Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες πηρα full body protection skin ,το θεμα ειναι οτι ανησυχω γιατι πρεπει να την βρεξω για να την εφαρμοσω πανω στο κινητο και πρεπει να το αφησω να στεγνωσει 8 ωρες,το θεμα αξιζει το ρισκο ή να μεινω με το cover και την θηκη γιατι πολλα τα λεφτα για πειραματα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες πηρα full body protection skin ,το θεμα ειναι οτι ανησυχω γιατι πρεπει να την βρεξω για να την εφαρμοσω πανω στο κινητο και πρεπει να το αφησω να στεγνωσει 8 ωρες,το θεμα αξιζει το ρισκο ή να μεινω με το cover και την θηκη γιατι πολλα τα λεφτα για πειραματα

 

δεν χρειάζεται 8 ωρες με το που το εφαρμόζεις το χτυπάς με ζεστο αερα με το σεσουαρ και εισαι ετοιμος για χρήση ετσι εκανα με την zagg στο 3gs 4 και 4s αλλα στο desire μπήκε νερο μεσα σε ενα κουμπι και δεν δουλευε καλα. απο τοτε τις παράτησα αυτες με το νερο και ποτε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται 8 ωρες με το που το εφαρμόζεις το χτυπάς με ζεστο αερα με το σεσουαρ και εισαι ετοιμος για χρήση ετσι εκανα με την zagg στο 3gs 4 και 4s αλλα στο desire μπήκε νερο μεσα σε ενα κουμπι και δεν δουλευε καλα. απο τοτε τις παράτησα αυτες με το νερο και ποτε ξανα.

 

οποτε θα την δωσω σε καποιον παρα να παιζω με την φλογα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

οποτε θα την δωσω σε καποιον παρα να παιζω με την φλογα

 

αν δεν εχεις εμπειρία και δεν εχεις και καποιον να στην περάσει τι να σου πω καλύτερα μην την βαζεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται 8 ωρες με το που το εφαρμόζεις το χτυπάς με ζεστο αερα με το σεσουαρ και εισαι ετοιμος για χρήση ετσι εκανα με την zagg στο 3gs 4 και 4s αλλα στο desire μπήκε νερο μεσα σε ενα κουμπι και δεν δουλευε καλα. απο τοτε τις παράτησα αυτες με το νερο και ποτε ξανα.

 

Εγω εβαλα αυτη που ειχε αναφερθει εδω,με το ψεκαστηρι,(spigen sgp),και δουλευει μια χαρά.Εβγαλα πρωτα μπαταρια,για παν ενδεχομενο,και το νερο,το εδιωχνα προς τα πλαγια,οχι πανω ή κατω που ειναι οι τρυπες.

Δεν χρειαστηκε καθολου να περιμενω για να δουλεψει.Αμεσως ηταν μια χαρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ζελατινα πηρα αυτη: http://www.ebay.com/itm/280889182672?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3410wt_1037

ελπιζω να βγει καλη. εχει και τις belkin εδω ελλαδα 10ευρω η 3αδα. δεν αξιζουν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , σκέφτομαι μια γκριζοάσπρη otterbox commuter (παρά τα γυναικεία χέρια μου :P -δυσκολία στα πλήκτρα) θα ταίριαζε τέλεια στο λευκό s3 + είμαι αδέξια όταν τρέχω στα λεωφορεία , οπότε χρειάζομαι αρκετή προστασία ... από που να την παραγγείλω ? Α και για αργότερα ζαχαρώνω μια 64gb 10 class , αλλά δε τα μπορώ όλα μαζί δυστυχώς ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , σκέφτομαι μια γκριζοάσπρη otterbox commuter (παρά τα γυναικεία χέρια μου :P -δυσκολία στα πλήκτρα) θα ταίριαζε τέλεια στο λευκό s3 + είμαι αδέξια όταν τρέχω στα λεωφορεία , οπότε χρειάζομαι αρκετή προστασία ... από που να την παραγγείλω ? Α και για αργότερα ζαχαρώνω μια 64gb 10 class , αλλά δε τα μπορώ όλα μαζί δυστυχώς ...

