Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως αθελα μου μπορει να τα πατησα. Πειραχτικε κατι στο κινητο με αυτο που εκανα? Καλα επραξα που αφησα πατημενο το power button?

 

Nαι μην ανησυχείς.

Η προειδοποίηση είναι για να μη το πειράζεις όσο φλασάρει (όταν φλασάρει).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω κάποιες ερωτήσεις που αφορούν το root για το s3. Συγκεκριμένα να κάνω root και να βάλω cyanogenmod. Παρόλ' αυτά μην ξεσκιστητε να απαντήσετε γιατί δεν το θέλω αυτή τη στιγμή. Απλώς να ξέρω. Έχω αρκετές γνώσεις για το root αλλά όχι πολλές πάνω στο s3.

- Ποιος είναι ο ευκολότερος και ασφαλέστερος τρόπος για root; (σύντομα ή και μονολεκτικά)

- Για πλήρες unroot και επαναφορά της εγγύησης τι πρέπει να κάνω;

- Υπάρχει πιθανότητα σοβαρής software βλάβης που να μην μπορώ να το επαναφέρω στα κανονικά του;

 

Απ ότι καταλαβαινεται με απασχολούν κυρίως λόγοι ασφάλειας. Θελω να είμαι σίγουρος ότι δεν θα καταλήξω να το κλαίω.

 

Επειδή δεν βλέπω να το απαντάει κανένας, και δεν σας κρίνω γιατί έχω πολλές ερωτήσεις, θα ήθελα έναν να μου λύσει κάποιες απορίες μέσω pm. Όποιος μπορεί ας μου στείλει pm να τον ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να το απαντάει κανένας, και δεν σας κρίνω γιατί έχω πολλές ερωτήσεις, θα ήθελα έναν να μου λύσει κάποιες απορίες μέσω pm. Όποιος μπορεί ας μου στείλει pm να τον ρωτήσω.

 

Δεν σου έχει απαντήσει κανείς είτε γιατί λείπουν διακοπές είτε γιατί οι απαντήσεις σου είναι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

:-)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχει απαντήσει κανείς είτε γιατί λείπουν διακοπές είτε γιατί οι απαντήσεις σου είναι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

:-)

 

Η αλήθεια είναι ότι τα περισσότερα τα ξέρω. Απλώς είναι λίγο καλύτερα να το ακούς τις απαντήσεις από κάποιον άλλον σε εσένα προσωπικά. Σε κάνει να νιώθεις ΠΟΛΎ πιο σίγουρος ειδικά όταν πας για root.

Και επίσης έχω κάποιες ακόμα ερωτήσεις.

Μπορώ να μιλήσω μαζί σου να με βοηθήσεις με pm; υπόσχομαι δεν θα σε πριξω πολύ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα. Μπορείς να ρωτήσεις ότι θες αλλά δεν είμαι κ ο πιο ειδικός στο Galaxy S III :-P

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

@NickName98, αν και τα έχουν πει πολλές φορές..

- το πιο απλό root γίνεται με το "autoroot", υπάρχει οδηγός "Τροποποιήσεις SIII"

- για να ξαναμπεί το τηλέφωνο στην εγγύηση, χρησιμοποιείς το Triangle Away για να μηδενισεις τον counter και περνάς με Odin την ρομ που φόραγε αρχικά το τηλέφωνο (Τροποποιήσεις SIII)

- λίγο σπάνιο να πάθει κάτι απο ρομ το τηλέφωνο.. παρόλα αυτά αν πάθει κάτι, θα την βρούμε την άκρη.. ;)

Link to comment
Share on other sites

@NickName98, αν και τα έχουν πει πολλές φορές..

