Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια!!!

 

είχα αφήσει το κινητό στο γραφείο μου και μόλις το βρήκα να ζαματάει!ολόκληρο και η οθόνη και η πλάτη και όλα.

άνοιξε κανονικά αλλά η μπαταρία απο το 97%έχει πάει στο 75.

Πιο πριν μου είχε βγάλει μνμ ότι η κάρτα sd είναι κατεστραμένη.Την έκανα διαμόρφωση αλλά δεν την έβγαλα.

έχει κανείς καμία ιδέα;

μηπως κολλησε καμια εφαρμογη?πχmedia scaner κλεισε ολες τις εφαρμογες με το κεντρικο μπουτον(πατα σταθερα για2 δευτερα)και κανε επανεκινηση.λεω μηπως κολλησε η διαμορφωση της καρτας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως κολλησε καμια εφαρμογη?πχmedia scaner κλεισε ολες τις εφαρμογες με το κεντρικο μπουτον(πατα σταθερα για2 δευτερα)και κανε επανεκινηση.λεω μηπως κολλησε η διαμορφωση της καρτας.

 

ήταν κλειστό δε ξέρω...

τώρα όπως και να έχει δουλεύει μια χαρά.

την κάρτα την έβγαλα,δεν είχε και τίποτα μέσα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια!!!

 

είχα αφήσει το κινητό στο γραφείο μου και μόλις το βρήκα να ζαματάει!ολόκληρο και η οθόνη και η πλάτη και όλα.

άνοιξε κανονικά αλλά η μπαταρία απο το 97%έχει πάει στο 75.

Πιο πριν μου είχε βγάλει μνμ ότι η κάρτα sd είναι κατεστραμένη.Την έκανα διαμόρφωση αλλά δεν την έβγαλα.

έχει κανείς καμία ιδέα;

 

Κοίταξες τα στατιστικά χρήσης της μπαταρίας να δεις από που είχες drain;

Το πιο πιθανό είναι να είχε μείνει κάτι στη μνήμη και να σου απασχολούσε τη cpu στο 100% εξ ου και η θερμότητα που

παρατήρησες...Αν είναι κάτι τέτοιο λογικά θα διορθωθεί με ένα reboot.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες τα στατιστικά χρήσης της μπαταρίας να δεις από που είχες drain;

Το πιο πιθανό είναι να είχε μείνει κάτι στη μνήμη και να σου απασχολούσε τη cpu στο 100% εξ ου και η θερμότητα που

παρατήρησες...Αν είναι κάτι τέτοιο λογικά θα διορθωθεί με ένα reboot.

 

Βιάζεσαι αγορίνα...το κινητό είχε ήδη κλείσει.ή τουλάχιστον δεν αντιδρούσε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ήταν κλειστό δε ξέρω...

τώρα όπως και να έχει δουλεύει μια χαρά.

την κάρτα την έβγαλα,δεν είχε και τίποτα μέσα.

 

Μια κατεστραμμένη sd μπορει να προκαλέσει σοβαρά προβλήματα ,όπως και κατι σαν αυτο που έπαθες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια κατεστραμμένη sd μπορει να προκαλέσει σοβαρά προβλήματα ,όπως και κατι σαν αυτο που έπαθες .

 

την έβγαλα.θα πάω να πάρω καμιά samsung να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά, τώρα τελευταία και οχι με κάποια συχνότητα,μου βγαίνει ένα μήνυμα "αποτυχία σύνδεσης με το gmail" καθώς και τον λογαριασμό yahoo που διαθέτω.Χρησιμοποιώ τον "μαμά" mail client και δεν επιθυμώ να βάλω κάποιον άλλο.Έχει συμβεί και σε κάποιον απο εσάς;Αξίζει να σας πω οτι στους άλλους δύο λογαριασμούς που έχω (hotmail και connx) δε συμβαίνει αυτό.Επίσης, σε ένα τάμπλετ που έχω η λειτουργία αυτή του μαμά client είναι απροβλημάτιστη σε όλους τους λογαριασμούς.Είμαι unroot και έχω τη 4.3 ευχαριστώ :) :)
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα αυτο http://www.ebay.com/itm/2M-MHL-Micro-USB-to-HDMI-Cable-Adapter-For-Samsung-Galaxy-S3-Note2-S4-I9500-BR-/151150438913 για συνδεση του τηλ. με τηλεοραση μεσω hdmi. δοκιμασα σε δυο τηλεοράσεις και δεν λειτουργει. δεν βλεπουν το τηλεφωο. θελει καποια ειδικη ρυθμιση ? ξερει καποιος κατι?
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι στην φόρτιση για να δουλέψει;

