Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αλλος,ο eBay ,το στελνει χωρις μεταφορικα στην Ελλαδα.

 

Εμένα μου στοίχισε 30 € όλα μαζί. Με πίεζε o χρόνος και δεν μπορούσα να περιμένω ποτέ θα το βάλουν στο Ebay

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με το flip cover της Samsung..

 

To καπάκι πίσω είναι σαν το εργοστασιακό ή πιο ανθεκτικό σε γρατζουνιές;

 

Σε βάση αυτοκινήτου με ρυθμιζόμενους βραχίονες μπορεί να μπει αν γυρίσει τελείως πίσω το καπάκι;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απόλυτα ευχαριστημένος με το πλαστικό/αλουμίνιο καπάκι από Κίνα. Κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα με σημα. Έτσι wifi είτε 3g που να έχω πρόβλημα.

 

Πηρα και μια fitbag γκρι και πλέον έκλεισα από αξεσουάρ.

 

Μερικές φωτογραφίες:

 

http://i117.photobucket.com/albums/o59/vasp3690/20120721_195010.jpg

 

http://i117.photobucket.com/albums/o59/vasp3690/5090e908.jpg

 

http://i117.photobucket.com/albums/o59/vasp3690/dcd676e1.jpg

 

http://i117.photobucket.com/albums/o59/vasp3690/bd3a693f.jpg

 

Επίσης μου έστειλαν μια Anker 2200 μπαταριά για δοκιμή, και μπορώ να πω ότι είναι πολυ καλη. Αντίστοιχη της εργοστασιακής, αν όχι λίγο καλύτερή. Ωστόσο δεν έχει nfc για όσους το χρησιμοπουν.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το flip cover της Samsung..

 

To καπάκι πίσω είναι σαν το εργοστασιακό ή πιο ανθεκτικό σε γρατζουνιές;

 

Σε βάση αυτοκινήτου με ρυθμιζόμενους βραχίονες μπορεί να μπει αν γυρίσει τελείως πίσω το καπάκι;

 

Νομίζω ότι η βαφή είναι ίδια.

Όμως είναι πιο παχύ και εξέχει περισσότερο. Δηλαδή προσθέτει 2 mm περίπου. Έτσι προστατεύει καλύτερα την κάμερα.

Στις βάσεις με τον καιρό θα έχει πρόβλημα.

Εγώ την αγόρασα χώρους να το πολύ σκεφτώ. Την χρησιμοποιώ περιστασιακά. Κυρίως όταν βγαίνω έξω :)

 

Εδώ ότι καλύτερο υπάρχει σε βάση αυτοκινήτου.

Μαζί με το Car Widget Pro είναι πολύ λειτουργικά στην οδήγηση.

 

http://img196.imageshack.us/img196/2275/photo2271240459.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Xμμ,κατάλαβα..Οπότε με βλέπω για το κλασσικό sleeve..

 

Εγώ λέω να πάρω τη βάση της samsung που είναι universal ουσιαστικά ώστε να την κρατήσω και μελλοντικά..

 

Βλέπω τη δικιά σου την έχεις στερεώσει σε λεία επιφάνεια,στο ταμπλό που είναι τραχύ πιάνει καθόλου η βεντούζα;

Link to comment
Share on other sites

Xμμ,κατάλαβα..Οπότε με βλέπω για το κλασσικό sleeve..

 

Εγώ λέω να πάρω τη βάση της samsung που είναι universal ουσιαστικά ώστε να την κρατήσω και μελλοντικά..

 

Βλέπω τη δικιά σου την έχεις στερεώσει σε λεία επιφάνεια,στο ταμπλό που είναι τραχύ πιάνει καθόλου η βεντούζα;

 

Έχω κολλήσει με ισχυρη ταινία διπλής οψης λια βάση για βεντουζα. Παρόλο που η συγκεκριμένη βάση υπόσχεται ότι κρατάει παντου δεν την εμπιστεύομαι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου στοίχισε 30 € όλα μαζί. Με πίεζε o χρόνος και δεν μπορούσα να περιμένω ποτέ θα το βάλουν στο Ebay

Οταν θα την παραλαβεις,γραψε σε παρακαλω κατι,για τη διαφορα στην αισθηση,στπ πιασιμο και στο βαρος που εχει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα την παραλαβεις,γραψε σε παρακαλω κατι,για τη διαφορα στην αισθηση,στπ πιασιμο και στο βαρος που εχει.

 

Θα την παραλαβω την 1/8. Υπαρχουν στο XDA φωτο και αναφορες. Καποιοι παραπονιουνται για την αισθηση των button ηχου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Tελικά αγόρασα το sleeve της belkin..

 

Το βρήκα πολύ πιο φτηνά απ' το αντίστοιχο της samsung,συν ότι έχει pull tab.

 

Πολύ καλή ποιότητα,άψογη εφαρμογή και με άνοιγμα για το ηχειάκι πίσω.

