Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δεύτερον το κινητό το αγόρασα απο τον Γερμανο και σε κάθε εκκίνηση έχει το λογότυπο της Cosmote. Τι πρέπει να κάνω για να εξαφανιστεί. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:D:D:D

Διάβασε το πρώτο μήνυμα στο θέμα < τροποποιήσεις >.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει ενεργοποίηση την μεταφορά δεδομένων ??

Από την στιγμή που δοκίμασε και με το kies αλλά και OTA και δεν του βγάζει αναβάθμιση δεν θα έχει βγει ακόμα για την συσκευή του .

 

Ενεργά τα έχει τα δεδομένα και έχει πολύ αργή ταχύτητα με mobile internet παίζει να φταίει η κάρτα sim του;

 

Ενεργά τα έχει τα δεδομένα και έχει πολύ αργή ταχύτητα με mobile internet παίζει να φταίει η κάρτα sim του;

Και κάτι ακόμα ποια είναι η ανάλυση του τηλεφώνου για wallpaper 720x1280 η όπως βρίσκω στο internet 1440x720 ;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Το γκρι γύρω γύρω θέλω να αλλάξω. Με ένα πέσιμο και έγινε χάλια. Έλεγα μήπως κάποιος έχει αλλάξει απο εδω.

 

Δυστυχώς δεν αλλάζει, είναι μέρος του σασί, δεν ξεκολλάει. Πρέπει να αλλάξεις όλο το σκελετό. Πολύ ακριβό.

Στη θέση σου απλά θα έπαιρνα μια TPU θήκη να καλύπτει το πλάι να μην το βλέπεις. Και ίσως να το προσέχεις λίγο παραπάνω... :rolleyes:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας. Μεσα στο σπιτι δινω ιντερνετ στο pc με καλωδιο και απο εκει κανω νεα ρυθμηση δικτου και με ad hoc δινω ιντερνετ μεσω wireless adapter σ ολο το σπιτι. με το iphone κ το Laptop μ βρισκω κανονικα το δικτυο κ μπαινω αλλα με το galaxy δεν μου το βρισκει στα δικτυα, ξερει κανεις τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας. Μεσα στο σπιτι δινω ιντερνετ στο pc με καλωδιο και απο εκει κανω νεα ρυθμηση δικτου και με ad hoc δινω ιντερνετ μεσω wireless adapter σ ολο το σπιτι. με το iphone κ το Laptop μ βρισκω κανονικα το δικτυο κ μπαινω αλλα με το galaxy δεν μου το βρισκει στα δικτυα, ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

 

Δυστυχώς χωρίς root δε γίνεται. Είναι θέμα Android. Γιατί δεν παίρνεις ένα router να βρεις την υγειά σου;

 

Aν δεν είσαι root, δοκίμασε αυτό ή αυτό το software στο pc σου αντί να κάνεις ad hoc από τα windows.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ενεργά τα έχει τα δεδομένα και έχει πολύ αργή ταχύτητα με mobile internet παίζει να φταίει η κάρτα sim του;

 

 

Και κάτι ακόμα ποια είναι η ανάλυση του τηλεφώνου για wallpaper 720x1280 η όπως βρίσκω στο internet 1440x720 ;

 

Απο την στιγμή που έχει τα δεδομένα ενεργά ,το εχει βαλει σε WCDMA/GSM και έχει καλό σήμα 3g δεν βρίσκω λόγο να εχει αργό mobile internet .

Αν η sim ειναι παλια ας την αλλάξει .....δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κατάλαβα τίποτα :(:(

 

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4330627#post4330627 Πρέπει να είσαι root

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν αλλάζει, είναι μέρος του σασί, δεν ξεκολλάει. Πρέπει να αλλάξεις όλο το σκελετό. Πολύ ακριβό.

Στη θέση σου απλά θα έπαιρνα μια TPU θήκη να καλύπτει το πλάι να μην το βλέπεις. Και ίσως να το προσέχεις λίγο παραπάνω... :rolleyes:

 

Για την φωτογραφία που έχω βάλει πιο πάνω μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν με αυτό θα κάνω δουλειά??

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αν εχει αυτο το θεμα με την οθονη οταν ειναι στο απολυτο σκοταδι που κανει κατι σαν σημαδια μεσα στην οθονη αν το εχετε μερικοι ειναι φυσιολογικο η να την παω πισω την συσκευη επειδη εχω doa η θα πεσω παλι στα ιδια και μπορει και χειροτερα? :P
greg
Link to comment
Share on other sites

Με κάτι τέτοιο αν βρω κάποιον Να ξέρει δεν μπορώ να το αλλάξω??

