Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα παρελαβα καινουργια συσκευη. ολα σφραγισμενα κανονικα. απο samsung ειπαν οτι ειναι γαλλικο. το θεμα ειναι οτι μολις το ανοιξα το κιν ηταν σεταρισμενο... δηλαδη κατευθειαν αρχικη οθονη ... στα αγγλικα . εκανα επαναφοεα ρθυθμισεων και βγηκαν τα αρχικα βηματα οπως επρεπε και στα γαλλικα . στο dropbox ενω ειναι καινουργια συσκευη δεν μου εδωσε τα 48gb.ξερω τι να κανω αφου στο προηγουμενο τα πηρα κανονικα... παιζει να ειναι ξαναενεργοποιιμενη συσκευη? και αν ναι πως το καταλαβαινω... ?????

σας διχνω και τις φωτο απο τα κουτια για να δειτε την διαφορα και ποσοι απο εσας εχουν ποιο αυτοκολητο...

 

αριθμοι ιμει κτλπ ειναι σβησμενοι για ευνοητους λογους [ ευχαριστω στο τσακαλι που μου το ειπε :):):) ]

 

περιμενω απαντησεις......

Edited by dskopa

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες θα κανω μια αστεια ερωτηση :p ..μπορειτε να μου πειτε πως κανω snooze στο κινητο;;;:rolleyes:

 

πρεπει πρωτα να ρυθμίσεις στο ξυπνητήρι να έχει το snooze, πάτα περισσότερα όταν ρυθμίζεις την ώρα και έχει επιλογή αναβολή που λέει πόσες φορες μπορείς να το snoozareis και άλλα τέτοια.

 

εμένα από τις φωνητικές εντολές πάντως μόνο το snooze δεν καταλαβαίνει η μπουρδα!!! και αντε να το ψαχνω κοιμισμένος...

Link to comment
Share on other sites

τι αποψη εχετε για screen protector? ειχε σημεραη η οθονη μου μια απροσμενη επισκεψη με το τηλεχηριστιριο απο το τηλεκατευθηνομενο αμαξακι! πηγε η ψυχη μου στην κουλουρι! (αν θελετε να κανετε crash test δεν υπαρχη καλυτερο απο το ανηψακι σας-μωρο σας) ειναι εγγυηση! :D

 

πλεον τα screen protector ειναι πολυ ποιοτικα και οχι μπακαλοχαρτα. σιγουρα δεν εχεις την ιδια αισθηση αλλα 500+ εδωσες για το κινητο πιστευω μια θηκη κι ενα protector ειναι μαστ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

flash player εχει μονο ο στοκ κ ο firefox , οπερα κ dolphin κ crhome οχι με 4.1.2 εσυ φιλε θα εχεις παλια ρομ μη γραφουμε οτι μας γουσταρει εντελως φιλικα αλλωστε ο dolphin το γραφει στη εγκατασταση οτι δεν παιζει flash ktl...

 

4.1.2 εχω

Εμενα μου παιζει μια χαρα παντως

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ μέρες να βρω τι φταίει αλλά δεν μπορώ οπότε είπα να το γράψω εδώ για βοήθεια. Μου εμφανίζει συνέχεια ως αδιάβαστα email περασμένων ημερών που φυσικά τα έχω διαβάσει. Μου το κάνει συνέχεια. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις των email στο πρόγραμμα αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα καινουργια συσκευη. ολα σφραγισμενα κανονικα. απο samsung ειπαν οτι ειναι γαλλικο. το θεμα ειναι οτι μολις το ανοιξα το κιν ηταν σεταρισμενο... δηλαδη κατευθειαν αρχικη οθονη ... στα αγγλικα . εκανα επαναφοεα ρθυθμισεων και βγηκαν τα αρχικα βηματα οπως επρεπε και στα γαλλικα . στο dropbox ενω ειναι καινουργια συσκευη δεν μου εδωσε τα 48gb.ξερω τι να κανω αφου στο προηγουμενο τα πηρα κανονικα... παιζει να ειναι ξαναενεργοποιιμενη συσκευη? και αν ναι πως το καταλαβαινω... ?????

σας διχνω και τις φωτο απο τα κουτια για να δειτε την διαφορα και ποσοι απο εσας εχουν ποιο αυτοκολητο...

 

αριθμοι ιμει κτλπ ειναι σβησμενοι για ευνοητους λογους [ ευχαριστω στο τσακαλι που μου το ειπε :):):) ]

 

περιμενω απαντησεις......

