Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι τόσο δύσκολο αυτό που ζητησα οκ.. Να χαίρεσαι το lag free παιχνίδι σου

 

τι να σου πω ο καθενας με την γνωμη του.!ισως εχει καποιο προβλημα το κινητο σου για δες το λιγο!!εμενα παντως lag δεν εχει παλι καλα!!

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι να σου πω ο καθενας με την γνωμη του.!ισως εχει καποιο προβλημα το κινητο σου για δες το λιγο!!εμενα παντως lag δεν εχει παλι καλα!!

 

Παλι καλά!! Facepalm.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος άν τα ακουστικά από το iphone 5 παίζουν στο sIII ? Μου φαίνονται καλοσχεδιασμένα έτσι όπως έχει το ηχείο μπροστά, λογικά θα διαχέεται ο ήχος κατευθείαν στο αυτί χωρίς απώλειες.

ή άν κάνουν από το One X, γιατί και αυτά ήταν πάρα πολύ καλα μιας και δεν μπορώ τις ψείρες.

 

Μου τα έκανε δώρο ενας φιλος και ειναι πολυ καλα.. σαν ακουστικά λειτουργούν μια χαρά στο s3 ...απλα έχω παρατηρήσει ότι τα κουμπιά λειτουργιών δεν λειτουργεί... επίσης δεν λειτουργεί και το μικρόφωνο Και δεν ξέρω γιατί

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

το home button όταν δεν πατηθεί στο κέντρο αλλά στις άκρες δεν δουλεύει πάντα και κάποιες φορες κάνει ένα κλικ σαν να είναι η τελευταία κινεζιά.

Το δουλεύω ενα μήνα μόνο

 

Φυσιολογικό?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω κατεβαση αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=net.zalio.android.cso&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC56YWxpby5hbmRyb2lkLmNzbyJd ολα καλα ενταξη δουλεψε και παω να την απεγκαταστησω παταω ρυθμησεις καταργηση εφαρμογης δεν εκανε κατι εξακολουθουσε να εμενα το εικονιδιο! 2-3 φορες το ιδιο πραγμα πηγα απο το μαρκετ ελεγε κατι για απενεργοπιοηση πρωτα δεν μπορεσα να βρω κατι στις ρυθμισεις που ελεγε! και κατεληξα στο titanium οπου πατησα απεγκατασταση εγραψε οτι εγινε απεγκατασταση βγαινω το εικονιδιο ακομα εκει παω να μπω σφαλμα! εγκατεστημενη στην συσκευη δεν φενεται αλλα στο μαρκετ λεει οτι ειναι! δεν μπορω να την βγαλω καμια βοηθεια κανεις ;

 

ακυρο παιδια πατησα απεγκατασταση απο την σελιδα και εγινε ο.0! συγνωμη για αυτο το ποστ

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Σε Galaxy SIII φίλου που μόλις το αγόρασε έχει την 4.04 και SCS:LL1. Ποιας χώρας είναι και εαν μπορώ να του κάνω αναβάθμηση στην τελευταία επίσημη μέσω Kies.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα σ'αυτό το φόρουμ, καθώς μεταπήδησα απ'αυτό του S2.

To S3 το πήρα μεταχειρισμένο αλλά σε άριστη κατάσταση εξωτερικά, με τη XXELLA εγκατεστημένη, έκανα βέβαια το απαραίτητο factory reset κ όλα καλά!

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα να μη δω καθόλου lag στο launcher και όταν ανοίγει κάποιες εφαρμογές (μηνύματα, επαφές, συλλογή), τελικά νομίζω ότι απ'αυτά δε θα απαλλαγούμε ποτέ στο android!

Έχει περάσει κανείς την pre-release 4.2.1; Αν ναι, εντυπώσεις; Αξίζει να την περάσω ή θα είναι περισσότερα τα bugs που έχει, απ'τις καινοτομίες σε σχέση με την 4.1.2;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε νομίζω θα πρέπει να ασχοληθείς λίγο (άμα είσαι root) γιατί υπάρχει πρόβλημα στο τηλέφωνο σου.

