Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην 4.3 γινεται ροοτ; και αν ναι πως αν γινεται να μου πει καποιος! με την εφαρμογη farmaroot μπορει να γινει παλι;;

 

Γινεται οπως και στην 4.1.2 με odin και autoroot :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά παρασύρθηκα και εγώ από τις δηλώσεις για ασφαλή μετάβαση στην έκδοση 4.3 του Android και προσώρησα στην αναβάθμιση (μέσω Kies) στο κινητό μου Galaxy S3.

 

Ενώ δεν έχω προλάβει να δω πολλά στο κινητό ακόμα, μου ζητά να επανασυ΄νδέσω το καλώδιο μετά την επανεκκίνηση της συσκευής. Εκεί λαμβάνω μήνυμα για υποχρεωτική αναβάθμιση του Kies από 2.6 σε 3.0 μετά την εφαρμογή της 4.3. Καθώς για εμένα είναι κρίσιμο να έχω συγχρονισμένα δύο τηλέφωνα μέσω του Outlook (ένα iphone και ένα Galaxy S3), προχώρησα και στην αναβάθμιση του Kies σε έκδοση 3.0.

Τι το ήθελα...; Πλέον δεν μπορεί να γίνει καθόλου συγχρονισμός ενώ η συσκευή συνδέεται κανονικά. Μάλιστα, δεν το Kies δεν είναι σε θέση να "δει" όλους τους φακέλους επαφών ή προγράμματος, παρά μόνο τον κεντρικό (είχα και iCloud φάκελο για επαφές και πρόγραμμα). Η αναβάαθμιση λοιπόν μου έδωσε ένα λειτουργικό μεν κινητό αλλά που δεν μπορεί να συγχρονιστεί λόγω κακής αναβάθμισης του Kies. Επιεεικώς απαράδεκτο γιατί όπως είδα στο διαδίκτυο είναι γνωστό πρόβλημα απότον Νοέμβριο ενώ η Samsung δεν προειδοποιεί εμάς τους χρήστες για αυτό το προβληματικό κομμάτι της αναβάθμισής της. Έχει βρει κάποιος κάποια λύση;

 

Έχει δοκιμάσει κανείς συγχρονισμό μέσω Kies 3?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με την ενημερωση για τα κινητα απο Γαλλια?? Ελεος δηλαδη!!!!

 

καλημερα φιλε σε καταλαβαινω τα ιδια και εγω.Την XEF εχεις και εσυ ; Κανε υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς συγχρονισμό μέσω Kies 3?

 

Μετά την αναβάθμιση σε 4.3 και την υποχρεωτική αναβάθμιση του Kies σε 3 και εμένα δεν κάνει με τίποτα συγχρονισμό, ούτε backup... Κολάνε όλα και κλείνει το kies.... Τραγικοί...:mad:

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε σε καταλαβαινω τα ιδια και εγω.Την XEF εχεις και εσυ ; Κανε υπομονη.

 

Και εγώ περιμένω παιδιά αλλά μην κάνετε έτσι. Εγώ προσωπικά δεν θα την βάλω. Δεν βρίσκω λόγο. Μια χαρά με την 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάει για 4.4.2 κατευθείαν!

Αστειεύομαι βέβαια! (αν και μπορεί να μας κάνει την χάρη σε 3-4 μήνες να το αναβαθμίσει)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες ποια η γνώμη σας; Βελτίωσε την εμπειρία χρήσης η 4.3 ή το έκανε ποιο βαρύ; Αν θέλει κάποιος ας γράψει τα +-.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες ποια η γνώμη σας; Βελτίωσε την εμπειρία χρήσης η 4.3 ή το έκανε ποιο βαρύ; Αν θέλει κάποιος ας γράψει τα +-.

 

Σε μένα και πιό γρήγορο έγινε και καλύτερη μπαταρία έχει. Πάντως θα πρέπει να γίνει καθαρή εγκατάσταση ή αφού την κάνετε να το βάλετε να κάνει ένα factory reset.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε σε καταλαβαινω τα ιδια και εγω.Την XEF εχεις και εσυ ; Κανε υπομονη.

 

XEF εχω και εγω ναι..3 μερες τωρα δεν εχουν βγαλει εστω μια ενημερωση.. Η τελευταια που εβγαλαν ηταν η Αργεντινικη..

Edited by jimaras29391
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα και πιό γρήγορο έγινε και καλύτερη μπαταρία έχει. Πάντως θα πρέπει να γίνει καθαρή εγκατάσταση ή αφού την κάνετε να το βάλετε να κάνει ένα factory reset.

 

οντως χρειαζεται καθαρη εγκατασταση.το κινητο πεταει και το gps παει σφαιρα!!!ισως με καθαρη εγκαταση να μην κολλαει και το kies 3 οπως κανει σε καποιους.προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με το kies.

Link to comment
Share on other sites

την ειδα στο κινητο ενος παιδιου.ηταν πιο γρηγορη και ειχε αλλαγμενα καποια εικονιδια και κατι μικροαλλαγες στην μπαρα ειδοποιησεων.δεν το πολυεψαξα.περιμενω να την παραλαβω πως και πως για γαλλικο,μου αρεσε αρκετα σε σχεση με την 4.1.2.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες ποια η γνώμη σας; Βελτίωσε την εμπειρία χρήσης η 4.3 ή το έκανε ποιο βαρύ; Αν θέλει κάποιος ας γράψει τα +-.