 

 

φιλε μου αν σε ενδιαφερει κ εμενα γαλλικο ειναι κ αν το θυμηθω αυριο μεθαυριο θα σου βαλω φωτος πως το πηρα.εμενα οι φωτογραφιες που μας εβαλες με ανησυχησαν λιγο....

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο τις ανεβασα για να δουμε τι γινεται... αυριο θα παρω στα κεντρικα αν μπορουν να μου πουνε ποτε εγινε η πρωτη ενεργοποιηση της συσκευης. αν δεν μου πουνε ΧΘΕΣ θα εχουμε πολυ γελιο.... Α] το καταστημα την εκανε και μου εδωσε παλιο η Β ] η sam τα ξαναφτιαχνει και τα βγαζει παλι. με το Β θα μπορουσα να δικαιολογισω και το φιλο ποιο πανω που δεν πηρε τα 48gb ....

ΚΟΙΤΑΞΤΕ λιγο τα κουτιας ρε παιδια να βγαλουμε καμια ακρη.....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει πάρει κάποιος τα GB από dropbox δεν σημαινει οτι θα τα πάρει ξανά. Κι εγώ πήρα πάλι S3 (εμ, βασικά για 4η φορά lol) αλλά δεν πήρα τίποτα από dropbox όπως ήταν φυσικό.. Ούτε από note2 πήρα κάτι, μόνο από το One s της γυναίκας και έχω φτάσει αισίως περίπου τα 75GB (φυσικά και δεν το ξέρει :p)

 

Τώρα γιατί το τηλέφωνο ήταν στημένο κανονικά αυτό είναι όντως περίεργο..

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι παω πασο... δηλαδη ολα ηταν καινουργια και δεν πηρες αλλα gb? και αυτους τι τους νιαζει...? καινουργια συσκευη δεν πηρα?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι παω πασο... δηλαδη ολα ηταν καινουργια και δεν πηρες αλλα gb? και αυτους τι τους νιαζει...? καινουργια συσκευη δεν πηρα?

Όχι δεν παίρνεις κι άλλο αποθηκευτικό χώρο αν το έχεις πάρει ήδη από κάποια συσκευή ίδια φαντάζομαι (τα τρία ήταν καινούργια ναι) .. Σίγουρα θα αναφέρεται στα ψιλά γράμματα αν το ψάξουμε :)

Επίσης τώρα που το θυμάμαι τα πρώτα GB τα είχα πάρει μέσω hack από το xda όταν ακόμα ήμουν στο note1 και κάποιος το είχε κάνει port από το S3 στο xda, δηλαδή από 4 νέες συσκευές (τρία s3 και note2) δεν πήρα ούτε kb!!

Link to comment
Share on other sites

dolphin browser

 

Flash υποστηριζει μονο ο στοκ browser!

 

flash player εχει μονο ο στοκ κ ο firefox , οπερα κ dolphin κ crhome οχι με 4.1.2 εσυ φιλε θα εχεις παλια ρομ μη γραφουμε οτι μας γουσταρει εντελως φιλικα αλλωστε ο dolphin το γραφει στη εγκατασταση οτι δεν παιζει flash ktl...

 

δεν εχω κανει κατι παραξενο.

Απλα ειχα τον dolphin και εβαλα το flash απο εδω http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Flash Player for Android 4.0 archives

•Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.48)

 

Δοκιμασε να βαλεις και το jet. Ειναι add on του dolphin

 

Παιδιά και ο boat browser εχει φλας πλαιηερ ειναι πολυ καλος και μάλιστα με το σημερινό update μπαίνει και στα πολλαπλά παράθυρα !!! Τον προτείνω ανεπιφύλακτα!!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω τον αντάπτορα mhl to hdmi με τηλεόραση και όλα καλά.Αλλά γιατί δεν φορτίζει το κινητό ταυτόχρονα αφού είναι συνδεδεμένος και ο φορτιστής στον αντάπτορα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε το Firmware χρησιμοποιώντας μόνο το κινητό??????

Δηλαδή να το έχουμε στν κάρτα μνήμης και να κάνουμε την εγκατάσταση από εκεί......

 

Μπορούμε να αλλάξουμε το Firmware χρησιμοποιώντας μόνο το κινητό??????

Δηλαδή να το έχουμε στν κάρτα μνήμης και να κάνουμε την εγκατάσταση από εκεί......

Edited by m7ixalis
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τη σημαινει το ανθρωπακι πεσμενο κατω και με ενα κοκκινο τριγωνο να βγαινει απο ενα πορτακι μπροστα του απο recovery mode?
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε το Firmware χρησιμοποιώντας μόνο το κινητό??????

