Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θα πει "δεν"; τι περιμένεις να κάνει;

Δεν γίνεται root... Στις προηγούμενες εκδόσεις γινόταν κανονικά. Τώρα είναι λες και δεν έκανα τίποτα. Εφαρμογές που είχα (που ήθελαν root) στην 4.1.1 μου βγάζουν μήνυμα οτι πρέπει να είμαι root

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται root... Στις προηγούμενες εκδόσεις γινόταν κανονικά. Τώρα είναι λες και δεν έκανα τίποτα. Εφαρμογές που είχα (που ήθελαν root) στην 4.1.1 μου βγάζουν μήνυμα οτι πρέπει να είμαι root

 

To supersu δε σου βγαίνει στις εφαρμογές; Ξανακάνε μια δοκιμή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

To supersu δε σου βγαίνει στις εφαρμογές; Ξανακάνε μια δοκιμή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στην 3η προσπάθεια τα κατάφερα!!! Επιτέλους!! Αυτό που δεν έκανα πριν ήταν το Run As Administrator το odin αν αυτό παίζει ρόλο Η αγωνία μέχρι να κάνει reboot και να δω το supersu στις εφαρμογές δεν περιγράφεται.... χαχαχα. Νιώθω και πάλι ελεύθερος!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα παίδες!

πέρασα χθες την 34 της omega... όλα καλά όλα ανθηρά!μια ερώτηση... την απόκριση με δόνηση που είχαμε στα "κουμπάκια" δεν υπάρχει πλεον?το haptic feedback αν δεν κάνω λάθος...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτήσεις που αφορούν την Omega καλό είναι να γίνονται στο θέμα της Omega.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια των συντομέυσεων στην lock screen???

 

http://smartphones.wonderhowto.com/how-to/change-lock-screen-shortcut-icons-your-samsung-galaxy-s-iii-0140042/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας τα διαφορα screen lock widgets/apps που εχει στο playstore (για να κλεινω την οθονη χωρις να χρησιμοποιω το power button), βλέπω πως σε όλα για κάποιο λόγο ακούγεται 2 φορες ο ήχος του screen lock και μερικές φορές ανοίγει επίσης η οθόνη μόνη της χωρίς λόγο ! Στο gnexus λειτουργούσαν όλα αυτά χωρίς πρόβλημα. Υπάρχει κάποια λύση/εξήγηση ;
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σε ευχαριστώ αλλά αυτό που ψάχνω δεν είναι πως θα βάλω πχ το fb στην lock screen αλλα πως θα αλλάξω το εικονίδιο του fb στην lock screen και αντί για το default να βάλω κάποιο άλλο (το οποίο βέβαια επιλέγοντάς το θα μου ανήγει το fb)
May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σε ευχαριστώ αλλά αυτό που ψάχνω δεν είναι πως θα βάλω πχ το fb στην lock screen αλλα πως θα αλλάξω το εικονίδιο του fb στην lock screen και αντί για το default να βάλω κάποιο άλλο (το οποίο βέβαια επιλέγοντάς το θα μου ανήγει το fb)

Μπορείς να χρησιμοποίησης κάποιον άλλο launcher (nova -apex κ.τ.λ) ή κάποια εφαρμογη που δίνει αυτήν τη δυνατότητα (Desktop VisualizeR )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν γενικά lags, για δείτε και αυτό (προφανώς πρέπει να είστε root). Ο dev έχει φτιάξει και σχετικό apk

 

Το δοκίμασα και φαίνεται να δουλεύει, αλλά έτσι κι αλλιώς την δική μου O/C συσκευή την έχω πολύ ελαφριά οπότε δεν αντιμετωπίζω lags.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

O Chainfire παρουσίασε έναν εύκολο τρόπο για root .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2050297

Δουλεύει σε όλες τις συσκευές με Exynos επεξεργαστη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

O Chainfire παρουσίασε έναν εύκολο τρόπο για root .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2050297

Δουλεύει σε όλες τις συσκευές με Exynos επεξεργαστη .

