Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά πήρε κανένας αυτήν?

είναι καλή? στις φωτό δείχνει να καλύπτει και το πίσω μέρος,πιο σωστά να μην ακουμπάει η κάμερα στην επιφάνεια που το αφήνουμε. αν έχετε την καλοσύνη ανεβάστε καμία φωτό να δω.

edit: πήρα αυτη τελικα: http://www.ebay.co.uk/itm/New-Silver-Metal-Aluminum-Alloy-Bumper-Case-Frame-SamSung-Galaxy-S3-i9300-/261077819364?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D1179244863238472780%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26#ht_2999wt_1041

Edited by panos444
Link to comment
Share on other sites

Χτες παραγγειλα αυτη την βαση για το αυτοκινητο απο Expansys http://www.expansys.com.gr/ibolt-galaxy-s3-charging-and-audio-vehicle-dock-car-mode-audio-aux-out-swivel-vibration-free-234621/

Την εχει δοκιμασει καποιος η την εχει δει απο κοντα;

Δειχνει να ειναι λειτουργικη οπως η ΟΕΜ του SII που οταν την συνεδεες με το κινητο το εβαζε σε Car mode.

Εψαχνα καιρο να βρω κατι αντιστοιχο μιας και η ΟΕΜ που εχει βγαλει η Sammy για το SIII ειναι universal και δεν εχει αυτη την λειτουργεια....

 

Θα δωσω εντυπωσεις οταν την παραλαβω.

 

Και κατι ακομα δειχνει οτι αν αφαιρεσεις το εσωτερικο της βασης μπορεις να το τοποθετησεις ακομα και με την εξωτερικη θηκη (αν βεβαια χρησιμοποιεις)

Καλο και βολικο αυτο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα αυτη τη θηκη http://www.ebay.co.uk/itm/221057892856?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 μου ειπε ο πωλητης οτι ειναι γνησιο αξεσουαρ της samsung στην Κορεα απλα πισω λεει AnyMode αντι για Galaxy S3 η θηκη ειναι λιγο πιο βαρια απο την κανονικη samsung παντως στην συσκευασια λεει designed for Samsung Mobile λετε να με δουλεψε?

Δεν σε δούλεψε φίλε μου. Η anymode κατασκευάζει όλες τις θήκες της samsung...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι τώρα οι μονές θήκες πού δεν δίνουν όγκο στο κινητό είναι οι slim της samsung Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω τα 30 ευρώ που έδωσα για official flip case ,η χειρότερη μακράν αγορά που έκανα, σε μια εβδομάδα ξεκόλλησαν τα γράμματα πίσω στην πλάτη της θήκης , κάτω μπροστά εκεί που γράφει Galaxy s III το λατινικό 3 έχει σχεδόν σβήσει:(:mad:
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Κλαίω τα 30 ευρώ που έδωσα για official flip case ,η χειρότερη μακράν αγορά που έκανα, σε μια εβδομάδα ξεκόλλησαν τα γράμματα πίσω στην πλάτη της θήκης , κάτω μπροστά εκεί που γράφει Galaxy s III το λατινικό 3 έχει σχεδόν σβήσει:(:mad:

 

Αυτο έγραψα κι εγω προχθές. Ευτυχώς κατάλαβα αμέσως τι θα συμβει απο την συνεχή χρήση και την χρησιμοποιω περιστασιακά.

 

Χθες βρήκα σε κατάστημα την Rock σε τιμη όσο θα μου στοίχιζε απο το eBay μαζι με τα μεταφορικά. Την αγόρασα και μέσα είχε ένα screen protector.

Το έβαλα για δοκιμη παρόλο που προτιμω την αίσθηση του gorilla στα δάχτυλα μου.

Παρατήρησα ότι δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια. Αφήνει 2-3 mm σε κάθε πλευρα. Έτσι είναι όλα οι protectors για Siii?

 

Κατα τα αλλα ενω δεν δυσχεραίνει το touch, χάνει σε αίσθηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτο έγραψα κι εγω προχθές. Ευτυχώς κατάλαβα αμέσως τι θα συμβει απο την συνεχή χρήση και την χρησιμοποιω περιστασιακά.

 

Χθες βρήκα σε κατάστημα την Rock σε τιμη όσο θα μου στοίχιζε απο το eBay μαζι με τα μεταφορικά. Την αγόρασα και μέσα είχε ένα screen protector.

Το έβαλα για δοκιμη παρόλο που προτιμω την αίσθηση του gorilla στα δάχτυλα μου.

