Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περνα μια μαμα ρομ με odin αν ειναι θεμα software θα φτιαξει ισως να παιζει κατι με το hardware ομως

Το έχω κάνει και αυτό.

Έβαλα ξανά με Odin την 4.1.2 μετά 4.3 αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.. Μετα απο 1 μισο χρονο με το S3 και μετα απο πολλα φλασαρισματα εχω ενα μικρο προβληματακι που δεν ξερω που οφειλετε.. ειμαι με cm11 nightly και boefla 2.3. Το προβλημα μ ειναι οτι ενω προχτες επαιζα ενα παιχνιδι (Boom Beach) αρχισε η οθονη να τρεμοπαιζει η φωτεινοτητα της και κολησε. Το ξανανοιγω και απο 70% μπαταρια που ειχε παει με μιας στο 2%.. Αυτο μου το εχει κανει 2 φορες.. Ξερεται που οφειλεται;; Το τρεμοπαιγμα της φωτεινοτητας ειναι απο την γραφικων;; Δεν εχω πειραξει mhz ουτε σε επεξεργαστη ουτε στη gpu..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Μετα απο 1 μισο χρονο με το S3 και μετα απο πολλα φλασαρισματα εχω ενα μικρο προβληματακι που δεν ξερω που οφειλετε.. ειμαι με cm11 nightly και boefla 2.3. Το προβλημα μ ειναι οτι ενω προχτες επαιζα ενα παιχνιδι (Boom Beach) αρχισε η οθονη να τρεμοπαιζει η φωτεινοτητα της και κολησε. Το ξανανοιγω και απο 70% μπαταρια που ειχε παει με μιας στο 2%.. Αυτο μου το εχει κανει 2 φορες.. Ξερεται που οφειλεται;; Το τρεμοπαιγμα της φωτεινοτητας ειναι απο την γραφικων;; Δεν εχω πειραξει mhz ουτε σε επεξεργαστη ουτε στη gpu..

 

εμενα οταν το εκανε εφταιγε η μπαταρια.. ισως απο την ζεστη τωρα, δεν ξερω ακριβως

μου ειχε φουσκωσει και λιγο

δες την αν φαινεται λιγο πιο χοντρη απ'οτι συνηθως.

 

προσπαθησε να μην το φορτισεις για μια μερα και μην παιζεις παιχνιδια. καποια στιγμη θα αρχισει να το κανει παλι λογικα. πολυ πριν φτασει στο 0%. εμενα το εκανε απο το 40%

 

λογικα αυτο ειναι. δοκιμασε και πες μας

Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν το εκανε εφταιγε η μπαταρια.. ισως απο την ζεστη τωρα, δεν ξερω ακριβως

μου ειχε φουσκωσει και λιγο

δες την αν φαινεται λιγο πιο χοντρη απ'οτι συνηθως.

 

προσπαθησε να μην το φορτισεις για μια μερα και μην παιζεις παιχνιδια. καποια στιγμη θα αρχισει να το κανει παλι λογικα. πολυ πριν φτασει στο 0%. εμενα το εκανε απο το 40%

 

λογικα αυτο ειναι. δοκιμασε και πες μας

προχτες παρατηρησα οτι ειχε ψιλοφουσκωσει λιγο η μπαταρια αλλα λεω η ιδεα μ θα ειναι.. Αμα ειναι η μπαταρια το πολυ πολυ περνω μια καινουργια.. Ξερεις περιπου ποσο κανει; Και αν υπαρχει καμοια μεγαλυτερη χωρις να πρεπει να αλλαξω καπακι.;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

ένα σχόλιο μόνο για την archidroid 4.4 ενώ είναι πάρα πολύ καλή και με απίστευτη καλή διαχείριση μπαταρίας όταν ανοίγω το ράδιο τότε η κατανάλωση είναι εξωφρενική
Link to comment
Share on other sites

προχτες παρατηρησα οτι ειχε ψιλοφουσκωσει λιγο η μπαταρια αλλα λεω η ιδεα μ θα ειναι.. Αμα ειναι η μπαταρια το πολυ πολυ περνω μια καινουργια.. Ξερεις περιπου ποσο κανει; Και αν υπαρχει καμοια μεγαλυτερη χωρις να πρεπει να αλλαξω καπακι.;;;