Δες προς mobile fun...

Τα πλήκτρα μετά από λίγο καιρό μαλακωνουν αισθητά.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Δες προς mobile fun...

Τα πλήκτρα μετά από λίγο καιρό μαλακωνουν αισθητά.

 

Ναι , εκεί κοίταζα κι εγώ στα 40 ευρώ !Άρα τα παραγγέλνω !

Edited by coutnoob
Α
Link to comment
Share on other sites

Ναι , εκεί κοίταζα κι εγώ στα 40 ευρώ !Άρα τα παραγγέλνω !

 

Στο amazon.de εχει την μαυρη στα 23€ και την ασπρη στα 35€ απλα ρωτα αν την συγκεκριμενη την στελνουν Ελλαδα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κάνεις καμία polycarbonate case ματ ultra slim για το galaxy?αλλά να το καλύπτει όλο περιμετρικά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.de εχει την μαυρη στα 23€ και την ασπρη στα 35€ απλα ρωτα αν την συγκεκριμενη την στελνουν Ελλαδα.

 

Δεν το παρήγγειλα ακόμη , οπότε θα το δω στο e-bay ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κανείς να μου πει τι προστασία να βάλω θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο clear γίνεται και να πιάνει όλη την οθόνη. αυτά που έχω δει να τα ψεκάζουν όταν θέλεις να το βγάλεις βγαίνει μαζί με την οθόνη γιατί βλέπω ότι κολλάει πολύ γερά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κανείς να μου πει τι προστασία να βάλω θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο clear γίνεται και να πιάνει όλη την οθόνη. αυτά που έχω δει να τα ψεκάζουν όταν θέλεις να το βγάλεις βγαίνει μαζί με την οθόνη γιατί βλέπω ότι κολλάει πολύ γερά

 

Εγώ έβαλα zagg invisible shield hd και είναι άψογη. Θέλει προσοχή στην τοποθέτηση όμως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα zagg invisible shield hd και είναι άψογη. Θέλει προσοχή στην τοποθέτηση όμως.

 

Καλή είναι φίλε μου αλλά απ'οτι θυμάμαι έκανε κάτι νερά στην οθόνη και με ξενερωνε πάρα πολύ έχουν βελτιωθεί καθόλου;υπάρχουν και από γυαλί;κάπου είχα δει η κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι φίλε μου αλλά απ'οτι θυμάμαι έκανε κάτι νερά στην οθόνη και με ξενερωνε πάρα πολύ έχουν βελτιωθεί καθόλου;υπάρχουν και από γυαλί;κάπου είχα δει η κάνω λάθος

 

Zagg Invisible Shield HD

Η μεγαλύτερη δυσκολία που έχουν αυτές οι ζελατίνες είναι στην τοποθέτηση τους. Θέλει καλή προετοιμασία του χώρου, υπομονή και προσοχή.

 

Όταν η οθόνη είναι αναμμένη, προσωπικά δεν μπορώ να διακρίνω ότι υπάρχει ζελατίνα. Είναι απόλυτα διαφανής και δεν πολώνει το φως (οπότε δεν έχει αλλοίωση της εικόνας).

 

Όταν η οθόνης είναι σβησμένη, και κοιτάς υπό γωνία, μπορείς να διακρίνεις στην επιφάνεια του κινητού μια όψη σαν το φλοιό του πορτοκαλιού (στην HD που έβαλα είναι πολύ μειωμένη σε σχέση με την παλαιότερη έκδοση). Αυτό οφείλεται στην υφή του υλικού και δεν με ενοχλεί προσωπικά. Επιπρόσθετα είναι ιδιαίτερα ανθεκτική στις γρατζουνιές οι οποίες "θεραπεύονται" μόνες τους μετά από λίγη ώρα (το υλικό επανέρχεται στην αρχική του μορφή).

