Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως ( οπως και στο Galaxy nexus ) Διαφορες δεν ειδα απο 4.0.4 σε 4.1.1.

 

Με εχει κουρασει ολο αυτο το αγχος με το android .

 

Αντε να βγουνε τα win 8 μηπως και δουμε τιποτα καλο.

 

Δηλαδη Διαφορα απο GN σε GS 3 δεν ειδα καμια. Περιμενα να μας δωσει κατι παραπανω η Sammy .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες ηθελα να κατι περιεγο .εχω την επιλογη στο wcdma only εχω φουλ 3g στην περιοχη μ και στην οθονη μ βγαζει H δεν γραφει 3g πωσ γινεται να εμφανιζεται ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες ηθελα να κατι περιεγο .εχω την επιλογη στο wcdma only εχω φουλ 3g στην περιοχη μ και στην οθονη μ βγαζει H δεν γραφει 3g πωσ γινεται να εμφανιζεται ?

 

To 3G βγαίνει μόνο όταν έχεις δεδομένα ενεργοποιημένα. Βάλε τα σωστά σημεία πρόσβασης για 3g internet από τον πάροχό σου, και θα βγει.

 

edit: άκυρο το διάβασα βιαστικά και δεν είδα το Η... Μια χαρά είναι το Η. Καλύτερο από το 3G.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες ηθελα να κατι περιεγο .εχω την επιλογη στο wcdma only εχω φουλ 3g στην περιοχη μ και στην οθονη μ βγαζει H δεν γραφει 3g πωσ γινεται να εμφανιζεται ?

 

 

Καλα κανει και στο βγαζει. Η = hsdpa / hsupa. Ειναι το λεγομενο high speed data ή αλλιως 3,5g.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν προκειται να εμφανιση 3g μονο το H ..Thanks παιδια το χα απορια και νομιζα μηπωσ ειχε προβλημα ..
Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν προκειται να εμφανιση 3g μονο το H ..Thanks παιδια το χα απορια και νομιζα μηπωσ ειχε προβλημα ..

 

Φιλε θα εμφανισει και 3G αλλα οταν δεν πιανει H -H+ . Οταν δεν θα εχεις το τελειο σημα δηλαδη..

 

το καλυτερο ειναι το H+ !! Οποτε μην ζητας 3G ! :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω το έξης πρόβλημα και παρατήρησα επίσης οτι και άλλοι έκανα το ίδιο παράπονο.

 

Το Google now με την αναβαθμιση σε Jelly Bean σε ορισμένους δεν βγάζει αποτελέσματα με φωνή μόνο με το google search.

 

Έχει βρέι κανείς γιατί το κάνει αυτό και ποιά έιναι η λύση ?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις την γλώσσα του κινητού σου σε αγγλικά :-)

εννοεις να έχω ολα τα μενουστα αγγλικα ?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες....

Λίγο τα φώτα σας Pleaaaaase!!!

Έκανα χθες update σε jelly μέσω kies κινητό αγορασμένο απο πλαίσιο (vodafone) k έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία πέφτει με πολύ γοργούς ρυθμούς αν κ έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας με τις ίδιες ρυθμίσεις όπως πριν την αναβάθμιση...

Δεν έχω κάνει Factory Reset (δεν ξέρω πως, κ δεν δεν ξέρω πως να πάρω back up απο επαφές μέχρι μηνύματα φωτος εφαρμογές και ρυθμίσεις).... βλέπεται είμαι μόλις ενα μήνα με android κ παλιος iphonakias οπότε αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει (για το πως θα πάρω back up απο επαφές μέχρι εφαρμογές και μετά για το πώς θα κάνω factory reset) θα του ήμουν πολύ ευγνώμων....

Έχεται παρατηρήσει εσείς κάτι σχετικό με μπαταρία ή μήπως έχω κάνει κάτι λάθος εγώ...?

Και πάλι ευχαριστώ και Sorry για το μεγάλο post...

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Θα κάνω αύριο και ελπίζω να στρώσει...

 

Εδώ είχα δει το ίδιο πρόβλημα. Για στείλε ενα pm στο χρήστη (mmaria_82) να σου πει τι έκανε και λύθηκε (αν λύθηκε τελικα)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4357162#post4357162

 

Καλημερα!!

Εμενα λυθηκε με επαναφορα ρυθμισεων μονο..

Δε εχει καποια ρυθμιση να φυγει αυτο το πλαισιο..

Προφανως δεν εκατσε καλα η αναβαθμιση υποθετω..:O

Link to comment
Share on other sites

Θερίζει όντος την μπαταρία . Σε 3ώρες έπεσε στο 70 . Τρελό πάρτυ! !

