Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα πριν λίγες μέρες επιτέλους ο JustArchi ξαναπιασε δουλειά.

Είναι καθαρά ο καλύτερος developer που έχει περάσει από το κινητό μας αλλά δυστυχώς θα φύγει και αυτός σύντομα..

 

Έχει πει ο άνθρωπος τι κινητό θα πάρει; κοντεύω τριετια με το σ3 και είμαι τόσο ευχαριστημένος από τις ρομ του που λέω να αγοράσω ότι και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:(Δεν εχει στην μπαρα το κουμπι για φακο

 

Εγω που την εγκατέστησα έχει κανονικά κουμπί για τον φακό

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε την Qs τότε που δίνει παραπάνω ο φίλος με boefla κέρνελ 6.6

Έχω βάλει την Qs FINALE NL1 και ο κερνελ που έχει είναι ο boefla κέρνελ 6.4 (τον οποίο πέρασα απευθείας στην εγκατάστασή της ρομ) χρειάζεται να βάλω τον 6.6 ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την Qs FINALE NL1 και ο κερνελ που έχει είναι ο boefla κέρνελ 6.4 (τον οποίο πέρασα απευθείας στην εγκατάστασή της ρομ) χρειάζεται να βάλω τον 6.6 ?

(στην παραθεση οι απαντησεις δεν ειναι ολες δικιες μου),οσο για κερνελ δοκιμαζεις την πιο καινουργια και αν κατσει καλα την κρατας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει πει ο άνθρωπος τι κινητό θα πάρει; κοντεύω τριετια με το σ3 και είμαι τόσο ευχαριστημένος από τις ρομ του που λέω να αγοράσω ότι και αυτός.

Νομίζω περιμένει να βγει κινητό με snapdragon 820.. Χωρίς προβλήματα δηλαδή. Προσωπικά δεν το αποκλείω να πάρει oneplus two, αν αποδειχθεί καλό, ή το επόμενο nexus.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, δοκίμασα qs για αρκετές μέρες τώρα. Έχω να κάνω επανεκκίνηση 50 ώρες και φαίνεται η ram να είναι καλύτερη από τις προηγούμενες, αλλά ακόμα να γεμίζει.

Η ram φουλ και η zram σχεδόν στην μέση μετά από καθάρισμα. Έχω αρχίσει να βλέπω από κανένα redraw χωρίς λόγο, ακόμα και στον Launcher.

Η αλήθεια όμως είναι, δεν με πειράζει ένα reboot το βράδυ..

Link to comment
Share on other sites

την μπαταριούλα πάντως την καταπίνει.

όχι ότι ήταν ποτέ η αυτονομία το δυνατό χαρτί του s3.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

την μπαταριούλα πάντως την καταπίνει.

όχι ότι ήταν ποτέ η αυτονομία το δυνατό χαρτί του s3.:lol:

 

Άσε εγώ έχω μια μπαταρία ένα χρόνο, και άλλη μια, έναν άλλον χρόνο.. Και νιώθω πως πρέπει να πάρω άλλη. Πέφτει πάρα πολύ γρήγορα πλέον.

Η πλάκα είναι πως ένα nexus s που είχα το έδωσα στην μητέρα μου κ με μπαταρία 5 χρόνων κρατάει 3 μέρες με την χρήση της :-P

 

Καλημέρα.Καί σε αυτή την rom έχει ξεκινήσει καλά ο τύπος

Αυτό που δεν αντέχω με αυτές τις roms είναι το recent panel.

Μέχρι να πατήσεις να πας στις πρόσφατες έχουν περάσει 2 δευτερόλεπτα και έχεις ξεχάσει τι ήθελες να κάνεις :-P

Τουλάχιστον με blekota αυτό παθαινα..

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Καί σε αυτή την rom έχει ξεκινήσει καλά ο τύπος

την δοκιμασες? εχει ραδιοφωνο που με ενδιαφερει?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

την δοκιμασες? εχει ραδιοφωνο που με ενδιαφερει?
Ναί καλή αν καί είναι η δεύτερη μέρα μόνο χωρίς aroma όσο για ραδιόφωνο έχω αυτό καί kernel αυτόν Edited by Antonybak
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Ναί καλή αν καί είναι η δεύτερη μέρα μόνο χωρίς aroma όσο για ραδιόφωνο έχω αυτό καί kernel αυτόν

προσπαθω να κανω εγκατασταση με ολα τα wipes και πρωτη φορα βγαζει error 7.γνωριζεις τιποτα εσυ η καποιος αλλος γιατι συμβαινει αυτο? επισης κερνελ σαν zip η tar;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω εγκατασταση με ολα τα wipes και πρωτη φορα βγαζει error 7.γνωριζεις τιποτα εσυ η καποιος αλλος γιατι συμβαινει αυτο? επισης κερνελ σαν zip η tar;
Το error 7 είναι γιά το recovery ποιό έχεις εγώ χρησιμοποιώ το twrp καί γιά τον kernel φλασάρεις το zip
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

εχω παντα philz recovery(ειχα μεγαλο προβλημα με το αλλο,χαμενο ιμει κλπ) θα ελενξω αν ειναι η τελευταια εκδοση,αν και καπου διαβασα οτι δεν θα υπαρξει νεωτερη εκδοση.ευχαριστω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναί καλή αν καί είναι η δεύτερη μέρα μόνο χωρίς aroma όσο για ραδιόφωνο έχω αυτό καί kernel αυτόν

 

την dn4 την εχεις δοκιμασει για να μας πεις καμια συγκριση?