 

Ναι, αυτό πρέπει να μπει σίγουρα στο πρώτο θέμα ! Επίσης περιμένουμε σίγουρα patch για να καλύψει το exploit.

 

Για όσους λένε ότι είναι λίγη η RAM και 2Gb Ram είναι απαραίτητα κλπ... δοκιμάστε αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1888081

 

Έχω 10 εφαρμογές ταυτόχρονα ανοιχτές αυτή την στιγμή. Απλά η stock κατάσταση όπως φαίνεται δεν κάνει και τόσο καλή δουλειά, (ίσως για να μας αναγκάσει συνεχώς να θέλουμε καινούργιο hardware).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό πρέπει να μπει σίγουρα στο πρώτο θέμα ! Επίσης περιμένουμε σίγουρα patch για να καλύψει το exploit.

 

Για όσους λένε ότι είναι λίγη η RAM και 2Gb Ram είναι απαραίτητα κλπ... δοκιμάστε αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1888081

 

Έχω 10 εφαρμογές ταυτόχρονα ανοιχτές αυτή την στιγμή. Απλά η stock κατάσταση όπως φαίνεται δεν κάνει και τόσο καλή δουλειά, (ίσως για να μας αναγκάσει συνεχώς να θέλουμε καινούργιο hardware).

 

Thanx για το tip. Κοίταζα το supercharger αλλά αυτό φαίνεται πιο καλό. Εντυπώσεις? Έχεις αντιμετωπίσει κάποιο θέμα ή και πρόβλημα, hangs, FC κλπ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Thanx για το tip. Κοίταζα το supercharger αλλά αυτό φαίνεται πιο καλό. Εντυπώσεις? Έχεις αντιμετωπίσει κάποιο θέμα ή και πρόβλημα, hangs, FC κλπ?

 

Απολύτως τίποτα απ'όλα αυτά . Όλα καλά και το έχω δοκιμάσει και με ultima Rom και με Omega (πρόσεξε, πρέπει να είναι stock based η ROM σου). Ακολούθησε προσεκτικά τις οδηγίες εγκατάστασης και πες και εσύ εντυπώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα απ'όλα αυτά . Όλα καλά και το έχω δοκιμάσει και με ultima Rom και με Omega (πρόσεξε, πρέπει να είναι stock based η ROM σου). Ακολούθησε προσεκτικά τις οδηγίες εγκατάστασης και πες και εσύ εντυπώσεις !

 

Στην omega το δοκιμασες με άλλο kernel (Siyah όπως λέει ο dev) ή με τον stock rooted?

Επίσης οι επαφές και ο dialer ανοίγουν άμεσα ή υπάρχει lag όπως εχει το κινητό σε stock κατάσταση?

Αν θέλει κάποιος να βλάλει το mod είναι εύκολα αναστρέψιμη η διαδικασία ή πρέπει να κάνει αναγκαστικά restore?

Link to comment
Share on other sites

Στην omega το δοκιμασες με άλλο kernel (Siyah όπως λέει ο dev) ή με τον stock rooted?

Επίσης οι επαφές και ο dialer ανοίγουν άμεσα ή υπάρχει lag όπως εχει το κινητό σε stock κατάσταση?

Αν θέλει κάποιος να βλάλει το mod είναι εύκολα αναστρέψιμη η διαδικασία ή πρέπει να κάνει αναγκαστικά restore?

 

Χρησιμοποιω τον siyah. Και ο perseus kernel κάνει μια χαρά, για stock δεν έχω ιδέα. Αν διαβάσεις στο πρωτο post της σελιδας του mod, λέει ξεκάθαρα οτι έχει tweak μεσα που κρατάει τον dialer, contacts και camera στην μνήμη, έτσι δεν χρειάζονται να φορτώνουν συνεχώς κάθε φορά που κλείνει το λειτουργικό εφαρμογές λόγω έλλειψης μνημης, συνεπώς δεν υπάρχει lag.