 

Εγω φορουσα την αρχικη εκδοση της 4.3 και ειχα απειρα προβληματα.Απο χθες που περασα την 4.3 της cosmote με factory reset πριν και μετα την εγκατασταση το κινητο πεταει!!!!!

 

Ειναι πιο γρηγορο απο οτι ηταν με την 4.1.2 και η μπαταρια μου φαινεται οτι διαρκει και περισσοτερο ελαφρος.

 

Κανενα προβλημα με kies 3.

Φιλος μου που εκανε αναβαθμιση OTA σε 4.3 το κινητο του υποφερει και σερνεται επισης.Του συστησα να κανει factory reset για να κατσει σωστα και εαν δεν λυθει το προβλημα του τοτε θα την ξαναπερασουμε κανοντας εγκατασταση απο την αρχη.

 

Γενικα ομως μην την φοβασται αρκει να κανετε οτι λεει ο οδηγος της πρωτης σελιδας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το κινητο μου ειναι γαλλικο περασα μονος μου την ελβετικη ρομ και προσπαθησα να περασω και το csc αλλα μου λεει λαθος imei(355.....120/01) το γραφω μαζι με το 01?η παυλα πως μπαινει την καθετη ενοοω!επισης πατησα *#1234# και μου εβγαλε csc i9300AUTGML1 μηπως ειναι οκ η επρεπε να γραφει ML2 οπως αυτη που εγραψα?εχω κανει εγκατασταση μεσω odin μηπως στην 4,3 περνιεται μονο του το csc?

 

καποιος, καπου, καποτε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

XEF εχω και εγω ναι..3 μερες τωρα δεν εχουν βγαλει εστω μια ενημερωση.. Η τελευταια που εβγαλαν ηταν η Αργεντινικη..

 

περασε την μεσω odin και μην περιμενεις τσαμπα!AUT ML2 factory reset πριν και μετα και παει σφαιρα,

αν και της cosmote η ιδια ειναι!

Link to comment
Share on other sites

ήρθε σε XEF ΟΤΑ μόλις τώρα την κατεβάζω...

συνοψίζοντας προτείνετε factory reset πριν και μετά την 4.3 σωστα??

Link to comment
Share on other sites

ήρθε σε XEF ΟΤΑ μόλις τώρα την κατεβάζω...

συνοψίζοντας προτείνετε factory reset πριν και μετά την 4.3 σωστα??

 

Εμενα δεν μου την εβγαλε σε OTA και την περναω μεσω Kies.. Αυτο που με απασχολει ειναι οτι το build ειναι του Νοεμβριου.. Ελπιζω να μην κολλαει..

 

P.S. Η ενημερωση ειναι οντως 445.57 MB?? Γιατι της αδερφης μου ηταν κοντα στα 900..

Edited by jimaras29391
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου την εβγαλε σε OTA και την περναω μεσω Kies.. Αυτο που με απασχολει ειναι οτι το build ειναι του Νοεμβριου.. Ελπιζω να μην κολλαει..

 

Είναι η ΜΚ6 δηλαδή 2 εκδόσεις πίσω αλλά την είχα και είναι καλή μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα wide data/factory reset και wipe cache πριν την εγκατάσταση και θα κάνω και τα ίδια και μετά σωστα??

χρειάζεται και wipe dalvik cache??

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς συγχρονισμό μέσω Kies 3?

 

Σε εμένα έκανε κανονικά συγχρονισμό το Κιες με το Outlook με τα την αναβάθμισή . Έχει μια επιλογή που πρέπει να μαρκάρεις για να γίνει .

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βγηκε και η αναβαθμιση για xef .. :) ας πει καποιος που την εβαλε πως παει ...

Update..

εβαλα την 4.3 xef και την βλεπω παει Normal ... μια μικρη διαφορα φαινεται πιο γρηγορη! Οσο για την μπαταρια θα φανει τις επομενες μερες ...

Edited by kostaras7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, μια ερωτηση : καλυτερα να γινει αναβαθμιση στην XEF μεσω OTA η μεσω KIES και μετα την αναβαθμιση καλυτερα hard reset η οχι ; Περιμενω απαντησεις .
Link to comment
Share on other sites

εγώ σε xef με 4.3 mk6 βλέπω προς το παρών

1)καλύτερα χρώματα στην οθόνη

2)άμεση απόκριση του dialer (καμία σχέση με πριν)

 

γενικές εντυπώσεις καλές μέχρι στιγμής αλλά όχι κάτι τρομερό σε σχέση με την 4.1.2 :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ σε xef με 4.3 mk6 βλέπω προς το παρών

1)καλύτερα χρώματα στην οθόνη

2)άμεση απόκριση του dialer (καμία σχέση με πριν)

 

γενικές εντυπώσεις καλές μέχρι στιγμής αλλά όχι κάτι τρομερό σε σχέση με την 4.1.2 :)

 

μπες εδω http://www.sammobile.com/firmwares// και δες, αυτη που εχεις εσυ θα εχουν και οι υπολοιποι ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, μια ερωτηση : καλυτερα να γινει αναβαθμιση στην XEF μεσω OTA η μεσω KIES και μετα την αναβαθμιση καλυτερα hard reset η οχι ; Περιμενω απαντησεις .

hard reset κανεις οπςσδηποτε μετα αμα θες κανεις κ πριν...το ιδιο ειναι η με ota h kies..εγω την εβαλα με odin...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...