Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hard reset κανεις οπςσδηποτε μετα αμα θες κανεις κ πριν...το ιδιο ειναι η με ota h kies..εγω την εβαλα με odin...

 

hard reset με κωδικο η επναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει λεγαμε και διαβαζαμε διάφορα, αλλά απ'ο,τι βλέπω η κοσμοτε έβγαλε την τελευταια εκδοση ακόμα και σε σχέση με αλλες χώρες Γαλλία κτλ
Link to comment
Share on other sites

hard reset με κωδικο η επναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ;

Ο κωδικός δεν δουλεύει πλέον .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αρα με επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ε Μιχαλη ;

Ναι ,πάρε ενα backup πρώτα αυτά που θελεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ok μιχαλη το εκανα εχθες ... σε ευχαριστω παντως ....

 

Εκανα την εγκατασταση και πηγαν ολα καλα.οταν πηγα να κανω επαναφορα backup απο το kies μου ζητησε να το αναβαθμισω στο 3 το εκανα και αυτο και μου αναγνωρισε αμεσως το τηλ ομως οταν ζητησα να επαφερει το backup εκανε εκει τα "δικα" του και μετα επανεκκινηθηκε το κινητο μονο του.Ελα ομως που δεν βρηκα μετα την επανεκκινηση τπτ.Εκανα για αλλη μια φορα επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.οτα εβαλα το λογαριασμο μου σε google και samsung account το google play μου αρχισε να μου κατεβαζει ολες τις εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει με την 4.1.2.Για επαφες δεν ανησυχω γιατι τις εχω συγχρονισει με gmail.Θα το δουλεψω και θα σας αναερω οτι δω.καλες εγκαταστασεις και καλο λιωσιμο.Byezzzz.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση και απο εκει που εκανε καποια πραγματα σωστα, εστω με αργους ρυθμους το κινητο, πλεον δεν λειτουργει ουτε σαν τηλεφωνο!

μπραβο σαμσουνγκ παει και χειροτερα!εχω χασει το μετρημα απο το ποσες φορες εχω κανει restart απο κολλημα σε λιγες ωρες.ακομα και τωρα που γραφω το σχολιο με πηρε καποιος τηλ και με το που εκλεισε το κιν κολλησε η οθονη παλι

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση με την καινουργια ρομ οταν πατατε το κουμπι επιστροφης σας βαζει την πλαινη μπαρα που ειχε με την 4.1.2 ; εμενα οχι παντως.

 

ακυρο το βρηκα ειναι τα πολλαπλα παραθυρα .το βρηκα στις ρυθμισεις - εμφανιση.

Edited by MCGITYS
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έκανε κανονικά συγχρονισμό το Κιες με το Outlook με τα την αναβάθμισή . Έχει μια επιλογή που πρέπει να μαρκάρεις για να γίνει .

 

Σε ποια επιλογή που πρέπει να μαρκάρω αναφέρεσαι; Αν εννοείς τις επιλογές των Επαφών, Προγράμματος και Εκκρεμών Εργασιών, ασφαλώς και τις επιλέγω και εγώ. Όμως για κάποιο λόγο δεν "βλέπει" όλους τους φακέλους στα αντίστοιχα πεδία. Εσύ ποια επιλογή εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ κινητο της γυναικας μου jimis4111, μαπα ακομα και μετα απο reset κλπ. Ανεξηγητα υψηλη καταναλωση μπαταριας και αρκετα παγωματα. Παμε για downgrade...
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο να διαβάζω ότι σε μερικούς δεν παίζει σωστά με την 4.3.

Προσωπικά, έχοντας βάλει αρχικά την MK6 και έπειτα την ML2 (όχι της Cosmote), με hard reset πριν και μετά κάθε εγκατάσταση, έχω στα χέρια ένα πολύ καλύτερο τηλέφωνο από κάθε άποψη σε σχέση με τις 4.1.2 ROMs.

Σε κάποια σημεία είναι το ίδιο με πριν, σε κάποια απλά βελτιωμένο και σε κάποια αρκετά.

Έλεγα να το πουλήσω να πάρω ένα από τα τρέχοντα μοντέλα, αλλά πλέον, δεν έχω πρόβλημα να περιμένω τη νέα γενιά συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Η 4.3 της Cosmote πάει πολύ καλά. Βέβαια μόλις το έχω στήσει, αλλά καμία σχέση με αυτά που διάβαζα για τις άλλες 4.3. Ένα μείον που είδα στα γρήγορα είναι ότι έχουν βγάλει τον κάδο από τα μηνύματα και πρέπει να τα σβήνεις ένα ένα. Πάντως είναι πολύ παραμετροποιήσιμη!
Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ κινητο της γυναικας μου jimis4111, μαπα ακομα και μετα απο reset κλπ. Ανεξηγητα υψηλη καταναλωση μπαταριας και αρκετα παγωματα. Παμε για downgrade...