Είμαι σε περίοδο εξεταστικής (επιτέλους τελειώνει αύριο) οπότε έχω αφήσει το τηλέφωνό πόλλές ώρες χωρίς να κάνω τίποτα τις τελευταίες βδομάδες.. και προσωπικά το βρίσκω σε πολύ καλά επίπεδα όσο αφορά την αναμονή.

Να σου πω μόνο για χτες.. Τη στιγμή που το έβγαλα από την φόρτιση (100%), είχα δεκτεί κλίση, είδα και 1-2 πραγματάκια στο internet, πήγε 98%..

και μετά από 10 ώρες idle είχε φτάσει στο 96%.. χαρακτηριστικά το betterbatteryStats έγραφε 0.4%/hour...

Tώρα ελπίζω να μην δώσετε πάνω μου να με φάτε... είπα σε idle..! xωρίς wifi, χωρίς data, αλλά πάνω απ'ολα χωρίς κακογραμμένες εφαρμογές στο background..

 

Αφαίρεσα σήμερα το πρωϊ 2 εφαρμογές που είχα το clean master και το All in one toolbox (17 tools) και εδώ και 9 ώρες έχει πέσει μόλις 4% με κανά 2 τηλέφωνα μόνο και καμία άλλη χρήση. Επιτέλους βρέθηκε το πρόβλημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι πράμα είναι αυτό το dolphin ρε παιδιά πάω να ανοίξω δυο σελίδες και κλείνει το ανοίγω ξανά πάλι τα ίδια, το έκανα απεγκατάσταση και δεν διορθώνεται. μ' αρέσει όμως πολύ αυτός ο browser! Υπάρχει κανένα μαγικό για να φτιάξει το πράμα?
Link to comment
Share on other sites

Τι πράμα είναι αυτό το dolphin ρε παιδιά πάω να ανοίξω δυο σελίδες και κλείνει το ανοίγω ξανά πάλι τα ίδια, το έκανα απεγκατάσταση και δεν διορθώνεται. μ' αρέσει όμως πολύ αυτός ο browser! Υπάρχει κανένα μαγικό για να φτιάξει το πράμα?

Μήπως φταίνε οι σελίδες?? Τι εννοείς, κρασαρει?? Πότε μου, μα ποτέ μου δεν είχα θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίνε οι σελίδες?? Τι εννοείς, κρασαρει?? Πότε μου, μα ποτέ μου δεν είχα θέμα..

 

αχ....!! μπαίνοντας στο freemeteo βλέπω τον καιρό σήμερα έπειτα πατάω Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή κάπου εδώ κλείνει. Αυτό σαν παράδειγμα το αναφέρω το κάνει και σε άλλες σελίδες αλλά όχι σε όλες π.χ. στο myphone δεν κολλάει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί στο ημερολόγιο μου βγάζει το Πάσχα 31 Μαρτίου;

 

Τότε είναι το Πάσχα των καθολικών ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο από πάνω.. Τελευταίες μέρες έβλεπα τρελό drain και κάτι κρατούσε την συσκευή σε αφύπνιση, μια υπηρεσία audio out ή κάτι τέτοιο (το είδα με battery stats). Μου την έσπαγε όσο δεν πάει γιατί έχανα σε 8ωρο ίσως και 10% (αναμονή απλά σε gsm Mode, τα υπόλοιπα κλειστά). Τελικά ξεφορτωθηκα κάτι mods για αύξηση ήχων που είχα περάσει και χθες σε 10 ώρες αναμονή δεν έχασε ούτε 1%. Όπως είπε ο φίλος, θέλει λίγο ψάξιμο παραπάνω :)

 

Ευθύμη τι αφαίρεσες για αυτό το ("audio out2" βγάζει σε εμένα);;;;

 

** το θέμα με τον "Διακομιστή Μέσων" πρέπει να το έκανε η εξωτερική sd. Την έκανα ένα format και μέχρι στιγμής όλα οκ. Τώρα ξεκίνησε αυτό το "audio out2"...