 

Για τιμή της αυθεντικής. Στην original extended παρέχεται και καπάκι..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ένα σχόλιο μόνο για την archidroid 4.4 ενώ είναι πάρα πολύ καλή και με απίστευτη καλή διαχείριση μπαταρίας όταν ανοίγω το ράδιο τότε η κατανάλωση είναι εξωφρενική

 

Ποιά έκδοση φοράς ακριβώς; :)

Link to comment
Share on other sites

Eχω sto κινητο μια Omega παλια 4.1.2, και προσπαθω με full wipe να φλασαρω την καινουρια Neatrom εκδοσης 4.3. Τσεκαρω κανονικα τις επιλογες που μου δινει στην αρχη, και ξεκιναει η εγκατασταση της rom. Στο τελος ενω εχουν εγκατασταθει ολα. γραφει:

set_metadata_recursive: some changes failed

 

Αλλα παταω next αφου μου δινει την επιλογη σαν να εχει ολοκληρωθει κανονικα. Κανει restart, και παει να δειξει την εικονα του παλιου kernel που ειχα, του siyah, και ξαναεπιστρεφει στο recovery. Παταω Reboot now, και βγαζει μια επιλογη fix binary su, αλλα παταω οχι γιατι μαλλον θα χαθει το root αν το επιλεξω. Και με ξαναγυρναει παλι στο recovery. Ειχα περασμενη στην καρτα και την Archidroid, δοκιμασα τα ιδια και με αυτη, και δεν αλλαξε κατι. Υπαρχει θεμα που απο 4.1.2 φλασαρω κατευθειαν σε 4.3? Επρεπε να κανω κατι παραπανω?

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

Eχω sto κινητο μια Omega παλια 4.1.2, και προσπαθω με full wipe να φλασαρω την καινουρια Neatrom εκδοσης 4.3. Τσεκαρω κανονικα τις επιλογες που μου δινει στην αρχη, και ξεκιναει η εγκατασταση της rom. Στο τελος ενω εχουν εγκατασταθει ολα. γραφει:

set_metadata_recursive: some changes failed

 

Αλλα παταω next αφου μου δινει την επιλογη σαν να εχει ολοκληρωθει κανονικα. Κανει restart, και παει να δειξει την εικονα του παλιου kernel που ειχα, του siyah, και ξαναεπιστρεφει στο recovery. Παταω Reboot now, και βγαζει μια επιλογη fix binary su, αλλα παταω οχι γιατι μαλλον θα χαθει το root αν το επιλεξω. Και με ξαναγυρναει παλι στο recovery. Ειχα περασμενη στην καρτα και την Archidroid, δοκιμασα τα ιδια και με αυτη, και δεν αλλαξε κατι. Υπαρχει θεμα που απο 4.1.2 φλασαρω κατευθειαν σε 4.3? Επρεπε να κανω κατι παραπανω?

χρειαζεσαι την τελευταια εκδοση του philz,αν δεν το εχεις για ρεκοβερυ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ηταν παιδια,ευχαριστω. Ειχα ξεμεινει με μια παλια εκξδοση του Philz, τωρα μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα στην τελευταια του temasek και δεν εχω σημα!!! :(

τι να κανωω; βοηθεια!

 

 

edit: ενταξει το εφτιαξα! ευχαριστω!! :D

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα στην τελευταια του temasek και δεν εχω σημα!!! :(

τι να κανωω; βοηθεια!

 

 

edit: ενταξει το εφτιαξα! ευχαριστω!! :D

Στην προηγούμενη είχες σήμα;

Τελικά πώς το έφτιαξες;

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη είχες σήμα;

Τελικά πώς το έφτιαξες;

 

Ειχα σημα, ναι

ημουν στην v121 και αναβαθμισα χωρις full wipe

αρχικα το κινητο ανοιγε αλλα κρασαρε συνεχεια οποτε προσπαθησα να κανω restore το nandroid. οταν ομως ολοκληρωθηκε, και η παλια rom κρασαρε! :blink:

οποτε προσπαθησα αλλη μια φορα να αναβαθμισω μιας και δεν ειχα τιποτα αλλο να κανω. και τοτε ηταν που ανοιγε αλλα δεν ειχα σημα κιας μην ειχε χαθει το imei (ουτε superuser ειχα)

