Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας. Εχει καποιος αλλος προβλημα τον Browser του. Μετα το update στην 2.5.3 δεν μου ανοιγει κανονικα τις σελιδες. Ενταξει κατεβασα Monzila , Opera αλλα αν ξερει καποιος κατι η έχετε παρόμοιο θέμα και το λυσατε τοτε θα ηθελα τη βοηθεια σας. Το προβλημα οταν ανοιγω οποιαδηποτε σελιδα τα γραμματα ειναι το ενα πανω στο αλλο και δεν μπορω να πατησω αυτο που θελο. Σας ευχαριστώ
From N9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με τον στοκ μου το κανει σε ενα μονο σαιτ,λυση δεν βρηκα,...με την ευκαιτια να ρωτησω αν βαλω καποια ρομ σε 4.4.2/4.4.4 και μετα αν θελησω να γυρισω σε 4.3(custom παντοτε)χρειαζεται τιποτα παραπανω ενεργειες,η απλως τα γνωστα wipes? Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά φιλε παντα κανω τα γνωστα wipes και clean to install new rom η αν δεν υπαρχει αυτη επιλογη κανω απλα clean install

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο κανει μετα το update η και πριν? Ισως να θελει να ξανακανουμε install τον Browser

From N9
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν θα υπαρξει προβλημα απο upgrade/downgrade 4.4-4.3 εκτος των γνωστων wipes δεν θα χρειαστω κατι αλλο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν θα υπαρξει προβλημα απο upgrade/downgrade 4.4-4.3 εκτος των γνωστων wipes δεν θα χρειαστω κατι αλλο.

 

Αφού μιλάς για custom για να είσαι καλυμμένος πριν περάσεις οτιδήποτε κανε ένα nadroid backup ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορέσεις να γυρίζεις πίσω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω το εξης προβλημα με το s3 ενος φιλου το οποιο ηταν δικο μου και του το εδωσα, το τηλεφωνο φοραει την archidroid stock based 4.3 v 1.7.18, μου λεει το παιδι χθες λοιπον οτι το τηλεφωνο κολλαει, δεν ανοιγει, δεν μπορει να παρει τηλεφωνο, του βγαζει μη εγγεγραμμενο στο δικτυο, ετσι στα καλα καθουμενα, η μπαταρια μου λεει πεφτει απο 100 στο 90 σε 5 λεπτα και κατι πεσιματα απο 90 σε 50 και κατι τετοια, του λεω φερτο να το δω, με το που το πηρα παρατηρησα οτι το πισω καλυμα της μπαταριας δεν κουμπωνε καλα, κοιτα και βλεπω οτι η μπαταρια εχει φουσκωσει, υποθετω οτι απο αυτο προκληθηκαν ολα, γιατι επισης το τηλ εχει μπει σε factory mode και δεν μπορω να βγω απο κει, τι ξαναφλασαρα ρομ τι factory resets τιποτα, και σε καθε ρομ που περναω παλι σε factory mode ειναι το τηλ, μη εγγεγραμμενο στο δικτυο, πατωντας το power δεν εχει επιλογες restart κλπ, απλα το τηλεφωνο κλεινει, σε recovery παντως λειτουργει κανονικα. δεν εχω ξανασυναντησει κατι παρομοιο οσο καιρο ασχολουμε, ξερει κανεις τι μπορει να εχει γινει και πως το επαναφερω; υποψιαζομαι οτι πρεπει να εχει χασει και imei κλπ το τηλ, η κατι εχει παιξει με το efs, και απο αυτο το factory mode πως βγαινω; :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αρχικά με μια άλλη μπαταρία.Λογικά θα σταματήσει να τα κάνει αυτά τα περίεργα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου .Γιά ρίξε μιά ματιά εδώ καί αλλαγή μπαταρίας οπωσδήποτε

 

ευχαριστω φιλε, πηρα σημερα μπαταρια και θα το δοκιμασω

 

Δοκίμασε αρχικά με μια άλλη μπαταρία.Λογικά θα σταματήσει να τα κάνει αυτά τα περίεργα.

 

δοκιμασα μπαταρια απο αλλο s3 πριν προβω σε αγορα αλλα παραμενει σε factory mode, πρεπει να βγει απο κει για να λειτουργησει κανονικα το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, πηρα σημερα μπαταρια και θα το δοκιμασω

 

 

 

δοκιμασα μπαταρια απο αλλο s3 πριν προβω σε αγορα αλλα παραμενει σε factory mode, πρεπει να βγει απο κει για να λειτουργησει κανονικα το τηλεφωνο

Σε download mode μπαίνεις με volume down+home button+power button???

