Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγινε φιλαρακο. Δε βαζω αλλα πως θα κλεινω τελειως τις εφαρμογες να μη τρωνε μπαταρια? 1 μερα το εχω το κιν και τρεχουν οι χαρτες 21 ωρες αν ειδα καλα στο ''Διαχειρηση Εφαρμογων'' μαζι με κατι αλλες εφαρμογες. Πως να τις κλεινω αυτες?

 

Όσες εφαρμογές μπορείς να τις παγώσεις το κάνεις από την διαχείριση εφαρμογών >ολα ,για τις άλλες χρειαζεται root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσες εφαρμογές μπορείς να τις παγώσεις το κάνεις από την διαχείριση εφαρμογών >ολα ,για τις άλλες χρειαζεται root .

Δεν ξερω φιλος :) Τι να σου πω. Βλεπω πολλα και διαφορα τα οποια δεν καταλαβαινω καν τι ειναι. Βλεπω τις εφαρμογες μου αλλα εχει και κατι αλλα τα οποια δεν τα κατεβασω εγω και εχουν σχεσει με το android. Και ειναι πολλα....Να τα κλεισω και αυτα? Ξαναλεω το κιν το εχω μια μερα και ειναι πρωτη φορα σε ανδροιδ. Πονοκεφαλος σκετος....

Edit: Οταν παω να κανω Επιβολη Διακοπης σε μια εφαρμογη με λεει οτι μπορει να προκληθουν σφαλματα...Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλος :) Τι να σου πω. Βλεπω πολλα και διαφορα τα οποια δεν καταλαβαινω καν τι ειναι. Βλεπω τις εφαρμογες μου αλλα εχει και κατι αλλα τα οποια δεν τα κατεβασω εγω και εχουν σχεσει με το android. Και ειναι πολλα....Να τα κλεισω και αυτα? Ξαναλεω το κιν το εχω μια μερα και ειναι πρωτη φορα σε ανδροιδ. Πονοκεφαλος σκετος....

 

Σε μια μερα δεν θα βγάλεις άκρη ,άστα να τρέχουν για τώρα ,δεν θα πάθει τίποτα το τηλέφωνο .Κάτσε διάβασε /μάθε μερικά πράγματα και συνεχίζεις σιγά -σιγά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,προχθες ειχα βαλει την fw αλλης χωρας 4.1.2 στο ace 2,σημερα πηγα να περασω ξανα την 2.3.6

ενω ειχα κανει πριν ρεσετ φακτορυ,εγινε μια χαρα το pass μεσω του οδιν,

μου εχει κολλησει εκει που γραφει samsung galaxy ace 2 gt-i8160,

βγαζω την μπαταρια κανω με τα κουμπια για το φακτορυ και παλι το ιδιο κολλα ξανα..

κανεις βοηθεια;

 

edit: τελικα ξαναβαλα την 4.1.2 και πηρε μπροστα..

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δοκίμασα την 4.2 που κυκλοφορεί, μπορώ να πως πως περισσότερα προβλήματα έχει παρά πλεονεκτήματα. Ας την ετοιμάσουν πρώτα σε επίσημη έκδοση και μετά βλέπουμε.

Το βασικότερο όλων είναι πως ακόμα και με 5 λεπτά πλοήγηση στο internet το τηλέφωνο κυριολεκτικά ψήνει στο πίσω μέρος χαμηλά και όλη η οθόνη δεν αγγίζεται.

Καταναλώνει μπαταρία 30-40% περισσότερο από την 4.1.2 που είχα πριν.

Επίσης έτρωγε κάτι κολλήματα όταν πάταγα το κεντρικό πλήκτρο για να κλείσει την εφαρμογή και να επανέλθει στην home screen.