Επίσης διαθέτει και δεύτερη θήκη μπροστά για αποθηκευτικό χώρο.(το μόνο που με χαλάει λιγάκι προσωπικά,γιατί μου είναι άχρηστο :p)

Link to comment
Share on other sites

@Te-Salat

 

Φίλε μου, έχεις λινκ για την βάση??? Δυστυχως σημερα παρελαβα μια βαση αλλα δεν κανει για τους αεραγωγους μου, γιατι ο βραχιονας της συγκεκριμενης βασης ειναι κοντος και οι αεραγωγοι μου αρκετα μεσα.

την βλεπω ποιοτικη αυτην που εχεις ποσταρει.

 

επισης κατι αλλο, μου χαλασε το scrren protector. το ειχα βαλει απο day 1 και μολις το εβγαλα καταλαβα οτι εχανα σε αισθηση πολυ. κατοπιν εμπειριων και δοκιμων σας ποια ειναι καλα προτεκτορς αλλα να μην χανεις σε αισθηση και να μην κανουν και φουσκαλιτσες? :lol::lol: ξερω ζηταω πολλα...

HTC HD2

Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

@Te-Salat

 

Φίλε μου, έχεις λινκ για την βάση??? Δυστυχως σημερα παρελαβα μια βαση αλλα δεν κανει για τους αεραγωγους μου, γιατι ο βραχιονας της συγκεκριμενης βασης ειναι κοντος και οι αεραγωγοι μου αρκετα μεσα.

την βλεπω ποιοτικη αυτην που εχεις ποσταρει.

 

επισης κατι αλλο, μου χαλασε το scrren protector. το ειχα βαλει απο day 1 και μολις το εβγαλα καταλαβα οτι εχανα σε αισθηση πολυ. κατοπιν εμπειριων και δοκιμων σας ποια ειναι καλα προτεκτορς αλλα να μην χανεις σε αισθηση και να μην κανουν και φουσκαλιτσες? :lol::lol: ξερω ζηταω πολλα...

 

Την έχω πάνω απο ένα χρόνο αλλα υπάρχει στο eBay ακόμα. Έχει δοθει link νομίζω σε παλαιότερα ποστ απο κάποιους άλλους. Ίσως κάποιος που την αγόρασε πρόσφατα να έχει το link.

 

Οι καλύτεροι και ακριβότερος screen protectors είναι της SGP. Κι αυτούς θα τους βρεις με αναζητηση στο eBay.

 

Edit

Την βρήκα

NEW DASH CRAB Universal SmartPhone Car mount White / Worldwide Freeshipping!

http://www.ebay.com/itm/170878712048

 

Και για τον protector

http://www.ebay.com/itm/SPIGEN-SGP-Flex-HD-Screen-Protector-Film-for-Samsung-Galaxy-S3-/170857122334?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item27c7e0ca1e

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

την γνήσια slim case την έχετε δει ? την πήρα είναι δυο κομμάτια κιόλας 20 ευρώ από την wind ολόσωμη διαφανή πολύ μου άρεσε ότι και να γίνει το προστατεύει
Link to comment
Share on other sites

την γνήσια slim case την έχετε δει ? την πήρα είναι δυο κομμάτια κιόλας 20 ευρώ από την wind ολόσωμη διαφανή πολύ μου άρεσε ότι και να γίνει το προστατεύει

 

Βάλε κανένα link αν μπορείς

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτη ειναι

και αποτι βλεπω δεν προστατευει τη καμερα οταν το ακουμπας με τη πλατη

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτη ειναι

και αποτι βλεπω δεν προστατευει τη καμερα οταν το ακουμπας με τη πλατη

 

αν ειναι αυτες ειναι πολυ μαπα.εχω την μπλε.αμα πεσει εχεις πιο πολλες πιθανότητες να παθει κατι απο το να μην φορας καθολου :P

για μενα πεταμένα λεφτα.αν την θελεις να ειναι ομορφη μην βαζεις τπτ αν θελεις να το προστατεύει να ειναι καπως.μεση λυση δεν......

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/ETC-2PKSCEGSTA

μην ακούω ότι να ναι τώρα εντάξει η θήκη είναι αρίστη στο πιάσιμο στην κάλυψη όσο για την κάμερα αν το αφήνεις σαν άνθρωπος πανω σε μια επιφάνεια δεν έχει κανένα πρόβλημα κάθεται ψηλά. αυτό το τηλέφωνο σαν τα ματιά μας πρέπει να το προσέχουμε δεν είναι μπαχατελα τον 100 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/ETC-2PKSCEGSTA

μην ακούω ότι να ναι τώρα εντάξει η θήκη είναι αρίστη στο πιάσιμο στην κάλυψη όσο για την κάμερα αν το αφήνεις σαν άνθρωπος πανω σε μια επιφάνεια δεν έχει κανένα πρόβλημα κάθεται ψηλά. αυτό το τηλέφωνο σαν τα ματιά μας πρέπει να το προσέχουμε δεν είναι μπαχατελα τον 100 ευρώ

 

τοτε πιος ο λογος να βαλεις θηκη αν το προσεχείς?εγω μεχρι να ερθει αυτη που παραγγειλα το εχω ετσι το κιν και δεν εχει παθει τπτ.γτ να παρω αυτην αν ειναι να το εχω σηνεχεια στο μυαλο μου?

