Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε με ψεκασμο...

τι ακριβως εχει ως θεμα στην τοποθετηση του και την δικια σου απο που την πηρες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mα αμα ειναι πααρα πολυ λεπτη,τοτε ποια προστασια θα δινει;

 

Δεν φθειρεται το πισω καπακι. Τουλαχιστον εμενα αυτο με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ήρθε το προστατευτικό οθόνης ( αυτη εδω ) και προς λύπη μου είδα πως καλύπτει μεν την οθόνη αλλά αφήνει από τρία χιλιοστά σε κάθε πλευρά .

Στη ουσία μένει ακάλυπτο το border της οθόνης μέχρι εκεί που ξεκινά το πλαστικό της θηκης.

Υπάρχει κάποια ζελατίνα που να καλύπτει όλο το γυαλί ;

Υπαρχει,αλλα δεν αρεσει αφου ειναι με ψεκασμο.Εγω,αυτη εχω και ειναι μια χαρα.

 

Yπάρχει και χωρίς ψεκασμό, αλλά είναι κάπως ακριβή:

http://www.spigen.com/samsung-galaxy-s3-screen-protector-steinheil-curved-crystal.html

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και χωρίς ψεκασμό, αλλά είναι κάπως ακριβή:

http://www.spigen.com/samsung-galaxy-s3-screen-protector-steinheil-curved-crystal.html

 

Ναι,αλλα αυτη,που ειναι με ψεκασμο,σαν τη δικη μου δηλαδη,ειναι ακριβοτερη.http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s3/spigen-sgp-samsung-galaxy-s3-screen-protector-steinheil-flex-series.html.

Βλεπω με στεονοχωρια,οτι εβγαλε κι αλλες προστατευτικες μεμβρανες,καλυτερες,αλλα τωρα,την κολλησα,και αυτο ηταν.

Οσον αφορα στο παιδι πιο πανω,που ρωταει,εγω την πηγα σε ενα φιλο,που η δουλεια του,ειναι να βαζει μεμβρανες στα αυτοκινητα,κι αυτος την κολλησε μια κι εξω,αφου πρωτα βγαλαμε καπακι-μπαταρια,για παν ενδεχομενο,και ψεκασε μεμβρανη,αλλα και χερια.Κοιτας και στo youtube,αμα θελεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και χωρίς ψεκασμό, αλλά είναι κάπως ακριβή:

http://www.spigen.com/samsung-galaxy-s3-screen-protector-steinheil-curved-crystal.html

 

Κάποιο ελληνικό κατάστημά την φέρνει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο ελληνικό κατάστημά την φέρνει?

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0691561&catid=100506

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι αυτή... δε νομίζω ότι έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα, βγήκε πολύ πρόσφατα, πρέπει να την παραγγείλεις απ'έξω για την ώρα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το τηλεφωνο γλιστραει σαν σαπουνι και η belkin gel που πηρα κιτρινισε, εχει κανεις να προτεινει καποια θηκη λεπτη ομως να μην δινει εξτρα ογκο απο Ελληνικο μαγαζι? Οτιδηποτε τυπος, σκληρη μαλακη δεν με νοιαζει,αρκει να ειναι εμφανησιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις την flip cover απίστευτη θήκη εμένα με βόλεψε τρομερά

 

Εχω ακουσει πως φθειρεται πολυ γρηγορα. Επισης επειδη ειμαι σχεδον συνεχεια στο αυτοκινητο δεν ξερω αν θα με βολεψει να ανοιγω το μπροστινο φυλλο ηια να απαντησω ας πουμε μια κληση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως φθειρεται πολυ γρηγορα. Επισης επειδη ειμαι σχεδον συνεχεια στο αυτοκινητο δεν ξερω αν θα με βολεψει να ανοιγω το μπροστινο φυλλο ηια να απαντησω ας πουμε μια κληση.

 

Δεν βολεύει πουθενά. Μόνο αν είσαι με κουστούμι σε κανα γραφείο. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτή... δε νομίζω ότι έχει έρθει ακόμα στην Ελλάδα, βγήκε πολύ πρόσφατα, πρέπει να την παραγγείλεις απ'έξω για την ώρα.

 

την παραγγελνεις απο ebay τοτε και εισαι οκ

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Samsung MicroSDHC Card 16GB Class 10 Plus

Samsung MicroSDHC Card 32GB Class 10 Essential

Αν ψάξεις σε ξένα καταστήματα είναι πολύ πιθανό να τις βρεις σε καλύτερες τιμές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει δοκιμάσει κανένας, ηλιακό φορτιστή (solar charger αν το λέω καλά) για το Siii του?

Κοίταξα μια ματιά στο bay μήπως "χτυπήσω" κάποιο (..μου χρειάστηκε "μερικώς" στο φουσκωτό το καλοκαίρι..), αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός όσον αφορά την αξιοπιστία τους για τη καλή λειτουργία της μπαταρίας του κινητού... :confused: :O

 

Επίσης, τι διαφορά -αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει- θα έχει αν αγοράσω charger 1400mAh ή 5000mAh ??

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Για φορτιστη αυτοκινητου,εχετε καταληξει καπου,γιατι δεν θελω να παρω καμια σαβουρα και παθω καμια νίλα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Για φορτιστη αυτοκινητου,εχετε καταληξει καπου,γιατι δεν θελω να παρω καμια σαβουρα και παθω καμια νίλα...