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά δεν βρίσκω τους drivers για το σ3 μ για να αλλαξο Firmware και δεν έβγαλα άκρη εκι που λει ν τους κατεβάσω στην αρχική σελ. μπροριτε να με πιτε πώς αλιοσ ν το κανο..?? Edited by giannisS2
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά δεν βρίσκω τους drivers για το σ3 μ για να αλλαξο Firmware και δεν έβγαλα άκρη εκι που λει ν τους κατεβάσω στην αρχική σελ. μπροριτε να με πιτε πώς αλιοσ ν το κανο..??

 

Εγκατάστησε το Kies, αφού δε βγάζεις άκρη (όπως γράφει στην αρχική σελίδα). Θα τους βάλει αυτόματα.

 

Επίσης, θα σε παρακαλέσω να μη χρησιμοποιείς γραφή sms, γιατί απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ένταξη συγνώμη δεν το ηχερά . ένταξη ενγκαστιθικε τώρα. τώρα περνάω τα drivers και το διαγράφω..?? Δεν γίνετε γαλάζιο το κουτάκι στο odin τι φταίει.? δεν είχα τετια προβλήματα με το σ2 κουραστικά. Edited by giannisS2
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να περάσω μια νέα ρομ στο κινητό.Έχω διαβάσει τον οδηγό στην πρώτη σελίδα αλλά έχω μια απορία.Θέλω να περάσω στο κινητό ρομ που δεν αναγράφεται στο αρχικό ποστ.Το μόνο που έχω να κάνω είναι να ακολουθήσω τα βήματα του οδηγού και απλά να χρησιμοποιήσω τη ρομ που θέλω ή για να περάσω τη ρομ που θέλω ενδεχομένως να χρειάζεται άλλη διαδικασία για να την περάσω?
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να περάσω μια νέα ρομ στο κινητό.Έχω διαβάσει τον οδηγό στην πρώτη σελίδα αλλά έχω μια απορία.Θέλω να περάσω στο κινητό ρομ που δεν αναγράφεται στο αρχικό ποστ.Το μόνο που έχω να κάνω είναι να ακολουθήσω τα βήματα του οδηγού και απλά να χρησιμοποιήσω τη ρομ που θέλω ή για να περάσω τη ρομ που θέλω ενδεχομένως να χρειάζεται άλλη διαδικασία για να την περάσω?

 

Η διαδικασία είναι η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια απορια παιδια. Εχω την επίσημη 4.1.2. της cosmote και οταν δοκιμάζω check for update μεσα απο την συσκευή μένει απλα στο " checking for update " δεν μου βγαζει οτι δεν υπάρχει αναβάθμιση. Προβλημα στους servers η κατι φταίει στο κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό; πάντως λογικά έχεις την τελευταία της cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Την τελευταία εχω της 22 Δεκεμβρίου και csc COS. Μηπως παιζει ρολο το root ? Αν και δε νομίζω

 

Edit. Το root φταίει τελικά γιατι μετα το ροοταρισμα στο status γράφει modified για τη συσκευή.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευει η υπηρεσια του Kies για αναγνωριση της συσκευης σας απο ποια χωρα προερχεται και τα συναφη?

Εγω που δοκιμασα με κεφαλαια το serial number δεν καταφερα κατι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευει η υπηρεσια του Kies για αναγνωριση της συσκευης σας απο ποια χωρα προερχεται και τα συναφη?

Εγω που δοκιμασα με κεφαλαια το serial number δεν καταφερα κατι.

 

Ουτε μενα δουλευει. Απλα κολλαει ο,τι και να κανω, ακομα και μετα απο reboot.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μενα δουλευει. Απλα κολλαει ο,τι και να κανω, ακομα και μετα απο reboot.

 

Σε μένα δουλεύει κανονικά με τα στοιχεία του note μου, αλλά γενικά το kies από σταθερότητα είναι λίγο άστα να πάνε.. Τηλέφωνο στη Samsung με το ΙΜΕΙ της συσκευής είναι η άλλη λύση..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ποια ειναι η πιο καλη ρομ που εχει βγει για το Σ3 γιατι κανω μια εξυπηρετηση σε ενα φιλο . Απο τι κοιταω η πιο προσφατη ειναι η MF6 και η MG5 . Ποια απο τις δυο προτεινεται ?