Πρώτη φορά βλέπω τέτοιον ανταπτορα

 

ειναι κανονικα στην φορτιση. το τηλεφωνο φορτιζει αλλα δεν συνδέετε με την τηλεοραση

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα αυτο http://www.ebay.com/itm/2M-MHL-Micro-USB-to-HDMI-Cable-Adapter-For-Samsung-Galaxy-S3-Note2-S4-I9500-BR-/151150438913 για συνδεση του τηλ. με τηλεοραση μεσω hdmi. δοκιμασα σε δυο τηλεοράσεις και δεν λειτουργει. δεν βλεπουν το τηλεφωο. θελει καποια ειδικη ρυθμιση ? ξερει καποιος κατι?

 

έκανες επανεκκίνηση?έχω ακριβώς το ίδιο,δουλεύει κανονικά αλλά φορτίζει πολύ αργά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έκανες επανεκκίνηση?έχω ακριβώς το ίδιο,δουλεύει κανονικά αλλά φορτίζει πολύ αργά.

και επανεκκίνηση έκανα αλλα τιποτα. θελει καποια ρυθμιση απο το τηλεφωνο?

επανεκκίνηση έκανα μόλις το συνδεσα αλλα απο την tv εχω ενδειξη οτι δεν βρισκει σήμα. δλδ δεν βλεπει την πηγή.

λογικα μόλις συνδεσεις το hdmi στην tv πρέπει να βλέπεισ στην tv την οθόνη του κινητου.

χρειαζετε μ'ηπως αυτο να το ρυθμίσεις απο το τηλέφωνο?

το δοκιμασα να φορτιζει κατευθεια απο την πρίζα , και απο το usb της tv. ενσειξη οτι φορτιζει υπάρχει, ενδειξη στη tv οτι ενεργοποιηθηκε θυρα hdmi υπάρχει, αλλα δεν το βλέπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κάποιος πόσο εχει η οθωνη για το galaxy s3 λόγο πτώσης έσπασε;

130 ευρω. το έπαθα και εγώ.

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει καμία άλλη ρύθμιση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ήταν κλειστό δε ξέρω...

τώρα όπως και να έχει δουλεύει μια χαρά.

την κάρτα την έβγαλα,δεν είχε και τίποτα μέσα.

 

Πριν ενα χρονο μου ειχε καψει 2 καρτες 32gb,αναφεροντας το σαν θεμα στα forum δεν ειχε ξανασυμβει σε κανεναν επειδη εγω δεν εβρισκα λυση τελικα κατα τυχη του εβαλα 16 gb καρτα και απο τοτε δεν ξανα ειχα προβλημα στο τηλεφωνο,θεωρω οτι καποια υπερταση δημιουργει αυτο το προβλημα και καιει τις καρτες δημιουργοντας και αλλες δισλειτουργειες.

Βαλε μια 16gb καρτα και πιστευω οτι δεν θα ξαναεχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πριν ενα χρονο μου ειχε καψει 2 καρτες 32gb,αναφεροντας το σαν θεμα στα forum δεν ειχε ξανασυμβει σε κανεναν επειδη εγω δεν εβρισκα λυση τελικα κατα τυχη του εβαλα 16 gb καρτα και απο τοτε δεν ξανα ειχα προβλημα στο τηλεφωνο,θεωρω οτι καποια υπερταση δημιουργει αυτο το προβλημα και καιει τις καρτες δημιουργοντας και αλλες δισλειτουργειες.

Βαλε μια 16gb καρτα και πιστευω οτι δεν θα ξαναεχεις προβλημα

 

με 8άρα kingston μου το έκανε αυτό

τώρα έχω παραγγείλει μια 32 samsung.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα αυτο http://www.ebay.com/itm/2M-MHL-Micro-USB-to-HDMI-Cable-Adapter-For-Samsung-Galaxy-S3-Note2-S4-I9500-BR-/151150438913 για συνδεση του τηλ. με τηλεοραση μεσω hdmi. δοκιμασα σε δυο τηλεοράσεις και δεν λειτουργει. δεν βλεπουν το τηλεφωο. θελει καποια ειδικη ρυθμιση ? ξερει καποιος κατι?

