Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ τότε επειδή δε θέλω να υποθέσω ότι το άνοιξαν, μπορεί να είναι από μια άλλη χώρα στο OXA group. Στο kies μέσα στην παρένθεση δίπλα στο firmware τι λέει;

 

οτι δεν το ανοιξαν ειμαι σιγουρος ολες οι ταινιες ασφαλειας ηταν απειραχτες...το kies δεν το εχω αλλα το κατεβαζω τωρα μολις το συνδεσω θα σου πω.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και το δικό μου OXA έχει και ο φορτιστής δεν είναι αγγλικός.

 

Και το δικό μου κουτί ήταν σωστά σφραγισμένο, το κοίταξα και πριν από λίγα λεπτά.

 

 

Edit: Ο οδηγός γρήγορης εκκίνησης σε τι γλώσσα είναι σε εσάς;

Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Χμμ τότε επειδή δε θέλω να υποθέσω ότι το άνοιξαν, μπορεί να είναι από μια άλλη χώρα στο OXA group. Στο kies μέσα στην παρένθεση δίπλα στο firmware τι λέει;

 

στην παρενθεση λεει (BTU)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικά καχύποπτος, το θέμα του φορτιστή υποδηλώνει για εμένα ότι η συσκευασία έχει ανοιχτεί για να γίνει η αλλαγή του φορτιστή. Τώρα, από κάποιο εξουσιοδοτημένο προσωπικό ή από το μαγαζί που το αγόρασες, μάλλον δεν θα το μάθεις ποτέ.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο ποστ,σας παρακαλω μια βοηθεια αν καποιος γνωριζει για το σαμσουν γκαλαξυ s3,οταν μιλαω με καποιον στο κινητο ακουω την φωνη μου....τι μπορω να κανω για αυτο ???? Σας ευχαριστω πολυ καλημερα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο ποστ,σας παρακαλω μια βοηθεια αν καποιος γνωριζει για το σαμσουν γκαλαξυ s3,οταν μιλαω με καποιον στο κινητο ακουω την φωνη μου....τι μπορω να κανω για αυτο ???? Σας ευχαριστω πολυ καλημερα

 

Στο Siii δεν έχω ξανα ακούσει κάτι τέτοιο.

Πρωτα δοκίμασε χωρις θήκη. Αν συνεχιστεί κανε μια κλήση σε σημειο που έχεις το καλύτερο σήμα.

Αν και πάλι στο κανει, δοκίμασε με μια κάρτα αλλού παροχου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο ποστ,σας παρακαλω μια βοηθεια αν καποιος γνωριζει για το σαμσουν γκαλαξυ s3,οταν μιλαω με καποιον στο κινητο ακουω την φωνη μου....τι μπορω να κανω για αυτο ???? Σας ευχαριστω πολυ καλημερα

Μου συμβαίνει και εμένα αυτό, σε ένα συγκεκριμένο αριθμό όμως. Στο HOX δεν μου συνέβαινε στον ίδιο αριθμό. Παρόλα αυτά είναι μόνο ένας αριθμός οπότε δεν με απασχολεί πολύ...

 

Αν συμβαίνει με πολλούς ή όλους σε εσένα τότε DOA στο μαγαζί που το πήρες ή αν έχει περάσει καιρός, στην samsung... Πρώτα δοκίμασε και αυτά που λέει ο Κώστας από πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει και εμένα αυτό, σε ένα συγκεκριμένο αριθμό όμως. Στο HOX δεν μου συνέβαινε στον ίδιο αριθμό. Παρόλα αυτά είναι μόνο ένας αριθμός οπότε δεν με απασχολεί πολύ...

 

Αν συμβαίνει με πολλούς ή όλους σε εσένα τότε DOA στο μαγαζί που το πήρες ή αν έχει περάσει καιρός, στην samsung...

 

και σε εμένα συμβαίνει αυτό αλλά επίσης σε έναν συγκεκριμένο αριθμό .... γι αυτό και δεν έχω ασχοληθεί παραπάνω

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα συμβαίνει αυτό αλλά επίσης σε έναν συγκεκριμένο αριθμό .... γι αυτό και δεν έχω ασχοληθεί παραπάνω

και σε εμένα συμβαίνει να ακούω ξανα την φωνή μου (στο Siii) αλλά μου συμβαίνει και στο Ε52 που έχω. Δεν πρόσεξα μόνο αν συμβαίνει μόνο σε έναν αριθμό. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μας το πεί.

Link to comment
Share on other sites

Στο Siii δεν έχω ξανα ακούσει κάτι τέτοιο.

Πρωτα δοκίμασε χωρις θήκη. Αν συνεχιστεί κανε μια κλήση σε σημειο που έχεις το καλύτερο σήμα.

Αν και πάλι στο κανει, δοκίμασε με μια κάρτα αλλού παροχου.

 

μου το κανει και χωρις θηκη ,και το κανει και σε καλο σημειο,το εχω 12 μερες στις αρχες δεν το εκανε....μηπως ειναι καμια ρυθμιση ισοσταθμιστη ηχου κατα την κληση(τωρα ειναι ανενεργος)και εχει να επιλεξω απαλο ηχο-διαγραφη ηχου-βελτ.για αριστερο αυτι και βελτ.για δεξι αυτι μηπως κατι απο αυτα?

 

τωρα διαπιστωσα πως μου το κανει οταν παρω εγω τηλεφωνο και οχι οταν με παιρνουν...

