Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω ρε παιδιά. Ίσως να έχουν κάποιο πρόβλημα οι συσκευές μας και να βλέπουμε αλλά με την 4.3.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να πω ρε παιδιά. Ίσως να έχουν κάποιο πρόβλημα οι συσκευές μας και να βλέπουμε αλλά με την 4.3.

 

Παίζουν τεράστιο ρόλο και τα προγράμματα, ποιότητα σήματος και γενικά η χρήση του κινητού. Εγώ είμαι άλλος ένας πολύ ευχαριστημενος χρήστης

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν τεράστιο ρόλο και τα προγράμματα, ποιότητα σήματος και γενικά η χρήση του κινητού. Εγώ είμαι άλλος ένας πολύ ευχαριστημενος χρήστης

 

Kαι εγω εχω το S3 με XXUGML2. Ειμαι αρκετα ικανοποιημένος εν σχεσει με την 4.1.2 που ημουν.Η μπαταρια κραταει σαφως περισσοτερο με την ιδια χρηση πανω κατω,η εγκατασταση εγινε με reset πριν κ μετα."Ξυπνημα" όπως λεει ο φιλος ποιο πανω,σε μενα αμεσο,μνημη ναι πανω από το 60% σχεδόν παντα,χρησιμοποιω το clean master καπου καπου κ την ριχνω.Σε γενικες γραμμες η 4.3 είναι ανωτερη από την 4.1.2 κατά την προσωπικη μου αποψη παντα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω εχω το S3 με XXUGML2. Ειμαι αρκετα ικανοποιημένος εν σχεσει με την 4.1.2 που ημουν.Η μπαταρια κραταει σαφως περισσοτερο με την ιδια χρηση πανω κατω,η εγκατασταση εγινε με reset πριν κ μετα."Ξυπνημα" όπως λεει ο φιλος ποιο πανω,σε μενα αμεσο,μνημη ναι πανω από το 60% σχεδόν παντα,χρησιμοποιω το clean master καπου καπου κ την ριχνω.Σε γενικες γραμμες η 4.3 είναι ανωτερη από την 4.1.2 κατά την προσωπικη μου αποψη παντα.

Εγώ φίλε έχω την XXUGMK6. Λες να παίζει ρόλο αυτό. Δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε έχω την XXUGMK6. Λες να παίζει ρόλο αυτό. Δεν νομίζω.

 

Βαλε την Ελβετικη που εχω κ γω και δοκιμασε την.Να σημειωσω,για οποιον ενδιαφέρεται,οτι όλα οσα εγραψα ποιο πανω ,είμαι unroot.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με mk6 αισθητά χειρότερη μπαταρία και όπως λέει και ο sofo αργεί να "ξυπνήσει" ....

τωρα με ml2 ίσως να είναι καλύτερα τα πράγματα. είδωμεν

Link to comment
Share on other sites

μια αστεια ερώτηση παιδιά αλλα μεγάλης σημασιας για εμενα. ΜΕτα την αναβάθμησ ησε 4,3 χαθηκε το πληκτρολογιο QWERTY που χρησιμοποιουσα και εχει μια ******* που δεν με βολευει καθολου. Πως το αλλαζω ; Έψαξα παντου μέσα στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα θεμα με το s3 τησ κοπελας μ.χθες τησ ηρθε η 4,3 και σημερα που το συνδεσα με το pc να του την κανω,ενω βρισκει στην αρχεη το κινητο και ξεκιναει να κατεβαζει την ενημερωση,οταν τελειωνει το κατεβασμα βαζει το κινητο σε downloading mode και μ λεει δεν βρισκει το pc το κινητο..τι παιζει??ξερει κανεισ?

 

Τελικα πως το ελυσες το προβκημα;; το ιδιο θεμα σχεδόν εχει και φιλος μου με Γαλλικο.καναμε σχεδον τα παντα εκτος απο ρεσετ και στα μισα της αναβαθμισης δεν του αναγνωρίζει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την τελευταία omega 4.3 και θέλω να περάσω την τελευταία επίσημη Ελληνική.

Χρειάζεται οπωσδήποτε πρώτα triangle away και μετά φλασάρισμα την επίσημη για να μηδενίσει ο counter,αλλιώς θα βγάζει το θαυμαστικό κατά το άνοιγμα;

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με mk6 αισθητά χειρότερη μπαταρία και όπως λέει και ο sofo αργεί να "ξυπνήσει" ....

τωρα με ml2 ίσως να είναι καλύτερα τα πράγματα. είδωμεν

 

Το πρόβλημα με την κατανάλωση συνεχίζει αν και το σκίζω λίγο το τηλέφωνο.

Τώρα με το "ξύπνημα" βρήκα λύση που προς το παρόν δουλεύει. Αφαίρεσα το εφέ στην οθόνη κλειδώματος και επίσης αφαίρεσα και την επιλογή στις ρυθμίσεις για προχωρημένους του wifi "Να επιτρ. πάντα η σάρωση".

Για δοκίμασε και πες...

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την τελευταία omega 4.3 και θέλω να περάσω την τελευταία επίσημη Ελληνική.