 

Είμαι με μαμά ρομ, ουτε ροοτ ούτε τίποτα. Θα μας τρελάνει αυτο το S3.

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη τι αφαίρεσες για αυτό το ("audio out2" βγάζει σε εμένα);;;;

 

** το θέμα με τον "Διακομιστή Μέσων" πρέπει να το έκανε η εξωτερική sd. Την έκανα ένα format και μέχρι στιγμής όλα οκ. Τώρα ξεκίνησε αυτό το "audio out2"...

 

Είμαι με μαμά ρομ, ουτε ροοτ ούτε τίποτα. Θα μας τρελάνει αυτο το S3.

 

Tι ακριβώς κάνει?

Θεωρείς ότι δεν έχει φυσιολογική κατανάλωση, και κατέληξες ότι φταίει το audio out2??

To audio out2 ενεργοποιείται με την παραγωγή και του πιο μικρού ήχου στο κινητό. είτε το λένε Notification, είτε lock-sound είτε Mp3, games, video...

Aυτός που θα έχει audio_out μηδέν.. μάλλο κλειστό το έχει το τηλέφωνο..

 

Δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορεί να έχεις πρόβλημα.. Υπάρχουν εφαρμογές που, ενώ ενεργοποιούνε την χρήση του, κατά την έξοδο τους το αφήνουν ανοιχτό. Τα πιο πάνω τα ανέφερα σε περίπτωση που έχεις φυσιολογική κατανάλωση.. Το μελετάς λίγο, και κρίνεις ανάλογα.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς κάνει?

Θεωρείς ότι δεν έχει φυσιολογική κατανάλωση, και κατέληξες ότι φταίει το audio out2??

To audio out2 ενεργοποιείται με την παραγωγή και του πιο μικρού ήχου στο κινητό. είτε το λένε Notification, είτε lock-sound είτε Mp3, games, video...

Aυτός που θα έχει audio_out μηδέν.. μάλλο κλειστό το έχει το τηλέφωνο..

 

Δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορεί να έχεις πρόβλημα.. Υπάρχουν εφαρμογές που, ενώ ενεργοποιούνε την χρήση του, κατά την έξοδο τους το αφήνουν ανοιχτό. Τα πιο πάνω τα ανέφερα σε περίπτωση που έχεις φυσιολογική κατανάλωση.. Το μελετάς λίγο, και κρίνεις ανάλογα.

 

το better battery stats δείχνει AudioOut_2 53.7%

Link to comment
Share on other sites

Τι πράμα είναι αυτό το dolphin ρε παιδιά πάω να ανοίξω δυο σελίδες και κλείνει το ανοίγω ξανά πάλι τα ίδια, το έκανα απεγκατάσταση και δεν διορθώνεται. μ' αρέσει όμως πολύ αυτός ο browser! Υπάρχει κανένα μαγικό για να φτιάξει το πράμα?

 

Αν και κορυφαίος browser, δυστύχως μετά από τον τερματισμό του έχώ κατά 50-70% επαναφόρτωση του widget του καιρού!

Μάλλον μασουλάει την μνήμη άγρια!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

το better battery stats δείχνει AudioOut_2 53.7%

 

Προφανώς φίλε μου στο καλύτερο engineer της samsung να έδινες αυτή την πληροφορία δεν θα είχε απάντηση.

Ρίξε ενα restart, κάνε πλήρη φόρτιση και άσε το κινητό σε idle λίγες ώρες.. κατά προτίμηση το βράδυ.. Το έχουμε να το χρησιμοποιούμε..

Τότε είναι χρήσιμη πληροφορία... Άμα έχει εκεί ψηλά ποσά, κάτι πάει λάθος..