 

Επιβεβαιώνω και εγώ... και έχω κάνει και factory reset ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορά και πάλι τρελή κατανάλωση μπαταρίας! Σε 3ώρες 17%!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω το upgrade μέσω kies για τη jb και σκάλωσε στο 47%. Ξεκίνησα την "ανάκτηση έκτακτης ανάγκης" αλλά κόλησε και αυτή. Έχω κάνει 4-5 φορές το ίδιο και πάντα κολάει στο 47%. Δοκίμασα και με το Odin και κολάει και αυτό. Hard reset προφανώς και που κάνω δεν ανταποκρίνεται. Τι άλλο μπορώ να κάνω;;; Μένω Καλλιθέα και είμαι έτοιμος να το πάω Χαιδάρι με τα μέσα!! Αλλά το χειρότερο είναι πως θα χάσω όσες επαφές δεν είχα συγχρονίσει με το gmail μου. Καμία ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ και εγώ μια σοβαρή αύξηση στην κατανάλωση της μπαταρίας με ελληνικό unbranded και ΟΤΑ update εχθές. Ενώ με ICS έφτανε ίσως και τις 2 ημέρες, τώρα από ότι υπολογίζω άντε με το ζόρι να είναι λίγο πάνω από μία.

 

Ήλπιζα ότι θα λυθεί με reset (που δεν έχω κάνει), αλλά βλέπω από άλλους χρήστες ότι μάλλον τελικά δεν φταίει αυτό.

 

Είναι γενικό φαινόμενο στις ελληνικές rom 4.1.1 ή συμβαίνει και στις ξένες? Είναι φυσιολογική νομίζετε αυτή η αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας??

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αντιμετωπίζουν θέμα με την μπαταριά ας κάνουν ενα καθαρό πέρασμα της rom με factory reset και μετά βάλτε μια -μια τις εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα τους .

Αν είστε root χρησιμοποιήστε το BetterBatteryStats για να δειτε λεπτομέρειες για την κατανάλωση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία έχουν όλοι Ελληνική έκδοση? Εγώ με UK από την Πέμπτη με KIES (μπλιαχ) και χωρίς επαναφορά είμαι στα ίδια επίπεδα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες....

Λίγο τα φώτα σας Pleaaaaase!!!

Έκανα χθες update σε jelly μέσω kies κινητό αγορασμένο απο πλαίσιο (vodafone) k έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία πέφτει με πολύ γοργούς ρυθμούς αν κ έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας με τις ίδιες ρυθμίσεις όπως πριν την αναβάθμιση...

Δεν έχω κάνει Factory Reset (δεν ξέρω πως, κ δεν δεν ξέρω πως να πάρω back up απο επαφές μέχρι μηνύματα φωτος εφαρμογές και ρυθμίσεις).... βλέπεται είμαι μόλις ενα μήνα με android κ παλιος iphonakias οπότε αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει (για το πως θα πάρω back up απο επαφές μέχρι εφαρμογές και μετά για το πώς θα κάνω factory reset) θα του ήμουν πολύ ευγνώμων....

Έχεται παρατηρήσει εσείς κάτι σχετικό με μπαταρία ή μήπως έχω κάνει κάτι λάθος εγώ...?

Και πάλι ευχαριστώ και Sorry για το μεγάλο post...

samsung galaxy s 3 factory reset http://www.jayceooi.com/2012/06/08/how-to-hard-reset-samsung-galaxy-s3/

Διάβασε αυτον τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

και αυτόν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εμενα αν και ελληνικο το τηλεφωνο σε 8 ωρες εφαγε μονο 5% μπαταρια χωρις χρηση. αυτο που με προβληματιζει ειναι η ram. εχω ελευθερη ram συνεχως κατω απο 100. σε ολους ετσι ειναι? (δεν εχω πολλες εφαρμογες)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε καποια καλη custom rom να μου προτεινετε? Ειδικα θα ηθελα μια με πολυ ελευθερη ram αλλα να μπορεις να βαλεις photo στο background στο μενου (γιατι με την cyanogenmod δε μπορουσα). Βασικα δε θελω να εχει εφαρμογες που τρωνε ram και κατι χαζαοπως flipboard και τετοια που αμα θελω μπορω να τα βαλω μετα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, εχώ και εγω το s3 με την τελευταία έκδοση jb, σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος!!!! Εχθές ύστερα απο την αναβάθμιση έκανα hard reset στο κινητό και το ξανά έστησα από την αρχή. Σήμερα παρατήρησα ότι από το πρωϊ ότι η εφαρμογή του facebook δεν δουλεύει ενώ πάει να συνδεθεί στην συνέχεια γράφει αποτυχία σύνδεσης ενώ τα notification έρχονται κανονικά. Δοκίμασε κανένας άλλος το facebook να δεί αν μπαίνει κανονικά? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, εχώ και εγω το s3 με την τελευταία έκδοση jb, σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος!!!! Εχθές ύστερα απο την αναβάθμιση έκανα hard reset στο κινητό και το ξανά έστησα από την αρχή. Σήμερα παρατήρησα ότι από το πρωϊ ότι η εφαρμογή του facebook δεν δουλεύει ενώ πάει να συνδεθεί στην συνέχεια γράφει αποτυχία σύνδεσης ενώ τα notification έρχονται κανονικά. Δοκίμασε κανένας άλλος το facebook να δεί αν μπαίνει κανονικά? Ευχαριστώ!!!

 

Δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...