 

Ευχαριστω και συγγνωμη αν εχει χιλιοαπαντηθει αλλα προεκυψε ξαφνικα και δεν εχω τον χρονο να ψαξω διεξοδικα το θεμα .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ποια ειναι η πιο καλη ρομ που εχει βγει για το Σ3 γιατι κανω μια εξυπηρετηση σε ενα φιλο . Απο τι κοιταω η πιο προσφατη ειναι η MF6 και η MG5 . Ποια απο τις δυο προτεινεται ?

 

Ευχαριστω και συγγνωμη αν εχει χιλιοαπαντηθει αλλα προεκυψε ξαφνικα και δεν εχω τον χρονο να ψαξω διεξοδικα το θεμα .

 

Δεν είμαι ειδικός στο θέμα, αλλά τι θέλει αυτός; aosp, tw, miui, κάτι αλλο; τι;

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη θέλω μονο μιας και δεν είναι και πολύ σχετικός και νην τον βαλω κατευθείαν σε βαθιά νερά

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παίδες χθες μου έβγαλε νέα αναβάθμιση (Btu-i9300xxemg4) άλλα με αυτά που διαβάζω στο net δεν είμαι σίγουρος αν θα προχωρήσω στην αναβάθμιση. την έχει περάσει κανείς? κάτι λένε για πρόβλημα με το modem και το elf directory...δεν την παλεύω και πολυ με αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις νέες rom που αλλάζουν το efs directory.

 

Πρώτη που εμφάνισε αυτό το "θέμα" ήταν η νεότερη Αγγλική MG4. Όποιος φλάσαρε αυτή την έκδοση, άλλαζε δομή το efs και αν προσπαθούσε να πάει σε παλιότερη ρομ, είχε πρόβλημα με το ΙΜΕΙ. Οι λύσεις ήταν ή να φλασάρει το modem της MG4 στην παλιότερη rom που πέρασε και όλα καλά, ή να επαναφέρει το efs απο το backup που είχε πάρει πρίν την αναβάθμιση σε MG4. Γενικά όμως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη rom. Την έχω αρκετές μέρες και όλα δουλεύουν ρολόι. Απλά το πρόβλημα είναι όταν θες να επιστρέψεις σε πιο παλιά rom.

 

Δεν είναι bug απλά απο εδώ και στο εξής τέτοια δομή θα έχει το efs. Και η νέα Ινδική ρομ MG5 που βγήκε, κάνει το ίδιο με το efs.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα διαθεσει η samsung την εκδοση 4.2.2 για το s3? δεν εννοω να κανω την εγκατασταση με costum rom αλλα με τον κλασικο "νόμιμο" τροπο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα διαθεσει η samsung την εκδοση 4.2.2 για το s3? δεν εννοω να κανω την εγκατασταση με costum rom αλλα με τον κλασικο "νόμιμο" τροπο.

 

Είχαν πει πως θα ξεκινούσε μέσα στον Ιούλιο. Μία βδομάδα πριν, άρχισε να ακούγεται ότι θα πάμε σε 4.3 απευθείας. Ένας Θεός ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει πως θα ξεκινούσε μέσα στον Ιούλιο. Μία βδομάδα πριν, άρχισε να ακούγεται ότι θα πάμε σε 4.3 απευθείας. Ένας Θεός ξέρει..

 

Εννοείται ότι το κάνουν επίτηδες. Πραγματικά, δεν είναι δυνατόν να δυσκολευονται τόσο πολύ πια... Ειδικά όταν το 90% των custom roms στο xda είναι ήδη στην 4.2.2.

 

Καταντάει πολύ εκνευριστικό. Έτσι μου έρχεται να του ρίξω ένα γερό root να ηρεμήσω πια.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...