 

να ρωτησω ...μηπως φταιει οτι ειναι ενεργοποιημενο το 3g επανω αριστερα στην οθονη ....μηπως αναλογα το σημα κανει εναλλαγη σε usm/3g για αυτο το παθαινω αυτο?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Χρησιμοποιούμε το κουμπί ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

τωρα διαπιστωσα πως μου το κανει οταν παρω εγω τηλεφωνο και οχι οταν με παιρνουν...

 

Μάλλον προέρχεται απο τον πάροχο σου και όχι απο την συσκευη. Δες αν συμβαίνει ακόμα και οταν έχεις φουλ σήμα και δοκίμασε όπως σου είπα με κάρτα αλλού παροχου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προέρχεται απο τον πάροχο σου και όχι απο την συσκευη. Δες αν συμβαίνει ακόμα και οταν έχεις φουλ σήμα και δοκίμασε όπως σου είπα με κάρτα αλλού παροχου.

 

2 τηλεφωνα που εκανα τωρα δεν το παρουσιασε μαλον ειναι απο τον παροχο,να ρωτησω [αω ρυθμισεις-περισσοτερες ρυθμισεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-λειτουργια δικτυου-το κανω μονο GSM,αλλα το 3G παραμενει επανω αριστερα ενεργο ....αυτο απενεργοποιητε απο καπου αλλου η να το αφησω οπως εχει?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ...μηπως φταιει οτι ειναι ενεργοποιημενο το 3g επανω αριστερα στην οθονη ....μηπως αναλογα το σημα κανει εναλλαγη σε usm/3g για αυτο το παθαινω αυτο?

Προσωπικά στο Ε52 έχω ενεργοποιημένο το GSM μόνο. Όπως είπε και ο Te_salat ίσως είναι από τον πάροχο. Δεν ξέρω όμως γιατί να συμβαίνει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,σας εχει τυχει ποτε να πατησετε το πληκτρο επιστροφης 1 φορα κ αυτο να διπλοπατιεται?δλδ το παταμε 1φορα κι ακουγετε 2 φορες ο ηχος αφης.Λογικα καποιο lug ειναι του Ice cream.

 

Τυχαίνει μερικές φορες αν κρατήσεις περισσοτερο το δάχτυλο απ όσο χρειάζεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο ποστ,σας παρακαλω μια βοηθεια αν καποιος γνωριζει για το σαμσουν γκαλαξυ s3,οταν μιλαω με καποιον στο κινητο ακουω την φωνη μου....τι μπορω να κανω για αυτο ???? Σας ευχαριστω πολυ καλημερα

 

Σε κάθε συνομιλία ή σποραδικά; Κι εγώ το αντιμετωπίζω αυτό για λίγο, αλλά δε με ενοχλεί. Δοκίμασε να κάνεις μία κλήση με το hands free για να δεις αν φταίνε τα μικρόφωνα του S3.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τις επαφες μου απο το arc στο s3??

 

Αν τις έχεις στο google gmail δεν υπάρχει προβλημα.

Αν τις έχεις στο τηλέφωνο σίγουρα υπάρχει επιλογη στο μενου για εξαγωγή τους σε αρχείο στην sd κάρτα σου και μετα εισαγωγή του αρχείου στο gmail contacts.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τις επαφες μου απο το arc στο s3??

 

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να τις κάνεις επαφές google. (Εdit: Με πρόλαβες Κώστα)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τις επαφες μου απο το arc στο s3??

 

Στις επαφές πας επιλογές πας εισαγωγή εξαγωγή πας αποστολή στοιχείων καρτας μέσω, επιλέγεις τι θέλεις να στείλεις και τέλος, μετά βγάζει 10 τρόπους να τα στείλεις. Ένας καλός νομίζω είναι το bluetooth.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικά καχύποπτος, το θέμα του φορτιστή υποδηλώνει για εμένα ότι η συσκευασία έχει ανοιχτεί για να γίνει η αλλαγή του φορτιστή. Τώρα, από κάποιο εξουσιοδοτημένο προσωπικό ή από το μαγαζί που το αγόρασες, μάλλον δεν θα το μάθεις ποτέ.

 

Μακη δεν παιζει κατι τετιο με τιποτα ....πηραμε 3 σχεδον μαζι gallaxy s3 και τα τρια εχουν τους κωδικους που εγραψα και τα τρια τα κουτια ηταν σφραγισμενα με το αυτοκολητο ασφαλειας της samsung που δεν υπαρχει περιπτωση να ανοιξει κανεις το κουτι χωρις να το χαλασει. γιαυτο λεω μηπως ειναι απο αλλη χωρα .αλλα οτι και να ναι δεν με πειραζει ετσι και αλιως δεν εχω καποιο προβλημα:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις. Το firmware του κινητού είναι σίγουρα αγγλικό άρα θα έπρεπε να υπάρχει μέσα αγγλικός φορτιστής. Εγώ μπορώ να κάνω μόνο υποθέσεις, τραβηγμένες ίσως αλλά υποθέσεις. Ο μόνος τρόπος για να σιγουρευτείς ότι το κινητό σου είναι εντός εγγύησης, γιατί κατά τα άλλα μια χαρά λειτουργικό είναι, είναι να πάρεις την Samsung hellas και να τους ρωτήσεις αν το imei της συσκευής σου αντιστοιχεί στο firmware που φοράει. Δηλαδή αν είναι εντός εγγύησης. Αν είναι εντός δεν ασχολείσαι ξανά με το θέμα. Αν είναι εκτός τότε θα πρέπει να τα πεις με το μαγαζί που στο πούλησε.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι φωτογραφίες της συσκευασίας. Σε εσάς έτσι ήταν;

 

[ATTACH]27334[/ATTACH]

 

 

Και το δικό μου OXA με ευρωπαϊκό φορτιστή.

Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...