Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι' αν εμένα η 4.1.2 είναι smooth και δεν λαγκάρει σε Νote 10.1 , Tab 3 8" , SII και SIII ,τι πρέπει να κάνω . Να πάω γυρεύοντας ?

 

Στη θέση σου δεν θα πήγαινα γυρεύοντας (αν δεν σου αρέσει να πειραματίζεται). Αλλά αν κάποιος σου έλεγε ότι η 4.3 έχει έχει κάποιες επιπλέον λειτουργίες αλλά είχες lags και καθυστερήσεις θα πήγαινες; :rolleyes:

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πως βαζουμε παλι το αριθμητικο πληκτρολογιο...??εγινε αναβαθμιση σε 4.3 και το εχασα...εχω φαει τον κοσμο και δεν μπορω να το βρω....στην 4.1.2 που ειχα πριν ειχε την επιλογη να το αλλαξεις...τωρα οχι...!!
Link to comment
Share on other sites

Εκει που ακουγα tunein ξαφνικα εσβησε και εδω και μια ωρα bootαρει στο σημα συνεχεια. Ουτε παει παρακατω ουτε σβηνει και οταν μπαινω στο μενου (με home+vol up) δεν προλαβαινω να διαλεξω wipe. Ειναι σαν να μενει συνεχεια πατημενο το power button. Καμια αντιστοιχη εμπειρια κανεις; service στη θεσσαλονικη; Ειμαι cosmote αν παιζει ρολο. Απο οτι καταλαβαινω καρφι service παει ε; Καθε γνωμη δεκτη. Ευχαριστω

 

Μπαταρία έβγαλες ?

βγάλε, άσε 2-3 λεπτά την μπαταρία εκτός και δοκίμασε πάλι ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει. Δεν εγινε τιποτα. Ειναι σαν να εχει πατηθει το power button και να δουλευει συνεχεια on off!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει. Δεν εγινε τιποτα. Ειναι σαν να εχει πατηθει το power button και να δουλευει συνεχεια on off!!!!!

 

Βγήκε για Cosmote 4.3???

Link to comment
Share on other sites

Η σαν μια να δινει η μπαταρια ρευμα μια να κοβει ανα 3 δευτερολεπτα. Sorry για το διπλο ποσταρισμα αλλα γραφω απο Ι4 μεσω web+g και δεν εχω δυνατοτητα επεξεργασιας
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για Cosmote 4.3???

 

Όχι δεν εχει βγει ακόμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εχει βγει ακόμα

 

εγω εχω κοσμοκαρτα και εχω 4.3 ΟΤΑ εδω και 3 μερες. Μονο το προβλημα με τα πολλαπλα παραθυρα που ενεργοποιω απ την notifications και δεν μου βγαζει την μπαρα εχω. Βρηκε κανεις λυση σ αυτο?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κοσμοκαρτα και εχω 4.3 ΟΤΑ εδω και 3 μερες. Μονο το προβλημα με τα πολλαπλα παραθυρα που ενεργοποιω απ την notifications και δεν μου βγαζει την μπαρα εχω. Βρηκε κανεις λυση σ αυτο?

 

Άλλο τι κάρτα έχεις και άλλο σε ποιο φορέα είναι branded το κινητό. Για Cosmote δεν έχει βγει ακόμα, ενώ για Vodafone και ελληνικό unbranded έχει βγει.

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου δεν θα πήγαινα γυρεύοντας (αν δεν σου αρέσει να πειραματίζεται). Αλλά αν κάποιος σου έλεγε ότι η 4.3 έχει έχει κάποιες επιπλέον λειτουργίες αλλά είχες lags και καθυστερήσεις θα πήγαινες; :rolleyes:

 

Αν εννοείς να είχα προβλήματα με την 4.1.2 σίγουρα θα δοκίμαζα προσδοκώντας ότι θα η 4.3 θα τα αποκαθιστούσε .

Link to comment
Share on other sites

έγινε η αναβάθμιση, όλα καλά , με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όμως πρώτα. θέλω μια βοήθεια . το ίδιο αρχείο apk που είχα εγκαταστήσει και πριν για το tunein pro ξανάκανα εγκατάσταση, όμως δεν υπάρχει η επιλογή εγγραφής. τι μπορεί να φταίει? κατέβασα από τορρεντ άλλο apk ,το ίδιο. γιατί πλέον δεν εμφανιζετε στις ρυθμίσεις τού tunein pro η επιλογή για εγγραφή σε καθορισμένη 'ώρα? φταίει κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. ενας φιλος μου εχει το s3 προσφατα περασε απο την 4.2 στην 4.3.προσπαθει να βρει τις ρυθμησεις για το usb και δεν τις βρεισκει ενω πρωτα με την 4.2 ηταν στα ασυρματα δυκτια τωρα δεν ειναι πουθενα. ξερει καπιος τι να κανουμε. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. ενας φιλος μου εχει το s3 προσφατα περασε απο την 4.2 στην 4.3.προσπαθει να βρει τις ρυθμησεις για το usb και δεν τις βρεισκει ενω πρωτα με την 4.2 ηταν στα ασυρματα δυκτια τωρα δεν ειναι πουθενα. ξερει καπιος τι να κανουμε. ευχαριστω