 

σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση να εισαι καλα......

απλα ειναι μπερδεμενα τα πραγματα, ασ το σκεφτοθμε λιγακι πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια επιλογή που πρέπει να μαρκάρω αναφέρεσαι; Αν εννοείς τις επιλογές των Επαφών, Προγράμματος και Εκκρεμών Εργασιών, ασφαλώς και τις επιλέγω και εγώ. Όμως για κάποιο λόγο δεν "βλέπει" όλους τους φακέλους στα αντίστοιχα πεδία. Εσύ ποια επιλογή εννοείς;

Εγώ μάρκαρα την επιλογή, Επαφές , ημερολόγιο κλ[ που ορίζεις την διαδρομή που θα ακολουθήσει . Είναι η δεύτερή επιλογή που έχει σε όλα τα πεδία .

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο στοκ κινητο της γυναικας μου jimis4111, μαπα ακομα και μετα απο reset κλπ. Ανεξηγητα υψηλη καταναλωση μπαταριας και αρκετα παγωματα. Παμε για downgrade...

Μετά την εγκατάστασής της αρχικής 4.3 και την εγκατάστασή της νέα 4.3 είχα υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας. Στα πλαίσια της εγγύησης το πήγα για έλεγχο της μπαταρίας και του φορτιστή . Τελικά μου έκαναν αναβάθμισή όπως μου είπαν (την ίδια ΡΟΜ με αυτή που φορούσα) και τελικά άλλαξε το τηλ στο θέμα μπαταρίας αυξάνοντας την διάρκεια με την ίδια χρήση 60%.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με 4.3 mk6 σε xef βλέπω

1)σχεδόν ίδια διαχείρηση ram

2)καλύτερα χρώματα

3)λιγότερα lags

4)αισθητά καλύτερος stock browser

5)αρκετά καλύτερος dialer

6)χειρότερη μπαταρία

 

όλα τα παραπάνω σε σύγκριση με 4.1.2 mg4 stock unrooted

πριν και μετά την 4.3 factory reset/wipe cache

 

προσωπικό συμπέρασμα ύστερα από 3 μέρες περίπου με 4.3 : αρκετά ικανοποιημένος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα θεμα με το s3 τησ κοπελας μ.χθες τησ ηρθε η 4,3 και σημερα που το συνδεσα με το pc να του την κανω,ενω βρισκει στην αρχεη το κινητο και ξεκιναει να κατεβαζει την ενημερωση,οταν τελειωνει το κατεβασμα βαζει το κινητο σε downloading mode και μ λεει δεν βρισκει το pc το κινητο..τι παιζει??ξερει κανεισ?

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα θεμα με το s3 τησ κοπελας μ.χθες τησ ηρθε η 4,3 και σημερα που το συνδεσα με το pc να του την κανω,ενω βρισκει στην αρχεη το κινητο και ξεκιναει να κατεβαζει την ενημερωση,οταν τελειωνει το κατεβασμα βαζει το κινητο σε downloading mode και μ λεει δεν βρισκει το pc το κινητο..τι παιζει??ξερει κανεισ?

 

Κλείσε antivirus/firewall ,κανε reinstall το kies και δοκίμασε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα θεμα με το s3 τησ κοπελας μ.χθες τησ ηρθε η 4,3 και σημερα που το συνδεσα με το pc να του την κανω,ενω βρισκει στην αρχεη το κινητο και ξεκιναει να κατεβαζει την ενημερωση,οταν τελειωνει το κατεβασμα βαζει το κινητο σε downloading mode και μ λεει δεν βρισκει το pc το κινητο..τι παιζει??ξερει κανεισ?

 

 

Απεγκατέστησε το kies τελείως και κατέβασε και εγκατέστησε το kies 3 .. το απλό kies δεν μπορεί να συνδεθεί με το κινητό μετά την αναβάθμιση σε android 4.3 .. Άρα πιθανώς να είναι εκεί το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με 4.3 mk6 σε xef βλέπω

1)σχεδόν ίδια διαχείρηση ram

2)καλύτερα χρώματα

3)λιγότερα lags

4)αισθητά καλύτερος stock browser

5)αρκετά καλύτερος dialer

6)χειρότερη μπαταρία

 

όλα τα παραπάνω σε σύγκριση με 4.1.2 mg4 stock unrooted

πριν και μετά την 4.3 factory reset/wipe cache

 

προσωπικό συμπέρασμα ύστερα από 3 μέρες περίπου με 4.3 : αρκετά ικανοποιημένος!

