Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μια βοήθεια να ζητήσω. Έκανα ρουτ και πέρασα custom recovery.

Έχω κατεβάσει την CM11 και τα Gapps στην sd.

Πήρα nandroid backup.

Τώρα για να περάσω την cm11 απλά την φλασάρω από τη recovery ή πρέπει να κάνω τίποτα ακόμα πριν;

 

Αφού έχεις πάρει nandroid, κάνεις wipe data, wipe cashe partition, wipe dalvik cashe , και μετά είσαι ετοιμονα φλασαρεις την ρομ .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού έχεις πάρει nandroid, κάνεις wipe data, wipe cashe partition, wipe dalvik cashe , και μετά είσαι ετοιμονα φλασαρεις την ρομ .

 

Ευχαριστώ πολύ. Προχωράω. Απλά έλεγα μηπως χρειάζεται να ξεκλειδώσω bootloader όπως στα sony που έχω στην κατοχή μου.

:D :D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Προχωράω. Απλά έλεγα μηπως χρειάζεται να ξεκλειδώσω bootloader όπως στα sony που έχω στην κατοχή μου.

:D :D

 

Όχι δεν χρειάζεται.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άμα σου "κάτσει" καλά η ρομ πάρε πάλι back up να την έχεις φρέσκια
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια προταση να περασω custom rom στο σ3 το εχω μονο ροοτ τωρα! αν γινεται και υπαρχει ρομ με 4.4.4 και αν υπαρχει κανενας οδηγος απο την αρχη πως την περναμε και το recovery και τα σχετικα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια προταση να περασω custom rom στο σ3 το εχω μονο ροοτ τωρα! αν γινεται και υπαρχει ρομ με 4.4.4 και αν υπαρχει κανενας οδηγος απο την αρχη πως την περναμε και το recovery και τα σχετικα!

για το πως γινεται διαβασε στο πρωτο ποστ,στο xda εχει πολλες ρομ στο thread για s3 intern.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τωρα που ανακοινωθηκε και επισημα το lollipop τι εχετε να πειτε; :D

θα το δουμε στις συσκευες μας;

νομιζω πως ολα κρινονται απο την cyanogen :P

αν ναι, ποτε το κοβετε;

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ανακοινωθηκε και επισημα το lollipop τι εχετε να πειτε; :D

θα το δουμε στις συσκευες μας;

νομιζω πως ολα κρινονται απο την cyanogen :P

αν ναι, ποτε το κοβετε;

 

Επίσημα,ούτε λόγος.

από developers πολύ πιθανό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ε ναι εννοειται το επισημο κομμενο

 

πραγματικα μια απο τις καλυτερες εκδοσεις που εχουν βγει

περιμενω πως και πως να την δω στο s3

εφοσον θα τρεχει στα android one τοτε σιγουρα θα μπορει και στο δικο μας κινητο

 

με εχει βολεψει μια χαρα, δεν θα ηθελα να τρεχω τωρα σε καινουριες συσκευες, ασε που το μονο που με ελκυει αυτη τη στιγμη ειναι το oneplus one αλλα που να το βρεις αυτο..

 

οποτε αναμονη για lollipop στο S3 μας :D

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ανακοινωθηκε και επισημα το lollipop τι εχετε να πειτε; :D

θα το δουμε στις συσκευες μας;

νομιζω πως ολα κρινονται απο την cyanogen :P

αν ναι, ποτε το κοβετε;

 

λες να περιμενω...... να μην ασχοληθω ακομα μιας και το Lolipop ειναι απλος απαιχτω και το θελω πως και πως!

 

για το πως γινεται διαβασε στο πρωτο ποστ,στο xda εχει πολλες ρομ στο thread για s3 intern.

 

αυτο εννοεις; http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development και μπορω να πω οτι μπερδευτικα με αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό δημιουργείται για να μαζευτούν όλες οι πληροφορίες για τα διαθέσιμα hacks και τροποποιήσεις/βελτιώσεις που κυκλοφορούν για το Galaxy S III. Εδώ στην πρώτη σελίδα θα μαζεύονται οι δημοφιλέστερες τροποποιήσεις.

 

Στο μεταξύ, μην ξεχνάτε το θέμα τον Oδηγών (My Guides) για οδηγίες όσον αφορά το root και πέρασμα custom roms.

 

 

Αυτό το ποστ εννοεί.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Φίλος που δεν ασχολείται με φόρουμς κλπ, πήρε πριν λίγο καιρό με επιδότηση την εν λογο συσκευή.

Όλα καλά στην αρχή, αλλά μετά απο λίγο καιρό, (περίπου στο δίμηνο) άρχισε να παραπονιέται για κολλήματα, λαγκαρίσματα κλπ.

Κάποιοι συνάδελφοί του, κάτοχοι της ίδιας (μάλλον) συσκευής έχουν περάσει την Cyanogen Mod, και σε μια γρήγορη ματιά ο φίλος, παρατήρησε ότι ήταν πιο γρήγορη και πιο ανάλαφρη η συσκευή.

Με ρώτησε λοιπόν αν μπορεί να περάσει κι αυτός την συγκεκριμένη ΡΟΜ, για να αποκτήσει την ίδια εμπειρία χρήσης.