Αν μπορείς και πως να κάνεις uninstall το mod δεν το εχω ψάξει καθόλου.

 

Edit: Διαβαστε τι πρωτο post στο thread του xda. Εχει remover zip για να κάνει καποιος uninstall το mod. Επίσης ο kernel οπωε παλι λέει στο πρώτο post πρέπει να έχει swap support για να λειτουργήσει το mod.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν γενικά lags, για δείτε και αυτό (προφανώς πρέπει να είστε root). Ο dev έχει φτιάξει και σχετικό apk

 

Το δοκίμασα και φαίνεται να δουλεύει, αλλά έτσι κι αλλιώς την δική μου O/C συσκευή την έχω πολύ ελαφριά οπότε δεν αντιμετωπίζω lags.

 

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει τύχει 2-3 φορές το κινητό να μην μπορεί να απαντήσει όταν δέχομαι κλήση. Το έχει πάθει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μου ρθε βλέποντας κάτι συνδέσεις. Μπορέι να συνδεθεί στο καλώδιο OTG ένας usb to ethernet adapter και έτσι να έχουμε internet μέσω καλωδίου?:confused:

 

Διαβάζοντας στο ιντερνετ έμαθα πως θεωρητικά γίνεται αλλά είναι θέμα kernel. Δείτε και δω:

 

http://thequantummechanics.wordpress.com/2012/07/20/clever-adapter-connects-usb-accessories-to-your-android-device/

 

Συγκεκριμένα στο τέλος γράφει:

 

USB-to-Ethernet adapter: If Wi-Fi isn’t available, or you want a supersteady Internet connection, you can connect a USB-to-Ethernet adapter (like this one) to your USB OTG and connect the phone or tablet to a wired Ethernet connection.

 

Το χει κάνει κανεις??:confused::confused:

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εκανα προσφατα root την συσκευη μου απλα για να σβησω με το adfree και το airpush τα ενοχλητικα διαφημηστικα... κατι αλλο δεν πειραξα.. απο χθες μου βγαζει τριγωνακι πανω και λεει αφαιρεθηκε απροσμενα η καρτα sd.. μετα προετοιμασια sd και μετα παλι αφαιρεθηκε... κανει το ιδιο σαν να μπαινω βγαζω την καρτα sd συνεχεια... τι φταει? Τι προτεινεται να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εκανα προσφατα root την συσκευη μου απλα για να σβησω με το adfree και το airpush τα ενοχλητικα διαφημηστικα... κατι αλλο δεν πειραξα.. απο χθες μου βγαζει τριγωνακι πανω και λεει αφαιρεθηκε απροσμενα η καρτα sd.. μετα προετοιμασια sd και μετα παλι αφαιρεθηκε... κανει το ιδιο σαν να μπαινω βγαζω την καρτα sd συνεχεια... τι φταει? Τι προτεινεται να κανω???

 

Να πάρεις άλλη κάρτα, σου ψόφησε. Δεν έχει καμία σχέση το root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις άλλη κάρτα, σου ψόφησε. Δεν έχει καμία σχέση το root.
στο 5μηνο??? Χωρις ιδιαιτερη χρηση?? Μονο ενα backup εκανα.. θα δοκιμασω μια μικρη 2αρα να δω αν το κανει..
Link to comment
Share on other sites

στο 5μηνο??? Χωρις ιδιαιτερη χρηση?? Μονο ενα backup εκανα.. θα δοκιμασω μια μικρη 2αρα να δω αν το κανει..

 

Και στο διήμερο μπορεί να χαλάσει κάτι, ειδικά αν είναι κακής διαλογής. Αν έχεις εγγύηση κοίτα αν σε καλύπτει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάνεις slide2wake; Μου δουλεύει κανονικά για τα πρώτα δευτερόλεπτα μετά που θα κλείσω την οθονη, αλλά μετά δεν..

Λογικά το έχουν φτιάξει να λειτουργεί μόνο στα πρώτα δευτερόλεπτα για να μην τρώει μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...