οι τηλεοράσεις είναι παλιές?επίσης αν έχεις πειράξει την συσκευή μπορεί να απενεργοποιηθικε η λειτουργία MHL που υποστηρίζει το καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα αυτο http://www.ebay.com/itm/2M-MHL-Micro-USB-to-HDMI-Cable-Adapter-For-Samsung-Galaxy-S3-Note2-S4-I9500-BR-/151150438913 για συνδεση του τηλ. με τηλεοραση μεσω hdmi. δοκιμασα σε δυο τηλεοράσεις και δεν λειτουργει. δεν βλεπουν το τηλεφωο. θελει καποια ειδικη ρυθμιση ? ξερει καποιος κατι?

 

Το πιθανότερο είναι να έχεις πάρει ελαττωματικό ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετα από καιρο σε αυτό το κομματι...

Πηρα από αγγελια ένα σφραγισμενο s3 για την γυναικα μου αγορασμενο από Oteshop και στο ανοιγμα βγαζει το λογοτυπο της Cosmote ενώ θα βαλω καρτα της VODAFONE το απόγευμα .

 

Μπορει να φυγει αυτό το λογοτυπο χωρις root κλπ ?

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μονο με ρουτ γινεται .

 

Το φανταστηακα...Κριμα...

Root δεν εχω κανει ποτε σε συεκευη

Αστο να υπαρχει...

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το φανταστηακα...Κριμα...

Root δεν εχω κανει ποτε σε συεκευη

Αστο να υπαρχει...

 

Ευχαριστω.

 

Μπορεί να φύγει περνώντας και ενα unbranded firmware(EUR) με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αντιγράφω από παλιά μου ποστ για να δείτε λίγο το στόρυ και αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας

 

Μετά από μία ελεύθερη πτώση το S3 μου έχει αρχίσει να τα παίζει

Ενώ όλα λειτουργούν όπως πριν, στις κλήσεις που κάνω ή δέχομαι έχω ένα 10% πιθανότητα να τις ολοκληρώσω

Κόβεται το σήμα (χωρίς να τερματίζει η κλήση),

ακούγονται θόρυβοι ενώ δεν ακούω τον συνομιλητη,

καμιά φορά όταν με καλούν, δεν μπορώ να το σηκώσω καν, σκαλώνει.

 

 

το κινητό πήγε για σέρβις, αλλάχτηκε η κεραία όπως μου είπαν και όλα κομπλέ (μέχρι να πάω σπίτι)

το πρόβλημα παρέμενεινε ακριβώς το ίδιο!

δεν άλλαξε τίποτα απολύτως.

παίρνω τηλ, και εκεί που μιλάω, ή θα σταματήσει να με ακούει ο άλλος, ή θα σταματήσω να τον ακούω εγώ, ή θα ακούω θορύβους από κάτι άλιεν που μπήκαν στη γραμμή

 

τι στο καλό μπορεί να είναι;

 

αφού το κινητό έχει πάει 4 φορές σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο, σήμερα με παίρνουν τηλ, και μου λένε ότι όλο αυτό οφείλεται στην μπαταρία που τα χει παίξει...

μου φαίνετα τραβηγμένο να είναι κάτι τόσο απλό...

το κινητό θα το παραλάβω την παρασκευή (το θέμα μου είναι ότι με αυτά και μ'αυτά, σε 15 μέρες λήγει και η εγγύηση)

αν κάποιος ειδικός, ή έμπειρος με το θέμα να με διαφωτίσει... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα τους ενημερωνα πως εάν το πρόβλημα παραμείνει και μετά το πέρας της εγγύησης θα σας το φέρω πίσω και θα απαιτησω για τέταρτη φορά επισκευή χωρίς χρέωση εφόσον τις προηγούμενες δεν υπήρχε αποτελέσματα.

Αν δεν μπορούν να το φτιάξουν ας σου δώσουν νεο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...