 

Προσωπικά τη συστήνω, αρκεί να τοποθετηθεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τη συστήνω, αρκεί να τοποθετηθεί σωστά.

 

σσε ευχαριστώ για τις Πληροφορίες θα τη παραγγείλω ελπίζω να μην ξενερώσω και δεν είναι περίοδος να σκορπάμε χρήματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τελικα εχει παρει κανενας αυτην http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s3/samsung-galaxy-s3-case-neo-hybrid-color-series.html

και αν ναι πως καθεται συνολικα δινει αρκετο ογκο η'οχι και τα volume/on-off button εχουν πολυ καλη αποκριση η' ειναι δυσχρηστα.:rolleyes:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τελικα εχει παρει κανενας αυτην http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s3/samsung-galaxy-s3-case-neo-hybrid-color-series.html

και αν ναι πως καθεται συνολικα δινει αρκετο ογκο η'οχι και τα volume/on-off button εχουν πολυ καλη αποκριση η' ειναι δυσχρηστα.:rolleyes:

 

την εχω παρει εγω για μενα ογκο πολυ δεν εχει τα κουμπακια πατιοuνται ευκολα την συστηνω ανετα αν και δεν την χρησιμοποιώ γιατι την εχω καταβρει με αυτην http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s3/samsung-galaxy-s3-3g-leather-case-illuzion-series.html σε mandarine black

 

επισης οσοι ενδιαφέρονται να πάρουν τις spigen screen protector S3 Screen Protector Steinheil Ultra Nano optics (οχι το clear)

στην αρχή ίσως ξυνιση η αίσθηση της είναι ματ συνηθίζεται βέβαια

στα + το antifingerprint τις είναι ολα τα λεφτά δύσκολα αφήνει δαχτυλιές .

Link to comment
Share on other sites

H αλλη,με το spray,ειναι μια χαρα,αρκει να πιανουν τα χερια αυτου που θα τη βαλει.

Εμενα το εκανε φιλος,που βαζει μεμβρανες σε αυτοκινητα:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=160857906256 παρα παρα πολυ λεπτη θηκη.
Link to comment
Share on other sites

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=160857906256 παρα παρα πολυ λεπτη θηκη.

 

Mα αμα ειναι πααρα πολυ λεπτη,τοτε ποια προστασια θα δινει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ήρθε το προστατευτικό οθόνης ( αυτη εδω ) και προς λύπη μου είδα πως καλύπτει μεν την οθόνη αλλά αφήνει από τρία χιλιοστά σε κάθε πλευρά .

Στη ουσία μένει ακάλυπτο το border της οθόνης μέχρι εκεί που ξεκινά το πλαστικό της θηκης.

Υπάρχει κάποια ζελατίνα που να καλύπτει όλο το γυαλί ;

 

 

Η θηκη που ειχα αγορασει ειναι αυτη

 

Απο τις πιο λεπτες πιστευω ούτως ώστε να μην χαλαει η αίσθηση λεπτοτητας του κινητου

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ήρθε το προστατευτικό οθόνης ( αυτη εδω ) και προς λύπη μου είδα πως καλύπτει μεν την οθόνη αλλά αφήνει από τρία χιλιοστά σε κάθε πλευρά .

Στη ουσία μένει ακάλυπτο το border της οθόνης μέχρι εκεί που ξεκινά το πλαστικό της θηκης.

Υπάρχει κάποια ζελατίνα που να καλύπτει όλο το γυαλί ;

 

 

Η θηκη που ειχα αγορασει ειναι αυτη

 

Απο τις πιο λεπτες πιστευω ούτως ώστε να μην χαλαει η αίσθηση λεπτοτητας του κινητου

Υπαρχει,αλλα δεν αρεσει αφου ειναι με ψεκασμο.Εγω,αυτη εχω και ειναι μια χαρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...