Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1} μάλλον το multi windows εννοείς ,κράτα πατημένο το back button .

2}Applications Safe To Remove

3}AdFree

 

Σε ευχαριστώ m7ixalis .

 

Κι' αν πετάξω όλα αυτά που έχει στη λίστα , ποιό είναι στην πραγματικότητα το κέρδος ? Και με ποιό τρόπο θα τα ψάξω/βρώ γιά να τα πετάξω ?

Με κάποιον explorer ? Αν ναι ποιόν συνιστάς . Thanks

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω να αναφερω κατι ακυρο, συναμα πολυ σημαντικο.

Αφορα την αντικατασταση τζαμιου σε περιπτωση που ραγισει το γυαλι απο το αγαπημενο σας samsung. Σημεινωνω δουλευει κανονικα η οθονη σας απλα εχει ραγισει το γυαλι.

Πολλοι σε αυτη τη περιπτωση πανε στα γνωστα μαγαζια repair και τους χρεωνουν κατι τρελλα 150-180 αρια χωρις ουσιαστικα να χρειαζεται αφου εκτος απο το γυαλι τους αλλαζουν και digitizer κτλ.

Κυκλοφορουν πολλα βιντεο στο youtube ως how to:

http://www.youtube.com/watch?v=QQO7ZvSa5Lw

 

Το ανταλλακτικο γυαλι στο ebay κοστιζει μονο 10 ευρω. Ομως οι περισσοτεροι απο εμας και δικαιολογημενα κοτευουν να το κανουν μονοι τους.

Ετσι λοιπον αφου την επαθα και εγω εχτες, το πεταξε ο μικρος κατω, μου ραγισε το γυαλι απο τη μια πλευρα εως την αλλη, αρχισα να ψαχνω τι να κανω...

Λοιπον βρεθηκε η παρακατω εταιρεια, ευχομαι να υπαρχουν και αλλοι και δεν κανω καμια διαφημιση, που εχουν οι ιδιοι το ανταλλακτικο και στο αλλαζουν με ολο το κοστος στα 40 ευρω. Μιλησα και εγω μαζι τους και μου ειπαν οτι χρειαζονται 2-3 ωρες, το πας το αφηνεις και το περνεις. Απλα πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους για να εχουν το σωστο ανταλλακτικο διαθεσιμο εκεινη την ωρα.

Η εταιρεία ειναι η εξης: http://www.netpoint-sa.gr/

Πρεπει ολοι να καταλαβουν οτι τα κοροιδα και οι εποχες που πεταγαμε λεφτα τερμα...

 

Η πηγη απο την οποια βοηθηκα για την ερευνα μου:

http://www.insomnia.gr/topic/488694-samsung-galaxy-s3-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CF%84%CE%B6%CE%AC%CE%BC%CE%B9-front-glass-digitizer-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7/

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αναφερω κατι ακυρο, συναμα πολυ σημαντικο.

Αφορα την αντικατασταση τζαμιου σε περιπτωση που ραγισει το γυαλι απο το αγαπημενο σας samsung. Σημεινωνω δουλευει κανονικα η οθονη σας απλα εχει ραγισει το γυαλι.

Πολλοι σε αυτη τη περιπτωση πανε στα γνωστα μαγαζια repair και τους χρεωνουν κατι τρελλα 150-180 αρια χωρις ουσιαστικα να χρειαζεται αφου εκτος απο το γυαλι τους αλλαζουν και digitizer κτλ.

Κυκλοφορουν πολλα βιντεο στο youtube ως how to:

http://www.youtube.com/watch?v=QQO7ZvSa5Lw

 

Το ανταλλακτικο γυαλι στο ebay κοστιζει μονο 10 ευρω. Ομως οι περισσοτεροι απο εμας και δικαιολογημενα κοτευουν να το κανουν μονοι τους.

Ετσι λοιπον αφου την επαθα και εγω εχτες, το πεταξε ο μικρος κατω, μου ραγισε το γυαλι απο τη μια πλευρα εως την αλλη, αρχισα να ψαχνω τι να κανω...