Δηλαδή να το έχουμε στν κάρτα μνήμης και να κάνουμε την εγκατάσταση από εκεί......

 

Χρειάζεται root.

Έλεγξε την εφαρμογή mobile odin και mobile odin pro.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.μπορει να μου πει καποιος τα βηματα ωστε να παρω τον χωρο του dropbox?το εχω αμελησει τοσο καιρο και δεν το εχω κανει.:)
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.μπορει να μου πει καποιος τα βηματα ωστε να παρω τον χωρο του dropbox?το εχω αμελησει τοσο καιρο και δεν το εχω κανει.:)

 

Διάβασε το FAQ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στο dolphin δνε μου λειτουργει..Μονο με στοκ

 

οριστε και η αποδειξη γιατι καποιοι ειναι απιστοι.

Link to comment
Share on other sites

οριστε και η αποδειξη γιατι καποιοι ειναι απιστοι.

 

Ποια εκδοση τρεχεις; ics ή jelly bean;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_to_update_the_galaxy_s_iii_better_screen_and_battery-news-5686.php

 

Λοιπον με το S4 να ερχεται γρηγοροτερα απ οτι αναμενοταν και αυτη την ειδηση, δηλωνω προσωπικα πως σιχαθηκα τη samsung. Νιωθω σαν να εκανα καποιο λαθος που πηρα το S3, το οποιο εν τελει θα μπορουσε να εχει καλυτερη οθονη (αυτη ας πουμε με ικανοποιει, πλην του λευκου της) και μπαταρια (αυτη δε με ικανοποιει καθολου). Με αλλα λογια, αισχος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_to_update_the_galaxy_s_iii_better_screen_and_battery-news-5686.php

 

Λοιπον με το S4 να ερχεται γρηγοροτερα απ οτι αναμενοταν και αυτη την ειδηση, δηλωνω προσωπικα πως σιχαθηκα τη samsung. Νιωθω σαν να εκανα καποιο λαθος που πηρα το S3, το οποιο εν τελει θα μπορουσε να εχει καλυτερη οθονη (αυτη ας πουμε με ικανοποιει, πλην του λευκου της) και μπαταρια (αυτη δε με ικανοποιει καθολου). Με αλλα λογια, αισχος.

 

Δεν συμφωνώ. Η μπαταρία σε σχέση με τον ανταγωνισμό τα πάει πολύ καλά. Η οθόνη και αυτή το ίδιο, με μόνο πρόβλημα την φωτεινότητα που έχει στον ήλιο. Το φαουλ της Samsung κατ εμε, είναι ο σχεδιασμός (ποιότητα υλικών +design) και κάποια μικρό λαθάκια σε θέμα software. Το s4 αν είναι αυτό που φημολογείται, δεν νομίζω να πετύχει. Εγω προσωπικά κλεινω προς το Ζ. Ολα αυτα ειναι off topic όμως και καλύτερα να τελείωνε εδώ η συζήτηση :rolleyes:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_to_update_the_galaxy_s_iii_better_screen_and_battery-news-5686.php

 

Λοιπον με το S4 να ερχεται γρηγοροτερα απ οτι αναμενοταν και αυτη την ειδηση, δηλωνω προσωπικα πως σιχαθηκα τη samsung. Νιωθω σαν να εκανα καποιο λαθος που πηρα το S3, το οποιο εν τελει θα μπορουσε να εχει καλυτερη οθονη (αυτη ας πουμε με ικανοποιει, πλην του λευκου της) και μπαταρια (αυτη δε με ικανοποιει καθολου). Με αλλα λογια, αισχος.

 

δεν ειναι λαθος τις σαμσουνγκ παντος αυτο που λες οτι βγαζει κανουρια συσκευή γρηγορα ολοι πανω στον χρονο ανανεώνουν είτε λεγετε apple ειτε htc sony κτλ.τη περιμενες δηλαδη να βγαλει το s4 μετα απο 2 χρονια απο την κυκλοφορια του s3?θα έμενε πολυ πισω.

εγω με το s3 ειμαι πολυ ικανοποιημενος το τηλ ειναι κατι παραπανω απο αυτο που περιμενα ...το προηγούμενο μου ηταν το iphone5 .αυτο που λες με την οθονη οντως υπαρχει ενα προβλημα στον ηλιο αλλα το ηξερα απο πριν και δεν με ενοχλεί.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...