Link to comment
Share on other sites

Και Σύνδεσε το αναγκαστικά σε υπολογιστή την στιγμή που είναι σε download mode για να σου περάσει μαμά firmware...αλλά θα χάσεις τα πάντα από αρχεία και εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω, το εφτιαξα, ειχαν σβηστει τα παντα μεσα απο τον φακελο efs, ευτυχως ειχα ενα backup το περασα και κανοντας restart ηρθαν ολα στην θεση τους
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω, το εφτιαξα, ειχαν σβηστει τα παντα μεσα απο τον φακελο efs, ευτυχως ειχα ενα backup το περασα και κανοντας restart ηρθαν ολα στην θεση τους
πως χαθηκε ο φακελος;;; χωρις να το πειραξει;; Για να επαναφερεις τον efs στην recovery τι πατας;; Ενημερωτικα αν τυχει..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

πως χαθηκε ο φακελος;;; χωρις να το πειραξει;; Για να επαναφερεις τον efs στην recovery τι πατας;; Ενημερωτικα αν τυχει..

 

ο φακελος δεν χαθηκε, εκει ηταν απλα δεν ηταν κενος, απο μονος του χαθηκε, το παιδι που το εδωσα δεν ξερει πολλα πραγματα, μονο τα βασικα, δεν πιστευω οτι μπηκε και εσβησε κατι καταλαθος, νομιζω οτι λογο της μπαταριας επαθε κοκομπλοκο το κινητο, τωρα για την επαναφορα του efs δεν εκανα κατι απο recovery, υπηρχε ενα backup του efs σε zipακι στην sd το οποιο πρεπει να δημιουργηθηκε απο φλασαρισμα custom rom, καποιες εχουν αυτην την επιλογη, το ξεζιπαρα και εκανα copy paste το περιεχομενο στον φακελο efs του κινητου, reboot και ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι παρατηρώ αρκετά τέτοια περιστατικά (χάσιμο του IMEI) στο S3 ενώ στο S2 ήταν κάτι εξαιρετικά απίθανο να συμβεί, πόσο μάλλον όταν στο S2 κάποτε, κάποιοι του αλλάζανε τα φώτα στο φλασάρισμα.. κάνω λάθος; Είναι τελικά τόσο πιο "ευαίσθητος" αυτός ο φάκελος στο S3 ή οφείλεται κάπου αλλού εντέλει; Οκ, στον φίλο παραπάνω μάλλον έπαιξε και το θέμα με τη μπαταρία, είναι όμως 100% βέβαιο ότι αυτό συνέβει; Προσωπικά έχω κρατήσει backup του efs κι ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ να "κρεμάσω" τις ελπίδες μου σε αυτό, δεν πειραματίζομαι και πολύ στο S3 η αλήθεια είναι.. όταν διαβάζω τέτοια περιστατικά όμως με πιάνει μια ανησυχία κι απορώ με το πως μπορούν κάποιοι να δοκιμάζουν νέα πράγματα τόσο εύκολα, απορώ, δεν φοβούνται; Είναι όντως τόσο ασφαλές το backup ενός τόσο απαραίτητου φακέλου ή μπορεί κάποιος να βρεθεί προ εκπλήξεως πιο εύκολα απ'ότι νομίζουμε αρκετοί; Σκέψεις.. :)
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειπα να αλλαξω ρομ και περασα την QS-i9300_kk_v2.8(ng1) μετα το στησημο ετρεξα το qouadrand και πηρα αποτελεσμα 10000+,πηγα στις πληροφοριες και βλεπω οτι μεγιστη τιμη επεξεργαστη 1800.τι γινεται υπαρχει κινδυνος?τα φωτα σας βρε παιδια.:worry:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το κοντά στις στοκ τιμές γιατί θα το κάψεις αν τρεχει όλη την ωρα στο μαξιμουμ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ο κερνελ δεν εχει ρυθμισεις.αλλαξα κερνελ τελικα απο αγκνι σε μποεφλα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το maximum πιο σταθερό overclocking για τον γαλαξία μας είναι στα 1600. Προσωπικά το έχω αφήσει εκεί και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το maximum πιο σταθερό overclocking για τον γαλαξία μας είναι στα 1600. Προσωπικά το έχω αφήσει εκεί και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

σε εμενα ζεσταινει λιγο και το φοβαμαι.. στα 1.5 μου ηταν καλυτερα αλλα ο boeffla το εβγαλε οποτε μενω με 1.4 σε paranoid και δεν εχω θεμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια βοήθεια να ζητήσω. Έκανα ρουτ και πέρασα custom recovery.

Έχω κατεβάσει την CM11 και τα Gapps στην sd.

Πήρα nandroid backup.

Τώρα για να περάσω την cm11 απλά την φλασάρω από τη recovery ή πρέπει να κάνω τίποτα ακόμα πριν;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...