Λοιπον βρεθηκε η παρακατω εταιρεια, ευχομαι να υπαρχουν και αλλοι και δεν κανω καμια διαφημιση, που εχουν οι ιδιοι το ανταλλακτικο και στο αλλαζουν με ολο το κοστος στα 40 ευρω. Μιλησα και εγω μαζι τους και μου ειπαν οτι χρειαζονται 2-3 ωρες, το πας το αφηνεις και το περνεις. Απλα πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους για να εχουν το σωστο ανταλλακτικο διαθεσιμο εκεινη την ωρα.

Πρεπει ολοι να καταλαβουν οτι τα κοροιδα και οι εποχες που πεταγαμε λεφτα τερμα...

 

Ενδιαφερον αλλα ποια ειναι η εταιρια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ m7ixalis .

 

Κι' αν πετάξω όλα αυτά που έχει στη λίστα , ποιό είναι στην πραγματικότητα το κέρδος ? Και με ποιό τρόπο θα τα ψάξω/βρώ γιά να τα πετάξω ?

Με κάποιον explorer ? Αν ναι ποιόν συνιστάς . Thanks

 

Με root explorer θα βρεις όλες τις εφαρμογές συστήματος μέσα στο φάκελο /system/app

Με titanium backup θα τις βρεις μέσα στη λίστα με τις εφαρμογές και από εκεί θα τις κάνεις απεγκατάσταση....

Αν επιλέξεις τελικά το root explorer μην ξεχάσεις να κάνεις delete και το μικρό αρχειακι .odex...(Αν υπάρχει)

Για απορία σχετικά με αυτές τις δύο εφαρμογές (titanium-root explorer) στείλε μου pm να μην κουραζουμε το νήμα....;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα edit και την προσθεσα στο προηγούμενο ποστ.

 

Ενδιαφερον...Το τζαμακι το αγοραζουμε εμεις ή εχουν αυτοι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον...Το τζαμακι το αγοραζουμε εμεις ή εχουν αυτοι ?

 

Στα 40 ευρώ περιλαμβάνεται και το τζαμακι... Εκτός αν το αγοράσεις μόνος από 10 ευρώ και δώσεις εκεί κάνα 20αρη μονο για την αντικατάσταση. Αλλά δεν τι ξέρω τι τιμή ακριβως να σου πω..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμι δεν είναι το αυθεντικό και σίγουρα δεν είναι gorilla glass.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι εγώ ? μπορούμε να διαχειριστούμε την οθόνη κλειδώματος ? δηλαδή όταν κλειδώνει μπορούμε μαζί με την ώρα να μας δείχνει πχ και τον καιρό ? κάτι σαν widget αλλα στην οθόνη κλειδώματος

thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι εγώ ? μπορούμε να διαχειριστούμε την οθόνη κλειδώματος ? δηλαδή όταν κλειδώνει μπορούμε μαζί με την ώρα να μας δείχνει πχ και τον καιρό ? κάτι σαν widget αλλα στην οθόνη κλειδώματος

thanks

 

ρυθμίσεις -> κλειδωμα οθονης-> επιλογες οθονης κλειδωματος και επιλεγεις οτι θελεις :)

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι εγώ ? μπορούμε να διαχειριστούμε την οθόνη κλειδώματος ? δηλαδή όταν κλειδώνει μπορούμε μαζί με την ώρα να μας δείχνει πχ και τον καιρό ? κάτι σαν widget αλλα στην οθόνη κλειδώματος

thanks

 

Υπάρχουν και custom lockscreens για αυτή τη δουλειά.

Π.χ widgetlocker.

Προσωπικά δεν το συνιστώ όπως και κανένα άλλο, κυρίως λόγο ram, αλλά μπορεί να σου αρέσει.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμι δεν είναι το αυθεντικό και σίγουρα δεν είναι gorilla glass.

 

Οντως τρομερό gorilla... Οι μισοί κυκλοφορούν με σπασμένη οθόνη. Οπως και να έχει θα δώσω 40 και όχι 160-180 που ζητάνε. Αλλιως θα έπαιρνα απο Κίνα καινούργιο τηλ...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο forum γι'αυτο συγχωρήστε μου τυχόν λάθη!!!

