Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω Cyanogenmod αλλά δεν έχει καλή κάμερα νομίζω και καλή μπαταρία
Η καμερα του δεν ειναι τοσο ασχημη... Ειναι αρκετα καλη για καποιον που θελει να βγαζει καλες φωτος.. Τωρα για μπαταρια 4.4.4 μου κραταει με νορμαλ χρηση παραπανω απο οτι μ κραταγε η στοκ..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η καμερα του δεν ειναι τοσο ασχημη... Ειναι αρκετα καλη για καποιον που θελει να βγαζει καλες φωτος.. Τωρα για μπαταρια 4.4.4 μου κραταει με νορμαλ χρηση παραπανω απο οτι μ κραταγε η στοκ..

 

Ποια Rom έχεις?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια η πιο σταθερη aosp rom που εχετε βαλει ποια ειναι; :D

δεν με νοιαζουν εξτρα λειτουργιες και τετοια.. απλα σταθεροτητα

η paranoid φαινεται αρκετα απλη :confused:

ρωταω γιατι ναι, το καλυτερο ειναι να δοκιμασω μονος μου, ομως μια προσωπικη αποψη σας δεν βλαπτει νομιζω :happy:

Teamub Downloadκαί PA-GAPPS με boeffla kernek cm-11
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Ποια Rom έχεις?
cyanogen cm11. nightly. και boefla κερνελ.. Πολυ σταθερα και τα 2. χωρις λαγκαρισματα.. Αλλα και neat rom (sam based) που ειχα αν εξαιρεσεις οτι ηταν λιγο αργη σε σχεση με cm ηταν πολυ σταθερη και αυτη... Αν σε ενδιαφερη τοσο πολυ η καμερα..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

παιδια η πιο σταθερη aosp rom που εχετε βαλει ποια ειναι; :D

δεν με νοιαζουν εξτρα λειτουργιες και τετοια.. απλα σταθεροτητα

η paranoid φαινεται αρκετα απλη :confused:

ρωταω γιατι ναι, το καλυτερο ειναι να δοκιμασω μονος μου, ομως μια προσωπικη αποψη σας δεν βλαπτει νομιζω :happy:

 

cyanogenmod 11 snapshot-m8

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λένε cyanogen.. Δεν μαρεσε και πολύ η συγκεκριμένη όμως φαίνεται πως έχει "ωριμάσει" οπότε θα την δοκιμάσω λίγο.

Κιομως, νομίζω πως εγώ έχω φάει κόλλημα με την paranoid τελικά :-P

Έβγαλε και το καινούριο τρόπο να βλέπεις τις πρόσφατες εφαρμογές (όπως Android L). Γενικά, πολύ πρωτοτυπία :D

Πάντως ρε σεις ούτε να το βλέπω δεν μπορώ πια το TW..

Ο Archi νομίζω είπε πως τελειώνει με την Samsung 4.3 στο s3.. Και λογικό μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Ο Archi νομίζω είπε πως τελειώνει με την Samsung 4.3 στο s3.. Και λογικό μου φαίνεται

 

 

:shock::shock::shock:

 

Τελειώνει γενικότερα με το Σ3 ο Αρχις;;; :cry:

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:

 

Τελειώνει γενικότερα με το Σ3 ο Αρχις;;; :cry:

Όχι δεν νομίζω. Απλά είπε πως επειδή η Samsung σταμάτησε τις αναβαθμίσεις στο s3 (τουλάχιστον τις ουσιαστικές αναβαθμίσεις) σιγά σιγά θα φτιάξει μια final έκδοση.. (θα ψάξω να βρω που το βρήκα το post του)

Έχει ακομα έναν κερνελ ο οποίος ξεκάθαρα έχει μέλλον, την aosp rom του, και αυτή την kitkat σε tw.. Και πράγματα που δεν είναι αποκλειστικά στο s3.

Γενικά.. Δεν φεύγει. Έχει δουλίτσα :D

Ευτυχώς, γιατί είναι εξαιρετικός developer :D

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα τι λενε ;

 

Οι aosp έχω την εντύπωση ότι πάντα δεν τα πήγαιναν τόσο καλά όσο οι Samsung based

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι aosp έχω την εντύπωση ότι πάντα δεν τα πήγαιναν τόσο καλά όσο οι Samsung based

Έτσι λένε, ναι

Προσωπικά δεν μπορώ να πω πως έχω παράπονο βέβαια. Έχει βελτιωθεί αρκετά από τότε που πρωτομπηκαμε στην kitkat.

Σε αυτό δεν μένει τίποτα άλλο παρά δοκιμή.

 

 

Άσχετο αλλά για όσους δεν το γνωρίζουν, ο boeffla έβγαλε μια άλλη έκδοση Kernel που ονομάζεται NG και είναι πάλι για cm11 και Omni rom

 

Η διαφορά από τις άλλες εκδόσεις είναι πως αυτός ο Kernel είναι βασισμένος στα sources που δίνει η Samsung οπότε είναι πιο "καθαρός" κώδικας, και όχι στο Kernel της cyanogen ή Omni αντίστοιχα.

Αυτά έχω διαβάσει.. Δεν είμαι και developer να ξέρω παραπάνω.

Φαίνεται πως δουλεύει όντως πολύ καλύτερα (ειδικά σε μπαταρία τα πάω καλύτερα) κιας είναι σε beta.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2449408

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν νομίζω. Απλά είπε πως επειδή η Samsung σταμάτησε τις αναβαθμίσεις στο s3 (τουλάχιστον τις ουσιαστικές αναβαθμίσεις) σιγά σιγά θα φτιάξει μια final έκδοση.. (θα ψάξω να βρω που το βρήκα το post του)

Έχει ακομα έναν κερνελ ο οποίος ξεκάθαρα έχει μέλλον, την aosp rom του, και αυτή την kitkat σε tw.. Και πράγματα που δεν είναι αποκλειστικά στο s3.