Επίσης.. Αφού δεις την μπαταρία σου πχ 95%.. και κρατήσεις το ποσοστό και τα λεπτά για το audio_out.. βάλε 2-3 mp3 να παίζουν μέχρι να πέσει η μπαταρία 1-2%.. και μπες να ξαναδείς το ποσοστό και τα λεπτά του audio_out.. Αυτό καντο να δεις λίγο τι παίζει.. να διασταυρώσεις αυτά που σου λέω.

 

Αυτό το 53.7% τι να το κάνω? Κι αν εσύ χαιρόσουνα το κινητό σου όλη μέρα, games, mp3, calls, video... να σου πω εγώ έχεις πρόβλημα?

Edited by stsdema28

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω τελειως το google voicing type απο το input methods? Το ξετσεκαρω συνεχεια απο τις ρυθμισεις αλλα οταν μπαινω ειναι παλι ενεργο και καθε φορα που ανοιγω τοπληκτρολογιο μου πεταει στο task bar να επιλεξω input method.
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι καποιοι το εχουν δει...αλλα για να γελασουν και οι υπολοιποι..

 

http://www.youtube.com/watch?v=MNQGWbclHDY&feature=youtube_gdata_player

 

Τα συμπερασματα για τα "προβατα" που κυκλοφορουν στους δρομους....δικα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

το home button όταν δεν πατηθεί στο κέντρο αλλά στις άκρες δεν δουλεύει πάντα και κάποιες φορες κάνει ένα κλικ σαν να είναι η τελευταία κινεζιά.

Το δουλεύω ενα μήνα μόνο

 

Φυσιολογικό?

 

φιλε μου ο μοναδικος λογος που ημουν αναμεσα σε Htc one x και το s3 ηταν αυτος.φυσιολογικο δεν ειναι αλλα μην αγχωνεσαι το κανει κ σε εμενα.το εχω 4 μηνες σχεδον.ειναι ανεπιτρεπτο να τρεμοπαιζουν τα Hardware κουμπια και στο htc wildfire s που ειναι σιδερικα κ το ειχα ενα χρονο να ειναι ακομα αθικτα.σε αυτο το θεμα με ξενερωσε η samsung.το ηξερα εξαρχης αλλα δεν περιμενα να με ενοχλει τοσο.

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι καποιοι το εχουν δει...αλλα για να γελασουν και οι υπολοιποι..

 

http://www.youtube.com/watch?v=MNQGWbclHDY&feature=youtube_gdata_player

 

Τα συμπερασματα για τα "προβατα" που κυκλοφορουν στους δρομους....δικα σας!!!!

 

:lol:

Το κάνει συνέχεια η samsung στην apple. Είναι λογικό να το κάνει και κάποιος σε αυτήν που προσπαθεί να της ροκανίσει το μερίδιο αγοράς!

 

Περιμένω ανάλογο βίντεο από την nokia με άτομα έξω απο τα μαγαζιά που θα πάνε να πάρουν το s4 όταν κυκλοφορήσει:p

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι καποιοι το εχουν δει...αλλα για να γελασουν και οι υπολοιποι..

 

http://www.youtube.com/watch?v=MNQGWbclHDY&feature=youtube_gdata_player

 

Τα συμπερασματα για τα "προβατα" που κυκλοφορουν στους δρομους....δικα σας!!!!

 

Δεν είδα κανέναν όμως από το τυχαίο δείγμα καθημερινών ανθρώπων να ρωτάει αν μπορεί να έχει στο background όποια φωτογραφία θέλει. Αλλά θα μου πείτε τί να το κάνει το background, όταν όλη η οθόνη καταλαμβάνεται από τα πλακάκια.

Ο καθένας όπως βολεύεται, και καλό είναι να μπορούμε να δοκιμάζουμε τα πάντα, ώστε να βλέπουμε ποιό μας ταιριάζει καλύτερα. Από εκεί και πέρα, μιλάνε οι αριθμοί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...