 

Προσπάθησε να βρεις κάποιον γνήσιο της ΝΟΚΙΑ. Έχω ένα 3 χρόνια απ όταν μπήκαν οι mini USB στα smartphones. To Siii είναι το μόνο κινητο που φορτιζει κανονικά (αργά βέβαια) όταν το έχεις να κάνει πλοήγηση και ;κος ταυτόχρονα μουσικη με BT μέσω car στερεό.

Ο ΝΟΚΙΑ το καταφέρνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, τι διαφορά -αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει- θα έχει αν αγοράσω charger 1400mAh ή 5000mAh ??

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας.. ;)

 

Προφανώς με τον charger των 5000 mAh θα μπορέσεις να φορτίσεις πλήρως την μπαταρία των 2100 mAh του S3 τουλάχιστον 2 φορές πριν χρειαστείς να ξαναφορτίσεις τον charger, ενώ με αυτόν των 1400 mAh δεν θα μπορέσεις να φορτίσεις πλήρως το κινητό αν είναι εντελώς άδεια η μπαταρία του αλλά μόνο αν είναι μισοάδεια. Έχε επίσης υπόψη σου ότι τα μεγέθη των chargers είναι ονομαστικά και μπορεί να μην είναι και πραγματικά οπότε η περίπτωση charger κάτω από 2500 mAh μάλλον δεν θα πρέπει να εξετασθεί καν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Για φορτιστη αυτοκινητου,εχετε καταληξει καπου,γιατι δεν θελω να παρω καμια σαβουρα και παθω καμια νίλα...

 

Εγω με εναν της sony μια χαρα κανω την δουλεια μου.Γρηγορος και σωστος ομως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , σκέφτομαι μια γκριζοάσπρη otterbox commuter (παρά τα γυναικεία χέρια μου :P -δυσκολία στα πλήκτρα) θα ταίριαζε τέλεια στο λευκό s3 + είμαι αδέξια όταν τρέχω στα λεωφορεία , οπότε χρειάζομαι αρκετή προστασία ... από που να την παραγγείλω ? Α και για αργότερα ζαχαρώνω μια 64gb 10 class , αλλά δε τα μπορώ όλα μαζί δυστυχώς ...

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=categories&category_id=2277

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=55043

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να βρεις κάποιον γνήσιο της ΝΟΚΙΑ. Έχω ένα 3 χρόνια απ όταν μπήκαν οι mini USB στα smartphones. To Siii είναι το μόνο κινητο που φορτιζει κανονικά (αργά βέβαια) όταν το έχεις να κάνει πλοήγηση και ;κος ταυτόχρονα μουσικη με BT μέσω car στερεό.

Ο ΝΟΚΙΑ το καταφέρνει.

Yπαρχει καποιο μοντελο,ή ολοι ιδιοι ειναι;

Και κατι αλλο.Εχω εναν φορτιστη για το MLS 50SL T&D που ειναι με μινι usb.Κανει για το κινητο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φορτιστη αυτοκινητου να αγορασετε καποιον που να ειναι το output του κοντα στο output του φορτιστη του τηλεφωνου. Αν ειναι μικροτερο το output ειναι λογικο να μην μπορει να φορτισει και να εχει πτωση η μπαταρια σε περιπτωση πλοηγησης .

 

edit: Στο δικο μου τηλεφωνο με εξωτερικη μπαταρια με output 1.5Α και με το navigon η μπαταρια του τηλεφωνου δεν φορτιζει αλλα ουτε και χανετε και μενει σταθερη. Με το igo και την εκδοση που εχω τωρα η μπαταρια του τηλεφωνου φορτιζει με αργο ρυθμο ενω με την προηγουμενη εκδοση του igo φορτιζε με ποιο γρηγορο ρυθμο.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιο μοντελο,ή ολοι ιδιοι ειναι;

Και κατι αλλο.Εχω εναν φορτιστη για το MLS 50SL T&D που ειναι με μινι usb.Κανει για το κινητο;

Θοδωρε κάνει απλά όπως είπε ο φίλος παραπάνω θα πρέπει το output να είναι ίδιο η λίγο μεγαλύτερο μ αυτο που εχει ο official φορτιστής.

Περισσότερο κινδυνευεις απο κάποιον φθηνο ανώνυμο κινέζικο των 3 ευρω. Κυρίως απο βραχυκύκλωμα λόγο κακής κατασκευής. Όλοι οι άλλοι το μόνο που μπορει να κάνουν είναι να μην το φορτιζουν γρήγορα η και καθόλου όταν κανεις πλοήγηση. Δοκίμασε τον μην φοβάσαι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θα γράψω και εγώ την γνώμη μου μετά από δοκιμή διαφόρων θηκών και ζελατινών...

 

 

ζελατίνα...flex hd της spiegen...εφαρμόζεται με υγρό..αλλά καταλαμβάνει όλη την οθόνη..απίστευτη υφή..

 

 

θήκη...anymode tpu..η anymode βασικά είναι μέρος της samsung..οι θήκες της θεωρούνται genuine samsung...είναι παρόμοια με την official της samsung την πολύ λεπτή(αυτή που είναι 2 στο ίδιο κουτί)..αλλά καλύπτει και όλα τα πλήκτρα τα πλαϊνά χωρίς να προσθέτει καθόλου bulk...η εφαρμογή είναι τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...