 

Δε φτάνει αυτό. Θες και καινούριο γυαλί, καινούριο digitizer, εργαλεία, και εμπειρία με μαστορέματα ηλεκτρονικών Αν ξέρεις κάποιον που μπορεί και το έχει ξανακάνει, διακινδύνευσέ το, τι να πω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αν εχει αυτο το θεμα με την οθονη οταν ειναι στο απολυτο σκοταδι που κανει κατι σαν σημαδια μεσα στην οθονη αν το εχετε μερικοι ειναι φυσιολογικο η να την παω πισω την συσκευη επειδη εχω doa η θα πεσω παλι στα ιδια και μπορει και χειροτερα? :P

 

Μπα...Εμενα δεν το κανει παντως αυτο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιζει να νε σε μερικεσ συσκευεσ προβλημα επειδη σε forum το διαβαζω συχνα το προβλημα .... λεσ και εχουν ζωγραφισει πανω στην οθονη ειναι αλλα φαινετε μονο σε απολυτο σκοταδι και περιμενεισ λιγο να προσαρμοστει το ματι σου στο σκοταδι για να το παρατηρησεις....
greg
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αν εχει αυτο το θεμα με την οθονη οταν ειναι στο απολυτο σκοταδι που κανει κατι σαν σημαδια μεσα στην οθονη αν το εχετε μερικοι ειναι φυσιολογικο η να την παω πισω την συσκευη επειδη εχω doa η θα πεσω παλι στα ιδια και μπορει και χειροτερα? :P

 

Εμένα το κάνει αλλά δεν έχω δώσει σημασία αφού στην ουσία δεν ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

εχει πολλα σημαδια ? η κανα 2

απλα επειδη εχω doa μπορω να το επιστρεψω γιαυτο ρωταω απλα σκεφτομαι μην τρεχω και παρω παλι κανενα που θα εχει το ιδιο

greg
Link to comment
Share on other sites

Μπα...Εμενα δεν το κανει παντως αυτο....

 

 

Νικακι και όλοι οι άλλοι που λέτε οτι δεν το κάνει, γιατί δεν βγάζετε μια φώτο ρε παιδιά να το δούμε και μεις, όπως έκαναν κάποιού με τα αντεστραμμένα χρώματα που φαίνονται τα σημάδια.Είμαι πολύ περίεργος να δω μια οθόνη η οποία δεν θα εχει κανένα "σημάδι" Αν ειναι και υπάρχουν να πάμε να το αλλάξουμε και εμείς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Με ομεγκα οταν το κινητο ειναι σε screen off εχω αρκετα wakekocks απο υπηρεσιες του maps και συγκεκριμενα τη Networklocationlocator. Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τρεχει τοσο συχνα...
Link to comment
Share on other sites

Νικακι και όλοι οι άλλοι που λέτε οτι δεν το κάνει, γιατί δεν βγάζετε μια φώτο ρε παιδιά να το δούμε και μεις, όπως έκαναν κάποιού με τα αντεστραμμένα χρώματα που φαίνονται τα σημάδια.Είμαι πολύ περίεργος να δω μια οθόνη η οποία δεν θα εχει κανένα "σημάδι" Αν ειναι και υπάρχουν να πάμε να το αλλάξουμε και εμείς.

 

Με τι φόντο? Και ποια ρύθμιση στην φωτεινότητα? γιατί ούτε εγώ βλέπω κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Με ομεγκα οταν το κινητο ειναι σε screen off εχω αρκετα wakekocks απο υπηρεσιες του maps και συγκεκριμενα τη Networklocationlocator. Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τρεχει τοσο συχνα...

 

 

Διάβασε εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=29420959&postcount=7059

και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1866128

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παντως αν βγαλεις μια φωτο μαυρη και πας και το δεις σε σκοταδι θα δεις αν εχει η οθονη σημαδια....

απλα το διαβαζα και βλεπω αρκετουσ χρηστες που εχουν το ιδιο προβλημα .... και πηγαν και τους το αλλαξαν τωρα το θεμα το αλλαξαν και ? το αλλο δεν θα εχει η θα εχει ποιο λιγα σημαδια :P

greg
Link to comment
Share on other sites

παντως αν βγαλεις μια φωτο μαυρη και πας και το δεις σε σκοταδι θα δεις αν εχει η οθονη σημαδια....

απλα το διαβαζα και βλεπω αρκετουσ χρηστες που εχουν το ιδιο προβλημα .... και πηγαν και τους το αλλαξαν τωρα το θεμα το αλλαξαν και ? το αλλο δεν θα εχει η θα εχει ποιο λιγα σημαδια :P

 

Μια και το κινητό ειναι πολύ δυνατό και δεν με βλέπω να το αλλαξω εύκολα,την αλλαγη θα την κάνω κανένα 2 μήνες πριν λήξη η εγγύησή.Έτσι θα φτιάξω και το burn in που θεωρητικά θα εχει παρουσίαση τότε και τα σποτς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...