Πήρα πρίν από ένα μήνα περίπου ένα Samsung Galaxy s3 και έχω το εξής πρόβλημα, δεν μου ανανεώνει τον καιρό στο widget του Accuweather, ακόμα κι αν πατήσω τα βελάκια της ανανέωσης. Επίσης δεν μου ανανεώνει την τοποθεσία στην οποία βρίσκομαι. Ούτε εαν πατήσω τα βελάκια της ανανέωσης! Έχει καρατησει την ημερομηνία και την τοποθεσία τη στιγμή που ενεργοποίησα τη συσκευή για πρώτ φορά!!! Τι φταίει και τι θα μπορούσα να κάνω για να το διορθώσω? Ευχαρισώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο forum γι'αυτο συγχωρήστε μου τυχόν λάθη!!!

Πήρα πρίν από ένα μήνα περίπου ένα Samsung Galaxy s3 και έχω το εξής πρόβλημα, δεν μου ανανεώνει τον καιρό στο widget του Accuweather, ακόμα κι αν πατήσω τα βελάκια της ανανέωσης. Επίσης δεν μου ανανεώνει την τοποθεσία στην οποία βρίσκομαι. Ούτε εαν πατήσω τα βελάκια της ανανέωσης! Έχει καρατησει την ημερομηνία και την τοποθεσία τη στιγμή που ενεργοποίησα τη συσκευή για πρώτ φορά!!! Τι φταίει και τι θα μπορούσα να κάνω για να το διορθώσω? Ευχαρισώ!!!

 

Το παθαινω κ εγώ καποιες φορες, δεν έχω καταλάβει γιατί. Έχω την εντύπωση οτι συμβαίνει οτάν ενεργοποιω κ απενεργοποιω το GPS, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Νομιζω λύνεται με restart.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και restart αλλά τίποτα... Και δεν είναι οτι το παθαίνει κάποιες φορές, είναι μόνιμο το πρόβλημα!!! δεν μου έχει κάνει ποτέ ανανέωση όσο κι αν έχω επιμείνει!!!
Link to comment
Share on other sites

Οντως τρομερό gorilla... Οι μισοί κυκλοφορούν με σπασμένη οθόνη. Οπως και να έχει θα δώσω 40 και όχι 160-180 που ζητάνε. Αλλιως θα έπαιρνα απο Κίνα καινούργιο τηλ...

 

Εντάξει παιδιά σίγουρα το gorilla είναι μεγάλη τεχνολογια, άλλα δεν είναι κ σίδερο, γυαλί ειναι. Το θεωρώ φυσιολογικό να σπάσει αν πέσει απο ψηλά κτλ ή αν πέσει πανω κάτι αιχμηρό με δυναμη. Βέβαια δεν υποστηριζω το κοστος αντικαταστασης (ειδικα οτάν πληρωνεις κερατιατικα). Παντός φοβάμαι οτι μια τέτοια λύση (που δε θα είναι gorilla original) θα -χαράζεται- πολύ πιο εύκολα σε καθημερινή χρηση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο forum γι'αυτο συγχωρήστε μου τυχόν λάθη!!!

Πήρα πρίν από ένα μήνα περίπου ένα Samsung Galaxy s3 και έχω το εξής πρόβλημα, δεν μου ανανεώνει τον καιρό στο widget του Accuweather, ακόμα κι αν πατήσω τα βελάκια της ανανέωσης. Επίσης δεν μου ανανεώνει την τοποθεσία στην οποία βρίσκομαι. Ούτε εαν πατήσω τα βελάκια της ανανέωσης! Έχει καρατησει την ημερομηνία και την τοποθεσία τη στιγμή που ενεργοποίησα τη συσκευή για πρώτ φορά!!! Τι φταίει και τι θα μπορούσα να κάνω για να το διορθώσω? Ευχαρισώ!!!