- το πιο απλό root γίνεται με το "autoroot", υπάρχει οδηγός "Τροποποιήσεις SIII"

- για να ξαναμπεί το τηλέφωνο στην εγγύηση, χρησιμοποιείς το Triangle Away για να μηδενισεις τον counter και περνάς με Odin την ρομ που φόραγε αρχικά το τηλέφωνο (Τροποποιήσεις SIII)

- λίγο σπάνιο να πάθει κάτι απο ρομ το τηλέφωνο.. παρόλα αυτά αν πάθει κάτι, θα την βρούμε την άκρη.. ;)

 

Χίλια ευχαριστώ! Υπάρχει 1 μόνο πρόβλημα.

Κάνω, με τον τρόπο που αναφέρεται στο αντίστοιχο θέμα, την διαδικασια αναγνώρισης προελευσης κινητού και μου βγαζει Βουλγαρία. Πως όμως θα ξέρω ποια ρομ ακριβώς πρέπει να κατεβάσω για το unroot. Αυτή που έχει αυτή τη στιγμή το κινητό ή αυτή που είχε το κινητό μόλις το πήρα;;;

Είχα κάνει και ποστ πολύ παλιά αλλά τώρα δεν το βρίσκω και γενικά επειδή είμαι μακρυά από pc (διακοπές) δεν μπορώ να το αναλύσω πολύ καλά ξανά.

 

@Lurker, εμείς δεν τελειώσαμε εδώ... Μην νομίζεις ότι επειδή βρέθηκε άλλος να απαντήσει, εσύ καθαρισεις. Θα σε πριξω στα μηνύματα. Θα σε σπαμαρω μέχρι θανάτου. Θα εύχεσαι να μην μου έδινες την άδεια για ερωτήσεις πότε. :p

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ! Υπάρχει 1 μόνο πρόβλημα.

Κάνω, με τον τρόπο που αναφέρεται στο αντίστοιχο θέμα, την διαδικασια αναγνώρισης προελευσης κινητού και μου βγαζει Βουλγαρία. Πως όμως θα ξέρω ποια ρομ ακριβώς πρέπει να κατεβάσω για το unroot. Αυτή που έχει αυτή τη στιγμή το κινητό ή αυτή που είχε το κινητό μόλις το πήρα;;;

Είχα κάνει και ποστ πολύ παλιά αλλά τώρα δεν το βρίσκω και γενικά επειδή είμαι μακρυά από pc (διακοπές) δεν μπορώ να το αναλύσω πολύ καλά ξανά.

 

@Lurker, εμείς δεν τελειώσαμε εδώ... Μην νομίζεις ότι επειδή βρέθηκε άλλος να απαντήσει, εσύ καθαρισεις. Θα σε πριξω στα μηνύματα. Θα σε σπαμαρω μέχρι θανάτου. Θα εύχεσαι να μην μου έδινες την άδεια για ερωτήσεις πότε. :p

 

Απλά κατεβάσεις μια στοκ ρομ και την περνάς φίλε μου, εγώ όσες φορές είχα πρόβλημα και πήγαινα στο service έβαζα μια στοκ ρομ που είχα στο pc... Πριν 10 μέρες που έτυχε να πάω στο service ενώ το τηλέφωνο μου είναι γερμανικό έβαλα γαλλική και το πήγα... Απλά να κοιτάς να είναι ευρωπαϊκή.... Περισσότερα ρώτα ατις τροποποιήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.προχθες το κινητο εφαγε την πρωτη γερη τουμπα.με την θηκη αλλα οταν εσκασε κατω βγηκε απο την θηκη.αποτελεσμα;εχει κανει ενα πολυ μικρο ραγισματακι στην οθονη,μικρο του τυπου πρεπει να φερεις το κινητο σε αποσταση 2 ποντων στα ματια για να μπορεσεις να το δεις.αυτο υπαρχει περιπτωση με τον καιρο να ανοιξει κ αλλο;ευχαριστω!
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.προχθες το κινητο εφαγε την πρωτη γερη τουμπα.με την θηκη αλλα οταν εσκασε κατω βγηκε απο την θηκη.αποτελεσμα;εχει κανει ενα πολυ μικρο ραγισματακι στην οθονη,μικρο του τυπου πρεπει να φερεις το κινητο σε αποσταση 2 ποντων στα ματια για να μπορεσεις να το δεις.αυτο υπαρχει περιπτωση με τον καιρο να ανοιξει κ αλλο;ευχαριστω!