Παρατήρησα ότι δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια. Αφήνει 2-3 mm σε κάθε πλευρα. Έτσι είναι όλα οι protectors για Siii?

 

Κατα τα αλλα ενω δεν δυσχεραίνει το touch, χάνει σε αίσθηση.

 

Όλα τα dry screen protectors φτάνουν μέχρι εκεί που καμπυλώνει η οθόνη. Υπάρχει ένα της Spigen που ενώ είναι dry έχει καμπύλες και καλύπτει όλη την οθόνη. Σκέφτομαι κάποια στιγμή να το δοκιμάσω...

Από την άλλη υπάρχουν και τα wet τα οποία θέλουν ένα υγρό για να κολλήσουν αλλά δεν τα προτιμώ καθόλου...

 

Προσωπικά έχω ένα της Brando και είμαι πολύ ικανοποιημένος με την αίσθηση, ειδικά αν αναλογιστείς ότι και εγώ ήμουν πάντα χωρίς screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα και εβαλα,την προστασια με το σπρευ, sgp screen,τη μεγαλη ομως,που το καλυπτει ολο, που εχει γραφτει εδω.Μια χαρα ειναι.Την πηγα σε ενα φιλο και την τοποθετησε.Και απο αισθηση μια χαρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα dry screen protectors φτάνουν μέχρι εκεί που καμπυλώνει η οθόνη. Υπάρχει ένα της Spigen που ενώ είναι dry έχει καμπύλες και καλύπτει όλη την οθόνη. Σκέφτομαι κάποια στιγμή να το δοκιμάσω...

Από την άλλη υπάρχουν και τα wet τα οποία θέλουν ένα υγρό για να κολλήσουν αλλά δεν τα προτιμώ καθόλου...

 

Προσωπικά έχω ένα της Brando και είμαι πολύ ικανοποιημένος με την αίσθηση, ειδικά αν αναλογιστείς ότι και εγώ ήμουν πάντα χωρίς screen protector.

 

Εγω πηρα και εβαλα,την προστασια με το σπρευ, sgp screen,τη μεγαλη ομως,που το καλυπτει ολο, που εχει γραφτει εδω.Μια χαρα ειναι.Την πηγα σε ενα φιλο και την τοποθετησε.Και απο αισθηση μια χαρα.

 

Μαλλον θα το βγαλω και θα το αφησω ετσι.

Την συσκευη μου την εχω αγορασει απο χωρα του εξωτερικου οπου εργαζομαι. Δεν ισχυει η ευρωπαικη εγγυηση. Οποτε δεν μπορει να πουληθει στην Ελλαδα και θα μεινει στην οικογενεια τουλαχιστον 2 χρονια. Δεν με νοιαζει τοσο η προστασια. Εχω κανει ασφαλεια για πτωση και υγρασια και διετη εγγυηση. Αν γρατζουνιστει η οθονη θα της δωσω μια να σπασει και θα μου βαλουν καινουργια.:lol:

Θηκη βαζω για να μην γλυστραει και γιατι δεν μ αρεσει το glossy πισω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το βγαλω και θα το αφησω ετσι.

Την συσκευη μου την εχω αγορασει απο χωρα του εξωτερικου οπου εργαζομαι. Δεν ισχυει η ευρωπαικη εγγυηση. Οποτε δεν μπορει να πουληθει στην Ελλαδα και θα μεινει στην οικογενεια τουλαχιστον 2 χρονια. Δεν με νοιαζει τοσο η προστασια. Εχω κανει ασφαλεια για πτωση και υγρασια και διετη εγγυηση. Αν γρατζουνιστει η οθονη θα της δωσω μια να σπασει και θα μου βαλουν καινουργια.:lol:

Θηκη βαζω για να μην γλυστραει και γιατι δεν μ αρεσει το glossy πισω.

Καλά από την στιγμή που έχεις τέτοια εγγύηση δεν το συζητάμε... :)

 

Προσωπικά πάντως πιστεύω ότι το gorilla glass των τελευταίων high end κινητών One X/SIII δεν είναι και τόσο gorilla... :p

 

Μετα από μια πτώση το πρώτο One X μου έκανε αρκετές βαθιές χαρακιές αδικαιολόγητες, οι οποίες δεν μου έχουν συμβεί σε κανένα από τα προηγούμενα 5-6 smartphones με gorilla που είχα και αντίστοιχες πτώσεις. Από ότι έχω δει, και το gorilla glass 2 του SIII έχει τα θεματάκια του. Για αυτό και αποφάσισα να μην το ριψοκινδυνέψω μιας και που το κινητό δεν θα μείνει για τόσο καιρό...