 

Βγαλε το ηλιθιο ρολοι που εχει και βαλε οποιο θελεις απο αυτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.fancywidgets

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καπου ειχα δει μεσα στο forum για το ποιες καλυτερες εφαρμογές προτείνει ο κάθε ιδιοκτήτης s3 αλλα τωρα δεν μπορω να το βρω..μπορει καποιος να βοηθήσει να βρω αυτο το topic ή να μου προτείνετε εσεις τι δεν πρεπει να λείπει κατα τη γνωμη σας απο το s3;;
Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να ενεργοποιησω την οθονη χωρις να πατησω το home button?

Πχ με καποιο συνθηματικο στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Οντως τρομερό gorilla... Οι μισοί κυκλοφορούν με σπασμένη οθόνη. Οπως και να έχει θα δώσω 40 και όχι 160-180 που ζητάνε. Αλλιως θα έπαιρνα απο Κίνα καινούργιο τηλ...

 

 

 

 

 

Το gorilla glass είναι για να μην χαράζεται,όχι για να μην σπάσει σε πτώση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

είμαι κάτοχος του sIII και έχω σκοπό να πάρω ένα δεύτερο δίκαρτο samsung που χρειάζομαι και σκέφτομαι να το πάρω μεταχειρισμένο..

ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα:

1) ποιον κωδικό πληκτρολογούμε για να βγούμε στο μενού που βάζουμε χρώματα στην οθόνη και να τσεκάρουμε pixels?

2) τώρα που το check fus μας εγκατέλειψε υπάρχει τρόπος να δω επιτόπου χώρα προέλευσης του κινητού? γιατί αν δεν είναι σφραγισμένο τρέχα γύρευε τι πουλάει ο άλλος κι ας λέει το κουτί από πίσω ότι πάει για ευρώπη!

σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στον γαλαξία έχει εμφανιστεί ένα ασυνήθιστο πρόβλημα. Έχοντας ανοιχτή μια τυχαία εφαρμογή να τρέχει, όταν κρατάω πατημένη την οθόνη αφής σε ένα σημείο για μερικά δευτερόλεπτα ή όταν την πιέζω έντονα, μου εμφανίζει το μήνυμα "killed (το όνομα της εφαρμογής)" και κλείνει απότομα!!!:mad: Πιθανόν να ενεργοποιείται με έναν συγκεκριμένο τρόπο αγγίγματος της οθόνης, για αυτό και έχει συμβεί μόνο σε εφαρμογές που πρέπει να αγγίζεις συχνά την οθόνη. Σκέφτηκα ότι θα οφείλεται σε έναν task manager ο οποίος και θα είναι υπεύθυνος για αυτό, αλλά δεν έχω εγκαταστήσει κανέναν πέρα από αυτόν της μαμά samsung ο οποίος υπάρχει ήδη...:worry:

 

Τελικά βρήκα την άκρη, καθώς το πρόβλημα δεν είχε να κάνει με την οθόνη αφής αλλά με το μεσαίο πλήκτρο ακριβώς κάτω από την οθόνη, αλλά μπερδεύτηκα μιας και προτιμώ να αφήνω ανοικτές τις εφαρμογές σε landscape view. Η συγκεκριμένη λειτουργία ενεργοποιείται με το διπλό παρατεταμένο άγγιγμα αυτού του πλήκτρου. Εάν γνωρίζει κανείς πως απενεργοποιείται αυτή η λειτουργία θα με βοηθούσε πάρα πολύ.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε απο το battery stats η το gsm battery ποια εεφαρμογη καταναλωνει μπαταρια και τρεχει? διοτι απο χθες (μετα που εβαλα το tapatalk 2, παιξε αριθμητικη) τρωει την μπαταρια σαν τρελλο . 10% σε 2 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Το gorilla glass είναι για να μην χαράζεται,όχι για να μην σπάσει σε πτώση.

 

Το κινητό μου 5 μηνών με 0 πτώσεις είναι μια γρατζουνιά σκέτη...

Και μάλιστα ήμουν πάντα τρομερά προσεκτικός.

Πότε σε τσέπη με κλειδιά ή κέρματα και γενικά το χειρίζομαι με μεγάλη προσοχή.

Παρ 'όλα αυτά το γυαλάκι δεν μου έκανε το χατίρι και γέμισε με κάθετες (κυρίως) γρατζουνιές. Ακόμα ψάχνω να βρω πως τις παθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...