Χρειάζεται οπωσδήποτε πρώτα triangle away και μετά φλασάρισμα την επίσημη για να μηδενίσει ο counter,αλλιώς θα βγάζει το θαυμαστικό κατά το άνοιγμα;

 

Το θέμα δεν ειναι το θαυμαστικό αλλά ότι θα είσαι εκτός εγγύησης αν δεν μηδενίσεις και δεν γίνουν όλα official .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μια αστεια ερώτηση παιδιά αλλα μεγάλης σημασιας για εμενα. ΜΕτα την αναβάθμησ ησε 4,3 χαθηκε το πληκτρολογιο QWERTY που χρησιμοποιουσα και εχει μια ******* που δεν με βολευει καθολου. Πως το αλλαζω ; Έψαξα παντου μέσα στο κινητο

 

Την ίδια ερώτηση την έχουν κάνει και άλλη, αλλά δεν έχω δει κάποια απάντηση.

Δεν με βολεύει ούτε εμένα και ούτε το έχω βρει πουθενά.

Μάλλον δεν υπάρχει ποια.

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας το πει να μη το ψάχνουμε άδικα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση: αν κάνω factory reset θα χαθούν οι επαφές και οι φωτογραφίες/video ή και κάτι άλλο ?

 

Θα χαθούν επαφές, μηνύματα, ιστορικό κλήσεων, εφαρμογές-δεδομένα εφαρμογών και ρυθμίσεις τηλεφώνου. Δεν θα χαθούν αρχεία της εσωτερικής και της sd μνήμης (εικόνες κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν ειναι το θαυμαστικό αλλά ότι θα είσαι εκτός εγγύησης αν δεν μηδενίσεις και δεν γίνουν όλα official .

Οκ,αλλά επειδή δεν θυμάμαι ποια επίσημη ρομ είχε το τηλέφωνο,υπάρχει περίπτωση να το βρω με κάποιο τρόπο,ή απλά να περάσω οποιαδήποτε επίσημη;

Link to comment
Share on other sites

Οκ,αλλά επειδή δεν θυμάμαι ποια επίσημη ρομ είχε το τηλέφωνο,υπάρχει περίπτωση να το βρω με κάποιο τρόπο,ή απλά να περάσω οποιαδήποτε επίσημη;

Κανε αυτα τα βήματα ή επικοινώνησε με την samsung .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αυτό διάβαζα!

Γαλλικό είναι,θα πάρω ένα back up τα αρχεία μου και θα προσπαθήσω μέσω αυρής της διαδικασίας να του περάσω επίσημη.

Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα,ευχαριστώ Μιχάλη.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ερώτηση την έχουν κάνει και άλλη, αλλά δεν έχω δει κάποια απάντηση.

Δεν με βολεύει ούτε εμένα και ούτε το έχω βρει πουθενά.

Μάλλον δεν υπάρχει ποια.

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας το πει να μη το ψάχνουμε άδικα.

τι διάλο κανεις; Ούτε εγω χρησιμοποιώ πλεόν τα sms αλλά όταν παω να στειλω 1 μου βγάζει την πίστη .... Κανένας που να ξέρει πως επανερχετει το πληκτρολόγιο qwerty ; Δεν είναι ντροπη μιλήστε :O

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε βρε παιδιά; Το querty υπήρχε πάντα, τόσο με την 4.1.2, όσο και με την 4.3. Δεν εξαφανίστηκε ποτέ.... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε βρε παιδιά; Το qwerty υπήρχε πάντα, τόσο με την 4.1.2, όσο και με την 4.3. Δεν εξαφανίστηκε ποτέ.... :worry:

 

Όχι το qwerty. Το πληκτρολόγιο 3x4 που είναι ?

 

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια!

Έχω ελληνικό S3. Είχα κάνει την αναβάθμιση σε 4.3 πριν λιγες μέρες μεσω kies3 και αντιμετώπιζα προβλήματα με το vitamio και το mireo gps. Πήρα 2 backup και του έκανα reset. Τώρα όλα πάνε ρολόι. Tο backup restore δουλεύει σχεδόν όλο, όμως δεν μου περνάει τα bookmarks [μικρό κακό] αλλά και κανένα backup προγράμματος [ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ]. Ούτε μεμονωμένα το κάθε πρόγραμμα. Έχω φρικάρει και δεν ξέρω αν έχω λύση εκτός του downgrade [κι αν δουλέψει], το κινητό είναι φορτωμένο με απαραίτητα δεδομένα μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια!

Έχω ελληνικό S3. Είχα κάνει την αναβάθμιση σε 4.3 πριν λιγες μέρες μεσω kies3 και αντιμετώπιζα προβλήματα με το vitamio και το mireo gps. Πήρα 2 backup και του έκανα reset. Τώρα όλα πάνε ρολόι. Tο backup restore δουλεύει σχεδόν όλο, όμως δεν μου περνάει τα bookmarks [μικρό κακό] αλλά και κανένα backup προγράμματος [ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ]. Ούτε μεμονωμένα το κάθε πρόγραμμα. Έχω φρικάρει και δεν ξέρω αν έχω λύση εκτός του downgrade [κι αν δουλέψει], το κινητό είναι φορτωμένο με απαραίτητα δεδομένα μου.

 

Με ποιο πρόγραμμα πήρες backup; αν τα πήρες με κάποια παλιά έκδοση του titanium να ξέρεις ότι δεν δουλεύει και πρέπει να κατεβάσεις την πιο καινούργια έκδοση από το store.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

τι διάλο κανεις; Ούτε εγω χρησιμοποιώ πλεόν τα sms αλλά όταν παω να στειλω 1 μου βγάζει την πίστη .... Κανένας που να ξέρει πως επανερχετει το πληκτρολόγιο qwerty ; Δεν είναι ντροπη μιλήστε :O

 

κατεβασε το go sms και μαζι με το multiling για πληκτρολογιο θα γραφεις 10 μηνυματα το λεπτο αφου το ρυθμισεις βεβαια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...