Γενικά.. Δεν φεύγει. Έχει δουλίτσα :D

Ευτυχώς, γιατί είναι εξαιρετικός developer :D

 

Τι να πω... Προσωπικά την Άρχι ν1 δεν την αλλάζω με άλλη... Δεν μπορώ να πω ότι έχω δοκιμάσει ό,τι κυκλοφορεί, αλλά μερικές τις πέρασα και... τις προσπέρασα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Προσωπικά την Άρχι ν1 δεν την αλλάζω με άλλη... Δεν μπορώ να πω ότι έχω δοκιμάσει ό,τι κυκλοφορεί, αλλά μερικές τις πέρασα και... τις προσπέρασα :lol:

 

Συμφωνώ με σένα απολύτως, μετα απο 4 ROM την Archidroid v1 με boeffla kernel δεν την αλλάζω με καμμία.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Προσωπικά την Άρχι ν1 δεν την αλλάζω με άλλη... Δεν μπορώ να πω ότι έχω δοκιμάσει ό,τι κυκλοφορεί, αλλά μερικές τις πέρασα και... τις προσπέρασα :lol:

Συμφωνώ με σένα απολύτως, μετα απο 4 ROM την Archidroid v1 με boeffla kernel δεν την αλλάζω με καμμία.

 

τοσο πολυ ρε παιδια; :ο

ειχα δοκιμασει καποτε καποιες tw roms αλλα... δεν αντεχα

χελωνες μου φαινοντουσαν μπροστα στην "καθαρη" kitkat

τωρα ομως με ψηνετε παλιι..

 

τι ειναι αυτο που σας αρεσε και που φαινοταν να εχει ελλειψεις σε σχεση με aosp; :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βγάλω τον φωτισμό των πλήκτρων στην Dirty Unicorn ROM γιατί έχω βάλει τα κουμπιά του Nexus ?????

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βγάλω τον φωτισμό των πλήκτρων στην Dirty Unicorn ROM γιατί έχω βάλει τα κουμπιά του Nexus ?????
Από ρυθμίσεις--πλήκτρα-οπισθοφωτισμός ????
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

[/color]
Από ρυθμίσεις--πλήκτρα-οπισθοφωτισμός ????
Εγω δεν εχω δει να γραφει κατι τετοιο αλλα τελοσπαντων θα κατεβασω αλλη, ευχαριστω παντως

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Λοιπόν, επειδή θέλω κάποια ρομ που να είναι Samsung based και να έχει το ui του touch wiz και όσο γίνεται πιο σταθερή, υπάρχει κάποια δοκιμασμένη; κι αν ναι κάποιο λινκ; Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Λοιπόν, επειδή θέλω κάποια ρομ που να είναι Samsung based και να έχει το ui του touch wiz και όσο γίνεται πιο σταθερή, υπάρχει κάποια δοκιμασμένη; κι αν ναι κάποιο λινκ;

στο XDA υπαρχει η neatrom v7.6,και η revolusionary s5,ολες σε 4.3.γραφω γιαυτες γιατι τις δοκιμασα για αρκετο καιρο με πολυ καλες εντυπωσεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στο XDA υπαρχει η neatrom v7.6,και η revolusionary s5,ολες σε 4.3.γραφω γιαυτες γιατι τις δοκιμασα για αρκετο καιρο με πολυ καλες εντυπωσεις.

ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Cyanogenmod 10.2. Κατεβασα επισης Omega v58. Τι λετε?

Ειμαι υπερ των Aosp αλλα η Cya παντα νομιζω ειχε θέματα με την μπαταρία. Ακούω απόψεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω όλοι εδώ έχουν καταλάβει πως υποστηρίζω aosp :P

Από την άλλη.. Δοκίμασε..

Και όχι 10.2

Η kitkat πιστεύω έχει φτάσει σε ένα καλό σημείο για να αφήσει πίσω την jelly bean.. Στην ουσία αυτό είναι και ένα από τα πιο σημαντικά πλεονεκτηματα σε σχέση με την tw.

Δοκίμασε και δες..

Απ την άλλη όσοι θα κρατήσουν το κινητό πολύ καιρό ακόμα και το έχουν rootαρισμενο τότε οι aosp roms είναι το μέλλον :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω όλοι εδώ έχουν καταλάβει πως υποστηρίζω aosp :P

Από την άλλη.. Δοκίμασε..

Και όχι 10.2

Η kitkat πιστεύω έχει φτάσει σε ένα καλό σημείο για να αφήσει πίσω την jelly bean.. Στην ουσία αυτό είναι και ένα από τα πιο σημαντικά πλεονεκτηματα σε σχέση με την tw.

Δοκίμασε και δες..

Απ την άλλη όσοι θα κρατήσουν το κινητό πολύ καιρό ακόμα και το έχουν rootαρισμενο τότε οι aosp roms είναι το μέλλον :)

 

Οντως καταναλωνει πολύ μπαταρία. Την είχα βάλει παλαιότερα σε ένα άλλο S3 που είχα.

Θα βάλω σήμερα Omega.

Nightly δεν βάζω έχουν θέματα οι stable δεν θα έχουν οι nightly?

Βλέποντας και κάνοντας άσχετα που θα το πουλήσω και θα γυρίσω όπως με βλέπω πάλι σε iphone.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...