 

Αν πρόκειται για ένα τόσο μικρό χτύπημα, τότε πολύ αμφιβάλλω. Μονο αν ξαναπέσει ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

στο s3 υπαρχει καποιος τροπος να μην ακουγεται στον αλλον οταν με παιρνουν τηλ.

εννοω πως οταν μιλαω με καποιον και με παρει καποιος αλλος εγω ακουω μερικα "μπιπ" αλλα τα ακουει και αυτος που μιλαμε...

αυτο συμβαινει ειτε ειναι αθορυβο ειτε κανονικο.

υπαρχει καποιος τροπος να σταματησει αυτο;;

η συσκευη δεν ειναι root.

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

 

Λογικά μπορεί να είναι ενεργοποιημένη η "ειδοποίηση λεπτού". Πήγαινε στις ρυθμίσεις κλήσεων=> ειδοποίηση κλήσης=> ήχοι κατάστασης κλήσης και δες αν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Sdcard0/Notifications με τον stock explorer.

 

Και αν είναι ροοτ στο system/media

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αγόρασα πριν μια εβδομάδα από μαγαζί στην Καλλιθέα ένα Galaxy SIII μεταχειρισμένο, η απορία που έχω είναι η εξής:

 

Το Galaxy είχε περασμένη την έκδοση λογισμικού android 4.2.2.

Oπως μου λένε οι συνάδελφοι στο γραφείο που έχουν παρόμοια συσκευή, και οι τρεις, που ύστερα από τις προτροπές τους αγόρασα την συγκεκριμένη συσκευή οι δικές τους συσκευές φορούν την έκδοση 4.1.

 

Επίσης όταν παω Settings- More - About Device η πρώτη επιλογή που μου δίνει είναι το Status κ όχι το Software update όπως θα έπρεπε.

 

Πήρα τηλ τη Samasung κ δεν ήξεραν να μου πουν ούτε γιατί η συσκευή τρέχει με την 4.2.2 που ανήκει στο S4 και επισήμως δεν έχει έρθει στην Ελλάδα για το S3, ούτε γιατί δε μου δείχνει την επιλογή Software update στο μενού του. Το μονό που ήξεραν να μου πουν είναι από το ΙΜΕΙ της συσκευής ότι είναι Ελληνικό και όχι εισαγωγής από τρίτη χώρα.

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα?

Υπάρχει περίπτωση η συσκευή να έχει γίνει Root? πως μπορώ να το ξέρω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα!

Με το καινουριο update 4.2.2 τι γινεται?ποτε ειναι διαθεσημο??

 

Το ψάχνω σχεδόν 1 φορά την εβδομάδα και όπως όλα δείχνουν το s3 και το note 2 θα προσπεράσουν την 4.2.2 και θα πάνε απευθείας στην έκδοση 4.3.

Δεν νομίζω τόσες φήμες να είναι τυχαίες.

Άλλωστε, η samsung έχει ήδη αναβαθμίσει διάφορα άλλα κινητά της στην 4.2.2, κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι αφήνουν τα καλά για τις ναυαρχίδες της. Δεν νομίζω να έδιναν την 4.2.2 τελευταία στο s3.

Για ημερομηνίες δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο. Προσωπικά νομίζω πως θα έχουμε 4.3 android τέλη καλοκαιριού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αγόρασα πριν μια εβδομάδα από μαγαζί στην Καλλιθέα ένα Galaxy SIII μεταχειρισμένο, η απορία που έχω είναι η εξής:

 

Το Galaxy είχε περασμένη την έκδοση λογισμικού android 4.2.2.