Έτσι φίλε....

 

Μακράν χειρότερη μπαταρία και το χειρότερο απ'ολα είναι οτι θέλει για να ξυπνήσει τουλάχιστον 2 δευτερόλεπτα. Εννοείται πως έγινε "καθαρη" εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρν απο 7 μέρες εκανα αναβάθμιση , μέσω ΟΤΑ, στην 4.3.

Δεν έκανα Factory reset, ουτε πριν ουτε μετά.

 

Ολα καλά, κανένα πρόβλημα, η δε μπαταρία με την χρηση που κάνω,

απο Μαξιμουμ σε 1,5 μέρα, ξεπέρασε τις 3 !!!!!

 

Το μόνο που παρατηρώ είναι οτι η χρήση της μνήμης, ξεπερνάει τα 600Μβ.

Αυτό βέβαια μπορεί να οφείλεται στο οτι δεν έκανα Factory reset.

 

Το Τ/Φ πετάει, οποτε δεν το πειράζω.

Με πάνω απο 200 εφαρμογές, δεν θέλω να κάνω Factory reset.

 

Αγορασμένο απο Vodafone στην Γερμανία, Χωρίς επιδότηση.

Φοράει τώρα την XXUGML2.

Edited by intech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρν απο 7 μέρες εκανα αναβάθμιση , μέσω ΟΤΑ, στην 4.3.

Δεν έκανα Factory reset, ουτε πριν ουτε μετά.

 

Ολα καλά, κανένα πρόβλημα, η δε μπαταρία με την χρηση που κάνω,

απο Μαξιμουμ σε 1,5 μέρα, ξεπέρασε τις 3 !!!!!

 

Το μόνο που παρατηρώ είναι οτι η χρήση της μνήμης, ξεπερνάει τα 600Μβ.

Αυτό βέβαια μπορεί να οφείλεται στο οτι δεν έκανα Factory reset.

 

Το Τ/Φ πετάει, οποτε δεν το πειράζω.

Με πάνω απο 200 εφαρμογές, δεν θέλω να κάνω Factory reset.

 

Αγορασμένο απο Vodafone στην Γερμανία, Χωρίς επιδότηση.

Φοράει τώρα την XXUGML2.

 

Δηλαδη το δικό σου δεν αργεί να ξυπνήσει με το πάτημα του κουμπιού;;

Οσο για την μπαταρία απο 1,5 σε 3 ημέρες νομίζω πως είναι λιγάκι υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το δικό σου δεν αργεί να ξυπνήσει με το πάτημα του κουμπιού;;

Οσο για την μπαταρία απο 1,5 σε 3 ημέρες νομίζω πως είναι λιγάκι υπερβολικό.

 

Οχι "ξυπναει" αμέσως.

 

Οσο για την μπαταρια, απλά ετσι είναι.

πχ. τωρα με βαρειά χρήση (οχι παιχνιδια..) ειναι 59% 23 ώρες.

Wifi gps κλπ ανοιχτά, 2 ωρες συνομιλία Skype. 3 ωρες facebook.

 

Δεν εχω κανένα λόγο να τα αναφέρω, απλα το οτι η XXUGML2, είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι "ξυπναει" αμέσως.

 

Οσο για την μπαταρια, απλά ετσι είναι.

πχ. τωρα με βαρειά χρήση (οχι παιχνιδια..) ειναι 59% 23 ώρες.

Wifi gps κλπ ανοιχτά, 2 ωρες συνομιλία Skype. 3 ωρες facebook.

 

Δεν εχω κανένα λόγο να τα αναφέρω, απλα το οτι η XXUGML2, είναι οκ.

 

Μπας και φοράς άλλη μπαταρία?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρότι δεν φοράω επίσημο firmware αλλά custom βασισμένο σε αυτό, δεν έχω δεί κανένα σημείο στη λειτουργία του κινητού που να μην είναι τουλάχιστον το ίδιο καλό με την 4.3. Μάλιστα με λίγο πείραγμα (omega rom + boeffla kernel) η διαφορά έχει εκτοξευθεί.

Η μπαταρία κρατάει πάνω από το διπλάσιο από ότι πριν. Με stock kernel η διαφορά ήταν +33% (από 30 ώρες σε 40). Με boeffla ξεπερνά εύκολα τις 2+ μέρες. Πάντα με την ίδια χρήση η πρόβλεψη (estimate) του battery monitor widget pro είναι πάνω από 60 ώρες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...