S3 για το οποιο ρωτησε ο φιλος ειδα οτι ισχυει το ιδιο μιας και το πηρα και εγω πριν λιγο καιρο απο το ιδιο καταστημα.

 

Η κάρτα μου ειναι παλιά. Δεν Έχει ρυθμίσεις για apn. Απλά αν το csc ειναι για Γερμανία ρωταω αν θα γνωρίζει τα Ελληνικά apn cosmote. Σε Λίγο θα το έχω. Το φέρνει η courier. Καλή χρονια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...