Oπως μου λένε οι συνάδελφοι στο γραφείο που έχουν παρόμοια συσκευή, και οι τρεις, που ύστερα από τις προτροπές τους αγόρασα την συγκεκριμένη συσκευή οι δικές τους συσκευές φορούν την έκδοση 4.1.

 

Επίσης όταν παω Settings- More - About Device η πρώτη επιλογή που μου δίνει είναι το Status κ όχι το Software update όπως θα έπρεπε.

 

Πήρα τηλ τη Samasung κ δεν ήξεραν να μου πουν ούτε γιατί η συσκευή τρέχει με την 4.2.2 που ανήκει στο S4 και επισήμως δεν έχει έρθει στην Ελλάδα για το S3, ούτε γιατί δε μου δείχνει την επιλογή Software update στο μενού του. Το μονό που ήξεραν να μου πουν είναι από το ΙΜΕΙ της συσκευής ότι είναι Ελληνικό και όχι εισαγωγής από τρίτη χώρα.

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα?

Υπάρχει περίπτωση η συσκευή να έχει γίνει Root? πως μπορώ να το ξέρω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας.

 

Προφανώς και φοράει custom rom η την leaked που είχε κυκλοφορήσει. Η 4.2.2 επίσημα δεν έχει βγει για καμία χώρα. Αν μπορείς βγάλε ένα screenshot την οθόνη του κινητού όταν είσαι στις ρυθμίσεις, να σου πούμε τι rom έχεις τώρα. Για screenshot είτε πατάς power button + home button, είτε περνώντας την παλάμη σου (κάθετα) από δεξιά προς αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω ένα θέμα με την μπαταρία.

Πέφτει σαν σφαίρα.

Μεσα σε 1 ώρα και ένα τέταρτο κατέβηκε 20% χωρίς καν να κάνω κάτι δύσκολο για το κινητό όπως παιχνίδια. Και με full χαμηλή φωτεινότητα.

Μονο μπήκα λίγο Tapatalk, κάνα νέο με Feedly... Τίποτα άλλο.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω σχεδόν 1 φορά την εβδομάδα και όπως όλα δείχνουν το s3 και το note 2 θα προσπεράσουν την 4.2.2 και θα πάνε απευθείας στην έκδοση 4.3.

Δεν νομίζω τόσες φήμες να είναι τυχαίες.

Άλλωστε, η samsung έχει ήδη αναβαθμίσει διάφορα άλλα κινητά της στην 4.2.2, κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι αφήνουν τα καλά για τις ναυαρχίδες της. Δεν νομίζω να έδιναν την 4.2.2 τελευταία στο s3.

Για ημερομηνίες δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο. Προσωπικά νομίζω πως θα έχουμε 4.3 android τέλη καλοκαιριού.

 

Καταλαβα μια χαρα!!Πιστευω να αξιζει ι τοσο καθυστεριση!!

Ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και φοράει custom rom η την leaked που είχε κυκλοφορήσει. Η 4.2.2 επίσημα δεν έχει βγει για καμία χώρα. Αν μπορείς βγάλε ένα screenshot την οθόνη του κινητού όταν είσαι στις ρυθμίσεις, να σου πούμε τι rom έχεις τώρα. Για screenshot είτε πατάς power button + home button, είτε περνώντας την παλάμη σου (κάθετα) από δεξιά προς αριστερά.

 

Καλημέρα κα ευχαριστω για την απαντηση και το tip για τα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια s3 η grand duos?ειμαι αναμεσα στα δυο. ο κωτσωβολος 399 euro να το παρω?ευχαριστω

 

Το S3 ειναι καλυτερο με διαφορα! Παρε το S3, μπορεις να βρεις πολυ καλυτερες τιμες στο skroutz.gr ! Αν δεν εισαι αναγκασμενος να το αγορασεις απο Κωτσοβολο δεν υπαρχει λογος να δωσεις παραπανω χρηματα!

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να το παρω? η θα με απογοητευση Edited by panseraikos
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...