Link to comment
Share on other sites

τελικα την περασα,αλλα προσεξα οτι εντος των εφαρμογων η γλωσσα ειναι αγκλικη,πχ πληκτρολογιο αλλα και σε αλλες εφαρμογες συστηματος.θα την κρατησω να την περιεργαστω και μαλλον θα την βγαλω μετα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

την dn4 την εχεις δοκιμασει για να μας πεις καμια συγκριση?
Ναί την έχω δοκιμάσει πολύ καλή κι αυτή μικρές διαφορές έχουν.Αυτή έχει καλύτερη μπαταρία.Αλλά επειδή ο καθένας έχει τα δικά του γούστα το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις μόνος σου.Καί πάντα οι rom κάθονται διαφορετικά στο κάθε τηλέφωνο

 

Επίσης μιά πολύ καλή εφαρμογή είναι αυτή .Πλέον μαζί με το greenify μου έχει γίνει απαραίτητη σε κάθε rom

LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

καινουριος και εγω στο cyanogenmod για S3 international. το περασα μεσω windows installer. το κινητο πεταει αλλα τρωει πολλη μπαταρια... ξερει κανεις γιατι?

 

http://i1194.photobucket.com/albums/aa369/furious555/Screenshot_2015-06-23-10-45-10_zpsb6yxsslg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

καινουριος και εγω στο cyanogenmod για S3 international. το περασα μεσω windows installer. το κινητο πεταει αλλα τρωει πολλη μπαταρια... ξερει κανεις γιατι?

 

Οι ρομς που βασιζονται στην cyan.εχουν θεμα με την μπαταρια.δοκιμασε την QQ-I9300 ΚΚ

 

η αληθεια ειναι πως.. αυτο δεν ισχυει απολυτα.

το προβλημα ειναι στις υπηρεσιες google play. μπορει ευκολα να λυθει ετσι.

το κανω καθε φορα που εγκαθιστω μια rom χωρις καν να παρατηρησω πως χρειαζεται

 

θεωριτικα αυτο το προβλημα εχει λυθει στις nightlies πλεον. επειδη την περασες με το installer σου εβαλε μια σχετικα παλια εκδοση. βαλε την τελευταια και εισαι κομπλε. αν χρειαζεσαι οδηγιες εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

ο τροπος που αναφερεις υσχιει και για αλλες ρομ οπως tw samsung base? αστο μαλλον μονο για cyan.ok Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ο τροπος που αναφερεις υσχιει και για αλλες ρομ οπως tw samsung base? αστο μαλλον μονο για cyan.ok

 

αρκει να μπορεις να διαχειριστεις τα permissions που εχει η καθε εφαρμογη (και συγκεκριμενα οι υπηρεσιες google play).. ναι. ισχυει για ολες τις ρομς

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομς που βασιζονται στην cyan.εχουν θεμα με την μπαταρια.δοκιμασε την QQ-I9300 ΚΚ

 

Μήπως εννοείς QS I9300 KK ?

Είδα τωρα ενα βίντεο στο YouTube και φαίνεται ιδια με την official Samsung rom αλλα αρκετά πιο γρήγορη. Που την βρισκουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η αληθεια ειναι πως.. αυτο δεν ισχυει απολυτα.

το προβλημα ειναι στις υπηρεσιες google play. μπορει ευκολα να λυθει ετσι.

το κανω καθε φορα που εγκαθιστω μια rom χωρις καν να παρατηρησω πως χρειαζεται

 

θεωριτικα αυτο το προβλημα εχει λυθει στις nightlies πλεον. επειδη την περασες με το installer σου εβαλε μια σχετικα παλια εκδοση. βαλε την τελευταια και εισαι κομπλε. αν χρειαζεσαι οδηγιες εδω ειμαστε :)

 

Δοκιμασες αυτη τη μέθοδο και δουλεύει πράγματι?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς QS I9300 KK ?

Είδα τωρα ενα βίντεο στο YouTube και φαίνεται ιδια με την official Samsung rom αλλα αρκετά πιο γρήγορη. Που την βρισκουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκιμασες αυτη τη μέθοδο και δουλεύει πράγματι?

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841

 

 

Ναι, Δουλεύει :)

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασες σε S3 και δουλευει χωρις τα errors που λενε κατω στα σχολια?

 

επισης πριν το δοκιμασεις σου ετρωγε και εσενα μπαταρια το google services?

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασες σε S3 και δουλευει χωρις τα errors που λενε κατω στα σχολια?

 

επισης πριν το δοκιμασεις σου ετρωγε και εσενα μπαταρια το google services?

 

ναι βρε :P

μην αγχωνεσαι δεν ειναι κατι επικινδυνο

 

ναι καποτε ετρωγε μπαταρια και το εκανα. πλεον το κανω καθε φορα που βαζω καποια ρομ just in case..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...