Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις κατέβασα να δοκιμάσω την Revolution v32. Δεν είναι σταθερή?

 

Επειδή η 4.2.2 δεν είναι official αλλά leaked δεν την έχω δοκιμάσει. Μόλις βγει η official θα την βάλω φυσικά.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πέρασα Omega 46.1. Είναι εξίσου καλή η Revolution v32?

 

Την omega δεν την είχα βάλει να πω την αλήθεια. Με την revolution πάντως ήμουν απόλυτα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Ω τελικά...

 

Σίγουρα πιο βαριά από την CM10.1 αλλά συνολικά μου φαίνεται πιο ολοκληρωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας το Fast Dormancy του Siyah? Κάνει δουλειά σε Vodafone Ελλάδας?? :rolleyes:

 

Απο τα λιγα που ξερω,το Fast D. ΠΡΕΠΕΙ να ειναι ενεργο σε cosmote για καλυτερο σημα...Τωρα σε voda δεν ξερω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω,το Fast D. ΠΡΕΠΕΙ να ειναι ενεργο σε cosmote για καλυτερο σημα...Τωρα σε voda δεν ξερω....

 

Έχει η cosmote ενεργοποιημενο fast dormancy ; Εισαι σιγουρος γι'αυτο που γραφεις ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει η cosmote ενεργοποιημενο fast dormancy ; Εισαι σιγουρος γι'αυτο που γραφεις ;

 

Στο thread της Ω σε καποιο σημειο το αναφερουν αυτο που γραφω,τωρα αν οντως ισχυει δεν ξερω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γνωριζει κανενας αν υπαρχει σε stable η cyanogenmod 10.1 για το lte ;; Εχω ρωτησει και αλλου αλλα απαντησει δεν πηρα.

 

Stable για S3 με Exynos επεξεργαστή δεν υπάρχει. Μ.......ες της Samsung που δε δίνει drivers κλπ. Παρ όλα αυτά η M έκδοση της CM 10.1 με σόκαρε στο ποσό τέλεια δουλεύει. Κανένα bug δεν έχω διαπιστωσει μέχρι τωρα . Μοναδικό μείον οι φωτο το βράδυ οι οποιες είναι μέτριες.

 

Δεν γνωριζω για το απλο s3, αλλα για το LTE καλυτερα να μην την φλασαρεις ακομα την cm 10.1, ο ηχος της ειναι αθλιος οχι μονο στις εισερχομενες κλησεις αλλα ακομα και αν θελεις να ακουσεις μουσικη απο την συσκευη, δεν ακουγεται σχεδον τιποτα!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδες!!!! Εγω Noteακιας ΙΙ ειμαι .. Απλα φλασαρα μια Rom σε ενα S3 ενος φιλου μου που ηθελε S4 Features και αλλα πραγματακια...Του φλασαρα την Fantasy HD ROM v10.3 και το S3 του πραγματικα πεταει..Αυτα απο εμενα,γυρναω στην Note II Familia μου!!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνεται :D

 

Είναι βασισμένη όμως σε στοκ; Αν είναι να λείπει η εξοικονόμηση ενέργειας και το μάτι της Θαντέρα, τότε καλύτερα να προσπεράσω...

 

Πώς το τσεκάρουμε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει leak;;

 

Leak σημαινει διαρροη, δηλαδη προφανως εχει διαρρευσει ο κωδικας και το καινουριο λογισμικο και μπορεις αν θελεις να το φλασαρεις και να το δοκιμασεις για να παρεις μια γευση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Εγω μετα απο 6 μηνες με cm10.1 γενικα ειμαι ευχαριστημενος απλα δεν μπορω να καταλαβω για πιο λογο το android o.s εχει καταναλωση 50%!!! Αν δεν ειχε αυτο το θεμα θα ηταν οτι καλυτερο, αλλα εχω φτασει σε σημειο να σκεφτομαι να βαλω μαμα κ να ροοταρω κ να εχω κ τα μπιχλιμπιδια της samsung. Αλλες ρομ δεν εχω δοκιμασει βεβαια...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Πριν μερικές ημέρες ήρθε στα χέρα μου ένα Galaxy S3.Η συσκευή είναι Root και φοράει την έκδοση Rom CyanogenMod 10.1 και εγώ θέλω να την επαναφέρω στα εργοστασιακά δεδομένα (Rom).Είδα διάφορους τρόπους , rom Ελληνικές κτλ , αλλά αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι η συσκευή είναι από Γερμανία (Αν δεν κάνω λάθος..Πως το ελέγχω?) και έχει ακόμα ενεργή εγγύηση.

 

Στις αναζητήσεις που έκανα για επαναφορά έπεσα στο εξής : Ότι μπορεί λέει να χαθεί η εγγύηση αν φορτώσεις λέει "λάθος" Rom με αποτέλεσμα να μην ισχύει πλέον .

 

Αυτό λοιπόν που ρωτάω είναι το εξής..Πως μπορώ να το επαναφέρω στην μορφή που το δίνει η Samsung και ΧΩΡΙΣ να χάσω την εγγύηση.

 

Παρακαλώ τα φώτα σας..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αφού φοράει ήδη άλλο ρομ επάνω.

 

Η εγγύηση έκανε φτεράκια (θεωρητικά δλδ) από όσο έχω καταλάβει ήδη.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά το Kies δεν μου διαβάζει την συσκευή.. Γράφει : Σύνδεση και δείχνει το καλώδιο και το γράφημα της συσκευής αλλά παραμένει εκεί χωρίς να μου το εμφανίζει ότι βρέθηκε σαν συσκευή έτσι ώστε να κάνω όλα όσα λέει το πρώτο Post.
Link to comment
Share on other sites

Mεσω wifi προσπαθεις?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό και για πολλά άλλα θα βάλεις την Ω :lol:
ποια Ω ειναι καλυτερη αυτη τη στιγμη για φλασαρισμα;;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία που κυκλοφορεί φίλε μου (4.2.2).

 

Στο xda θα τη βρεις εύκολα.

 

Πραγματικά πολύ ευχαριστημένος :)

Link to comment
Share on other sites

Πούλησαν σε ένα φίλο ένα s3 κλειδωμένο. Μάλλον είναι νορβηγικό από ότι μου είπε αλλά δεν είμαι σίγουρος. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει χωρίς να πληρώσεις;

Επίσης γίνεται να δω κάπως από ποιον πάροχο έχει κλειδώσει;

Link to comment
Share on other sites

Πούλησαν σε ένα φίλο ένα s3 κλειδωμένο. Μάλλον είναι νορβηγικό από ότι μου είπε αλλά δεν είμαι σίγουρος. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει χωρίς να πληρώσεις;

Επίσης γίνεται να δω κάπως από ποιον πάροχο έχει κλειδώσει;

 

Αν είναι ευρωπαϊκό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο, η και να είναι ξεκλειδώνει.. Εμένα μου κάνει κάτι σαν αμερικάνικο.. Γιατί όταν ήμουν Καναδά ρωτούσα για το S4 και το Note II που είναι κλειδωμένα για Ευρώπη και μου είπαν ότι δεν ξεκλειδώνουν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...