 

τελικα εκανα full wipe (και να φανταστεις την προηγουμενη μερα ειχα σβησει τα παντα στο titanium και ουτε το θυμομουν)

ομως αυτο παρεμεινε.. οποτε δοκιμασα να φλασαρω χωρις τον boeffla kernel ξανα με wipe data. και... απλα δουλεψε. μετα φλασαρα boeffla και ολα καλα.. ειλικρινα δεν ξερω. το μονο που με στεναχωρησε ειναι που εχασα παιχνιδια κτλ αλλα το κινητο να ειναι καλα και ολα τα αλλα... :P

ομως καταπανικοβληθηκα..

 

τωρα εσυ πρεπει να εχεις παλιο modem φανταζομαι για να μην εχεις σημα

εχω ακουσει πως αυτο ειναι

μπορεις να φλασαρεις καμια custom rom βασισμενη στην sammy που θα εχει ενα καινουριο modem και μετα αυτη του temasek

και ΠΑΝΤΑ να εχεις backup το efs :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παλιό modem και έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφαιρώντας boeffla αλλά δεν έγινε τίποτα.

Είναι κουφό αλλά μου είναι αδύνατον να περάσω aosp rom

Link to comment
Share on other sites

το εχω παθει και εγω σε ενα απο τα τρια ς3 που περασαν απο τα χερια μου,τελικα καποιο θεμα υπαρχει με τις αλλαγες ρομ,καπου σκαλωνει και χανεται το ΙΜΕΙ,σημα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση, τωρα ειμαι με neatrom v7.4 (4.4.4). Επειδη θελω να δωσω το κινητο σε εναν φιλο και δεν κατεχει πολλα, θελω να του βαλω την archidroid 4.3 samsung based rom που την ειχα και παλια, για να γυρισω πισω απο 4.4 σε 4.3 πρεπει να κανω κατι εκτος απο τα γνωστα wipes ?
Link to comment
Share on other sites

το εχω παθει και εγω σε ενα απο τα τρια ς3 που περασαν απο τα χερια μου,τελικα καποιο θεμα υπαρχει με τις αλλαγες ρομ,καπου σκαλωνει και χανεται το ΙΜΕΙ,σημα.

Και τι εκανες για να λυσεις το προβλημα;

 

Παιδια να κανω μια ερωτηση, τωρα ειμαι με neatrom v7.4 (4.4.4). Επειδη θελω να δωσω το κινητο σε εναν φιλο και δεν κατεχει πολλα, θελω να του βαλω την archidroid 4.3 samsung based rom που την ειχα και παλια, για να γυρισω πισω απο 4.4 σε 4.3 πρεπει να κανω κατι εκτος απο τα γνωστα wipes ?

Την ιδια διαδικασια ακολουθείς δεν χρειαζεται να κανεις κατι διαφορετικο

Link to comment
Share on other sites

:pεχω απαντησει πιο παλια το πηγα σε σερβις ανεπισημο του εβαλε αλλο ΙΜΕΙ και το χαρισα σε γνωστο μου. και κατι ασχετο,ψαχνω για καινουργιο τηλ.αλλα τα καινουργια μοντελα πλυν του g3 lg,ενω εχουν κορυφαια χαρακτηριστικα,αλλο δεν εχει ραδιο,αλλο δεν εχει sd,αλλο δεν αλλαζει η μπαταρια,στοιχεια που εχει μονο το.... s3!!!! Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜΕΙ δεν.μπορούμε να το περάσουμε μόνοι μας;

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ στα υπόλοιπα.

Επι μηνες τώρα δεν μπορώ να βρω αντικαταστάτη του s3.

Πάντα θα λείπει κάτι από τα νέα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια διαδικασια ακολουθείς δεν χρειαζεται να κανεις κατι διαφορετικο

 

Ευχαριστω φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

χρεισημοποιησε καποια προγραμματα,σχεδον 3 ωρες εκανε.τι εκανε με ακριβεια δεν ξερω αλλα παραδεχτηκε οτι τελικα ειταν αρκετα δυσκολο και γιαυτον.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...