Το ζητούμενο είναι να μην χάσει σε λειτουργικότητα. Τι πρέπει να κάνουμε;

Η συσκευή φοράει την έκδοση 4.3

Link to comment
Share on other sites

4.3 και s3 αταίριαστο ζευγάρι φίλε.αλλάξτε ρομ και θα νομίζει ότι αγόρασε άλλο κινητό.Μόνο έτσι αξίζει πλέον το κινητό αυτό
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το κάνουμε αυτό;

 

Μπες στην πρώτη σελίδα στο τοπικ με τις βελτιώσεις. Έχει διαφορά θέματα όπως και rom. Για περισσότερες πληροφορίες να πουν οι κάτοχοι που ασχολήθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ποστ εννοεί.

 

ειπε xda για αυτο :P :P :P

 

 

αυτην εδω την εχει περασει κανενας http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841 να μας πει γνωμη;;;

Link to comment
Share on other sites

Με μια ματιά που έριξα, δλδ πάμε καρφί για Omega v59 (4.3) ?

 

εγω παντος περιμενω να μου πουν γνωμες και για αυτην την ειδα πολυ καλη! http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841

αλλα παλι εχω ενδιαστασεις αν προχωρησω στο περασμα της ! λεω να περιμενω ακομα για λολιποπ απο xda

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Μιας και ο φιλος θελει κατι λειτουργικο και αξιοπιστο, λεω να βαλουμε κατι δοκιμασμενο και σιγουρο. Αν για τον α-β λογο θελει να επιστρεψει σε εργοστασιακη κατασταση, μπορει ετσι;
Link to comment
Share on other sites

ειπε xda για αυτο :P :P :P

 

 

αυτην εδω την εχει περασει κανενας http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841 να μας πει γνωμη;;;

Ναι την έχω δοκιμάσει πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

ειπε xda για αυτο :P :P :P

 

 

αυτην εδω την εχει περασει κανενας http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841 να μας πει γνωμη;;;

Πριν τη λεξη xda εχει κομα που σημαινει αλλη φραση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειπε xda για αυτο :P :P :P

 

 

αυτην εδω την εχει περασει κανενας http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841 να μας πει γνωμη;;;

 

Πολύ καλη και νομιζω η καλύτερη σε στοκ που υπάρχει. Αλλά να ξέρετε οτι είναι αισθητή η διαφορα σε ταχύτητα απο τις αλλες. Εγώ είμαι εδώ και 3 μηνες με τη liquid και ο λογος που απλα δοκιμασα την παραπανω Ρομ είναι οτι με τη liquid είναι σα να εχεις άλλο τηλέφωνο. Γρήγορο και smooth. Με τις στοκ αργεί έχει lag και γενικά, παρόλα τα ωραία features που έχουν οι στοκ, δε συγκρίνονται με όλες τις αλλες. Και είμαι και με art οποτε το αποτέλεσμα είναι ακόμα πιο εντυπωσιακό.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλη και νομιζω η καλύτερη σε στοκ που υπάρχει. Αλλά να ξέρετε οτι είναι αισθητή η διαφορα σε ταχύτητα απο τις αλλες. Εγώ είμαι εδώ και 3 μηνες με τη liquid και ο λογος που απλα δοκιμασα την παραπανω Ρομ είναι οτι με τη liquid είναι σα να εχεις άλλο τηλέφωνο. Γρήγορο και smooth. Με τις στοκ αργεί έχει lag και γενικά, παρόλα τα ωραία features που έχουν οι στοκ, δε συγκρίνονται με όλες τις αλλες. Και είμαι και με art οποτε το αποτέλεσμα είναι ακόμα πιο εντυπωσιακό.

 

Πριν τη λεξη xda εχει κομα που σημαινει αλλη φραση

 

Ναι την έχω δοκιμάσει πολύ καλή

 

να προχωρησω δλδ οποτε βρω χρονο :p:p σχετικα με τους κερνελ τι παιζει; στο χ8 που εκανα τα ιδια δεν θυμαμαι να περνουσαμε και κερνελ!

στο antytu αυτην πιανει 23859 απο οσο ειδα στο βιντεο! εγω με στοκ πιανω 23332 αχαχ δεν ειναι και πολυ πιο γρηγορη παντος

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο φιλος θελει κατι λειτουργικο και αξιοπιστο, λεω να βαλουμε κατι δοκιμασμενο και σιγουρο. Αν για τον α-β λογο θελει να επιστρεψει σε εργοστασιακη κατασταση, μπορει ετσι;

 

ναι μπορει να επιστρεψει! παντα να κρατας ενα back up απο οτι πας να κανεις πιο πριν να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο παντα!

Link to comment
Share on other sites

να προχωρησω δλδ οποτε βρω χρονο :p:p σχετικα με τους κερνελ τι παιζει; στο χ8 που εκανα τα ιδια δεν θυμαμαι να περνουσαμε και κερνελ!

στο antytu αυτην πιανει 23859 απο οσο ειδα στο βιντεο! εγω με στοκ πιανω 23332 αχαχ δεν ειναι και πολυ πιο γρηγορη παντος

το "αντουτου" εχει αλαξει τον τροπο βαθμολογιας και ετσι τα νουμερα ειναι αυτα που εγραψες,ο κερνελ ειναι μαζι με την ρομ απλως εχεις επιλογη να τον αλλαξεις αν θες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...