 

Αν εννοεις τις επιλογες προγραμματιστη πανε Ρυθμίσεις συστηματος/πληροφορίες συσκευής/8 φορές πάτημα στον αριθμό κατασκευής και μετά back button

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε λιγο αν εχει βγει ροοτ για την 4.3 και αν ναι με πια μεθοδος;;;;

 

και παιδια μιλαω για την οφισιαλ της σαμμη οχι για κοστομ ρομς!! το κινιτο απλος το εχω ροοτ με farmaroot εχω μπερδευτει πολυ με αυτα που λετε αν γινετε να με διαφωτισετε τι παιζει σχετικα με την 4.3....!!! σας ευχαριστω και συγνωμη αν γινομαι κουρραστικος!! :(

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

επανερχομε παλι αν ξερει καποιος τι να κανω, σε s3 πριν λιγο καιρο περασεμε τιν 4.3 και πλεον το τηλεφωνο δεν αναγνωριζετε σε κανεναν υπολογηστη σε οποια θυρα και αν το συνδεσω. μπορει καπιος να βοηθησει.ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε λιγο αν εχει βγει ροοτ για την 4.3 και αν ναι με πια μεθοδος;;;;

 

και παιδια μιλαω για την οφισιαλ της σαμμη οχι για κοστομ ρομς!! το κινιτο απλος το εχω ροοτ με farmaroot εχω μπερδευτει πολυ με αυτα που λετε αν γινετε να με διαφωτισετε τι παιζει σχετικα με την 4.3....!!! σας ευχαριστω και συγνωμη αν γινομαι κουρραστικος!! :(

Γίνεται όπως και πριν, με τις ίδιες μεθόδους.

επανερχομε παλι αν ξερει καποιος τι να κανω, σε s3 πριν λιγο καιρο περασεμε τιν 4.3 και πλεον το τηλεφωνο δεν αναγνωριζετε σε κανεναν υπολογηστη σε οποια θυρα και αν το συνδεσω. μπορει καπιος να βοηθησει.ευχαρηστω

Δοκίμασες σε άλλο PC; Προσπάθησε να ξαναεγκαταστήσεις τους drivers της Samsung

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ακουγα tunein ξαφνικα εσβησε και εδω και μια ωρα bootαρει στο σημα συνεχεια. Ουτε παει παρακατω ουτε σβηνει και οταν μπαινω στο μενου (με home+vol up) δεν προλαβαινω να διαλεξω wipe. Ειναι σαν να μενει συνεχεια πατημενο το power button. Καμια αντιστοιχη εμπειρια κανεις; service στη θεσσαλονικη; Ειμαι cosmote αν παιζει ρολο. Απο οτι καταλαβαινω καρφι service παει ε; Καθε γνωμη δεκτη. Ευχαριστω

 

Τελικά μου είπαν ότι θέλει αλλαγή η πλακέτα, αλλά επειδή είναι ρουταρισμένο θα κοστίσει περίπου 200€.

:ninja:

 

Ερώτηση: Πως είδαν ότι είναι ρουταρισμένο εφόσον δεν προχωράει παραπέρα (λάθος μου που δεν το είχα μηδενίσει);;;;;;;

 

 

Edited: Πήγα να το πάρω από το service, αφού πρώτα σταμάτησα στην Cosmote για να ρωτήσω για επιδοτήσεις κλπ μια που το θεωρούσα τελειωμένο. Στο service μου έκαναν κατήχηση και μου είπαν το πόσο κακό είναι το root!! και ότι έχω μέσα μη εγκεκριμένο υλικό και διάφορα τέτοια όμορφα στα οποία δε συμφώνησα και μου έδωσαν το κινητό μέσα σε ένα όμορφο κουτάκι της samsung με αλλαγμένο το κουμπί του power. Μόλις βγήκα από το μαγαζί, άνοιξα το κουτί και είδα ότι το κινητό ήταν κλειστό και φορούσε την μπαταρία του, αλλά δεν έκανε επανεκκινήσεις...πράγμα που με παραξένεψε, αφού όταν φορούσε την μπαταρία έκανε συνεχώς reboot στο σήμα. Κατευθείαν έβαλα sim & sd και το άνοιξα...και Ω του θαύματος ΑΝΟΙΞΕ κανονικότατα, όπως ακριβώς το είχα.

Πάτησα κλήση και μου έγραψε "Μη εγγεγραμένο στο δίκτυο" και άρχισα να σκέφτομαι μήπως μου κάναν π@@στι@...κοίταξα το ΙΜΕΙ και άρχισα να σκέφτομαι για odin, που είχα το back up του efs και τέτοια όμορφα.