 

Ειδικά άμα βγει το Note 2... :X

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα dry screen protectors φτάνουν μέχρι εκεί που καμπυλώνει η οθόνη. Υπάρχει ένα της Spigen που ενώ είναι dry έχει καμπύλες και καλύπτει όλη την οθόνη. Σκέφτομαι κάποια στιγμή να το δοκιμάσω...

Από την άλλη υπάρχουν και τα wet τα οποία θέλουν ένα υγρό για να κολλήσουν αλλά δεν τα προτιμώ καθόλου...

 

Προσωπικά έχω ένα της Brando και είμαι πολύ ικανοποιημένος με την αίσθηση, ειδικά αν αναλογιστείς ότι και εγώ ήμουν πάντα χωρίς screen protector.

 

Υπάρχει και αυτό http://www.extreme-mobile.gr/p.Anymode-Samsung-Galaxy-S3-III-i9300-3d-Foaming-Antibacterial-Screen-Protector.667515.html που έφερε o Νίκος (Extrememobile).Είναι της Anymode που είναι η εταιρία που φτιάχνει τα αξεσουάρ της Samsung.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η θηκη η belkin grip sheer η ασπρη,τι λεει?την εχει κανεις??

 

Σχεδον διαφανη ειναι κι ετσι δεν χανει το κινητο. Δινει ομως λιγακι ογκο και μερικες φορες μου δινει την αισθηση πως γλιστραει λιγακι,ειδικα αν ιδρωσεις.

Γενικα ομως η αισθηση της ειναι πολυ καλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό http://www.extreme-mobile.gr/p.Anymode-Samsung-Galaxy-S3-III-i9300-3d-Foaming-Antibacterial-Screen-Protector.667515.html που έφερε o Νίκος (Extrememobile).Είναι της Anymode που είναι η εταιρία που φτιάχνει τα αξεσουάρ της Samsung.

Ο Νίκος είναι φίλος... Πριν 3 μέρες ήμουν εκεί αλλά δεν τα είχε φέρει ακόμα. Περιμένω να μου πει τις εντυπώσεις του... :)

Link to comment
Share on other sites

Να δω τι αλλο θα βγαλουνε....

Παιρνουν μια ζελατινη και την βαφτιζουνε αντιβακτυριδιακη με uv προστασια και ξερω γω τι αλλο και ζητανε 15 ευρω για ενα κομματακι πλαστικο που ζητημα να κοστιζει 50 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το belkin screen protector αξίζει?

 

Καλο σαν εφαρμογη,μικρο σαν μεγεθος μιας κ δεν πιανει ολο το μηκος της οθονης απο ακρη σε ακρη,αλλα την δουλεια του την κανει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχει αγορασει κανεις 2η μπαταρια απο Ελλαδα κ να ειναι ευχαριστημενος κ απο που??Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το belkin screen protector αξίζει?

 

Δεν χρειαζεται ρε παιδιά screen protector το τηλέφωνο ( πλακα κανω ) :lol: http://www.youtube.com/watch?v=BK318yBOvjw&feature=player_embedded#!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό stylus που να δουλεύει με το SIII?

Eγω πηρα ενα απο κινεζο,με 1,4€.Ναι,τοοσα πολλα.:p

http://www.miniinthebox.com/mini-lightweight-touchscreen-stylus-for-ipad-2-ipad-iphone-playbook-xoom-and-more_p189353.html

Επειδη δε,χαρισα το πρωτο,παρηγγειλα και δευτερο.Μια χαρα για το S3.

Αυτο που παρατηρησα μονον,ειναι οτι στο iPad 3 ,που εχω,ζοριζεται για να δουλεψει.(Οχι οτι χρειαζεται,αλλα ετσι το δοκιμασα).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται ρε παιδιά screen protector το τηλέφωνο ( πλακα κανω ) :lol: http://www.youtube.com/watch?v=BK318yBOvjw&feature=player_embedded#!

 

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το νοημα ολων αυτων των video , σφυρια ειχα δει ,τρυπανια ειχα δει , να το σερνουν βεβαια απο αμαξι πρωτη φορα βλεπω.Δεν τα λυπουνται τα κινητα ?

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Case Mate Barely There UltraSlim Case For Samsung

Καλημερα.Εχει κανεις αυτη την Θηκη;

Ηθελα να μαθω απο τι υλικο ειναι πλαστικο η σιλικονη;

Θελω να την αγορασω και ειναι λιγο ακριβη για θηκη.Δεν μου αρεσει η αισθηση απο πλαστικο για αυτο σας ρωταω.

Ευχαριστω.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...