Link to comment
Share on other sites

τοτε πιος ο λογος να βαλεις θηκη αν το προσεχείς?εγω μεχρι να ερθει αυτη που παραγγειλα το εχω ετσι το κιν και δεν εχει παθει τπτ.γτ να παρω αυτην αν ειναι να το εχω σηνεχεια στο μυαλο μου?

Η θήκη είναι ακριβώς στο μέγεθος του τηλεφώνου και δεν έχει κανένα πρόβλημα αν είναι αν δίνω 600 για ένα τηλ και να το χρησιμοποιώ όπως να ναι τότε δεν αξίζει να το έχεις

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι ακριβώς στο μέγεθος του τηλεφώνου και δεν έχει κανένα πρόβλημα αν είναι αν δίνω 600 για ένα τηλ και να το χρησιμοποιώ όπως να ναι τότε δεν αξίζει να το έχεις

 

δεν σου παω κοντρα και σέβομαι απολυτά την αποψη σου αλλα για μενα αν ειναι να παρω θηκη θα παρω θηκη και θυσιάζω την εμφάνιση οχι το μέγεθος μονο την εμφάνιση.αν ειναι να μην παρω το εχω ετσι και με μια μεμβράνη κανω την δουλειά μου και στην τελικη αν παθει κατι το πισω καπακι περνω αλλο τζαμπα ειναι......:P

Link to comment
Share on other sites

δεν σου παω κοντρα και σέβομαι απολυτά την αποψη σου αλλα για μενα αν ειναι να παρω θηκη θα παρω θηκη και θυσιάζω την εμφάνιση οχι το μέγεθος μονο την εμφάνιση.αν ειναι να μην παρω το εχω ετσι και με μια μεμβράνη κανω την δουλειά μου και στην τελικη αν παθει κατι το πισω καπακι περνω αλλο τζαμπα ειναι......:P

 

Τις ίδιας άποψης ειμαι και εγω .

Ενα screen protector και τίποτα αλλο ,θελω να το χαίρομαι το καθε τηλέφωνο που αγοράζω όπως ειναι.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιας άποψης ειμαι και εγω .

Ενα screen protector και τίποτα αλλο ,θελω να το χαίρομαι το καθε τηλέφωνο που αγοράζω όπως ειναι.

Πάρε κι ένα έξτρα πίσω καπάκι και είσαι ένταξη. Λίγο προσοχη θέλει να μην σου πέσει.

Συνήθως για τις πτώσεις ευθύνεται ο τρόπος που το πιάνουμε όταν το βγάζουμε απο την τσέπη η το σηκωνουμε απο κάποιο τραπέζι. Το λάθος είναι ότι αποφεύγουμε να το πιάσουμε απο την οθόνη με αποτέλεσμα την χαλαρή λαβή και το εύκολο γλυστριμα.

Απο εκει και πέρα αν προσεχείς που το ακουμπας, δεν πέφτει.

Το νίκελ επίσης πρέπει να μην έρχεται σ επαφη με σκληρά αντικείμενα.

Δεν είναι το ευπαθείς όσο στα προηγούμενα Galaxy αλλα χαρασεται αν το συρεις κάπου. Οι φωτογραφίες που ανέβηκαν στο XDA είναι σπάσιμο και όχι γδαρσιμο. Προφανώς ο κύριος το είχε σε καμία κολότσεπη.

Εγω του έκανα ασφάλεια για 20€. Οπότε δεν με απασχολει η πτώση και το νερό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες μέρες που το είχα φοβόμουνα μην μου γλιστρήσει. Κατέληξα στη vent case (αυτή που παίρνει το κέρμα) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δίνει κάποιον ελάχιστο όγκο επιπλέον (δεν με ενοχλεί), αλλά προσθέτει πολύ στο αίσθημα ασφάλειας. :)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

δεν σου παω κοντρα και σέβομαι απολυτά την αποψη σου αλλα για μενα αν ειναι να παρω θηκη θα παρω θηκη και θυσιάζω την εμφάνιση οχι το μέγεθος μονο την εμφάνιση.αν ειναι να μην παρω το εχω ετσι και με μια μεμβράνη κανω την δουλειά μου και στην τελικη αν παθει κατι το πισω καπακι περνω αλλο τζαμπα ειναι......:P

 

ούτε εγώ φιλέ δεν κέρδος σιγά ....αν πας και ζητήσεις στην βγάζουν ...να την δεις παντός εγώ έτσι έκανα και την δοκίμασα πριν ...

Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτη ειναι

και αποτι βλεπω δεν προστατευει τη καμερα οταν το ακουμπας με τη πλατη

 

Ωραίες θήκες,οι πιο λεπτές πού έχω δει,τις έχει κανένα ελληνικό κατάστημά?

 

 

Αυτές είναι?

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=34020

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...