Σταμάτησα και σε ένα κατάστημα κινητής να πάρω αντάπτορα για την "μικρή" sim, ώστε να έχω κινητό (το παλιό μου έπαιρνε μεγάλη) μέχρι να σκεφτώ τι κινητό θα πάρω (μια που μέχρι τότε ήξερα ότι ήθελε πλακέτα) και έπιασα την κουβέντα με τα παιδιά εκεί εξηγώντας τους το θέμα. Παίρνει λοιπόν ο ένας το κινητό, βγάζει και ξαναβάζει τη sim και....ΕΓΙΝΕ.

Ούτε πλακέτες, ούτε τίποτα.

2 θέματα:

1. Μην παραλείπετε ποτέ μα ποτέ το μηδενισμό του counter.

2. Τι να πω για αυτούς του service χωρίς να διακινδυνέψω ban;....Αστείοι; Λίγοι; Λαμόγια; Που με ρώτησαν τηλεφωνικά αν δέχομαι την αλλαγή πλακέτας για κόστος 196,5€ ....Ευτυχώς που δε δέχτηκα!!! Και άντε και δεχόμουν...θα την άλλαζαν ή απλά θα έκαναν εγκατάσταση μιας μαμά ΡΟΜ; Πόσο εύκολα ζητάνε κάποιοι ακόμη και σήμερα 2 κατοστάρικα για το ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

Το service που πήγα το κινητό είναι κοντά στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης...για όσους θέλουν το αποφύγουν!!! :)

Μου την έχουν καρφώσει απίστευτα μιλάμε!

 

ΥΓ: Επειδή για 2 ημέρες ήμουν χωρίς κινητό και ψαχνόμουν για το τι να πάρω...Οι επιλογές είναι ελάχιστες; καμία; για όλους εμάς που χρειαζόμαστε ραδιόφωνο σε κινητό!! Δε σας κρύβω ότι το ίδιο θα ξαναέπαιρνα με τα καλά του και τα στραβά του λόγο του ραδιοφώνου!...

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

επανερχομε παλι αν ξερει καποιος τι να κανω, σε s3 πριν λιγο καιρο περασεμε τιν 4.3 και πλεον το τηλεφωνο δεν αναγνωριζετε σε κανεναν υπολογηστη σε οποια θυρα και αν το συνδεσω. μπορει καπιος να βοηθησει.ευχαρηστω

 

Αυτο το θεμα το ειχα και γω αλλα μονο σε custom rom. Δοκιμασε να ξαναεγκαταστησεις τους drivers. επισης θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις το kies για να "δει" τη συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω δοκιμασει και σε αλλο υπολογηστη εχω κανει απεγκαταστασει και εγκαταστασει του κιες παλι απο την αρχη αλλα παλι το ιδιο ο υπολογηστης δεν βλεπει το τηλεφωνο. δεν εχω ιδεα τη γινετε. τι αλλο να κανω δεν γνωριζω. ευχαρηστω. το τηλ. ειναι s3 με 4.3.
Link to comment
Share on other sites

επανερχομε παλι αν ξερει καποιος τι να κανω, σε s3 πριν λιγο καιρο περασεμε τιν 4.3 και πλεον το τηλεφωνο δεν αναγνωριζετε σε κανεναν υπολογηστη σε οποια θυρα και αν το συνδεσω. μπορει καπιος να βοηθησει.ευχαρηστω

 

Να ξαναγυρίσεις στην 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα που δεν μου ανοιγει το notification για τα πολλα παραθυρα..

Να το παω στην εγγυηση λετε???

 

Οχι βρε παιδιά , έλεος . Διαβάστε και καμιά σελίδα παραπάνω .

Διαπιστωμένο ότι η 4.3 έχει κάποια θέματα (από αυτά που διαβάζουμε στο νήμα) . Σε άλλους εγκαθίσταται σωστά , στους περισσότερους όμως

δημιουργεί προβλήματα (ακαταλαβίστικο) . Σώνει και καλά να βάλετε την 4.3 . Ωραία . Βάλτε τη . Αν κάτσει καλά με γειά σας . Αν όμως έχετε

προβλήματα , το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να γυρίσετε (downgrade) πίσω στην 4.1.2 και τέρμα τα προβλήματα .

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδιά , έλεος . Διαβάστε και καμιά σελίδα παραπάνω .

Διαπιστωμένο ότι η 4.3 έχει κάποια θέματα (από αυτά που διαβάζουμε στο νήμα) . Σε άλλους εγκαθίσταται σωστά , στους περισσότερους όμως

δημιουργεί προβλήματα (ακαταλαβίστικο) . Σώνει και καλά να βάλετε την 4.3 . Ωραία . Βάλτε τη . Αν κάτσει καλά με γειά σας . Αν όμως έχετε

προβλήματα , το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να γυρίσετε (downgrade) πίσω στην 4.1.2 και τέρμα τα προβλήματα .

 

δηλαδη μα σου κτσει σου εκατσε!!! πφφφ ποτε θα σοβαρευτουνε απορω!!! τωρα εχω οφισιαλ 4.1.2 με ροοτ-farmaroot αν το κανω ανροοτ μεσα απο την εφαρμογη παλι και κανω update στην 4.3 πως μπορω να επιστρεψω παλι στην 4.1.2??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...